Senas išbandytas draugas – žuvų taukai

Teksto dydis:

Senas išbandytas draugas – žuvų taukai

Sena, iš dalies jau primiršta priemonė – žuvų taukai, išgyvena naują atgimimą. Jiems ir vėl priskiriamos stebuklingos savybės ir gebėjimas gydyti beveik visas ligas. O juk tai kažkada jau buvo: kiekvienuose namuose vaikai buvo kankinami žuvų taukais. Net dabar vien tai prisiminus juos nupurto. Tai kas gi pasikeitė, nejaugi atrastos naujos naudingos žuvų taukų savybės?
 
Išvalyti, pritaikyti vidiniam vartojimui, žuvų taukai gali būti išgaunami iš žuvų ir ryklio kepenų ir žuvų kūnų.
Viename, iš menkių grupės žuvų kepenų gautame, aliejinio skysčio grame yra nuo 350 iki 1000 TV retinolio (vitamino A) ir apie 60 TV vitamino D. 20% menkių kepenų taukų sudaro polinesočiosios riebalų rūgštys (omega – 3).
Vitaminas A yra būtinas odos ir gleivinių ląstelių susidarymui ir atsinaujinimui. Jis svarbus regėjimui, normaliam augimui, kaulų ir dantų formavimuisi, nervų sistemos veiklai ir organizmo atsparumui ligoms (imunitetui). Vitamino A trūkumas – sausa oda, silpni lūžinėjantys plaukai, besisluoksniuojantys nagai.
Vitaminas D padeda organizmui pasisavinti kalcį ir fosforą, stiprina kaulus ir dantis, padeda išvengti rachito, artrito ir osteoporozės, dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, būtinas sveikai nervų sistemai. Naujausi moksliniai tyrimai patvirtino vitamino D reikšmę imuniteto stiprinimui bei vėžinių pakitimų atsiradimo stabdymui. Vėžio ir kai kurių odos ligų atvejais vitaminas D stabdo pakitusių ląstelių augimą ir dauginimąsi.
 
Nepakeičiamosios, t.y. organizme nesigaminančios, polinesočiosios riebalų rūgštys (omega – 3), esančios žuvų taukuose, padeda organizme gamintis prostaglandinams – medžiagoms, turinčios priešuždegiminių savybių. Be to jos padeda organizmui teisingai įsisavinti riebalus, praplečia kraujagysles, maitinančias širdies raumenis, sumažina kraujagyslių trombų susidarymo tikimybę. Yra svarbios sergant širdies kraujagyslių ligomis, aterosklerozės ir jos komplikacijų profilaktikai.
Manoma, kad žuvų taukuose esančios omega – 3 riebalų rūgštys kelia nuotaiką; gerina atmintį., susikoncentravimą, yra svarbios nervinių ryšių susidarymui.
 
Didžiausia omega – 3 rūgščių koncentracija yra taukuose, išgautuose iš žuvų kūnų. Nėščiosioms rekomenduojama rinktis žuvų kūnų taukus, nes omega 3 riebalų rūgštys ypač svarbios paskutiniame nėštumo trimestre. O dėl kepenų taukuose esančio vitamino A, turėtų juos vartoti saikingai. Iš žuvų kūnų išgautus taukus turėtų rinktis žmonės, turintys širdies ir kraujagyslių problemų. Jie taip pat tinka aterosklerozės profilaktikai, kai yra padidėjęs trigliceridų kiekis ir kai jau reikalingos didelės omega 3 riebalų rūgščių dozės.
Iš ryklio kepenų gautų taukų pagrindinė taukų veiklioji medžiaga yra natūralūs lipidai alkilgliceroliai. Jie stimuliuoja žmogaus imuninę sistemą, apsaugo leukocitus, kaulų čiulpus ir audinius nuo šalutinio neigiamo vėžinių ligų spindulinės terapijos poveikio, greitina žaizdų gijimą.
Ryklių taukuose šios veikliosios medžiagos yra net 10-30 proc.
 
Pastaba: alergiškiems vaikams, kurie negali valgyti žuvies, žuvų taukai gali būti net naudingi, nes žuvų taukai, tai – 100% riebalų, o alergiją sukelia žuvies baltymas. Žinoma, vartoti reikia labai atsargiai ir rinktis tik natūralius, be jokių papildomų skonių žuvų taukus arba kapsules.
 
Ir dar: Žuvų taukai padės sulieknėti?
Grupė specialistų 3 mėnesius stebėjo 88 savanorių, turinčių viršsvorį, sveikatos būklę, o jie pagal nustatytą schemą vartojo žuvų taukų kapsules. Pasirodo, kad tiriamųjų grupė, vartojusi žuvų taukus ir bent 30 minučių per dieną 3 kartus per savaitę ėjusių pasivaikščioti žvaliu tempu, numetė po 4,4 kg. Visą tą laiką jie nekeitė savo įprasto mitybos raciono. O tyrimo dalyviai, kurie lygiai taip pat ėjo pasivaikščioti, bet nevartojo žuvų taukų, taip ir liko to paties svorio.
 
Didžiausią sveikos gyvensenos produktų asortimentą galite rasti internetinėje parduotuvėje www.efarma.lt

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

Lolita 2018-06-07 17:16

Zuvu taukai statybine lasteliu medziaga, del to vartoju visus metus.ma geriausi bio marine, skaiciau kad isvalyti nuo sunkiuju metalu.

Rasa 2016-09-14 11:22

Laba diena, aš žuvų taukus geriu imuniteto stiprinimui. Perku tik PharmaNord daniškus Bio-Marine, nes ši kompanija atlieka klonikinius tyrimus su savo papildais. Sergu tikrai rečiau , pagerėjo ir atmintis:)

gintas 2015-10-08 14:55

kaina reklamai