Maisto papildai – vartoti ar susilaikyti?

Teksto dydis:

Maisto papildai – vartoti ar susilaikyti?

Norėdami išvengti ligų ir negalavimų, per dieną turėtumėme gauti tam tikrą maisto medžiagų kiekį iš įvairių produktų grupių: grūdinių, daržovių ir kt. Vitaminai ir mineralai būtini geram organizmo funkcionavimui. Pakankamą šių svarbių elementų kiekį žmogus gauna vartodamas visavertį, sveiką maistą, todėl papildomi jų šaltiniai nebūtini. Tačiau kartais, ypač žiemą ir ankstyvą pavasarį, kai sunku rasti šviežių daržovių ar vaisių, dėl netinkamos mitybos ar kitų priežasčių, šių medžiagų organizmui gali trūkti. 
 
Nuolatinis vitamino ar mineralo stygius – gresia liga
 
Nedidelis vienokio ar kitokio vitamino ar mineralo trūkumas nesukelia ūminio negalavimo, tačiau nuolatinis stygius gali turėti įtakos ligai atsirasti. Jei trūksta vitamino C, silpnėja organizmo imuninė sistema, jei pleiskanoja, trūkinėja oda, nepakanka riebaluose tirpių vitaminų D, E, K ir pan. Tenka ieškoti pagalbos iš šalies.
 
Papildai. Kaip išsirinkti ir naudoti
 
Į pagalbą skuba vaistininkai ir vaistų gamintojai, siūlydami platų asortimentą įvairių maisto papildų, vitaminų, vaistažolių ir kitokio gero. Tikriausiai dažnam vaistinėje nuo dėžučių ir pavadinimų raibsta akyse, o išsirinkti nebrangų, efektyvų ir naudingą produktą ne taip ir paprasta. Kaip ir kiekvieną, tiesiogiai organizmui įtaką darantį produktą, maisto papildus bei vitaminus pirkti ir vartoti reikia atsargiai, atsižvelgiant į daugelį veiksnių ir ypatybių.
 
Būtina sužinoti, ko trūksta ir kaip veikia
 
Pradedant vartoti maisto papildus, būtina išsiaiškinti kokių elementų ar vitaminų konkrečiam organizmui labiausiai trūksta, t.y. įvertinti individualias organizmo ypatybes, lytį, amžių, mitybos įpročius, fizinį bei psichinį aktyvumą ir finansines galimybes. Pats žmogus retai geba objektyviai save vertinti, be to retas žinome, kaip viena ar kita medžiaga veikia mūsų organizmą. Todėl, nors maisto papildai ir parduodami be recepto, vis tiek prieš jų vartojimą reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Išklausęs konkrečius pageidavimus, jis ne tik pasiūlys geriausią iš galimų variantų, bet ir patars, kaip suderinti maisto produktų, papildų ir vaistų vartojimą, kaip sureguliuoti mitybos, fizinio aktyvumo ritmus.
 
Nereikia piktnaudžiauti
 
Maisto papildas – tai tarpinis produktas tarp maisto ir vaisto, kuris gali būti vartojamas tiek profilaktikos, tiek gydymo tikslais. Tačiau nereikėtų piktnaudžiauti įvairiais papildais. Ant kiekvienos vitaminų ar papildų pakuotės nurodoma rekomenduojama paros norma – jos viršyti nėra jokios prasmės.Vitaminų ir mikro- bei makroelementų perteklius, kaip ir jų stygius, gali sukelti įvairias nepageidaujamas organizmo reakcijas, alergijas bei sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, vitamino B12 perteklius gali provokuoti auglių vystymąsi, E ir D – odos, kepenų pažeidimus ir pan.
 
Vitaminai yra natūraliai susidarę junginiai, esantys daugelyje maisto produktų. Nedideli jų kiekiai yra gyvybiškai svarbūs visoms organizmo funkcijoms – augimui, audinių atsinaujinimui, sveikatai palaikyti, tačiau juos vartoti reikia su pertraukomis ir tik tada, jei kokių nors svarbių medžiagų negaunama su maistu.
 
Dėmesio alergiškiems
 
Alergiškiems žmonėms reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios pagalbinės medžiagos vartojamos vitaminų ir papildų gamybai. Pavyzdžiui, papildų kapsulėms gaminti dažnai naudojami kviečiai, gliutenas, mielės, soja. Krakmolas vartojamas kaip rišamoji medžiaga, laktozė – kaip stabilizatorius, cukrus ar maistiniai dažai dedami į apvalkalą. Dažniausiai alerginė reakcija pasireiškia būtent šioms pagalbinėms medžiagoms, o ne patiems vitaminams. Tačiau alerginę reakciją gali sukelti ir patys sintetiniai, ypač B grupės, vitaminai.
 
Taigi vitaminus, mikroelementus ir papildus rekomenduojama rinktis pagal savo organizmo poreikius, vartoti saikingai ir tik jei yra būtinybė. Futuristinių filmų herojai, ant pusryčių stalo dėliojantys krūvas įvairiaspalvių piliulių, kol kas tik režisierių fantazija. Sportas, sveika gyvensena, žalingų įpročių atsisakymas – geriausias vaistas jūsų kūnui.
 
Konsultavo gyd. homeopatė Aiva Vaivarienė
 
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Egle 2019-05-07 18:41

Vitaminu manau reikia organizmui, nes su maistu mazai ka gauname, as asmeniskai pastoviai vartoju Vit D, selena ir kofermenta q10.Pasitikiu Pharma Nord gamintoju labiausiai

Sandrute 2017-09-12 10:38

Manau, kad maisto papildai, <a href="https://www.sveikataisgamtos.lt/" alt="neolife">neolife</a> vitaminai reikalingi kasdieniniame, pilname streso ir "bėgimo" gyvenime, o ypač, ateinant šaltajam metų sezonui. Aš savo ruožtu visada stengiuosi vartoti žuvies taukus, vitaminą C ir žinoma, stengtis su maistu suvartoti kuo daugiau sveikųjų mineralų.