Kad širdis gyventų jūsų ritmu…

Teksto dydis:

Kad širdis gyventų jūsų ritmu…

2018-03-08 14:34

Visi norime būti sveiki ir energingi, bet intensyvus gyvenimo būdas, prasti mitybos įpročiai, dažnas kavos vartojimas bei stresas nuvargina organizmą. Žmogus pradeda jausti nuovargį, padažnėjusį pulsą ar širdies aritmiją. Į šiuos požymius reikėtų iš karto atkreipti dėmesį, nes jie gali liudyti – savijauta suprastėjo, nes sutriko elektrolitų pusiausvyra, užtikrinanti tolygią širdies veiklą, reguliuojanti nervų ir raumenų funkcijas, palaikanti šarmų ir rūgščių balansą. Laiku susirūpinus mikroelementų trūkumu, galima užbėgti už akių širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios išlieka dažniausia mirties priežastimi visame pasaulyje.

Elektrolitų disbalansas susidaro, kai trūksta kurio nors iš mikroelementų – kalio, magnio ar kurių kitų. Jie savyje laiko elektros krūvį, kuris padeda tinkamai perduoti impulsus raumens audiniams. Kai šių elektrolitų kiekis sumažėja, nerviniai impulsai tampa netolygūs ir taip sukelia širdies aritmiją, t. y. nereguliarius dūžius. Šis sutrikimas ne tik mažina širdies pajėgumą, bet ir didina staigių širdies darbo sutrikimų riziką.

Pagrindinė priežastis, kodėl žmogaus organizme pradeda trūkti elektrolitų, – nesubalansuota mityba: drastiškos dietos svoriui mažinti arba greitas maistas ir daug cukraus turintys gaivieji gėrimai, kava ar alkoholio vartojimas. Taip pat sportuojantys, fizinį darbą dirbantys ir gausiai prakaituojantys žmonės kartu su skysčiais netenka ir svarbių mikroelementų. Tyrimai rodo, kad moterims magnio ir kalio reikia daugiau tam tikrais gyvenimo laikotarpiais – per menstruacijas, nėštumo metu ir žindant kūdikį, vartojant kontraceptinius preparatus, menopauzės ar pomenopauzės laikotarpiu padidėja magnio poreikis organizme.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad organizmui trūksta kalio ar magnio, jei jaučiamas bendras nuovargis ir silpnumas, padažnėjęs širdies plakimas, raumenų silpnumas ir mėšlungis.

Kalio trūkumo sukeliami simptomai:

  • Bendras silpnumas ir nuovargis;
  • Raumenų silpnumas, mėšlungis, skausmas;
  • Padažnėjęs širdies plakimas;
  • Gausus šlapinimasis.

Magnio trūkumo sukeliami simptomai:

  • Nuolatinis fizinis ir protinis nuovargis;
  • Galvos skausmas, pablogėjęs atminties ir dėmesio sutelkimas;
  • Raumenų silpnumas;
  • Širdies ritmo sutrikimai.

Norint palaikyti tinkamą elektrolitų pusiausvyrą, reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, racioną papildyti vaisiais ir daržovėmis, riešutais bei grūdais. Rekomenduojama valgyti tamsiai žalios spalvos daržovių – špinatų, pastarnokų, artišokų, taip pat pupelių ir avinžirnių. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiuolaikiškais metodais apdorotuose maisto produktuose lieka labai mažas kiekis mikroelementų, o įvairūs saldūs kepiniais iš kvietinių miltų netgi skatina jų išplovimą. 

Kadangi kasdienė mityba ne visada užtikrina reikiamą mikroelementų kiekį, svarbu vartoti visaverčius maisto papildus. Organizmui labai naudingas mineralų kompleksas Panangin, kuriame yra kalio ir magnio aspartato. Asparagino rūgštis, kaip endogeninė medžiaga, perneša jonus. Ji panaši į ląstelės junginius. Šios rūgšties ir jonų druskos yra patvarios, todėl jonai kompleksinių junginių pavidalu lengvai patenka į ląsteles.

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad magnio ir kalio aspartatas širdies raumenyje skatina medžiagų apykaitą, todėl ląstelės geriau pasisavina deguonį, sintetina daugiau fosforo junginių. Kalio ir magnio aspartatas (Panangin) ne tik padeda esant magnio ir kalio trūkumui, esant nepakankamam jų suvartojimui ar padidėjusiam netekimui, pvz., ilgai vartojant diuretikų, vidurių laisvinamųjų vaistų, viduriuojant ar kt., tačiau kartu mažina kraujospūdį ir širdies aritmiją.

Komentuoti