Tena priemonėsEsant šlapimo nelaikymui, jokios kitos priemonės nepakeis specialiai šiai problemai spręsti sukurtų gaminių. TENA gaminių seriją, skirtą šlapimo nelaikantiesiems, sudaro visos būtinos priežiūros priemonės: sauskelnės, įklotai, sugeriantys paklotai, odos priežiūros (kosmetikos) priemonės. TENA užtikrina nepriekaištingą gaminių kokybę, ekonomiškumą, patogumą bei paprastumą juos naudojant.
Skirtingiems atvejams naudojamos skirtingo tipo priemonės.
 
 
TENA priemonės esant lengvam šlapimo nelaikymui
 
Rekomenduojami įklotai: moterims skirti įklotai ir vyrams skirti įklotai.
 
TENA Men įklotai sukurti specialiai vyrams, turintiems nedidelių šlapimo nelaikymo problemų. Šie išgaubti gaminiai atkartoja kūno kontūrus, todėl gerai ir saugiai priglunda. Lipni juostelė užtikrina, kad įklotas būtų reikiamoje apatinių vietoje. Įklotai yra 2 dydžių.
 
TENA Lady įkloti skirti moterims. Jų yra net 9 dydžių ir sugėrimo laipsnių.
Čiaudint, kosint, sportuojant, keliant sunkų daiktą, netgi juokiantis kai kurioms moterims tenka susidurti su negausiais šlapimo ištekėjimais. Tai gali nutikti bet kurio amžiaus moterims. Daugeliui moterų atrodo patogiau naudoti įprastus higieninius įklotus, kuriuos jos jau turi namuose. Tačiau tarp šlapimo ir menstruacinių išskyrų yra skirtumas, ir kaip tik dėl šios priežasties yra sukurti du skirtingi gaminiai dviems iš esmės skirtingoms situacijoms.
Šlapimas yra lengvas ir išsiskiria didesniais kiekiais, tuo tarpu menstruacinės išskyros yra tirštesnės ir išsiskiria palaipsniui. TENA gaminiuose atsižvelgta į šį skirtumą: TENA Lady įklotai sukurti specialiai šlapimui sugerti.
Štai kokie skirtumai naudojant įprastus higieninius įklotus ir TENA Lady įklotus:

Higieniniai įklotai (jei yra naudojami šlapimui sugerti):
 • galimas drėgmės pojūtis;
 • sudrėkę gali prarasti savo formą;
 • silpnesnis sugėrimas, todėl reikia dažniau keisti;
 • nesukurti šlapimo kvapui neutrlizuoti.

TENA Lady įklotai:
 • puikiai sugeria, todėl sausumo pojūtis išlieka ilgai;
 • išlaiko savo formą;
 • neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui. Speciali kvapo kontrolės sistema Fresh Odour ControlTM neleidžia daugintis šlapimo bakterijoms, todėl nėra nemalonaus kvapo.

Kuriant TENA įklotus buvo atsižvelgta ir į tai, kad juos būtų patogu nešioti, kad jie gerai priglustų prie kūno. Visi TENA Lady turi lipnią juostelę pritvirtinimui prie kelnaičių. Šiuolaikinės TENA higienos priemonės pagamintos iš orui laidžios medžiagos, kuri nedirgina odos ir leidžia jai kvėpuoti. Įklotų vidinis sluoksnis skystį sugeria ypač greitai, todėl paviršius išlieka sausas ir leidžia jaustis gaiviai.
Naudojant šlapimui sugerti skirtus įklotus, juos reikėtų keisti maždaug tris kartus per parą. Jei keičiama dažniau, vertėtų pagalvoti apie galimybę pasirinkti didesnio sugėrimo įklotus.
 
Žiūrėti video:
 
  " pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash">
 
TENA priemonės esant vidutinio sunkumo ir sunkiam šlapimo nelaikymui
 
Rekomenduojamos sauskelnės. Jų yra keli tipai:
 • anatominės (tradicinės formos) sauskelnės TENA Slip
 • juostinės sauskelnės TEN Flex
 • kelnaitės TENA Pants
 
TENA Slip – tai tradicinės formos sauskelnės, skirtos gulintiems ir mažai judantiems pacientams. Sauskelnės maksimaliai sugeria bei saugo nuo pratekėjimo. Tinka ir fekalijų nelaikantiems pacientams.
TENA Flextai orui laidžios sauskelnės, tvirtinamos juostos-diržo pagalba. Ši elastinė juosta suteikia galimybę individualiai pritaikyti bei pritvirtinti sauskelnes, taip pat sumažinti krūvį slaugančiojo nugarai. Jos tinka ir aktyviems pacientams, ir tiems, kuriems reikalinga slaugytojų pagalba. TENA Flex sauskelnes ypač lengva uždėti bet kokioje padėtyje, todėl jas naudoti ypač patogu tiek pacientui, tiek slaugančiąjam.
TENA Pantssauskelnės-kelnaitės mūvimos kaip įprastos apatinės kelnaitės. Tai idealus sprendimas vyrams bei moterims, kenčiantiems dėl vidutinio ar sunkaus šlapimo nelaikymo. Šios diskretiškos kelnaitės pagamintos iš orui laidžios, į tekstilę panašios medžiagos, todėl leidžia jaustis komfortiškai. Jos tinka ir neramiems pacientams, kurie nepripažįsta įprastų sauskelnių. TENA Pants suteikia galimybę pacientui ilgiau išlikti socialiai aktyviam.
 
 
Pavyzdžiui, TENA Flex sauskelnės buvo sukurtos specialiai suaugusiesiems, todėl yra ergonomiškos, tinka tiek gulintiems, tiek mobiliems pacientams, jas bet kokioje padėtyje lengvai gali uždėti ir slaugytojas, ir pats pacientas. Keičiant TENA Flex, slaugantysis patiria mažesnį fizinį krūvį, mažiau varginamas jo stuburas.
Renkantis sauskelnes taip pat reikia atkreipti dėmesį į sauskelnių sudėtį. Naujos kartos sauskelnių paviršius yra pagamintas iš orui laidaus audinio, tad dėvint tokias sauskelnes nesikondensuoja šiluma sauskelnių viduje, oda kvėpuoja, nekaista. Naudojant tokias sauskelnes reikšmingai sumažėja odos pažeidimų tikimybė.
Sauskelnės parenkamos pagal:
 • dydį, atsižvelgiant į paciento kūno matmenis (klubų apimtį centimetrais);
 • sauskelnių sugėrimo laipsnį, atsižvelgiant į paciento šlapimo nelaikymo pobūdį bei išskiriamo šlapimo kiekį;
 • sauskelnių tipą, atsižvelgiant į paciento judrumą, sauskelnių keitimo poziciją bei reikalingą pagalbą slaugant.
Specialios šlapimą sugeriančios priemonės padeda sutaupyti pinigų ir laiko, slaugant šlapimo nelaikymu sergantį pacientą, bei sumažina slaugantiems asmenims diskomfortą ir emocinę įtampą.
 
 
Daugiau informacijos apie TENA gaminių asortimentą rasite  www.TENA.lt

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.