Bionect


Bionect Silverspray 50ml
Fidia
Kaina apie 13.22 Eur

Bionect® Silverspray  yra vietiškai purškiami milteliai žaizdoms gydyti, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties (HR) natrio druskos bei koloidinio sidabro. Hialurono rūgštis yra biologinis polisacharidas (gliukozaminglikanas), kuris pasiskirsto daugumos audinių ekstraląsteliniame matrikse, kur jungiasi su dideliu vandens kiekiu ir netgi mažomis koncentracijomis suformuoja tirštą hidrofilinį gelį.

Gyjant žaizdai, HR pagreitina vandenyje tirpių molekulių difuziją ir ląstelių migraciją. Vaistinė medžiaga koloidinis sidabras apsaugo sutvarstytą žaizdą nuo užkrėtimo mikrobais ir žaizdos aplinkinius audinius nuo papildomų išorinių bakterinio užkrato šaltinių. HR ir sidabras įsitvirtina matrikse (lengvasis kaolinas ir silicio dioksidas) dėl absorbuojančių savybių. Būtent tokia Bionect® Silverspray  sudėtis reguliuoja žaizdos šlapiavimą, sukurdama terpę, lengvinančią natūralų gijimo procesą ir veiksmingai apsaugančią nuo mikrobų užkrato patekimo į žaizdą.

Preparatas lieka žaizdoje ir tempiant žaizdos kraštus. Jį galima lengvai pašalinti nuo žaizdos plaunant fiziologiniu tirpalu.

Sudėtis

Pagrindinė medžiaga: 0,2% hialurono rūgšties natrio druska.

Kitos medžiagos: 2,0% koloidinis sidabras, silicio dioksidas, lengvasis kaolinas ir n-butanas kaip propelentas.

Indikacijos

Bionect® Silverspray  skiriamas neinfekuotų odos pažeidimų (t.y. nubrozdinimų, įdrėskimų, odos įtrūkimų, įpjovimų, nedidelių chirurginių žaizdų, lokalizuotų pirmojo ir antrojo laipsnio nudegimų) laikinam vietiniam gydymui bei apsaugotai nuo bakterijų patekimo iš išorės drėgnai terpei sudaryti.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Prieš gydymą žaizdas reikia išvalyti. Prieš vartojant, talpyklę reikia gerai supurtyti. Laikant talpyklę vertikaliai, reikia išpurkšti pakankamą kiekį miltelių, kurio pakaktų padengti žaizdos paviršiui. Purkškite trumpais laiko intervalais. Pavartojus Bionect® Silverspray , apipurkštą vietą rekomenduojama uždengti steriliu tvarsčiu. Atsižvelgiant į žaizdos būklę, purkškite vieną arba du kartus per parą.

Kontraindikacijos

Jei yra žinoma, jog paciento jautrumas sudėtinėms preparato dalims yra padidėjęs, Bionect® Silverspray  vartoti draudžiama.

Nėščiosioms moterims preparato patariama vartoti tik stebint gydytojui.

Atsargumo priemonės

Nerekomenduojama vartoti ilgiau nei keturias savaites.

Nedelsdami pasitarkite su gydytoju, jei žaizda pilnai negyja arba prisidėjo žaizdos infekcija.

Purškiant ant viršutinių kūno dalių, saugokite paciento veidą.

Nepurkškite šalia veido arba ant veido.

Venkite įkvėpti miltelių.

Jei netyčia prarijote ar įkvėpėte preparato, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Venkite žaizdos ir talpyklės tiesioginio sąlyčio.

Kaip kad ir vartojant kitus sidabro turinčius preparatus, venkite tiesioginių saulės spindulių patekimo ant gydomos vietos.

Įspėjimai

Dėl preparato sudėtyje esančio koloidinio sidabro sąlyčio su drėgna oda preparatas tampa žalsvai rudos spalvos, tačiau nuo to preparato saugumas ir veiksmingumas nepakinta. Be to, jis gali būti lengvai nuplaunamas.

Preparato nevartokite kartu su proteolitiniais fermentais ar dezinfekcinėmis medžiagomis, kurių sudėtyje yra ketvirtinių amonio druskų.

Po kiekvieno pavartojimo, uždėkite dangtelį atgal ant talpyklės.

Jei pakuotė pažeista, preparato vartoti negalima.

Ant pakuotės nurodytam galiojimo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Preparatas galioja iki nurodytos datos, jei yra tinkamai laikomas.

Talpyklės turinys yra suslėgtas ir degus (propelentas n-butanas). Talpyklės badyti ar deginti negalima. Nepurkškite arti karščio šaltinių ar atviros liepsnos. Nelaikykite talpyklės tiesioginėje saulės šviesoje. Jeigu talpyklė yra 50 °C ar didesnėje temperatūroje, ji gali sprogti.

Nesuvartotą preparatą ar talpyklės atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Nepageidaujamas poveikis

Kartais gali pasireikšti deginimo pojūtis arba sudirginimas, tačiau jie pasekmių nesukelia.

Laikymas

Laikykite ne aukštesnėje kaip 40 °C temperatūroje.

Pakuotė

125 ml slėginė talpyklė, kurioje yra 10 g purškiamų miltelių.

50 ml slėginė talpyklė, kurioje yra 4 g purškiamų miltelių.

Gamintojas

FIDIA Farmaceutici S.p.A.

Via Ponte della Fabbrica 3/A

35031 Abano Terme (Padua), Italija

Platintojas Lietuvoje

UAB „PHARMALITA“

Žirnių g. 26, LT-02120 Vilnius

Paskutinės instrukcijos redakcijos data: 2009 m. gegužė

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.