Pariet


Pariet 10mg skrandyje neirios tabletės N14
Johnson&Johnson
Kaina apie 14.39 Eur

INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Pariet 10 mg skrandyje neirios tabletės

Pariet 20 mg skrandyje neirios tabletės

Rabeprazolo natrio druska

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

-  Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

-  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Pariet ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Pariet

3. Kaip vartoti Pariet

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Pariet

6. Kita informacija

 

 

1. KAS YRA PARIET IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

 

Pariet (rabeprazolo natrio druska) priklauso preparatams, vadinamiesiems protonų siurblio inhibitoriais.

 

Šis preparatas vartojamas gydymui sergant aktyvia dvylikapirštės žarnos opa ar aktyvia gerybine skrandžio opa (pepsinė opa), simptomine erozine ar opine gastroezofaginio refliukso liga, kada dėl skrandžio rūgšties atbulinio patekimo į stemplę atsiranda stemplės gleivinės uždegimas ir su tuo susijęs rėmuo; ir ilgalaikiam gastroezofaginio refliukso ligos gydymui. Pariet tabletės taip pat vartojamos simptominiam vidutinio sunkumo ir sunkios gastroezofaginio refliukso ligos (simptominė gastroezofaginio refliukso liga) gydymui. Pariet tabletės veikia mažindamas skrandžio gaminamos rūgšties kiekį. Dėl tokio vaisto poveikio geriau gyja opa, susilpnėja jos sukeltas skausmas. Kartais Pariet yra skiriamas Zolingerio – Elisono sindromu sergantiems pacientams, kada jų skrandis gamina labai daug rūgšties. Kartu su dviem antibiotikais (klaritromicinu ir amoksicilinu) Pariet galima vartoti Helicobacter pylori infekcijai naikinti ligoniams, sergantiems pepsine opa.

 

Vaikų Pariet gydyti nepatariama.

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARIET

 

Pariet vartoti draudžiama:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Pariet medžiagai.

 

Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui jeigu:

- Jūs esate jautrus (-i) kitiems protonų siurblio inhibitoriams;

- Jums buvo nustatytas skrandžio navikas;

- Jums atrodo, kad esate nėščia arba žindote kūdikį;

- Jums yra mažiau negu 12 metų amžiaus;

- Jūs praeityje sirgote kepenų susirgimais;

- Jūs vartojate tokius medikamentus, kaip digoksinas ar ketokonazolas;

- Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus.

 

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Pariet vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus Pariet neturėtų trikdyti, tačiau tiems žmonėms, kuriems atsiranda mieguistumas, minėto darbo dirbti negalima.

 

 

3. KAIP VARTOTI PARIET

 

Pariet visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Įprastinė dozė, skiriama gydant ūmines būkles, t.y. aktyvią dvylikapirštės žarnos opą, aktyvią gerybinę skrandžio opą (pepsinė opa), simptominę erozinę ar opinę gastroezofaginio refliukso ligą, yra 20 mg, vartojant Pariet simptominiam vidutinio sunkumo ir sunkios gastroezofaginio refliukso ligos gydymui – 10 mg preparato, ir ilgalaikiam gastroezofaginio refliukso ligos gydymui – 20 mg arba 10 mg per parą. Paskirta Pariet dozė yra geriama vieną kartą per dieną prieš pusryčius užsigeriant vandeniu.

 

Sergant ligomis, kurių metu Jūsų skrandis gamina nepaprastai daug rūgšties (pvz., Zolingerio – Elisono sindromas), įprastinė pradinė dozė, kurią paskirs Jūsų gydytojas, bus gerti tris tabletes po 20 mg vieną kartą per dieną. Vėliau, priklausomai nuo to, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą, Jūsų gydytojas gali keisti vartojamo vaisto dozę. Kiek tablečių gerti ir kiek ilgai truks gydymas nurodys Jūsų gydytojas.

 

Įprastinė dozė, skiriama Helicobacter pylori infekcijos naikinimui kartu su dviem antibiotikais (klaritromicinu po 500 mg ir amoksicilinu po 1 g), yra 20 mg 2 kartus per dieną. Tokiu atveju paprastai vaisto vartoti reikia 7 dienas.

 

Pariet tabletės turi būti nuryjamos. Jų negalima nei kramtyti, nei smulkinti.

 

Gydymo trukmė

 

Aktyvi dvylikapirštės žarnos opa

Paprastai Pariet gydoma iki 4 savaičių laiko, tačiau po to, gydytojo nurodymu jo gali reikėti vartoti dar 4 savaites.

 

Aktyvi gerybinė skrandžio opa

Paprastai Pariet gydoma 6 savaites, tačiau po to, gydytojo nurodymu jo gali reikėti vartoti dar 6 savaites.

 

Erozinė arba opinė gastroezofaginio refliukso liga

Įprastinė gydymo trukmė yra 4 - 8 savaitės. Kiek laiko vaisto vartoti, pasako gydytojas arba vaistininkas.

 

Ilgalaikis gastroezofaginio refliukso ligos gydymas

Kiek laiko reikia vaisto vartoti pasakys gydytojas arba vaistininkas. Jeigu Jums yra būtinas ilgalaikis gydymas, reikia reguliariai lankytis pas savo gydytoją tam, kad būtų galima įvertinti ligos simptomų būklę ir vartojamą medikamento dozę.

 

Vidutinio sunkumo arba sunki gastroezofaginio refliukso liga (simptominė gastroezofaginio refliukso liga

Paprastai Pariet vartojama vieną kartą per dieną iki 4 savaičių laikotarpiu. Jeigu po to Jūsų ligos simptomai neišnyko, reikia kreiptis į gydytoją. Jeigu po pradinio 4 savaičių trukmės gydymo Jūsų ligos simptomai atsinaujino, gydytojas gali patarti vartoti Pariet 10 mg tada, kai yra reikalinga šalinti atsiradusius ligos simptomus, t.y. pagal poreikį.

 

Zolingerio – Elisono sindromas

Jeigu Jums yra nustatyta ši būklė, kada skrandis gamina labai daug rūgšties, gydytojas ar vaistininkas patars, kiek ilgai reikia vartoti Pariet. Jeigu Jums yra būtinas ilgalaikis gydymas, reikia reguliariai lankytis pas savo gydytoją tam, kad būtų galima įvertinti ligos simptomų būklę ir vartojamą medikamento dozę.

 

Helicobacter pylori infekcijai naikinti

Kartu su dviem antibiotikais Pariet reikia gerti 7 dienas.

Opos simptomai paprastai išnyksta prieš jos užgijimą, tačiau vaisto būtina vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

 

Kaip greitai pradeda veikti Pariet

 

Klinikinių tyrimų duomenimis, pradėjus vartoti Pariet skausmas sumažėja pirmų kelių dienų laikotarpyje, tačiau šis laikas gali būti nevienodas skirtingiems ligoniams.

 

Pavartojus per didelę Pariet dozę

 

Pariet visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu Jūs atsitiktinai išgėrėte daugiau tablečių, negu buvo paskirta, reikia kreiptis į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Tokiu atveju būtina kartu turėti vartojamo medikamento tabletes ir dėžutę tam, kad gydytojas tiksliai žinotų, koks vaistas buvo pavartotas.

 

Pamiršus pavartoti Pariet

 

Užmirštą Pariet tabletę reikia išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama, o toliau vaisto vartoti įprastine tvarka. Jeigu Jūs užmiršote išgerti vaistą ilgiau, kaip 5 dienos, prieš vartojant bet kokį vaistą reikia kreiptis į gydytoją.

 

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Pariet, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

 

Su Pariet vartojimu buvo siejami pranešimai apie tokias nepageidaujamas reakcijas, kaip galvos skausmai, viduriavimas, pilvo skausmas, astenija (silpnumas), meteorizmas (dujų susikaupimas žarnyne), burnos sausumas.

 

Kitos šalutinės reakcijos, atsiradusios vartojant Pariet: sloga, faringitas, pykinimas, vėmimas, nepatikslintas skausmas; nugaros, raumenų, krūtinės ir sąnarių skausmas; kvaitulys, į gripą panašus sindromas, infekcija, kosulys, vidurių užkietėjimas ir nemiga. Kiti retesni šalutiniai poveikiai buvo dispepsija (virškinimo sutrikimas), nervingumas, mieguistumas, bronchitas, sinusitas, šaltkrėtis, raugėjimas (raugulys), kojų mėšlungis, šlapimo takų infekcija, karščiavimas. Labai retais pavieniais atvejais buvo pranešama apie anoreksiją, gastritą, kūno svorio prieaugį, inkstų sutrikimus, depresiją, niežulį, regėjimo ar skonio sutrikimus, stomatitą (burnos skausmą), prakaitavimą ir leukocitozę (padidėjusį baltųjų kraujo kūnelių kiekį).

 

Daugumoje atvejų šie šalutiniai reiškiniai buvo trumpalaikiai, silpnai išreikšti ir praeidavo savaime nesant būtinybės nutraukti gydymą.

 

Pasitaikė, kad vartojant Pariet atsirado odos išbėrimas, odos paraudimas, niežulys, retais atvejais – odos lupimasis; kepenų sutrikimai ir ūminės generalizuotos reakcijos, tokios, kaip veido patinimas, sumažėjęs kraujo spaudimas ir pasunkėjęs alsavimas. Šie reiškiniai išnyko savaime po gydymo nutraukimo.

 

Retai gali sumažėti leukocitų ir (arba) trombocitų kiekis kraujyje. Jeigu dėl neaiškių priežasčių atsiranda mėlynių, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

 

Labai retai gali atsirasti išreikštos alerginės odos reakcijos su odos lupimusi ir (ar) burnos ir ryklės skausmu ar opomis.

 

Labai retai buvo pranešimų apie krūtų padidėjimo (ginekomastijos) atvejus.

 

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI PARIET

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti.

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant dėžutės po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Pariet sudėtyje yra

 

-  Veiklioji medžiaga yra rabeprazolas. Vienoje tabletėje yra 10 arba 20 mg rabeprazolo natrio druskos.

-  Pagalbinės medžiagos yra manitolis, magnio oksidas, mažai substituota hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, etilceliuliozė, hipromeliozės ftalatas, diacetilintas monogliceridas, talkas, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172 - tik 20 mg tabletėse), raudonasis geležies oksidas (E172 - tik 10 mg tabletėse), karnaubo vaškas, spaustuviniai dažai (20 mg tablečių - šelakas (E904), raudonasis geležies oksidas (E1720), sojų lecitinas (E322), putojimą mažinanti medžiaga; ir 10 mg tablečių - farmacinė glazūra, juodasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, putojimą mažinanti medžiaga).

 

Kaip atrodo Pariet ir jo pakuotės turinys

 

Pariet 10 mg yra rausvos, plėvele dengtos, abipus išgaubtos tabletės su vienoje pusėje įspaustu užrašu “E241”.

 

Pariet 20 mg yra geltonos, plėvele dengtos, abipus išgaubtos tabletės su vienoje pusėje įspaustu užrašu “E243”.

 

Pariet tiekiamas aliuminio dvisluoksnėmis juostelėmis. Kartono dėžutėje yra 7 arba 14 tablečių.

 

Registravimo liudijimo turėtojas

 

UAB “Johnson & Johnson”, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva.

 

Gamintojas

 

Janssen Pharmaceutica N.V., Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Belgija.

 

Rekomendacijos ligonių režimui

 

Pepsinė opa (dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opos)

Gastroezofaginio refliukso liga (ezofagitas)

Patarimai

Perspėjimai

Patarimai

Perspėjimai

Reguliariai valgykite lengvai virškinamą maistą.

Nevartokite didelių alkoholio kiekių.

Norėdamas pakelti daiktus pritūpkite.

Nesilenkite per juosmenį norėdamas pakelti daiktus.

Venkite maisto, nuo kurio Jūsų savijauta pablogėjo ar simptomai sustiprėja.

Nerūkykite.

Savo lovos galvūgalį pakelkite apie 20 cm aukščiau.

Nemiegokite ant plokščio paviršiaus.

 

 

Stenkitės numesti kūno svorio, jeigu Jums yra nustatytas viršsvoris. Venkite maisto, nuo kurio Jūsų savijauta pablogėjo ar simptomai sustiprėja.

Nerūkykite ir nedėvėkite aptemptų drabužių.

 

Per didelis skrandžio rūgšties kiekis

 

Jūsų gydytojas paskyrė vartoti Pariet esant būtinybei gydyti dvylikapirštės žarnos arba skrandžio opą (dar vadinamas pepsine opa) ar gastroezofaginio refliukso ligą, kada dėl atgalinio skrandžio rūgšties patekimo atsiranda stemplės gleivinės uždegimas ar rėmuo.

 

Pepsinė opa

 

Pepsinė opa yra nedidelis plotas skrandyje arba dvylikapirštėje žarnoje, kuriame nėra apsauginio gleivinės sluoksnio. Pepsinės opos yra panašios į kitas opas. Opos gana dažnai sukelia skausmą.

 

Kas sukelia pepsines opas

 

Skrandis tiesiogiai jungiasi su dvylikapiršte žarna. Opa pradeda formuotis, kada normaliomis sąlygomis skrandyje esanti rūgštis pradeda veikti į nedidelį skrandžio ar dvylikapirštės žarnos sienelės plotą. Normaliai skrandis yra išklotas apsauginiu apvalkalu. Opos pradeda formuotis, kada šis apvalkalas skrandyje yra pažeistas arba kada per didelis kiekis skrandžio rūgšties patenka į dvylikapirštę žarną, neturinčią apsauginio sluoksnio. Šios opos negali sugyti pačios jeigu yra pastovus skrandžio rūgšties patekimas į dvylikapirštę žarną.

 

Gastroezofaginio refliukso liga

 

Gastroezofaginio refliukso liga yra tada, kai dėl pakartotinio atgalinio skrandžio rūgšties patekimo vyksta stemplės gleivinės uždegimas, patinimas ir išopėjimas.

 

Kas sukelia gastroezofaginio refliukso ligą

 

Normaliomis sąlygomis skrandis yra apsaugotas nuo paties gaminamos rūgšties dėka apsauginio apvalkalo. Tačiau stemplė, kaip ir dvylikapirštė žarna, tokio apsauginio apvalkalo neturi. Kadangi stemplė tiesiogiai jungiasi su skrandžiu, dėl atgalinio skrandžio rūgšties patekimo gali prasidėti stemplės gleivinės uždegimas, patinimas ir išopėjimas. Uždegimo gijimas ir skausmo sumažinimas gali būti pasiektas sumažinus skrandžio rūgšties kiekį.

 

Jeigu reikėtų daugiau informacijos apie Jūsų vaistą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Daugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

 

 

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas

 

2007-07-04

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.