Nexium


Nexium 40mg skrandyje neirios tabletės N14
AstraZeneca
Kaina apie 28.03 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

NEXIUM 20 mg skrandyje neirios tabletės
NEXIUM 40 mg skrandyje neirios tabletės
Ezomeprazolas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra NEXIUM ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant NEXIUM
3. Kaip vartoti NEXIUM
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti NEXIUM
6. Kita informacija

1. KAS YRA NEXIUM IR KAM JIS VARTOJAMAS

NEXIUM priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Jis mažina druskos rūgšties gamybą skrandyje.

NEXIUM yra registruotas žemiau išvardytoms ligoms ir sutrikimams gydyti.

Suaugusieji ir paaugliai nuo 12 metų
·Stemplės uždegimas ir skausmas, sukeliami atgal iš skrandžio patenkančio skysčio (erozinis refliuksinis ezofagitas).
·Liga, kurios simptomus (pvz., rėmenį ir regurgitaciją) sukelia atgal iš skrandžio patenkantis skystis (refliukso iš skrandžio į stemplę ligai simptomiškai gydyti).

Suaugusieji pacientai
·Skrandžio ar viršutinės pilvo dalies sutrikimai (pvz., skausmas ir diskomfortas), kuriuos sukelia vaistai nuo skausmo ir uždegimo (viršutinės virškinimo trakto dalies sutrikimams, susijusiems su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, šalinti).
·Opos: vaistų nuo skausmo ir uždegimo sukeliamoms opoms užgydyti ir jų profilaktikai (su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo susijusiai skrandžio opai užgydyti ir su jais susijusios skandžio ir dvylikapirštės žarnos opos profilaktikai).
·Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcija, sukelianti opą.
·Zollinger-Ellison sindromas (juo sergant, hormonus gaminantys navikai sukelia rūgšties perteklių skrandyje.

Klausykite gydytojo patarimų. Jei norite sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją arba vaisti­nin­ką.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEXIUM

NEXIUM vartoti negalima:
·jeigu yra alergija ezomeprazolui arba bet kuriai pagalbinei NEXIUM medžiagai;
·jeigu yra alergija bet kuriam kitam protonų siurblį slopinančiam vaistui;
·kartu su atazanaviru;

Specialių atsargumo priemonių reikia:

·jei, vartojant NEXIUM, pasireiškė skausmas ar nevirškinimas;
·jei pradėjote vemti krauju ar maistu;
·jei pradėjote tuštintis juodos spalvos arba krauju suteptomis išmatomis (reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją);
·jei vartojate vaistus nuo grybelio (itrakonazolą, ketokonazolą, vorikonazolą), nerimo (diazepamą), epilepsijos (fenitoiną), kraujo krešulių (varfariną) arba greitinančius skrandžio išsituštinimą (cisapridą);
·jei sergate sunkia kepenų liga (reikia pasitarti su gydytoju, kuris gali sumažinti dozę);
·jei sergate sunkia inkstų liga (reikia pasitarti su gydytoju);
·jei Jums skirti trys vaistai bakterijoms Helicobacter pylori sunaikinti arba vartojate NEXIUM pagal poreikį (informuokite gydytoją apie visus vaistus, kuriuos vartojate kartu).

Kitų vaistų vartojimas

Poveikis gali pakisti NEXIUM vartojant kartu su vaistais nuo grybelio (itrakonazolu, keto­konazolu, vorikonazolu), nerimo (diazepamu), epilepsijos (fenitoinu), kraujo krešulių (varfarinu), greitinančiais skran­džio iš­situštinimą (cisapridu) arba skirtais ŽIV infekcijai gydyti (atanazaviru).

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba mėginate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti NEXIUM. Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik gydytojui nurodžius.

Jei žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti NEXIUM. Žindančioms moterims šį vaistą galima vartoti tik gydytojui nurodžius.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus NEXIUM neturėtų veikti.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas
Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI NEXIUM

NEXIUM visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar­ba vaistininką. Kiek tablečių ir kada gerti, pasakys gydytojas. Tablečių, kurias vartosite, stiprumas ir gy­dymo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos.

Šias tabletes galima gerti valgio metu arba nevalgius. Jų nega­lima kramtyti ar smulkinti. Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant puse stiklinės skysčio. Taip pat tabletę galima įmesti į pusę stiklinės negazuoto vandens. Ten tabletė suirs, todėl bus lengviau nu­ryti. Kiti skysčiai netinka. Išgerkite visas iš tabletės atsipalaidavusias smulkias granules jų nekramtę. Nepalikite granulių vandenyje ilgiau kaip 30 min. prieš gerdami. Išgėrę gautą tirpalą, sti­k­linę praska­laukite vandeniu ir gautą skystį išgerkite.

Įprasta dozė suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų stemplės uždegimui ir skausmui (eroziniam refliuksiniam ezofagitui) gydyti – 40 mg 1 kartą per parą. Vaistas vartojamas 4‑8 savaites, priklausomai nuo ligos sunkumo ir vaisto poveikio. Norint išvengti ligos atkryčio, paprastai vartojama 20 mg 1 kartą per parą.

Įprasta dozė suaugusiems pacientams ir paaugliams nuo 12 metų simptomams (pvz., rėmeniui ir regurgitacijai) šalinti (refliukso iš skrandžio į stemplę ligai simptomiškai gydyti) – 20 mg 1 kartą per parą. Jei per 4 savaites simptomai nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją. Simptomams išnykus, gydytojas gali nurodyti gerti 20 mg 1 kartą per parą, tačiau tik kai reikia.

Įprasta dozė suaugusiems viršutinės pilvo dalies sutrikimams (pvz., skausmui ir diskomfortui), kuriuos sukelia vaistai nuo skausmo ir uždegimo (viršutinės virškinimo trakto dalies sutrikimams, susijusiems su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo) šalinti – 20 mg 1 kartą per parą. Jei per 4 savaites simp­to­mai nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją.

Įprasta dozė suaugusiems opoms, sukeltoms vaistų nuo skausmo ir uždegimo, gydyti – 20 mg arba 40 mg 1 kartą per parą, 4‑8 savaites.

Įprasta dozė suaugusiems opų, sukeliamų vaistų nuo skausmo ir uždegimo, profilaktikai – 20 mg arba 40 mg 1 kartą per parą.

Įprasta dozė suaugusiems bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori ir sukeliančių opą, infekcijai gydyti – po 20 mg 2 kartus per parą. Gydytojas nurodys kartu vartoti antibiotikus amoksiciliną ir klaritromiciną. Paprastai gydymas trunka 1 savaitę.

Zollinger-Ellison sindromui (juo sergant, hormonus gaminantys navikai sukelia rūgšties perteklių skrandyje), gydyti suaugusiems paprastai skiriama po 40 mg 2 kartus per parą. Atsižvelgdamas į Jūsų poreikius, gydytojas koreguos šio vaisto dozę ir nuspręs, kiek laiko jį vartoti.

Jaunesniems kaip 12 metų vaikams NEXIUM vartoti negalima.
Senyviems pacientams šį vaistą vartoti galima.

Vaistą būtina vartoti tiksliai kaip nurodyta. Jei dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo. Taip užgy­do­ma opa ir neleidžiama jai atsinaujinti.

Jeigu manote, kad NEXIUM veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę NEXIUM dozę
Išgėrę per didelę NEXIUM dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti NEXIUM
Užmirštą eilinę dozę prisiminus reikia išgerti nedelsiant. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas kitai do­zei vartoti, užmirštoji praleidžiama, o kita geriama įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės no­rint kompensuoti praleistąją.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

NEXIUM, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia galvos skausmas, viduriavimas, dujų išėjimas, skrandžio skausmas, pykinimas ar vėmimas, vidurių užkietėjimas, odos reakcijų, galvos svaigimas, burnos džiūvimas arba alerginė reakcija, pvz., tinimas. Tai lengvas NEXIUM šalutinis poveikis. Retais at­vejais gali pasireikš­ti sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija ar šokas), neaiškus matymas, raumenų skausmas, kraujo sutrikimų (kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, t.y.leukopenija, trombocitopenija) ir depresija. Labai retais atvejais NEXIUM vartojantiems pacientams pasireiškė sunkių odos sutrikimų, plaukų slinkimas, kepenų uždegimas (su gelta ar be jos) ir kitokių kraujo sutrikimų (agranulocitozė, pancitopenija), vartojant NEXIUM, retais atvejais gali padidėti kepenų fermentų kiekis (nustatomas tik krau­­jo tyrimu).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NEXIUM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C tem­pe­ratūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NEXIUM vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
NEXIUM sudėtis

-NEXIUM veiklioji medžiaga yra ezomeprazolas (magnio trihidrato pavidalu). Tabletėje yra 20 mg arba 40 mg ezomeprazolo.

Pagalbinės medžiagos yra: glicerolio monostearatas, hiproliozė, hipromeliozė, magnio stearatas, metakrilo rūgšties etilakrilato kopolimeras, mikrokristalinė celiuliozė, sintetinis parafinas, makrogoliai, polisorbatas 80, krospovidonas, natrio stearilfumaratas, cukriniai rutuliukai (sacharozė ir kukurūzų krakmolas), talkas, trietilo citratas ir dažikliai: geležies oksidas (20 mg ir 40 mg tabletėse – rausvai rudas, 20 mg tabletėse – geltonas) (E172), titano dioksidas (E171).

NEXIUM išvaizda ir kiekis pakuotėje

NEXIUM tabletės gaminamos dviejų stiprumų.
·20 mg tabletė yra šviesiai rožinė, pailga, abipus išgaubta, dengta plėvele, vienoje pusėje pažymėta "20 mg", kitoje – "A/EH".
·40 mg tabletė yra rožinė, pailga, abipus išgaubta, dengta plėvele, vienoje pusėje pažymėta "40 mg", kitoje – "A/EI".
Tabletės supakuotos į lizdines plokšteles. Dėžutėje yra 7, 14 arba 28 tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
AstraZeneca AB
SE-151 85 Södertälje,
Švedija

Gamintojai
AstraZeneca AB
SE-906 54 Umeå,
Švedija

AstraZeneca GmbH
Otto-Hahn-Strasse
D-68723 Plankstadt,
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB AstraZeneca Lietuva
Jogailos g. 4, LT-01116
Vilnius LT-01116
Tel. +370 52660550

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-05 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.