Lidoposterin


Lidoposterin tepalas ( su kaniule ) 25g
Dr.Kade Phamaceutische Fabrik
Kaina apie 4.91 Eur

Lidoposterin tepalas (su kaniule) 25g
 
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
 
Lidoposterin 50mg/g tepalas su išangės plėtikliu
Lidokainas
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Lidoposterin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
Lapelio turinys
1.       Kas yra Lidoposterin ir nuo ko jis vartojamas
2.       Kas žinotina prieš vartojant Lidoposterin
3.       Kaip vartoti Lidoposterin
4.       Galimas šalutinis poveikis
5.       Kaip laikyti Lidoposterin
6.       Kita informacija
 
 
1.       KAS YRA LIDOPOSTERIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
 
 Vaistas tinka dėl hemorojaus mazgų, išangės įtrūkimo, fistulės, pūlinio arba tiesiosios žarnos uždegimo atsiradusiam išangės srities niežuliui bei skausmui malšinti. Be to, jo vartojama prieš išangės ir tiesiosios žarnos apžiūrą ar operaciją bei po jos.
 
 
2.       KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LIDOPOSTERIN
 
Lidoposterin vartoti negalima:
-        jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lidokainui arba bet kuriai pagalbinei Lidoposterin medžiagai.
         
Specialių atsargumo priemonių reikia
kai yra grybelių sukeltas pažeidimas, kartu su preparatu būtina vartoti lokalaus poveikio medikamentų nuo grybelių.
 
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kad lidokainas išsiskirtų iš lidoposterino tepalo ir prasiskverbtų per placentą bei išsiskirtų su motinos pienu, nepastebėta. Vis dėlto nėščioms moterims ir žindyvėms šio preparato reikėtų vartoti tik būtiniausiu atveju.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.
 
 
3.       KAIP VARTOTI LIDOPOSTERIN
 
Lidoposterin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinė dozė yra 2 – 3 kartus, vėliau – 2 kartus per dieną. Preparato kiekis priklauso nuo gydomo odos bei gleivinės ploto.
Lidoposterin sudėtyje yra lokaliai veikiantis anestetikas, kurio poveikis pasireiškia greitai, todėl preparato rekomenduojama tepti mažai. Didžiausia vienkartinė dozė yra 4 g (200 mg lidokaino). Jos viršyti nepatariama.
Iš ryto ir vakare, ypač po tuštinimosi, gydomą odą ir gleivinę tepalu reikia atsargiai patepti, po pirštu atsargiai įtrinti. Kad būtų lengva tepti, preparatą rekomenduojama laikyti 18 – 25 °C temperatūroje.
Jei gydoma tarpvietė, ją reikia patepti plonu tepalo sluoksniu ir po to jį pirštu atsargiai įtrinti į odą. Kad po operacijos išangės išorėje greičiau gytų žaizda bei išnyktų skausmas, iš pradžių galima naudoti marlės juostelę, užteptą reikiamu preparato kiekiu.
Kiekvienoje pakuotėje yra kaniulė, kurios šone yra anga. Šiuo įtaisu galima be vargo įkišti į išangės kanalą bei tiesiosios žarnos ančius reikiamą tepalo kiekį.
 
Kaniulės naudojimas
Ant tūbelės užsukama kaniulė ir pašalinama jos viršūnė. Tūbelė spaudžiama tol, kol tepalas pradeda lįsti pro šoninę kaniulės angą. Po to visa kaniulė atsargiai įkišama į tiesiąją žarną.
Kaniulę įkišti lengviau, jei ji prieš tai patepama trupučiu tepalo. Tūbelę paspaudus dar kartą, tepalas patenka į išangės kanalą. Kad jis tolygiai pasiskirstytų, tūbelę reikia atsargiai pasukinėti. Kaniulę būtina išvalyti: iš jos pro šoninę angą išspausti truputį tepalo, nušluostyti paviršių sugeriamuoju popieriumi ir vėl tvirtai užsukti viršūnę. Sandariai laikomas tepalas mažiau džiūsta.
 
Išangės plėtiklio naudojimas
Prieš kišant į išangės kanalą plėtiklį reikia sutepti: jo viršūnę reikia padengti plonu tepalo sluoksniu ir papildomai ant jos užtepti 1 cm tepalo juostelę. Tokia priemonė labai palengvina instrumento įkišimą bei padeda išvengti papildomo skausmo.
Plėtiklį rekomenduojama naudoti atsipalaidavus, t. y. atsitūpus arba atsigulus ant šono. Išangės plėtiklis kišamas atsargiai sukinėjant iki tiek, kiek įmanoma įkišti nesukeliant skausmo. Tokiu būdu sumažinamas išangės rauko tonusas ir kartu vartojamas tepalas gali prasiskverbti į išangės kanalo plyšius bei klostes.
Po naudojimo išangės plėtiklį reikia nuvalyti tualetiniu popieriumi arba išplauti šiltame vandenyje.
Paprastai išangę plėsti plėtiklu patariama 2 minutes. Procedūrą reikėtų daryti du kartus per dieną. Tolesnio gydymo metu išangės plėtiklį reikėtų bandyti palaipsniui įkišti į išangės kanalą kiek galima giliau. Kaip tiksliai naudoti išangės plėtiklį, reikia pasiklausti gydytojo.
 
Žinotina
Tepalas, vartojamas išangės srityje, dėl kūno temperatūros gali sutepti apatinius drabužius, todėl patariama naudoti minkštą įklotą, pvz,. popierinę nosinę, vatą ar kt.
Be pertraukos medikamento galima vartoti ne ilgiau kaip 4 – 6 savaites. Jei vėl atsiranda simptomų, Lidoposterin tepalo galima pradėti vartoti iš naujo.
 
Pavartojus per didelę Lidoposterin dozę
Lidoposterino tepalo perdozavimo ar apsinuodijimo juo atvejų nežinoma. Kadangi veiklioji medžiaga turi sukelti lokalų poveikį išangės srities odoje ir gleivinėje, perdozuoti vaisto, vartojant laikantis nurodymų, neįmanoma.
Jei pacientas, ypač vaikas, netyčia nuryja tepalo, gali sutrikti virškinimo trakto veikla: atsiranda pilvo skausmas, pykinimas. Tik prarijus labai didelę lidokaino dozę, sutrinka orientacija, prasideda traukuliai, kvėpavimo slopinimas, gali ištikti net kardiogeninis šokas.
Lidokainui specifinio priešnuodžio nėra.
 
Pamiršus pavartoti Lidoposterin
 
.Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę
 
Nustojus vartoti Lidoposterin
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
 
4.       galimAS ŠALUTINIS poveikiS
 
Lidoposterin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Retai tarpvietėje gali pasireikšti lokali padidėjusio jautrumo reakcija: niežėjimas, šioks toks skausmas.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
5.       KAIP LAIKYTI LIDOPOSTERIN
 
.Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje
 
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.
 
Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.
 
 
6.                   KITA INFORMACIJA
 
Lidoposterin sudėtis
 
-                 Veiklioji medžiaga yra lidokainas
-                 Pagalbinės medžiagos yra cetilo alkoholis, makrogoliai, išgrynintas vanduo.
 
Lidoposterin išvaizda ir kiekis pakuotėje
 
Pakuotė, kurioje yra 25 g tepalo, aliuminio tūbelė su užsukamuoju plastmasiniu dangteliu, kaniulė bei išangės plėtiklis.
 
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Dr. Kade
Pharmazeutische Fabrik GmbH
Rigistrabe 2
12277 Berlynas, Vokietija
Telefonas 0 30/7 20 82-0, faksas 0 30/7 20 82-200.
El. pašto adresas. [email protected]
 
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.
 
UAB Morfėjus
S. Žukausko 34-3
Vilnius, LT-08235
Tel. + 370 5 2796328
 
Papildomos informacijos apie šį vaistą galite rasti tinklalapyje www.hemorojus.lt
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-12-19
 
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.