Laxantes


Laxantes tabletės N20
ICN Polfa Rzeszow
Kaina apie 1.84 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš vartojimą būtina susipažinti su vaisto savybėmis

Tabulettae laxantes

Vidurių laisvinamosios tabletės

SUDĖTIS

Veikliosios medžiagos. 1 tabletėje yra 0,060 g šaltekšnio žievės, 0,090 g alavijų,
0.027 g kmyno vaisių, 0,040 g vaistinės piliarožės šaknų.

Pagalbinės medžiagos. Sacharozė.

POVEIKIS

Veikliosios medžiagos, esančios vidurių laisvinamųjų tablečių sudėtyje, laisvina vidurius, šalina lygiųjų raumenų spazmą bei mažina dujų kaupimąsi žarnyne.

Antrachinonų junginiai, kurių yra šaltekšnio žievėje bei alavijuose, dirgina storąją žarną, todėl stiprėja jos peristaltika ir lengviau išsituštinama.

Kmyno vaisiai slopina lygiųjų raumenų spazmus ir mažina dujų kaupimąsi žarnyne, todėl šalina skausmingą vidurių pūtimą.

Vaistinės piliarožės šaknyse yra gleivių ir pektinų, kurie didina žarnose esančio maisto tūrį bei skatina žarnų peristaltiką.

INDIKACIJOS

Tablečių vartojama, jei yra vidurių užkietėjimas ir pūtimas. Be to, jos tinka žarnynui tuštinti prieš diagnostinį tyrimą.

KONTRAINDIKACIJOS

Žarnų nepraeinamumas, paūmėjęs žarnų uždegimas, pvz., Krono liga,

opinis storosios ir tiesiosios žarnos uždegimas, apendicitas, t. y. ūminis kirmėlinės ataugos uždegimas.Nėščiai moteriai vaisto galima vartoti tik gydytojo leidimu.

Žindyvėms ir jaunesniems negu 12 metų vaikams preparatas netinka.

ATSARGUMO PRIEMONĖS

Ilgiau kaip dvi savaites be gydytojo žinios tablečių vartoti nepatariama. Ilgalaikis vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimas gali sukelti natūralios tuštinimosi reguliavimo sistemos susilpnėjimą bei pripratimą vartoti minėtų medikamentų.

Sąveika su kitais vaistais

Šio medikamento vartojant ilgiau arba juo piktnaudžiaujant, iš organizmo daugiau išsiskiria kalio, todėl gali padidėti širdį veikiančių glikozidų poveikis, ypač jei pastarųjų vaistų vartojama kartu su diuretikais bei antinksčių žievės hormonais.

DOZAVIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Tabletės geriamos. Jeigu gydytojo nenurodyta kitaip, medikamentą reikia dozuoti individualiai, atsižvelgiant į amžių ir jautrumą vaistui. Paprastai reikia gerti kartą per dieną (geriau prieš miegą) 1-3 tabletes.

PerdozavimasJei preparato perdozuota, gydytojo nurodymu būtina vartoti vaistų, kurie sunormalina rūgščių ir šarmų santykį bei vandens ir elektrolitų apykaitą kraujo plazmoje.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Nepageidaujamas poveikis pasireiškia dažniausiai tik piktnaudžiaujant preparatu. Gali prasidėti skrandžio ir žarnų diegliai, tačiau sumažinus dozę jie išnyksta.

Jei tablečių vartojama ilgiau, organizme gali atsirasti vandens trūkumas ir sutrikusios rezorbcijos (ypač riebalų ir riebaluose tirpių vitaminų) sindromas.

Preparato vartojimo laikotarpiu šlapimas, kurio reakcija šarminė, dėl sąveikos su antronų junginiais gali laikinai paraudonuoti.

Jei pasibaigė ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas, preparato vartoti negalima.

LAIKYMO SĄLYGOS

Tabletes reikia laikyti tamsioje, sausoje vietoje, kambario

temperatūroje (15 – 25 ºC).Medikamentą būtina laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

PAKUOTĖ

Kartono dėžutė, kurioje yra 20 tablečių.

GAMINTOJAS

ICN Polfa Rzeszow S. A.

ul. Przemyslowa 2, 35-959 Rzeszow

Lenkija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.