Lactulose-ratiopharm


Lactulose-ratiopharm 667mg/ml geriam.tirp.300ml N1
Ratiopharm
Kaina apie 6.41 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: informaciJA VARTOTOJUI

Lactulose-ratiopharm 667 mg/ml geriamasis tirpalas

Laktuliozė

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Lactulose-ratiopharm galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Lactulose-ratiopharm ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lactulose-ratiopharm

3. Kaip vartoti Lactulose-ratiopharm

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Lactulose-ratiopharm

6. Kita informacija

1. KAS YRA LACTULOSE-RATIOPHARM IR KAM JIS VARTOJAMAS

Lactulose-ratiopharm yra vaistas vidurių užkietėjimui gydyti. Lactulose-ratiopharm veikia mažindamas žarnyne turinio pH ir sukaupdamas skysčius žarnose. Tokiu būdu palengvinanamas tuštinimasis. Vaistinis preparatas vartojamas laikino ar nuolatinio vidurių užkietėjimo, kurį sukelia įvairios priežastys (t.y. mažas skysčių suvartojimas, nepakankama mankšta, chirurgija, vaistiniai preparatai), gydymui. Jeigu Jums vidurių užkietėjimas yra sukeltas dėl per mažai suvartojamų skysčių, pirmiausiai reikia užtikrinti, kad Jūs geriate pakankamą kiekį skysčių.

Jūsų gydytojas gali paskirti šį vaistą dėl kitų priežasčių, negu yra išvardintos šiame pakuotės lapelyje. Visada laikykitės gydytojo nurodymų bei dozavimo instrukcijų, kaip nurodyta pakuotės lapelyje.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LACTULOSE-RATIOPHARM

Lactulose-ratiopharm vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) laktuliozei arba bet kuriai pagalbinei Lactulose-ratiopharm medžiagai;

- jeigu Jums yra diagnozuotas paveldimas galaktozės metabolizmo sutrikimas (galaktozemija);

- jeigu Jums yra diagnozuotas žarnų nepraeinamumas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jums yra diagnozuotas sunkus laktozės netoleravimas. Lactulose-ratiopharm gali sukelti pilvo sutrikimų simptomus.

Cukriniu diabetu sergantiems ligoniams vidurių užkietėjimui mažinti įprastinė dozė paprastai nedaro poveikio gliukozės kiekiui kraujyje. Didelės dozės, vartojamos kepenų komai gydyti, diabetu sergantiems ligoniams gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje.

Kitų vaistų vartojimas

Kitų kartu vartojamų vaistų vartojimas gali paveikti šio vaisto veiksmingumą ir saugumą, o taip pat Lactulose-ratiopharm gali taip pat paveikti kitų vaistų veiksmingumą ir saugumą. Jeigu abejojate, pasitarkite su vaistininku ar gydytoju, ar Lactulose-ratiopharm galima vartoti kartu su kitais vaistais, įskaitant įsigytus be recepto ir natūralius vaistus, kuriuos Jūs vartojate. Atsiminkite, kad reikia pasakyti gydytojui, kad vartojate Lactulose-ratiopharm, jeigu Jums gydymosi metu yra paskiriami kai kurie kiti vaistiniai preparatai ( arba neseniai vartojote kitų vaistų).

Lactulose-ratiopharm geriamąjį tirpalą vartojant didelėmis dozėmis, kurios sukelia pacientui nuolatinį viduriavimą, organizme gali sumažėti elektrolitų (ypač kalio). Tai gali sustiprinti kai kurių vaistų (digoksino), kurie yra vartojami tam tikroms širdies ligoms gydyti, pvz. širdies nepakankamumą arba ritmo sutrikimus, poveikį. Jeigu Lactulose-ratiopharm Jums sukelia viduriavimą ir Jūs vartojate digoksiną ar kitus panašius vaistus, priklausančius širdies glikozidų grupei, kreipkitės į gydytoją. Jeigu Jūs abejojate, ar Jūsų vartojami vaistai priklauso anksčiau minėtai grupei, paklauskite tai vaistinėje ar

Jūsų gydytojo.

Lactulose-ratiopharm vartojimas su maistu ir gėrimais

Lactulose-ratiopharm geriamąjį tirpalą reikia vartoti kartu su skysčiais, pavyzdžiui, sumaišius su kava arba arbata, ir išgerti, kol skrandis yra tuščias.

Jei Lactulose-ratiopharm geriamasis tirpalas vartojamas valgio metu arba po valgio, vaisto poveikis yra silpnesnis ir paprastai reikalingos didesnės dozės. Lactulose-ratiopharm veikia atskirai, be jokios specialios dietos, tačiau, esant sunkiam vidurių užkietėjimui, gydymą gali palengvinti maistas, kurio sudėtyje yra daug skaidulų. Daugeliui pacientų Lactulose-ratiopharm tirpalo poveikis žarnyno funkcijai gali tęstis kelias dienas. Tokiais atvejais pakaks jį vartoti kas dvi arba kas tris dienas.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisLactulose-ratiopharm nėščioms moterims ir žindyvėms galima vartoti pagal pakuotės lapelyje nurodytas instrukcijas.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasLactulose-ratiopharm gebėjimo vairuoti ir valdyti tikslumo reikalaujančius mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lactulose-ratiopharm medžiagas

Lactulose-ratiopharm sudėtyje taip pat yra galaktozės iki 110 mg/ml, laktozės iki 60 mg/ml bei nedidelis kiekis kitų angliavandenių, pvz., epilaktozės, tagatozės ir fruktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI LACTULOSE-RATIOPHARM

Dozavimas

Dozę geriausiai išgerti per vieną kartą ryte. Paprastai greitas poveikis yra pasiekiamas, kai nuo 15 iki 45 ml Lactulose-ratiopharm geriamasis tirpalas yra sumaišomas su 1 – 2 dl vandens, kavos, arbatos, sulčių arba pieno ir išgeriamas ryte, kol skrandis yra tuščias. Paprastai stiprus tuštinimosi refleksas atsiranda maždaug per 2 valandas. Vis dėlto, atsakas į gydymą laktulioze pacientams būna skirtingas, todėl laktuliozės tirpalo sukeliamas poveikis gali prasidėti daug lėčiau, iki kelių parų. Taigi, tinkama dozė turi būti parenkama palaipsniui kiekvienam pacientui. Įprastos dozavimo instrukcijos yra pateikiamos žemiau.

Suaugusiems žmonėms vidurių užkietėjimo gydymui gerti po 15 – 45 ml nuo 3 iki 4 parų arba iki poveikio pradžios. Palaikomoji dozė yra individuali, paprastai po 15 – 30 ml per parą.

Vaikams nuo 7 iki 14 metų gerti po 15 ml nuo 3 iki 4 parų. Palaikomoji dozė yra individuali, paprastai po 15 ml per parą.

Vaikams nuo 1 iki 6 metų, pradinė dozė yra po 5 – 10 ml ir, jeigu reikia, palaikomoji dozė yra vidutiniškai po 5–10 ml per parą.

Vaikams iki 1 metų gerti po 2,5 – 5 ml per parą.

Jeigu abejojate dėl dozavimo , kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu manote, kad Lactulose-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Lactulose-ratiopharm dozę

Jeigu pavartojote didesnę nei rekomenduojamą vaisto dozę, praneškite nedelsiant apie tai gydytojui, ligoninei arba Apsinuodijimų informaciniam centrui. Dažniausias perdozavimo simptomas yra viduriavimas.

Pamiršus pavartoti Lactulose-ratiopharm

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Lactulose-ratiopharm, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Laktuliozė gali sukelti flatulenciją (dujų susikaupimą), ypač gydymo pradžioje. Dažniausiai flatulencija išnyksta savaime, bet kartais, siekiant palengvinti simptomus, dozę reikia mažinti. Laktuliozės didelės dozės gali sukelti viduriavimą. Tokiais atvejais yra būtina sumažinti dozę arba nutraukti vaisto vartojimą, jeigu reikia, atitinkamai atlikti rehidrataciją. Laktuliozės didelės dozės gali sukelti pykinimą ir vėmimą. Retais atvejais buvo gauta pranešimų apie odos išbėrimą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. LACTULOSE-RATIOPHARM laikymo SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lactulose-ratiopharm vartoti negalima.

Tinkamumo laikas yra 2 mėnesiai po pirmojo atidarymo.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis.Kaip tvarkyti, nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija

Lactulose-ratiopharm sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra laktuliozė.

- Pagalbinės medžiagos yra išgrynintas vanduo, galaktozės iki 110 mg/ml ir laktozės iki 60 mg/ml bei nedidelis kiekis fruktozės, epilaktozės ir tagatozės.

Lactulose-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

bespalvis arba rusvai gelsvas, skaidrus, tirštas skystis.

300 ml, 500 ml, 1000 ml. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

ratiopharm International GmbH
Graf–Arco–Strasse 3
D-89079 Ulm
Vokietija

Gamintojas

Pharmacin BV,

Molenvliet 103,

3335 LH Zwijndrecht,

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm

Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2

LT-11350 Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 5 212 32 95

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-09-25 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.