Gastal


Gastal tabletės N30
Pliva
Kaina apie 2.67 Eur

INFORMACINIS LAPELIS VARTOTOJUI

GASTAL
GASTALIS
tabletės

SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra: 450 mg aliuminio hidroksido - magnio karbonato gelio 300 mg magnio hidroksido

VAISTO SAVYBĖS IR VEIKIMAS
Gastalis yra buferinis antacidinis preparatas, mažinantis padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą ir pašalinantis jo sąlygotus sutrikimus (skausmus, rėmenį ir kt.). Optimalų rūgštingumą mažinantį veikimą, kurį sudaro rūgštingumo sumažinimo laipsnis, greita veikimo pradžia ir ilga (2 val.) veikimo trukmė, nulemia atitinkama preparato sudėtis dviejų jo aktyvių sudedamųjų dalių kiekybinis santykis. Aliuminio hidroksido-magnio karbonato gelis yra antacidinis buferinis vaistas, kuris sumažina padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą iki fiziologinio (pH 3-5) lygio, taip sudarydamas sąlygas normaliam virškinimui, be vėlesnės hipersekrecijos. Aliuminio hidroksidas skrandžio sultyse adsorbuoja ir precipituoja pepsiną, tuo būdu jį grįžtamai inaktyvina. Magnio hidroksidas - nesirezorbuojantis nebuferinis antacidinis junginys. Jo neutralizuojantis poveikis yra greitas ir ilgai trunkantis, be to, jis turi vidurius laisvinantį poveikį. Derinys su aliuminio hidroksidu sustiprina antacidinį poveikį bei sumažina vidurių užkietėjimo galimybę. Dėl patogios išleidimo formos ir gero toleravimo pacientai noriai vartoja šį preparatą, o tai labai svarbu jį vartojant ilgai.

FARMAKOKINETIKA
Aliuminio hidroksidas po reakcijos su skrandžio sulčių druskos rūgštimi šarminėje terpėje reaguoja su fosfatais ir karbonatais. Netirpių druskų pavidalu išsiskiria su išmatomis. Po cheminės reakcijos magnio hidroksidas taip pat išsiskiria iš organizmo su išmatomis netirpių druskų pavidalu. Pacientams, kurių inkstų funkcija normali, gastalis neturi sisteminio poveikio, nes iš virškinamojo trakto rezorbuojasi tik nereikšmingi preparato kiekiai, kurie greitai išsiskiria su šlapimu.

INDIKACIJOS
Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas (su rėmeniu ar be jo) sergant:
- skrandžio ir dvylikapirštės žarnos pepsine opa;
- refliuksiniu ezofagitu;
- ūminiu ir lėtiniu gastritu;
- dispepsija;
- skrandžio gleivinės sudirginimu dėl rūkymo, alkoholinių gėrimų, kavos bei saldumynų vartojimo;
- šalinant rėmenį, t.y. padidėjusį rūgštingumą nėščiosioms, vyresnio amžiaus žmonėms ir visiems ligoniams, kuriems reikia efektyvaus antacidinio preparato, nesukeliančio obstipacijų ir kitų nepageidaujamų poveikių.

KONTRAINDIKACIJOS
Sunkus inkstų nepakankamumas (ūminis ir lėtinis). Padidėjęs jautrumas aliuminio ir magnio druskoms.

DOZAVIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS
Suaugusiems Po vieną ar dvi tabletes 4-6 kartus per dieną, vidutiniškai valandą po valgio, taip pat vakare, prieš miegą ir einant gulti. Esant rėmeniui skiriama ta pati dozė, neatsižvelgiant į valgį. Vaikams Vaikams, nuo 6 iki 12 metų, rekomenduojama skirti pusę suaugusiųjų dozės. Gastalio tabletes reikia lėtai sučiulpti ir jokiu būdu neryti iš karto.

ŠALUTINIAI POVEIKIAI
Didelės preparato dozės gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą ir vidurių užkietėjimą. Vartojant nurodytas dozes šalutiniai poveikiai pasireiškia labai retai. Ypač retai būna alerginės reakcijos (dilgėlinė, niežulys, dermatitas, kolitas).

PERSPĖJIMAI
Gastalis rekomenduojamas rėmens pašalinimui, t.y. padidėjusio rūgštingumo mažinimui vyresnio amžiaus žmonėms ir kitiems ligoniams, kuriems reikia vartoti efektyvius antacidinius preparatus be vidurių užkietėjimo ir kitų galimų nepageidaujamų poveikių pavojaus. Mažesnės kūno masės, taip pat išsekusiems pacientams bei vaikams reikia atsargiai parinkti vaisto dozę ir gydymo trukmę. Vengti ilgalaikio didelių preparato dozių vartojimo esant sutrikusiai inkstų funkcijai. Visada reikėtų gastalį vartoti vieną valandą po valgio, nes tada pailgėja jo veikimo trukmė.

SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS
Kaip ir kiti antacidiniai preparatai, gastalis turi įtakos kai kurių vaistų rezorbcijai. Jis padidina levodopos, acetilsalicilo ir nalidikso rūgšties aktyvumą, tačiau mažina tetraciklino grupės antibiotikų, izoniazido, propranololio, naprokseno, chinidino, digoksino, geležies preparatų aktyvumą, todėl šiuos vaistus reikėtų vartoti ne anksčiau kaip dvi valandas po gastalio vartojimo arba valandą iki valgio.

PARDAVIMO YPATUMAI
Parduodamas be gydytojo recepto.

LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti kambario (15-250C) temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.
GALIOJIMO LAIKAS
5 metai (nurodyta ant pakuotės).
PAKUOTĖ
Dėžutė, kurioje yra 30 tablečių.
Dėžutė, kurioje yra 60 tablečių.
PLIVA, Pharmaceutical, Chemical, Food and Cosmetic Industry Incorporated, Ulica grada Vukovara 49, 10 000 Zagrebas, Kroatija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Gastal, Aliuminio hidroksidas, Magnio karbonatas, Hidroksidas, Padidėjęs, Skrandžio, Rūgštingumas, Mažina, Rūgštingumą, Rėmuo, Laisvina, Vidurius, Vidurių, Užkietėjimas