Domstal


Domstal 10mg tabletės N10x10
Torrent Pharma
Kaina apie 16.36 Eur

Informacinis lapelis DOMSTAL

Domstalis

10 mg domperidono (B.Ph.) tabletės

VAISTO PASKIRTIS

Domstalis (domperidonas) yra geriamasis vėmimą slopinantis ir virškinimo trakto kinetiką palaikantis vaistas, tinkamas slopinti dėl įvairių priežasčių kilusį pykinimą ir vėmimą. Juo galima gydyti skrandžio sulčių patekimo į stemplę sukeltas ligas ir virškinimo sutrikimus.

KLINIKINĖ FARMAKOLOGIJA

Domstalis yra dopamino antagonistas, veikiantis centrinius chemoreceptorių trigerinės zonos dopaminerginius receptorius ir virškinimo trakto periferinius dopaminerginius receptorius. Skirtingai nuo metoklopramido ir fenotiazinų, domstalis neprasiskverbia per kraujo

ir smegenų barjerą, todėl paprastai nepageidaujamo ekstrapiramidinio poveikio nesukelia. Chemoreceptorių trigerinei zonai tarpininkaujant atsiradusį pykinimą ir vėmimą domstalis slopina veikdamas centrus ir didindamas apatinio stemplės sutraukiamojo raumens slėgį bei skrandžio ir dvylikapirštės žarnos susitraukimus, blokuodamas periferinius dopaminerginius receptorius. Dėl tokio susitraukimus palaikančio veikimo domstaliu galima gydyti dėl įvairių priežasčių atsiradusius virškinimo sutrikimus ir gydyti skrandžio sulčių patekimo į stemplę sukeltas ligas.
Išgertas domstalis gerai absorbuojamas, jo maksimali koncentracija plazmoje atsiranda per 30 – 60 min. Išgerto medikamento absoliutus biologinis prieinamumas dėl didelio metabolizmo, pasireiškiančio pirmojo prasiskverbimo per kepenis metu, yra maždaug 15 %. Domstalio absorbcija padidėja po valgio, bet yra mažesnė, jei skrandžio rūgštingumas sumažėjęs. Daugiau kaip 90 % preparato suriša baltymai, jis plačiai pasiskirsto audiniuose, tačiau jo koncentracija smegenyse būna maža. Medikamento pusinės eliminacijos iš plazmos periodas trunka 7,5 val., tačiau tuo atveju, jei labai sutrikusi inkstų veikla, jis gali pailgėti. Didžiąją dromstalio dalį greitai metabolizuoja hidroksilinimo ir N dealkilinamo būdu kepenys. Išgertos jo dozės su šlapimu ir išmatomis išsiskiria atitinkamai 31 % ir 66 %. Nepakitusio vaisto išsiskiria mažai: 10 % su išmatomis ir 1 % su šlapimu.

INDIKACIJOS

Domstalio galima vartoti atsiradus pykinimui ir vėmimui nepriklausomai nuo tokią būklę sukėlusios priežasties, įskaitant pooperacinį vėmimą, dėl vaistų poveikio atsiradusį pykinimą ir vėmimą, radiacijos ir vaistų nuo vėžio sukeltą vėmimą, dėl įvairių kitokių priežasčių (karščiavimo, skrandžio ar kasos uždegimo, uremijos ir kepenų uždegimo) staiga prasidėjusį vėmimą. Domstalis tinka įvairiais virškinimo sutrikimo, atsiradusio po valgymo, sukelto pepsinės opos, stemplės uždegimo (atsiradusio dėl skrandžio sulčių patekimo į stemplę), skrandžio uždegimo ir kt. atvejais.

KONTRAINDIKACIJOS

Domstalio negalima vartoti, jei yra padidėjęs jautrumas domperidonui ir jo grupės preparatams arba yra padidėjęs prolaktino kiekis. Be to, jo negalima vartoti, jei skrandžio susitraukimų skatinimas gali būti pavojingas: kraujuojant į skrandį ar žarnyną, atsiradus nepraeinamumui ar prakiurimui.

ĮSPĖJIMAI

Domstalis gali didinti prolaktino kiekį, todėl moterims gali atsirasti savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų, o vyrams (rečiau) – padidėti krūtys. Ar saugu domstalio vartoti nėščioms moterims ir žindyvėms, nenustatyta. Sergant kepenų liga domstalio reikia vartoti atsargiai, kadangi jo daug kepenys metabolizuoja. Nepakitusio vaisto išskiriama labai nedaug, todėl prireikus vartoti pakartotines dozes pacientams, kurių inkstų veikla nepakankama, dozę reikia koreguoti.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Domstalis toleruojamas labai gerai. Įprastas nepageidaujamas poveikis yra: burnos

džiūvimas, laikinas odos išbėrimas, niežulys, galvos skausmas, viduriavimas, rečiau padidėjęs nervingumas. Poveikis ekstrapirmidinei sistemai labai retas.
SĄVEIKA

Gydant domstaliu rėmens sukeltą stemplės uždegimą ar sutrikusį virškinimą, tuo pat metu vartojami anticholinerginiai vaistai gydomąjį domstalio poveikį gali mažinti. Prieš gydymą domstaliu pavartotas cimetidinas ar natrio vandenilio karbonatas jo biologinį prieinamumą mažina. Vaistų nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo ir mažinančių jo sulčių išsiskyrimą kartu su domstaliu vartoti negalima, jų reikia gerti po valgio. Jeigu domstalio vartojama kartu su dopamino agonistais (L-dopa, bromkriptinu), pasireiškiantis periferinis antidopaminerginis poveikis, nekeisdamas pastarųjų vaistų veiksmingumo, gali mažinti nepageidaujamą jų poveikį: pykinimą, vėmimą.

DOZAVIMAS

Suaugę žmonės. Jei pykina ar vemiama, 3 – 4 kartus per dieną reikia gerti po 20 – 40 mg domstalio. Šalinant po valgymo atsirandantį lėtinį virškinimo sutrikimą, 3 - 4 kartus per dieną prieš valgį ir miegą reikia gerti 10 mg dozę. Sergant sunkiu virškinimo sutrikimu, įskaitant ir skrandžio sulčių sukeltą stemplės uždegimą, būtina gerti 4 kartus per dieną po 20 mg domstalio.

Vaikai. Sergantiems po valgymo atsirandančiu lėtiniu virškinimo sutrikimu vaikams

3 – 4 kartus per dieną sugirdoma 0,3 mg/kg kūno svorio dozė. Jeigu pykinimas ir vėmimas ūminis, 3 – 4 kartus per dieną sugirdoma 0,6 mg/kg kūno svorio dozė.
PERDOZAVIMAS

Duomenų nėra.

PAKUOTĖ

Lapelis, kuriame yra 10 domstalio tablečių.

Tabletėje yra 10 mg domperidono (B.Ph.).

Laikymo sąlygos

Vaistą reikia laikyti tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Registravimo liudijimo turėtojas:

Torrent Pharma GmbH

Suedvestpark 50

D-90449 Nuernberg

Vokietija

Gamintojas:

Torrent Pharma GmbH

Suedvestpark 50

D-90449 Nuernberg

Vokietija

VVKT tvirtinimo data 2008-02-22 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Domstal, Domperidonas, Slopina, Vėmimą, Virškinamojo, Trakto, Kinetiką, Palaiko, Pykinimas, Vėmimas