Berocca Plus


Berocca Plus šnypščiosios tabletės N10
Bayer
Kaina apie 4.92 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Berocca Plus šnypščiosios tabletės

askorbo rūgštis, tiamino hidrochlorido, riboflavinas, nikotinamidas, pantoteno rūgštis, piridoksino hidrochloridas, cianokobalaminas, folio rūgštis, biotinas, kalcis, magnis, cinkas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Berocca Plus galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Berocca Plus ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Berocca Plus

3. Kaip vartoti Berocca Plus

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Berocca Plus

6. Kita informacija

1. KAS YRA Berocca Plus IR KAM JIS VARTOJAMAS

Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje yra šių veikliųjų medžiagų: visų 8 B grupės vitaminų, C vitamino, kalcio, magnio ir cinko.

Berocca Plus šnypščiosiomis tabletėmis gydomas B grupės ir C vitaminų bei cinko trūkumas ar poreikio padidėjimas.

Bendra informacija

Vitaminai ir mineralai yra svarbios medžiagos visiems gyviems organizmams. Žmogaus organizmas pats negali gaminti būtinų vitaminų ir mineralų. Kad būtų sveikas ir pajėgtų funkcionuoti, organizmas turi kasdien gauti pakankamą šių medžiagų kiekį su maistu. Vandenyje tirpių vitaminų, pavyzdžiui, B grupės ir C vitaminų organizme pastebimai nesikaupia. Taigi senyvų žmonių, moterų nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu, dietos besilaikančių žmonių, sergančiųjų kai kuriomis lėtinėmis ligomis, intensyviai sportuojančių, ilgalaikį stresą patiriančių ar lėtiniu alkoholizmu sergančių žmonių aprūpinimas vandenyje tirpiais vitaminais gali būti nepakankamas. Rūkantiems žmonėms ir kontraceptines tabletes vartojančioms moterims askorbo rūgšties (C vitamino) poreikis padidėja.

B vitaminai

B vitaminai dalyvauja daugelyje skirtingų ląstelės metabolizmo reakcijų, įskaitant reakcijas, kurių metu atsiranda medžiagos, kurios dalyvauja nervinio impulso perdavime.

C vitaminas

C vitaminas (askorbo rūgštis) yra antioksidantas, kuris svarbus inaktyvuojant laisvuosius radikalus. Be to, C vitaminas yra būtinas daugelio fermentų funkcijoms ir, pavyzdžiui, cholesterolio, tulžies rūgšties ir vaistinių preparatų metabolizmui. C vitaminas pagerina geležies pasisavinimą iš virškinimo trakto ir veikia folio rūgšties metabolizmą bei baltųjų kraujo ląstelių funkciją. Be to, C vitaminas pagerina jungiamojo audinio formavimąsi ir yra svarbus dantų, griaučių ir kapiliarų formavimuisi ir funkcijai.

Kalcis

Kalcis, kartu su magniu ir B6 vitaminu, būtini įvairiems sudėtingiems fiziologiniams procesams, fermentų funkcijai ir nervinio impulso perdavimui.

Magnis

Magnis dalyvauja įvairiuose organizme vykstančiuose procesuose, pavyzdžiui, baltymų sintezėje, riebalų metabolizmo, cukraus pasisavinimo ir ląstelių kvėpavimo procesuose.

Cinkas

Cinkas yra svarbus mikroelementas. Cinko yra daugelio baltymų, hormonų, neuropeptidų ir hormonų receptorių sudėtyje, jis būtinas daugelio fermentų funkcijoms.

Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje nėra jokių riebaluose tirpių vitaminų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Berocca Plus

Berocca Plus vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Berocca Plus šnypščiųjų tablečių medžiagai;

- jeigu nustatyta pernelyg didelė kalcio koncentracija (hiperkalcemija) ar pernelyg didelė magnio koncentracija (hipermagnezemija) kraujyje (organizme yra per daug kalcio ar magnio), inkstų ar šlapimo takų akmenligė, hemochromatozė (geležies atsargų sutrikimas);

- jeigu yra padidėjęs oksalo rūgšties kiekis šlapime, susilpnėjusi inkstų funkcija arba organizme trūksta tam tikrų fermentų (gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės), nes vaisto sudėtyje yra askorbo rūgšties (t. y. C vitamino).

Berocca Plus šnypščiųjų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 11 metų vaikams

.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Berocca Plus reikia

- Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje yra maždaug 10% rekomenduojamos kalcio paros dozės ir maždaug 30% rekomenduojamos magnio paros dozės. Taigi Berocca Plus prisideda prie rekomenduojamo šių elementų suvartojimo per parą, bet yra nepakankamas kaip vienintelis kalcio ir magnio šaltinis.

- Berocca Plus šnypščiąsias tabletes reikia vartoti tik B12 vitamino trūkumui, kuris susijęs su mityba, gydyti. Jomis negalima gydyti kitų B12 vitamino trūkumo formų (pvz., piktybinės anemijos, blogos B12 vitamino absorbcijos dėl žarnų ar kasos ligų).

- Vienoje tabletėje yra didžiausia B6 vitamino (piridoksino) paros dozė. Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės (1 tabletės).

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, maisto papildus ir vaistažoles, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

- Askorbo rūgštis (= vitaminas C) gali sąveikauti su gliukozės nustatymo šlapime mėginiais, taigi C vitamino vartojimą reikia nutraukti, likus kelioms dienoms iki numatyto gliukozės šlapime nustatymo mėginio.

- Didesnė kaip 5 mg piridoksino dozė panaikina levodopa poveikį pacientams, kurie serga Parkinsono liga. Vis dėlto taip neatsitinka, jeigu levodopa vartojamas kartu su karbidopa arba benserazidu.

- Jeigu vartojate tiosemikarbazonų grupės vaistų arba jeigu vartojate 5-fluorouracilą, pasakykite gydytojui, nes šie vaistai gali mažinti Berocca Plus sudėtyje esančio B1 vitamino poveikį.

- Jeigu vartojate deferoksaminą (pvz., geležies kaupimuisi organizme gydyti), pirmąjį gydymo mėnesį Berocca Plus vartoti negalima, nes jo sudėtyje yra vitamino C; deferoksamino vartojimas kartu su C vitaminu gali veikti širdį.

- Vaistai nuo pernelyg sustiprėjusios skrandžio rūgšties sekrecijos (antacidiniai vaistai) slopina B1 vitamino pasisavinimą.

- Neomicinas, aminosalicilo rūgštis ir H2 receptorių blokatoriai (pvz., ranitidinas ir famotidinas) gali slopinti B12 vitamino pasisavinimą iš virškinimo trakto.

- Acetilsalicilo rūgštis (aspirinas) vienu trečdaliu sumažina askorbo rūgšties pasisavinimą.

- Geriamųjų kontraceptinių tablečių vartojimas gali mažinti B12 vitamino, folio rūgšties, piridoksino ir askorbo rūgštis koncentraciją serume.

- Omeprazolis (vaistas skrandžio rūgštingumui kontroliuoti) gali sumažinti iš maisto absorbuojamo vitamino C kiekį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas. Vartojant rekomenduojamas vaisto dozes, kenksmingo poveikio vaisiui ar naujagimiui nepasireiškia. Vis dėlto Berocca Plus nėštumo metu vartoti galima tik rekomendavus gydytojui.

Žindymo laikotarpis. Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje esantys vitaminai ir mineralai prasiskverbia į motinos pieną, bet vartojant rekomenduojamas vaisto dozes, nepageidaujamo poveikio kūdikiui

nesitikima.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasBerocca Plus šnypščiosios tabletės gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Berocca Plus medžiagas

Pavartojus Berocca Plus šnypščiųjų tablečių, šlapimas tampa nenormaliai geltonos spalvos. Tai lemia vaisto sudėtyje esantis B2 vitaminas. Toks reiškinys yra visiškai nekenksmingas.

Saldikliai. Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje yra saldiklių aspartamo E 951, manitolio E 421 ir acesulfamo K. Aspartamas E 951 yra medžiaga, iš kurios susidaro fenilalaninas, kuris gali būti kenksmingas sergantiesiems fenilketonurija. Pacientams, kurie serga fenilketonurija, šio vaisto vartoti negalima.

Šiame vaiste esančio dažiklio sudėtyje yra mažas sacharozės kiekis. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradėdami vartoti Berocca Plus šnypščiąsias tabletes.

Natris. Vienoje Berocca Plus šnypščiojoje tabletėje yra 272 mg natrio. Į tai būtina atsižvelgti, jeigu kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Cukrinis diabetas. Cukriniu diabetu sergantys pacientai gali vartoti Berocca Plus šnypščiąsias tabletes, nes vienoje Berocca Plus šnypščiojoje tabletėje yra 276 mg angliavandenių manitolio pavidalu. Tai atitinka 0,028 duonos vienetų (t. y. 0,66 kilokalorijų).

3. KAIP VARTOTI Berocca Plus

Berocca Plus visada vartokite tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Įprasta dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 11 metų vaikams ir paaugliams yra viena šnypščioji tabletė per parą.

Šnypščiąją tabletę reikia ištirpinti stiklinėje vandens.

Rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima.

Pavartojus per didelę Berocca Plus dozę

- Jeigu Jūs arba kas nors kitas (pvz., mažas vaikas) išgėrė per didelę Berocca Plus dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką, ligoninės priėmimo skyrių arba Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą.

Pranešimų apie perdozavimą negauta. Perdozavimo atveju gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimai, pavyzdžiui, viduriavimas ir pilvo diskomfortas. Keletą mėnesių vartojant dideles B6 vitamino dozes (didesnes kaip 200 mg dozes, tai atitinka daugiau kaip 20 Berocca Plus tablečių per parą), gali atsirasti neuropatijos simptomų, pavyzdžiui, odos, ypač rankų ir kojų skausmas ir dilgčiojimas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Berocca Plus šnypščiųjų tablečių sudėtyje esančios veikliosios medžiagos yra natūraliai žmogaus organizme esančios medžiagos ir jos dažniausiai nesukelia jokio šalutinio poveikio.

Vis dėlto Berocca Plus, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausiai pasireiškęs šalutinis poveikis buvo lengvi trumpalaikiai virškinimo trakto sutrikimai.

Pavieniais atvejais pasireiškė alerginės reakcijos, pavyzdžiui, dilgėlinė, gerklės patinimas ir išbėrimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Berocca Plus

Berocca Plus šnypščiąsias tabletes laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės (veikiamos drėgmės šnypščiosios tabletės suyra).

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant tablečių talpyklės, dvisluoksnės juostelės ir kartono dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Berocca Plus vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Berocca Plus sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra:

askorbo rūgštis C vitaminas 500 mg;

tiamino hidrochloridas B1 vitaminas 15 mg;

riboflavinas B2 vitaminas 15 mg;

nikotinamidas B3 vitaminas 50 mg;

toks kalcio pantotenato 1 kiekis, kuris atitinka

pantoteno rūgšties B5 vitaminas 23 mg;

piridoksino hidrochloridas B6 vitaminas 10 mg;

cianokobalaminas* B12 vitaminas 0,01 mg;

biotinas 0,15 mg;

folio rūgštis 0,4 mg;

kalcio karbonatasas 1 244 mg;

magnio karbonatasas 2 195 mg;

magnio sulfato dihidratasas 2 328 mg;

cinko citrato trihidratasas 3 32 mg.

- 1 bendras kalcio kiekis 100 mg
2 bendras magnio kiekis 100 mg;
3 bendras cinko kiekis 10 mg.
* 0,1 % vandenyje tirpaus cianokobalamino pavidalu

- Pagalbinės medžiagos yra:

bevandenė citrinų rūgštis, natrio-vandenilio karbonatas, natrio chloridas, acesulfamas K, aspartamas (E 951), manitolis (E 421), polisorbatas 60, bevandenis natrio karbonatas; dažikliai: džiovinto purškiant 1 % betakaroteno milteliai, burokėlių raudonasis bei apelsinų skonio medžiaga PERMASEAL 10401-71.Vandenyje tirpaus 0,1 % cianokobalamino sudėtyje yra natrio citrato, bevandenės citrinų rūgšties ir dekstrino. Džiovinto purškiant 1 % betakaroteno miltelių sudėtyje yra natrio askorbato, α‑tokoferolio, gumiarabiko, kokosų aliejaus, sacharozės ir maltodekstrino. Skonį suteikiančios medžiagos PERMASEAL 10401-71 sudėtyje yra skonį suteikiančių medžiagų, natūralių skonį suteikiančių medžiagų, maltodekstrino ir gumiarabiko.

Berocca Plus išvaizda ir kiekis pakuotėje

Berocca Plus šnypščiosios tabletės yra cilindro formos (25 mm skersmens), lygiu paviršiumi, taškuotos, šviesiais oranžinės spalvos, kvepiančios apelsinais. Berocca Plus šnypščiąją tabletę įdėjus į stiklinę vandens, gaunamas malonaus skonio gėrimas, kuriam spalvą suteikia natūralūs karotinoidaii, burokėlių ekstraktas ir B2 vitaminas.

Tiekiamos 10 ir 15 tablečių Berocca Plus šnypščiųjų tablečių plastiko tablečių talpyklės. Pakuotėje yra 10, 15, 2x10, 2x15, arba 3x15 tablečių. Be to, tiekiamos 1 Berocca Plus šnypščiosios tabletės aliuminio folijos dvisluoksnės juostelės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

UAB „Bayer"

Žirmūnų 68A

LT – 09124 Vilnius

Lietuva

Gamintojas:

Bayer Santé Familiale

33, rue de l'industrie

74240 Gaillard

Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

UAB "Bayer"

Žirmūnų g. 68A

LT- 09124, Vilnius

Tel. + 370 52 336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-03-04 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Berocca, B grupės, Vitaminai, C, Cinkas, Trūkimas, Poreikio, Padidėjimas, Kalcis, Magnis