Pharmatex


Pharmatex 20mg makšties tabletės N12
Innotech International
Kaina apie 5.03 Eur

Pharmatex
Benzalkonii chloridum
ATC kodas: G02BB
Gamintojas: Laboratoire Innothera
Registracijos numeris: 94/1793/14
Vaisto tipas: Bereceptinis
Tinkamumo laikas (mėn.): 24

Farmacinė vaisto forma:
Tabletės į makštį
Farmakoterapinė grupė: Intravaginaliniai kontraceptikai
Vaisto aprašymas: Farmateksas 20 mg makšties tabletės
Sudėtis,dozės. Vienoje 800 mg makšties tabletėje yra 20 mg benzalkonio chlorido, 111 mg natrio vandenilio karbonato, 96 mg citrinų rūgšties, 12 mg silicio oksido hidrato, 172 mg mikrokristalinės celiuliozės, 5,3 mg magnio stearato, 363 mg laktozės ir 20,7 mg makrogolio 6000.

Farmakologinės savybės
Veikimo mechanizmas
Farmakodinamika. Farmateksas yra lokalaus poveikio kontraceptikas (G. Preparatas veikiantis šlapimo ir lyties organus). Benzalkonio chloridas yra spermicidas ir antiseptikas. Dėl jo poveikio suplyšta spermijų membrana.

Poveikis yra dvifazis: pradžioje suardomi spermijų žiuželiai, po to galvutės. Jeigu tabletės vartojamos tinkamai, tai Perlo indeksas būna mažesnis už 1. Pastojama paprastai tada, jei preparatas vartojamas netinkamai arba kai jo pavartoti pamirštama.

Šio kontracepcijos būdo veiksmingumas priklauso nuo gydytojo pokalbio su paciente prieš farmatekso skyrimą ir tikslaus jo vartojimo. Saprofitams preparatas poveikio nedaro: rūgštinės laktobacilos ne išnyksta. Be to, benzalkonio chloridas sukelia antiseptinį poveikį.

Farmakokinetika.
Klinikinės savybės.
Indikacijos.
Vaistas vartojamas lokaliai kontracepcijai. Jis labai sumažina pastojimo galimybę, tačiau visiškai nuo jo neapsaugo. Tablečių, vartojamų pagal instrukciją, veiksmingumas yra geriausias.

Toks kontracepcijos būda tinka visoms vaisingoms moterims, ypač šiais atvejais:
jeigu laikinai arba visam laikui draudžiama vartoti geriamųjų kontraceptikų ar nešioti gimdos spiralę;
po gimdymo, aborto, premenopauzės laikotarpiu;
pamiršus reikiamu laiku išgerti kontraceptiko tabletę (tokiu atveju lokaliu kontracepcijos būdu reikėtų papildomai naudotis iki ciklo pabaigos).

Toks kontracepcijos būdas tinka ir toms moterims, kurios nešioja gimdos spiralę, ypač tuo atveju, jeigu jos vartoja kai kurių vaistų, pvz., nesteroidinių preparatų nuo uždegimo.

Kontraindikacijos.
Medikamento vartoti draudžiama, jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai tablečių daliai. Jų negalima vartoti kartu su kitokiais į makštį kišamais vaistais.

Nepageidaujami reiškiniai.
Sudedamosios tablečių dalys gali sukelti alerginę reakciją.

Ypatingi įspėjimai.
Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu.
Nėštumo laikotarpis.
Nėštumo metu vartojamo farmatekso, žalingo poveikio nepastebėta. Remiantis ekspertų nuomone, galima teigti, kad teratogeninio poveikio tabletės ar veiklioji jų medžiaga nesukelia ir kad gydantis farmateksu, benzalkonio chlorido į kraują nepatenka.

Žindymo laikotarpis.
Žindyvėms farmatekso tablečių vartoti galima, kadangi į motinos kraują ar pieną benzalkonio chlorido nepatenka.

Sąveika.
Kartu su farmatekso tabletėmis nepatariama vartoti į makštį kišamų preparatų, kadangi bet koks lokaliai makštyje veikiantis vaistas gali inaktyvuoti farmateksą. Be to, vartojant šio medikamento, negalima muilu plauti makšties nei prieš lytinį aktą, nei po jo, kadangi muilas farmateksą padaro neveiksmingą.

Dozavimo, vartojimo būdas.
Tabletės kišamos į makštį. Prieš kiekvieną lytinį aktą, atsigulus ant nugaros, reikia įstumti po 1 tabletę giliai į makštį ir palaukti, kol ji visiškai ištirps (8-10 min.). Prieš kiekvieną lytinį aktą reikia įkišti naują tabletę. Po lytinio akto švariu vandeniu galima plauti tik išorinius lyties organus. Makštį vandeniu galima plauti tik po 2 valandų, kad preparatas nepasišalintų.

Perdozavimo, toksiniai reiškiniai.
Ypatingos atsargumo priemonės.
Kontraceptinis farmatekso tablečių poveikis priklauso nuo tinkamo jų vartojimo, todėl būtina paisyti šių taisyklių:
bet kuriuo ciklo laikotarpiu prieš kiekvieną lytinį aktą visada į makštį įkišti po 1 tabletę;
prieš lytinį aktą makšties neplauti vandeniu ir muilu, kadangi muilas, net jo likučiai, ardo veikliąją medžiagą (išorinius lyties organus švariu vandeniu nuplauti galima);
jei atsiranda lyties organų pažeidimas, tablečių vartojimą nutraukti, kadangi jose yra benzalkonio chlorido. Jeigu makšties arba kitokią ligą būtina gydyti į makštį kišamais preparatais, farmatekso tablečių galima pradėti vartoti tik baigus gydymą pirmesniaisiais medikamentais.

Poveikis sugebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus.
Farmacinės savybės.
Nesuderinamumas.
Tinkamumo laikas. 2 metai

Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas).
Makšties tabletės.
Polipropileninis indelis, užkimštas polietileniniu kamščiu, kuriame yra desikanto. Viename indelyje yra 12 tablečių. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.