Pharmatex


Pharmatex 18.9mg minkštos makšties kapsulės N6
Innotech International
Kaina apie 5.03 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Vaistinio preparato pavadinimas

PHARMATEX 18,9 mg minkštos makšties kapsulės

Prieš pradedant vartoti vaisto, prašom atidžiai perskaityti šį informacinį lapelį.

Jo neišmeskite, nes gali prireikti dar kartą perskaityti.

Jei kyla klausimų ar dėl ko nors abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Kokybinė ir kiekybinė sudėtis

Veiklioji medžiaga.Vienoje makšties kapsulėje yra 18,9 mg veikliosios medžiagos benzalkonio chlorido.

Pagalbinės medžiagos. Dimetikonas 1000, koloidinis silicio dioksidas, hidroksipropilceliuliozė, makrogolio glicerolio kokoatas, makrogolis 400.

Kapsulės apvalkalas. Želatina, glicerolis.

Terapinės indikacijos

PHARMATEX yra lokalaus poveikio kontraceptikas. Šis poveikio būdas labai sumažina pastojimo galimybę, tačiau nuo jo apsaugo tik iš dalies. Preparato poveikis priklauso nuo to, ar tiksliai laikomasi vartojimo instrukcijos. Poveikio būdas priklauso nuo cheminės spermicido struktūros. PHARMATEX paveiktas spermijus žūva.

Šis kontracepcijos būdas rekomenduojamas tuo atveju, jei moteris, vartojanti geriamųjų kontraceptikų, užmiršo jų išgerti arba išgėrė per vėlai. Tokiu atveju reikia vėl perskaityti informaciją apie geriamųjų kontraceptikų vartojimą ir iki ciklo pabaigos naudoti abu kontracepcijos metodus.

Be to, gydytojas gali rekomenduoti naudoti lokalų kontracepcijos būdą, labai tinkantį toliau nurodytais atvejais:

· jei moteriai laikinai arba visam laikui draudžiama vartoti geriamųjų kontraceptikų arba nešioti gimdos spiralę (IUD);

· visoms moterims po gimdymo, žindymo laikotarpiu arba prieš menopauzę;

· jei kontracepcija reikalinga tik retkarčiais;

· kaip pagalbinę priemonę, nešiojant gimdos spiralę, ypač tuo atveju, jei reguliariai vartojama kai kurių medikamentų, pvz., nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Kontraindikacijos

Medikamento draudžiama vartoti, jei moteris alergiška benzalkonio chloridui arba nors vienai iš sudedamųjų preparato dalių.

Be to, PHARMATEX 18,9 mg makšties kapsulių paprastai nereikėtų vartoti kartu su kitais vaistais, kišamais į makštį (ypač antibiotikais, priešvirusinio poveikio preparatais arba estrogenais), arba muilu, nebent gydytojas nurodytų kitaip. Vartojant šių preparatų kartu, spermicidas gali suirti. Tokiu atveju tik gydymą pabaigus galima pradėti arba tęsti PHARMATEX vartojimą, o kad kontracepcija būtų garantuota, reikia naudoti ir prezervatyvą.

Specialus įspėjimas

PHARMATEX efektyvumas priklauso nuo tinkamo vartojimo.

Labai svarbu paisyti vartojimo būdo. Nepaisant ciklo fazės, net ir menstruacijų metu prieš kiekvieną lytinį aktą į makštį reikia įkišti vieną kapsulę.

Nei prieš lytinį aktą, nei po jo negalima makšties plauti muilu, nes net mažiausias muilo kiekis gali suardyti veikliąją medžiagą.

Atsargumo priemonės

Gydymą reikia nutraukti, jei atsiranda genitalijų pažeidimas arba jis sunkėja. Tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją.

Jei reikia gydyti makštį arba dėl kitos ligos vartoti vaistų, kišamų į makštį, PHARMATEX galima pradėti vartoti arba vartojimą atnaujinti tik pabaigus gydymą.

Nėštumo laikotarpis

Moteriai, nėštumo pradžioje pavartojusiai šio spermicido, didelis pavojus negresia. Vis dėlto, prieš vartodama bet kurių preparatų, moteris turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo periodas

Žindymo metu šio spermicido vartoti galima. Žindama moteris, prieš vartodama bet kokių vaistų, turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vaistų sąveika

Kartu vartojant į makštį kitokių vaistų arba muilo, kontraceptinis poveikis gali nepasireikšti.

Kapsulių suderinamumo su lateksu tyrimo rezultatai parodė, kad naudojamų įvairios rūšies prezervatyvų fizinės bei mechaninės savybės nekinta.

Jei vartojama dar ir kitokių vaistų, net ir įsigytų be recepto, būtina apie tai pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

Vartojimo būdas

Prieš kiekvieną lytinį aktą, nepaisant ciklo fazės, reikia įkišti kapsulę į makštį. Prieš pakartotinį lytinį aktą reikia vartoti kitą kapsulę.

Būtina laikytis toliau pateiktų nurodymų.

· Preparatas kišamas į makštį.

· Prieš kiekvieną lytinį aktą, nepaisant ciklo fazės, kapsulę reikia įkišti giliai į makštį (ją lengviau įkišti, jei gulima ant nugaros), palaukti maždaug 10 min., kol kapsulė visiškai ištirps ir išsiskirs veiklioji medžiaga. Prieš pakartotinį lytinį aktą reikėtų vartoti kitą kapsulę. Preparato poveikis trunka 4 valandas.

· Tuoj po lytinio akto galima apsiplauti tik iš išorės ir tik vandeniu.

Jei pamirštama pavartoti PHARMATEX 18,9 mg minkštą kapsulę, yra pavojus pastoti.

Šalutinis poveikis

Kaip ir visi vaistai, kai kurioms pacientėms PHARMATEX makšties kapsulės gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Makštį gali deginti arba dirginti, bet kuri sudedamoji medžiaga gali sukelti alergija.

Jei pasireiškia šiame informaciniame lapelyje neminėtas nepageidaujamas poveikis, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

Laikymo sąlygos

Preparatą reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje, vaikams nematomoje ir neprieinamoje vietoje.

Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, preparato vartoti negalima.

Prezervatyvas yra vienintelė apsauga nuo lytiniu keliu perduodamų ligų, ypač nuo AIDS. Kitokie kontracepcijos metodai neapsaugo nei nuo šių ligų, nei nuo AIDS.

Jei pakinta moters būklė arba šis kontracepcijos būdas nepatogus, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis rekomenduotų labiau tinkamą kontracepcijos būdą.

Registravimo liudijimo turėtojas

LABORATOIRE INNOTECH INTERNATIONAL

7/9 Avenue Francois Vincent Raspail

94111 Arceil Cedex

Prancūzija

Gamintojas

INNOTHERA CHOUZY, Rue Rene Chantereau,

L¢Isle Vert – 41150

CHOUZY-SUR-CISSE

Prancūzija

Teksto peržiūros data

2004-09-20 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.