Pharmatex


Pharmatex 18.9mg makšties ovulės N10
Innotech International
Kaina apie 7.72 Eur

Pharmatex
Benzalkonii chloridum
Registracijos numeris: 94/1792/14
ATC kodas: G02BB
Gamintojas: Laboratoire Innothera
Farmacinė vaisto forma: Vaginalinės žvakutės
Farmakoterapinė grupė: Intravaginaliniai kontraceptikai

Vaisto lapelis:
Kad preparato poveikis būtų veiksmingas, prieš jo vartojimą reikia atidžiai perskaityti šį informacinį lapelį. Po lytinio akto išorinių lyties organų negalima plauti muilu, nes jis šį preparato ardo. Juos galima plauti tik švariu vandeniu. Makštį galima plauti ne anksčiau kaip po 2 valandų. Farmatekso žvakutes galima vartoti bet kuriuo ciklo laikotarpiu.

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai.
Žvakutėje yra 18,9 mg benzalkonio chlorido. Pagalbinių medžiagų sąrašas. Pagalbinių medžiagų tiek, kad žvakutė svertų 1,6 g. Vaisto forma ir vaisto kiekis. Dėžutė, kurioje yra 10 žvakučių, kurių kiekvienoje yra 18,9 mg benzalkonio chlorido ir pagalbinių medžiagų tiek, kad žvakutė svertų 1,6 g.
Vaisto farmakoterapinė grupė. Intravaginaliniai kontraceptikai
Gamintojo pavadinimas ir adresas. Laboratoire Innothera

Vaisto vartojimo indikacijos
Farmatekso žvakutės tinka visoms vaisingoms moterims, ypač šiais atvejais: jeigu laikinai arba visam laikui draudžiama vartoti geriamųjų kontraceptikų ar nešioti gimdos spiralę;
po gimdymo, aborto, premenopauzės laikotarpiu;
pamiršus reikiamu laiku išgerti kontraceptiko tabletę (tokiu atveju lokaliu kontracepcijos būdu reikėtų papildomai naudotis iki ciklo pabaigos).
Toks kontracepcijos būdas tinka ir toms moterims, kurios nešioja gimdos spiralę, ypač tuo atveju, jeigu jos vartoja kai kurių vaistų, pvz., nesteroidinių preparatų nuo uždegimo.

Informacija, kuria būtina žinoti prieš vartojimą
Benzalkonio chloridas yra ketvirtinio amonio darinys. Jis veikia kaip spermicidas ir kaip antiseptikas. Spermicidinis poveikis. Dėl šio poveikio plyšta spermijų membrana. Farmatekso veiksmingumas yra toks pat, kaip gimdos spiralių bei hormoninių kontraceptinų tablečių. Antiseptinis poveikis. Paryžiuje, Pastero institute atliktų tyrimų in vitro duomenys rodo, jog vaistas veikia kai kuriuos lytiniu keliu plintančių ligų sukėlėjus: gonokokus, chlamidijas, II tipo herpesvirusus, ŽIV, makštines trichomonas, auksinius stafilokokus.

Kontraindikacijos.
Kontraindikacijų nėra.

Farmatekso žvakutės toleruojamos gerai. Jų vartojant, į kraują ar motinos pieną benzalkonio chlorido nepatenka. Hormonų apykaitos ciklo metu preparatas netrikdo, makšties floros nekeičia.

Perspėjimai.
Sąveika su kitais vaistais.
Ypatingi perspėjimai.
Farmateksą ardo muilas, net labai mažas jo kiekis, todėl tuoj pat po lytinio akto išorinius lyties organus galima plauti tik švariu vandeniu arba juo kartu su farmatekso putojančiu preparatu (muilo jame nėra). Kartu su farmatekso žvakutėmis kitų į makštį kišamų medikamentų vartoti negalima.

Vartojimo instrukcija
Dozavimas.
Vartojimo būdas.
Farmatekso būtina vartoti prieš kiekvieną lytinį aktą. Žvakutę reikia ištraukti iš pakuotės, po to smiliumi įstumti giliai į makštį (geriau atsigulus). Žvakutė ištirpsta per 5 min. Nuo pastojimo ji saugo mažiausiai 4 valandas. Prieš kiekvieną lytinį aktą reikia įkišti kitą žvakutę. Kad nuo lytiniu keliu plintančių ligų ir nėštumo būtų galima geriau apsisaugoti, vartojant farmatekso, galima naudotis ir prezervatyvu.
Vartojimo dažnis. Gydymo trukmė. Perdozavimas.

ŠALUTINIS POVEIKIS
Šalutinis poveikis. Informacija apie vaisto laikymą
Farmatekso žvakutes reikia laikyti kambario temperatūroje. Jeigu jos dėl karščio pradeda tirpti, galima įdėti į šaldytuvą arba pakišti po šalto vandens srove, laikant smailiu galu žemyn. Taip jos atgauna įprastinę formą, tačiau veiksmingumas nepakinta. Farmateksą būtina laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

Tinkamumo laikas. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, žvakučių vartoti negalima.
Innotech international 7-9, avenue F. V. Raspail, 94110 Arcueil Prancūzija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.