Patentex oval N


Patentex oval N 75mg makšties žvakutės N12
Merz & Co
Kaina apie 7.89 Eur

Patentex oval N
ovules
Nonoxinolum
ATC kodas: G02BB
Gamintojas: Merz+Co GmbH
Registracijos numeris: 4/3536/96
Vaisto tipas: Bereceptinis
Tinkamumo laikas (mėn.): 30
Tinkamumo laikas (atplėšus pakuotę):
Farmacinė vaisto forma: Vaginalinės žvakutės
Farmakoterapinė grupė: Intravaginaliniai kontraceptikai

Vaisto aprašymas:
Sudėtis,dozės. Vienoje makšties žvakutėje (3,15 g) yra 75 mg USP nonoksinolio-9 (INN) - veikliosios medžiagos.
Pagalbinės medžiagos
Polietilenglikolis 1500, polietilenglikolis 1000, natrio bikarbonatas, natrio laurilsulfatas, tartaro rūgštis.
Farmakologinės savybės
Veikimo mechanizmas
Farmakodinamika.
Farmakologinės savybės: veikliosios medžiagos nonoksinolio-9 spermijus naikinantis poveikis pasireiškia dėl nejoninio surfaktanto savybių. Nonoksinolis žudo spermijus, naikindamas jų plazmos membraną, akrosominį membraninį kompleksą, pažeisdamas branduolius ir mitochondrijas. Kontracepcinį vaisto veiklumą apibūdina perlų indeksas, kuris PATENTEX OVAL N buvo 0,3-1,6. Farmakokinetika. Po vaisto vartojimo į makštį moterų kraujo serume nonoksinolio-9 nenustatyta (jautrumas - 0,8 mikrogramai/ml). Ikiklinikinio saugumo duomenys Ūminis nonoksinolio-9 toksiškumas yra nedidelis (žiurkėms ir pelėms išgerto vaisto LD50 – 1-3 g/kg). Lėtinio toksiškumo (geriamosios formos) tyrimai su žiurkėmis ir šunimis neparodė jokių specifinių pavojų; tik didžiausią dozę gavusiems šunims (90 mg/kg kūno masės per dvejus metus) gana ryškiai padidėjo kepenų masė. Vaistas yra nemutageniškas ir nekancerogeniškas. Ilgalaikių graužikų tyrimų neatlikta, tačiau apie galimą kancerogeninį poveikį nėra jokių duomenų. Nonoksinolis-9 neigiamai neveikia vaisingumo, embriono, vaisiaus ir perinatalinės raidos.
Klinikinės savybės. Indikacijos. Vietinei kontracepcijai. Kontraindikacijos. Padidėjęs jautrumas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai. Nepageidaujami reiškiniai. Galimas šilumos pojūtis ir nedidelis vietinis dirginimas. Ypatingi įspėjimai. Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu. Nėščiosioms PATENTEX OVAL N vartoti negalima nėštumo metu. Šis vaistas netinka ir moterims, kurioms po gimdymo yra išskyrų. Nepakanka duomenų apie PATENTEX OVAL N vartojimą žindyvėms, todėl joms šio vaisto vartoti negalima.
Sąveika.
Nerekomenduojama vartoti kartu su kitais makšties vaistais.
Dozavimo, vartojimo būdas. Rekomenduojama dozuoti taip: Vieną žvakutę įkiškite į makštį per piršto ilgį ne vėliau kaip 10 min. iki lytinio akto. Žvakutė esti veikli iki dviejų valandų, tačiau jei per vieną valandą ejakuliacijos nebuvo, rekomenduojama įkišti antrą žvakutę. Prieš kartotinius lytinius santykius, nesvarbu, kiek laiko praėjo nuo ankstesniųjų, reikia įkišti naują žvakutę ir santykiauti ne anksčiau kaip po 10 minučių. Perdozavimo, toksiniai reiškiniai. Netaikoma. Ypatingos atsargumo priemonės. Vaistą netinkamai vartojant, kyla nepageidaujamo nėštumo pavojus. Norint apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, be šios kontracepcijos kartu reikia naudoti prezervatyvus. Poveikis sugebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus. Netaikoma.
Farmacinės savybės
Farmacinės savybės.
Nesuderinamumas. Netaikoma.
Tinkamumo laikas. PATENTEX OVAL N tinka vartoti 2,5 metų.
Laikymo sąlygos.
PATENTEX OVAL N laikyti ne didesnėje kaip 25oC temperatūroje. Neužšaldyti. Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje. Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas). Makšties žvakutės. Pirminė pakuotė: po 12 arba 6 žvakutes PVC/PVDC/PE kontūrinėje pakuotėje; po 6 - vienoje juostoje. Antrinė pakuotė: chroduplekso kartoninė dėžutė (sulankstoma).
Turinys: baltos žvakutės (po 3,15 g kiekvienoje). Platintojas. Ypatingos likučių nukenksminimo (atsargumo) priemonės.

Papildoma informacija
Prekybos leidimo savininkas Merz + Co. GmbH Co.. Eckenheimer landstr. 100-104 D-60318 Frankfurt/Main P.O. Box 11 13 53 D-60048 Frankfurt/Main Tel: 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.