Oxytocin-Richter


Oxytocin-Richter 5TV/ml injekcinis tirpalas 1ml N5
Gedeon Richter
Kaina apie 3.65 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį.

- Neišmeskite šio lapelio, nes gali prireikti jį vėl perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1. Kas yra OXYTOCIN – RICHTER ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant OXYTOCIN – RICHTER

3. Kaip vartoti OXYTOCIN – RICHTER

4. Galimas šalutinis poveikis

5. OXYTOCIN – RICHTER laikymo sąlygos6. Kita informacija

OXYTOCIN – RICHTER 5 TV/ml injekcinis tirpalasOksitocinas

- Veiklioji medžiaga yra oksitocinas. Vienoje ampulėje jo yra 5 TV.

- Pagalbinės medžiagos: ledinė acto rūgštis, chlorobutanolis hemihidratas, etanolis (96%), acto rūgštis (pH reguliavimui), natrio hidroksidas (pH reguliavimui), injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Ltd.

Gyömrői út 19 – 21,

1103 Budapest, Vengrija

1. KAS YRA OXYTOCIN – RICHTER IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

OXYTOCIN – RICHTER yra skaidrus, bespalvis, sterilus injekcinis tirpalas. Jis tiekiamas 1 ml skaidraus stiklo ampulėmis su baltu laužimo tašku. Ampulės supakuotos po 5 į plastiko dėklą ir kartono dėžutę.

OXYTOCIN – RICHTER yra preparatas, vartojamas gimdos susitraukimams sužadinti ir stiprinti. Jo poveikis toks pat kaip ir natūralaus hipofizės užpakalinės dalies hormono oksitocino. OXYTOCIN – RICHTER galima vartoti gimdymui sužadinti ir skatinti, taip pat kraujavimui po gimdymo stabdyti. Be to, preparato kaip pagalbinės priemonės galima vartoti dalinio ar neįvykusio aborto ( kai žuvęs vaisius lieka gimdoje) atveju. Rizikingo nėštumo metu preparato vartojama, kai reikia atlikti bandomąjį oksiticino mėginį.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OXYTOCIN – RICHTER

Preparato vartoti draudžiama, jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei OXYTOCIN – RICHTER medžiagai.

Be to, preparato vartoti negalima, kai labai neatitinka vaisiaus galvutės ir gimdyvės dubens matmenys, taip pat kai esti netinkama vaisiaus padėtis (pvz., skersinė padėtis), sunki toksemija, hipertoninė gimda. Gimdymo sužadinti negalima ir tuomet, kai iškritusi virkštelė arba yra placentos pirmeiga.OXYTOCIN – RICHTER nerekomenduojama vartoti priešlaikio gimdymo metu; kai esti ribinė vaisiaus galvutės ir gimdyvės dubens matmenų neatiktis; taip pat jei anksčiau buvo atlikta didesnė gimdos arba jos kaklelio operacija, įskaitant Cezario pjūvį, jei nėštumas daugiavaisis, kai yra gimdos kaklelio vėžys.

Kai kurie vaistai gali keisti oksitocino poveikį, todėl būtinai praneškite gydytojui apie vaistus, kuriuos anksčiau vartojote reguliariai.

Gimdymui sužadinti ir skatinti OXYTOCIN – RICHTER į veną lašinama tik ligoninėje, prižiūrint medikams ir nuolat stebint gimdos susitraukimus, kraujospūdžio ir pulso pokyčius, taip pat ir vaisiaus širdies tonus.

Vartojamas taip, kaip rekomenduojama, OXYTOCIN – RICHTER stiprina gimdos susitraukimus panašiai, kaip ir endogeninis oksitocinas normalaus gimdymo metu. Nepaisant tinkamo dozavimo ir priežiūros, moterų, kurių jautrumas oksitocinui padidėjęs, gimdos susitraukimai gali būti nenormaliai stiprūs.

Per pirmąjį nėštumo trimestrą OXYTOCIN – RICHTER galima vartoti tik sužadinto ar spontaninio aborto atveju.

Remiantis klinikine patirtimi ir atsižvelgiant į chemines bei farmakologines preparato savybes, OXYTOCIN – RICHTER, vartojamas taip, kaip rekomenduojama, neturėtų kelti įgimtų vaisiaus raidos ydų pavojaus.

Šiek tiek oksitocino patenka į motinos pieną, todėl žindyvės turėtų pasitarti su gydytoju. Jei OXYTOCIN – RICHTER reikia vartoti kraujavimui iš gimdos stabdyti, tol, kol vartojama šio preparato, patartina kūdikio nežindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasOXYTOCIN – RICHTER gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI OXYTOCIN – RICHTER

OXYTOCIN – RICHTER lašinama į veną.

Preparato dozė nustatoma individualiai, atsižvelgiant į Jūsų ir Jūsų kūdikio reakciją į oksitociną.

Jei preparato reikia vartoti po gimdymo kraujavimui iš gimdos stabdyti, oksitocino galima lašinti į veną arba švirkšti į raumenis.

Šio preparato privalu vartoti tokią dozę, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip skirta gydytojo.

Pavartojus per didelę dozę

Svarbiausia tai, kad oksitocino perdozavimas gali būti susijęs su gimdos jautrumu oksitocinui, kurį būtina aiškiai skirti nuo padidėjusio alerginio jautrumo veikliajai medžiagai.

Nuo didelių preparato dozių gali prasidėti pernelyg greitas gimdymas, plyšti gimda, atsirasti gimdos kaklelio ir makšties trauma, kraujavimas po gimdymo, sutrikti gimdos ir placentos kraujotaka, vaisiaus širdies tonai ir labai pablogėti vaisiaus būklė (vaisių ištikti hipoksija).

Kitas sunkus šalutinis poveikis yra galūnių raumenų spazmai, susiję su dėl oksitocino organizme susilaikiusiais skysčiais. Jei atsiranda ši būklė, gydytojas turi nedelsiant pradėti gydymą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

OXYTOCIN – RICHTER, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį motinai ir kūdikiui.

Jei vartojamos didelės dozės arba gimdos jautrumas padidėjęs, gimda gali tapti hipertoniška, o sunkiais atvejais ji gali plyšti. Šalutinis poveikis vaisiui reiškiasi aritmija ir kraujospūdžio pokyčiais.

OXYTOCIN – RICHTER gali sustiprinti kraujavimą po gimdymo. Tokio kraujavimo pavojų gali sumažinti atidi gimdymo priežiūra.

Gali atsirasti pykinimas, vėmimas, dubens srityje išsilieti kraujas. Dėl oksitocino poveikio šiek tiek susilaiko skysčiai, todėl, ilgai ar dideliais kiekiais leidžiant į veną skysčių, galimas apsinuodijimas vandeniu. Bet kuris vaistas, įskaitant ir OXYTOCIN – RICHTER, gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijų.

Dėl padidėjusio gimdos aktyvumo galima praeinanti vaisiaus aritmija. Retkarčiais dėl vaisiaus hipoksijos gali atsirasti deguonies stokos sukeltas centrinės nervų sistemos pažeidimas. Pasitaikė atvejų, kai gimdymo metu pavartojus OXYTOCIN – RICHTER, naujagimiams atsirado gelta, tinklainės kraujosruvų ir per pirmąsias 5 minutes jų būklė buvo įvertinta mažesniu APGAR skalės balų skaičiumi.

5. OXYTOCIN – RICHTER LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti 2 ºC – 15 ºC temperatūroje.

Ampulės laikyti išorinėje dėžutėje.

Atskiesto tirpalo tinkamumo laikas 8 valandos.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas:

Gedeon Richter Ltd. Atstovybė Lietuvoje

Maironio 23-3, Vilnius, tel. 2610154

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-09-22 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.