Omsal


Omsal 0.4mg pailginto atpalaidavimo kapsulės N30
Gedeon Richter
Kaina apie 8.85 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį.

- Neišmeskite šio lapelio, nes gali prireikti jį vėl perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

Kas yra OMSAL ir nuo ko jis vartojamos Kas žinotina prie vartojant OMSAL Kaip vartoti OMSAL Galimas šalutinis poveikis OMSAL laikymo sąlygos Kita informacija

OMSAL 0,4 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės

Tamsulozino hidrochloridas

- Veiklioji medžiaga yra tamsulozino hidrochloridas. Vienoje kapsulėje jo yra 0,4 mg.

- Pagalbinės medžiagos:

Kapsulių turinys: kalcio stearatas, trietilo citratas, talkas, metakrilo rūgšties ir etilo akrilato kopolimeras 1:1 (įeina ir polisorbatas 80, natrio laurilsulfatas), mikrokristalinė celiuliozė.

Kapsulių apvalkalas: geltonasis geležies oksidas E172, juodasis geležies oksidas E172, raudonasis geležies oksidas E172, titano dioksidas E171, želatina.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojasGedeon Richter Plc.

Gyömröi út 19 – 21,

1103 Budapest, Vengrija

1. KAS YRA OMSAL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

OMSAL gydomi vyrų gerybinės priešinės liaukos hiperplazijos (GPH) sukelti simptomai: pasunkėjęs šlapimo nutekėjimas, šlapimo nelaikymas, dažnas ir staigus noras šlapintis.

Kapsulių išvaizda:

Kapsulių turinys: baltas arba balkšvas, su granulėmis.

Kapsulių korpusas: dydis Nr.2; viršutinė dalis: standartinė ruda, nepermatoma, apatinė dalis: tamsiai geltona, nepermatoma.

Pakuotė:

30, 90 arba 100 pailginto atpalaidavimo kapsulių, supakuotų į bespalvę, permatomą PVC/PVDC/Al lizdinę plokštelę ir kartono dėžutę.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OMSAL

OMSAL vartoti draudžiama:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozino hidrochloridui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai;

- jeigu yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas;

- jeigu sėdantis ar stojantis juntamas svaigulys;

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jums numatyta akies operacija dėl akies lęšio drumsties (kataraktos), pasakykite savo akių gydytojui, kad vartojate ar ankščiau vartojote tamsulozino hidrochlorido. Gydytojas gali imtis reikiamų atsargumo priemonių, atsižvelgdamas į vaistą ir operacinio gydymo būdą.

Jei Jums ruošiamasi atlikti akies operaciją dėl akies lęšio drumsties, paklauskite gydytojo, ar Jums reikia laikinai nutraukti šio vaisto vartojimą.

Prieš pradėdami vartoti šio vaisto, pasakykite gydytojui, jei sergate bet kuriomis kitomis, ypač kepenų ir inkstų, širdies ir kraujagyslių ligomis. Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Kai kurie vaistai (pvz., kraujo krešumą mažinantys, vadinamieji antikoaguliantai, tokie kaip varfarinas, vaistai nuo uždegimo, tokie kaip diklofenakas) gali keisti tamsulozino veikimą. Todėl kartu su tamsulozinu galite vartoti kitų vaistų tik tuomet, jei leido gydytojas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

OMSAL gydomi tik vyrai. Vairavimas ir mechanizmų valdymasOMSAL gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Reikia turėti omenyje, kad kai kuriems pacientams gali sutrikti rega (matoma lyg per miglą), taip pat galimas mieguistumas, svaigulys ir alpulys.

3. KAIP VARTOTI OMSAL

OMSAL visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei gydytojo neskirta kitaip, įprastinė dozė yra viena kapsulė per dieną, ją reikia išgerti pavalgius kasdien tuo pat metu.Kapsulę reikia nuryti nesmulkintą ir nekramtytą.

Pamiršus pavartoti OMSALPamirštą kapsulę išgerkite tą pačią dieną. Kitą dieną dvigubos dozės negerkite; tiesiog toliau gerkite po vieną kapsulę per dieną.

Pavartojus per didelę OMSAL dozę

Kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, kadangi atsitiktinai ar tyčia išgėrus per didelę dozę, gali prireikti gydymo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

OMSAL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Gali atsirasti svaigulys, ypač sėdantis ar stojantis, keliantis iš lovos, retrogradinė ejakuliacija (ejakuliacija į šlapimo pūslę), nuovargis, galvos skausmas, greitas širdies plakimas, nosies užgulimas ar sekreto tekėjimas iš jos; taip pat gali būti padidėjusio jautrumo reakcijų: bėrimas, niežėjimas ir vietinis patinimas. Retkarčiais gali atsirasti alpulys. Labai retai gali pasireikšti priapizmas (skausminga, užsitęsusi, nepageidaujama erekcija, kurią nedelsiant reikia gydyti vaistais).

Jei pajusite svaigulį, pasėdėkite ar pagulėkite, kol tai praeis.

Jeigu Jums paskirta kataraktos operacija ir vartojate ar ankščiau vartojote tamsulozino hidrochlorido, operacijos metu vyzdys gali nepakankamai išsiplėsti ir rainelė (spalvota akies dalis) gali tapti suglebusi. Tai įvyksta tik operacijos metu, todėl akių gydytojui labai svarbu apie tai žinoti, nes gali tekti taikyti kitokį operacijos būdą.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

5. OMSAL LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Gedeon Richter Plc. atstovybė Lietuvoje

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 261 01 54

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-02-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.