Logest


Logest dengtos tabletės N21
Bayer
Kaina apie 9.57 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Logest  75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės

Gestodenas /Etinilestradiolis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Logest ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Logest

3. Kaip vartoti Logest

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Logest

6. Kita informacija

 

1. KAS YRA LOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Tablečių sudėtis

 

Logest yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Logest sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

 

Dėl ko vartojamas Logest?

 

Logest vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOGEST

 

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Logest, yra šios:

 

· Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas ypač dėl trombozės, kraujo krešulio atsiradimo, kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).

· Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).

· Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).

· Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.

· Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.

· Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.

· Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.

· Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lyties organų).

· Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.

· Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.

· Esamas ar galimas nėštumas.

· Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Logest sudedamajai daliai.

 

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žiūrėkite bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

 

Ką reikia žinoti prieš vartojant Logest?

 

·   Bendrosios pastabos

 

Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontracepcines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontracepcinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.

 

Logest, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

 

· Prieš pradedant vartoti Logest

 

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Logest pasakykite gydytojui, jei:

 

· rūkote,

· sergate diabetu,

· turite antsvorį,

· padidėjęs jūsų kraujospūdis,

· sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,

· sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),

· yra išsiplėtusių venų mazgų,

· kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,

· sergate migrena,

· sergate epilepsija,

· jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,

· kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,

· sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,

· sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),

· sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),

· sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),

· sergate pjautuvine mažakraujyste,

· yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),

· yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.

· sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

 

Kontraceptinės tabletės ir trombozė

 

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

 

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

 

Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

 

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

 

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

 

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

 

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

 

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

 

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

 

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

 

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

 

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai įrodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai susiję su kitais veiksniais, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopija ir lytinio gyvenimo būdu, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą. 

 

Kontraceptinės tabletės ir nėštumas

 

Nėščioms ar įtariančioms nėštumą moterims draudžiama vartoti Logest. Jei įtariate, kad vartodama Logest pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis

 

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Logest. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

 

Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį

 

Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

 

Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai

 

Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

 

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Logest. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

 

Kada kreiptis į gydytoją?

 

Reguliarus sveikatos tikrinimas

Jei vartojate kontracepcines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:

·   pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (taip pat žr. „Logest vartoti draudžiama” ir „Ką reikia žinoti prieš vartojant Logest?”; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);

·   apčiuopėte krūtyje gumbų;

·   ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai”);

·   planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to);

·   neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;

·   pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;

·   labai viduriuojate;

·   du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:

·   neįprastą kosulį;

·   stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;

·   dusulį;

·   neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;

·   dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;

·   kalbos sutrikimą;

·   staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;

·   galvos svaigimą ar alpimą;

·   kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;

·   stiprų pilvo skausmą;

·   stiprų kojų skausmą arba tinimą.

 

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Logest medžiagas

Logest sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

3. KAIP VARTOTI LOGEST?

 

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

 

· Kada ir kaip vartoti tabletes?

 

Logest pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2‑3 dieną po paskutinės Logest tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

 

· Pradedant pirmąją Logest pakuotę

 

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

 

Pradėkite vartoti Logest pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Logest tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

 

Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

 

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

 

Logest galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Logest kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Logest galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

 

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

 

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Logest pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

 

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

 

Logest pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

 

Po gimdymo

 

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Logest, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Logest, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

 

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

 

Klauskite gydytojo patarimo.

 

Jei išgėrėte per daug Logest tablečių (perdozavimas)

 

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Logest tablečių pasireikštų stiprus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Logest tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

 

Jei norite liautis vartoti Logest

 

Galite liautis vartoti Logest bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

 

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI …

 

… užmiršote išgerti tablečių

·   Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.

·   Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontracepcinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).

Praleista daugiau negu viena tabletė

Klauskite gydytojo patarimo.

1 tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.

Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

1 tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

1 tabletė praleista trečiąją savaitę

Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti.

 

2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

·   Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, gali būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

KĄ DARYTI, JEI …

 

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

 

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Logest tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

 

… norite atitolinti kraujavimą

 

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

 

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

 

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o

jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

 

… ne laiku kraujuojate

 

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

 

… nebūna mėnesinių

 

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Logest pagal schemą.

 

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Logest pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Logest, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

 

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač stiprų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

 

Sunkus šalutinis poveikis

 

Stiprios reakcijos, susijusios su kontracepcinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai

 

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

 

 

Organų sistemų klasės

Pašaliniai reiškiniai

Dažni
(³ 1/100)

Nedažni
(³ 1/1000, < 1/100)

Reti

(<1/1 000)

Akies sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Šleikštulys, pilvo skausmas.

Vėmimas, viduriavimas.

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas.

Tyrimai

Padidėjęs svoris.

 

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas.

Migrena.

 

Psichikos sutrikimai

Depresinė nuotaika, nuotaikos pokyčiai.

Sumažėjęs lytinis potraukis.

Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.

Krūtų hipertrofija. 

Išskyros iš makšties,  išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas, dilgėlinė.

Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.

 

Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:

-   venų tromboemboliniai sutrikimai;

-   arterijų tromboemboliniai sutrikimai;

-   aukštas kraujospūdis;

-   kepenų navikai;

-   naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma,  porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;

-   rudmė;

-   ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

 

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Logest”).

 

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

5. KAIP LAIKYTI LOGEST

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Logest sudėtis

 

-  Veikliosios medžiagos yra gestodenas (75 mikrogramai) ir etinilestradiolis (20 mikrogramų).

-  Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

 

Logest išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Logest išleidžiamas lizdinėse plokštelėse po 21 tabletę.

 

Plokštelės pagamintos iš skaidrios polivinilchlorido plėvelės ir aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė). Kiekviena plokštelė įdėta į dėžutę.

 

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

 

Gamintojas

Delpharm Lille SAS, Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers, 59390 Lys Lez Lannoy, Prancūzija.

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

 

UAB „Bayer“

Žirmūnų 68A

LT-09124 Vilnius

Tel.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-07-13

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.