Etindros


Etindros 0.03mg/3mg plėvele dengtos tabletės N21
Laboratorios León Farma
Kaina apie 10.14 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Etindros 0,02 mg /3 mg plėvele dengtos tabletės

Etinilestradiolis/Drospirenonas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

·   Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

·   Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

·   Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti.

·   Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Etindros ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Etindros

3.   Kaip vartoti Etindros

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Etindros

6.   Kita informacija

 

 

1.   KAS YRA ETINDROS IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Etindros yra kontraceptinis preparatas, kuris naudojamas apsisaugojimui nuo nėštumo.

 

  • Vienoje tabletėje yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų moteriškų hormonų, kurie vadinami drospirenonu ir etinilestradioliu.

 

2.   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ETINDROS

 

Bendroji informacija

 

Prieš pradedant vartoti Etindros gydytojas Jūsų paklaus įvairių klausimų apie Jūsų asmeninę ir šeimos sveikatos istoriją. Gydytojas taip pat pamatuos Jūsų kraujo spaudimą ir, priklausomai nuo esamos Jūsų sveikatos būklės, gali atlikti keletą kitų tyrimų.

 

Šiame informaciniame lapelyje aprašomos įvairios situacijos, kai reikia nutraukti Etindros vartojimą arba kai Etindros poveikis gali pasireikšti silpniau.

Tokiais atvejais negalima turėti lytinių santykių arba reikia papildomai naudoti nehormonines kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą. 

Netaikykite ritminio ar temperatūrinio metodo. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes Etindros  sutrikdo kasmėnesinius kūno temperatūros pokyčius ir pakeičia gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

 

Etindros, panašiai kaip ir kiti hormoniniai kontraceptikai, neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) ar bet kurios kitos lytiniu keliu plintančios infekcijos.

Šių vaistų vartojimo metu reikia reguliariai konsultuotis su gydytoju, ne rečiau kaip kas šešis arba kas dvylika mėnesių.

Jeigu Jums atsirastų kokių nors neįprastų simptomų, pvz., nepaaiškinamų skausmų krūtinėje, pilve arba kojose, turite nedelsdama pasikonsultuoti su gydytoju.

 

Etindros vartoti negalima

 

·   Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) susidarę kraujo krešulių (trombozė) kojos, plaučių (embolija) ar kitų organų kraujagyslėse.

·   Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) širdies priepuolis arba insultas.

·   Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) liga, kuri gali sukelti širdies priepuolį (pvz., krūtinės angina, sukelianti stiprų krūtinės skausmą) arba insultą (pvz., praeinantis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis be liekamųjų reiškinių praėjęs insultas). 

·   Jeigu Jūs sergate ligomis, kurios gali padidinti arterijų trombozės išsivystymo riziką. Tai gali būti tokios ligos:

  • cukrinis diabetas esant kraujagyslių pakenkimų;
  • labai aukštas kraujospūdis;
  • labai didelė riebalų (cholesterolio ar trigliceridų) koncentracija kraujyje.

·   Jei Jūsų krešėjimas yra sutrikęs (pvz., yra proteino C stoka).

·   Jeigu Jūs sergate (sirgote) tam tikros formos migrena (su taip vadinamais židininiais neurologiniais simptomais).

·   Jeigu Jūs sergate (sirgote) kasos uždegimu (pankreatitu).

·   Jeigu Jums yra (buvo) sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas ir iki šiol kepenų funkcijos rodikliai nesunormalėję.

·   Jeigu blogai dirba Jūsų inkstai (yra inkstų nepakankamumas).

·   Jeigu Jums yra ar buvo kepenų navikas.

·   Jeigu Jūs sergate (ar sirgote) vėžiu arba Jums įtariamas krūties arba lytinių organų vėžys.

·   Jeigu Jums kraujavimas iš makšties ir priežastis nežinoma.

·   Jeigu Jums yra alergija etinilestradioliui ar drospirenonui, ar bet kuriai kitai Etindros sudedamajai daliai. Dėl jos gali atsirasti niežėjimas, bėrimas arba uždegimas.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

 

Kai kuriose situacijose vartoti Etindros ar bet kurį kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką turėsite labai atsargiai, o Jūsų gydytojui gali reikėti nuolat Jus tikrinti. Jei Jums tinka kuri nors iš šių sąlygų, prieš pradėdami vartoti Etindros praneškite apie tai gydytojui. Taip pat su gydytoju reikia pasitarti tada, kai vartojant Etindros atsiranda arba pablogėja šios būklės:

 

·   jeigu kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu;

·   jeigu sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;

·   jeigu sergate cukriniu diabetu;

·   jei sergate depresija;

·   jeigu sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga);

·   jeigu sergate HUS (hemoliziniu-ureminiu sindromu; tai kraujo liga, sukelianti inkstų pažeidimą);

·   jeigu sergate pjautuvine anemija (paveldima eritrocitus pažeidžianti liga);

·   jeigu sergate epilepsija (žr. „kitų vaistų vartojimas“);

·   jeigu sergate SRV (sistemine raudonąja vilklige, imuninės sistemos liga);

·   jeigu yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus; pvz., pablogėjusi klausa, porfirija (kraujo liga), nėščiųjų pūslelinė (odos išbėrimas pūslelėmis nėštumo metu), Sydenhamo chorėja (nervų liga, kurios metu atsiranda staigūs kūno judesiai);

·   jeigu yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės, vadinamos „nėščiųjų dėmėmis“). Jei taip, venkite tiesioginių saulės arba ultravioletinių spindulių.

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba pabloginti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, ir (arba) sunkumas praryti ar dilgėlinė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Operacijos, ilgas imobilizacijos laikas ar sunkūs sužeidimai vartojant Etindros

 

Svarbu iš anksto pranešti gydytojui, kad vartojate Etindros, nes šioje situacijoje Jums padidėja veninės trombozės rizika ir gydymą reikia sustabdyti.

 

Gydytojas pasakys, kada vėl galėsite pradėti vartoti Etindros. Tai paprastai būna praėjus dvejoms-trims savaitėms po to, kai atsistojate ant kojų.

 

Etindros ir trombozė

 

Veninė trombozė

 

Vartojant bet kurį sudėtinį kontraceptiką, taip pat ir Etindros, padidėja veninės trombozės atsiradimo (krešulių susidarymo kraujagyslėse) rizika, lyginant su moterimis, kurios nevartoja kontraceptikų.

 

Vartojant sudėtinius kontraceptikus, bendrai venų trombozės atsiradimo riziką didina:

 

·   vyresnis amžius;

·   jei turite antsvorį;

·   jeigu kam nors iš artimiausių giminių jauname amžiuje yra buvę kraujo krešuliai (trombozė) kojoje, plaučiuose ar kitame organe;

·   jeigu ruošiatės operacijai arba jeigu būsite imobilizuota ilgą laiką, arba jeigu patyrėte sunkių sužalojimų (kad sužinotumėte, ką daryti, žr. aukščiau, skyrių „Operacijos, ilgas imobilizacijos laikas ar sunkūs sužeidimai gydymui skiriant Etindros“).

 

Arterijų trombozė

Sudėtinių kontraceptikų vartojimas susijęs su arterijų trombozės (arterijos užsikimšimo) rizikos padidėjimu, pvz., širdies kraujagyslėse (širdies priepuolio) arba smegenų kraujagyslėse (insulto).

 

Vartojant sudėtinius kontraceptikus, bendrai arterijų trombozės atsiradimo rizika didėja:

 

·   jeigu rūkote. Jeigu vartojate Etindros, primygtinai rekomenduojama mesti rūkyti, ypač, jeigu esate vyresnė nei 35 metų;

·   padidėjusios riebalų (cholesterolio ar trigliceridų) koncentracijos kraujyje;

·   jei turite antsvorį;

·   jeigu Jūs arba kas nors iš artimiausių giminių yra turėjęs širdies priepuolį arba persirgo insultu ankstyvame amžiuje;

·   jeigu Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs;

·   jeigu sergate migrena;

·   jeigu yra širdies ligų (vožtuvų ligos, širdies ritmo pakitimai).

 

Nustokite vartoti Etindros ir skubiai kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškia galimi trombozės simptomai (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nutraukite gydymą, jei“).

 

Etindros ir vėžys

 

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas sudėtinius kontraceptikus vartojančioms moterims, bet nėra žinoma, ar taip yra dėl vaistų. Pavyzdžiui, įmanoma tai, kad kontraceptikus vartojančioms moterims dažniau nustatomi augliai, nes ištyrimui pas gydytoją jos lankosi dažniau. Tikimybė susirgti krūties vėžiu laipsniškai mažėja po to, kai nusprendžiama nutraukti sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimą.

 

Labai svarbu nuolat tikrinti krūtis ir apsilankyti pas gydytoją, jei randate guzelių.

 

Retais atvejais moterims, kurios vartojo sudėtinius kontraceptikus buvo aptikti gerybiniai inkstų navikai, o piktybiniai navikai aptinkami dar rečiau. Staiga pajutę intensyvų pilvo skausmą, kreipkitės į gydytoją.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Etindros paskyrusiam gydytojui visada praneškite apie Jūsų vartojamus vaistus arba žolinius preparatus. Taip pat bet kuriam kitam gydytojui ar dantų gydytojui (arba vaistininkui), paskyrusiam kitų vaistų, pasakykite, kad vartojate Etindros. Jis galbūt Jums pasakys, kad reikia naudoti papildomas kontraceptines priemones (pvz., prezervatyvus) ir kiek ilgai jas naudoti.

 

·   Kai kurie vaistai gali silpninti Etindros veikimą ir taip pat gali sukelti netikėtą kraujavimą.

·   Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas) ir nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas), nuo ŽIV infekcijos (ritonaviras), nuo kai kurių kitų infekcinių ligų (grizeofulvinas, ampicilinas ir tetraciklinai), ir vaistažolė jonažolė.

·   Jeigu vartodami Etindros norite naudoti žolinius preparatus, kurių sudėtyje yra jonažolių, turite prieš tai pasitarti su gydytoju.

·   Įmanoma Etindros sąveika ir su kitais vaistais, pvz. tais, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino (gali padidėti traukulių epizodų dažnis).

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Etindros vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartokite po vieną Etindros tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Tabletes galite vartoti kartu su maistu arba atskirai, bet jas reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu metu.

 

Klinikiniai tyrimai

Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos personalui, kad Jūs vartojate kontraceptines tabletes, nes geriami kontraceptikai gali įtakoti kai kurių tyrimų rezultatus.

 

Nėštumas

Nėštumo metu Etindros vartoti negalima. Jei Etindros vartojimo metu pastojote, turite kuo skubiau nutraukti gydymą ir susisiekti su gydytoju.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Žindymo laikotarpis

Bendrai vartoti Etindros žindymo laikotarpiu nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu norite vartoti kontraceptikus, turite pasitarti su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra informacijos apie tai, kad Etindros vartojimas veiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Etindros medžiagas

Etindros sudėtyje yra laktozės.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

3.   KAIP VARTOTI ETINDROS

 

Vartokite po vieną Etindros tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Tabletes galite vartoti kartu su maistu arba atskirai, bet jas reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

 

Vienoje pakuotėje (lizdinėje plokštelėje) yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties kiekviena tablete pažymėta savaitės diena. Pavyzdžiui, jei pradedate vartoti trečiadienį, imkite tabletę pažymėtą „WED“ (angl. „trečiadienis“). Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite visas 21 tabletes.

 

Kitas 7 dienas tablečių nevartokite. Per tas 7 dienas, kai negersite jokių tablečių (vadinamoji vaistų vartojimo pertrauka) turi prasidėti kraujavimas.

Menstruacijos, vadinamasis vartojimo nutraukimo kraujavimas, paprastai prasideda antrą arba trečią vaistų vartojimo nutraukimo periodo dieną.

 

Aštuntąją dieną po paskutinės Etindros tabletės vartojimo (t.y. pasibaigus 7 dienų vaistų vartojimo nutraukimo periodui) pradėkite naują pakuotę, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tai reiškia, kad naują pakuotę reikia pradėti tą pačią dieną, kurią pradėjote praėjusią savaitę, o mėnesinės turi prasidėti kiekvieną mėnesį, tą pačią dieną.

 

Jei Etindros vartosite kaip nurodyta, būsite apsaugota nuo galimo nėštumo 7 dienas, per kurias negersite jokių tablečių.

 

Kada galima pradėti pirmąją pakuotę?

 

·   Jei pastarąjį mėnesį jokių hormoninių kontraceptikų nevartojote.

Pradėkite vartoti Etindros pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmąją mėnesinių dieną). Jei pradėsite vartoti Etindros pirmąją mėnesinių dieną, iš karto būsite apsaugota nuo nėštumo. Galite pradėti nuo antrosios iki penktosios ciklo dienos, bet tada pirmąsias 7 dienas reikės naudoti papildomas apsisaugojimo nuo nėštumo priemones (pvz., prezervatyvus).

 

·   Keičiant į kitus sudėtinius hormoninius kontraceptikus, sudėtinės kontracepcijos makšties žiedą ar transderminį pleistrą.

Etindros galite pradėti vartoti kitą dieną po anksčiau buvusių kontraceptikų vartojimo pertraukos (arba po paskutinės neveikliosios tabletės).  Jeigu vartojote sudėtinės kontracepcijos makšties žiedą ar transderminį pleistrą, laikykitės gydytojo nurodymų.

 

·   Keičiant metodą, kuriame buvo vartojami vien tiktai progestagenai (progestageno tabletės, injekcijos, progestageno turinčios vartojimo į gimdą sistemos arba implantai).

Progestageno tabletes keisti galite kada norite (jei turėjote implantą arba vartojimo į gimdą sistemą, pašalinimo dieną vartokite naują tabletę; jei naudojote injekcijas, tabletę pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiami vaistai), tačiau visais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas rekomenduojama naudoti papildomas kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus).

 

·   Po nėštumo nutraukimo.

Laikykitės gydytojo nurodymų.

 

·   Po gimdymo.

Etindros galima pradėti vartoti nuo 21 iki 28 dienos po gimdymo. Jei pradėsite vėliau, pirmąsias 7 Etindros vartojimo dienas naudokite barjerines kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus).

Jei po gimdymo prieš (vėl) pradėdama vartoti Etindros turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti, kad nepastojote arba palaukti iki sekančių mėnesinių.

 

Jei nesate įsitikinusi, kada pradėti, pasitarkite su gydytoju.

 

·   Jei žindote kūdikį ir norite (vėl) pradėti vartoti Etindros po gimdymo.

Žr. skyrių „žindymo laikotarpis“.

 

Pavartojus per didelę Etindros dozę

 

Nėra įrodyta, kad drospirenono/etinilestradiolio perdozavimas galėtų rimtai pakenkti.

 

Tačiau išgėrus daug tablečių iš karto gali prasidėti pykinimas ir vėmimas. Paauglėms gali prasidėti kraujavimas iš makšties.

 

Jei pavartojote per daug Etindros tablečių arba pamatėte, kad jas paėmė vaikas, klauskite gydytojo arba vaistininko patarimo.

 

Pamiršus pavartoti Etindros

 

·   Jei pavėlavote išgerti tabletę  mažiau negu 12 valandų, apsaugantis nuo nėštumo veikimas nesusilpnėja. Tabletę pavartokite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite tabletes įprastu laiku.

·   Jei pavėlavote išgerti tabletę  daugiau negu 12 valandų, apsaugantis nuo nėštumo veikimas gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs.

Susilpnėjusios apsaugos nuo nėštumo rizika būda didžiausia, jei tabletę pamirštama išgerti pradedant pakuotės 1–ąją eilutę ir 3 savaitės pabaigoje – trečiąją pakuotės eilutę. Taigi, reikia imtis šių priemonių (žr. diagramą apačioje):

 

  • Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė

Pasitarkite su gydytoju.

 

  • Viena tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau tabletes vartokite įprastu laiku ir kitas 7 dienas imkitės papildomų atsargumo priemonių, pvz., naudokite prezervatyvus. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

 

  • Viena tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Kontraceptinis poveikis nesusilpnėja ir papildomų atsargumo priemonių nereikia.

 

  • Viena tabletė praleista trečiąją savaitę

Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

 

1.   Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj savaitės be vaistų pradėkite naują pakuotę.

 

Mėnesinės (vartojimo nutraukimo kraujavimas) tikriausiai prasidės antrosios pakuotės pabaigoje, tačiau vartojant antrosios pakuotės tabletes, gali atsirasti nežymus tepimas ar pakraujuoti.

 

2.   Taip pat galite nebevartoti rausvų veikliųjų tablečių. Turite pradėti 7 dienų  trukmės vaistų vartojimo pertrauką (pasižymėkite dieną, kai pamiršote išgerti tabletę). Jei norite pradėti naują pakuotę tiksliai numatytą dieną, vaistų vartojimo pertrauka turi būti trumpesnė negu 7 dienos.

 

Jei laikysitės bet kurios iš šių taisyklių, nuo nėštumo būsite apsaugota.

 

·   Jei pamiršote išgerti tabletę, o atėjus vaistų vartojimo pertraukai neatsiranda mėnesinės, galite būti nėščia. Tokiu atveju prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

 

 

Ką daryti vemiant ar stipriai viduriuojant?

 

Jei pavartojusi rausvą veikliąją tabletę vėmėte per pirmąsias 3 – 4 valandas arba labai viduriuojate, veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis organizme. Tai panašu, lyg būtumėte pamiršusi pavartoti tabletę. Po vėmimo arba viduriavimo Jūs turite nedelsiant paimti tabletę iš atsarginės pakuotės. Jei įmanoma, išgerkite tabletę per 12 valandų Jums įprastu tabletės vartojimo laiku. Jei tai neįmanoma ar praėjo daugiau kaip 12 valandų, darykite taip, kaip patariama skyriuje „Pamiršus pavartoti Etindros“.

 

Kraujavimas tarp menstruacijų

 

Per pirmuosius Etindros vartojimo mėnesius gali netikėtai prasidėti kraujavimas (kraujavimas ne vaistų vartojimo pertraukos laikotarpiu). Jei toks kraujavimas išlieka ilgiau negu keletą mėnesių arba jeigu prasideda po keleto mėnesių, gydytojas turi ieškoti priežasties.

 

Ką daryti, jei per vaistų vartojimo pertrauką nėra menstruacijų?

 

Jei visas rausvas tabletes vartojote teisingai, nevėmėte ar smarkiai neviduriavote ir nevartojote jokių kitų vaistų, turbūt nepastojote.

 

Jei nebuvo dviejų menstruacijų iš eilės, gali būti, kad esate nėščia. Skubiai kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite kitos pakuotės kol neįsitikinsite, kad nepastojote.

 

Menstruacijų atitolinimas: ką reikia žinoti?

 

Nors tai daryti nerekomenduojama, tačiau galima atitolinti Jūsų menstruacijas (vartojimo nutraukimo kraujavimą), kol pasibaigs naujos pakuotės tabletės, jei toliau gersite Etindros antrosios pakuotės tabletes vietoj vaistų vartojimo pertraukos. Vartojant antrosios pakuotės tabletes, gali atsirasti tepimas (kraujo lašeliai ar dėmelės) ar pakraujuoti. Po įprastinės 7 dienų vaistų vartojimo pertraukos tęskite pradėdama naują pakuotę.

 

Prieš nutardama atitolinti menstruacijas, pasitarkite su gydytoju.

 

Pirmosios menstruacijų dienos keitimas: ką reikia žinoti?

 

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, menstruacijos (vartojimo nutraukimo kraujavimas) būna per vaistų vartojimo pertrauką. Jei norite pakeisti tą dieną, tai galite padaryti sutrumpindama (bet jokiu būdu ne pailgindama) vaistų vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei vaistų vartojimo pertrauka paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei vaistų vartojimo pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu vartojimo nutraukimo kraujavimo (menstruacijų) gali nebūti. Taigi, gali atsirasti tepimas (kraujo lašeliai ar dėmelės) ar pakraujuoti.

Jei nežinote, kaip tęsti, susitarkite su gydytoju dėl apžiūros.

 

Nustojus vartoti Etindros

 

Etindros vartojimą galite baigti kada norite. Jei nenorite pastoti, pakalbėkite su gydytoju apie veiksmingus apsisaugojimo nuo nėštumo būdus.

 

Jei abejojate dėl šio preparato vartojimo, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

 

Nutraukite gydymą, jei

 

Iškart nustokite vartoti Etindros ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei staiga pajutote galimus trombozės simptomus, pavyzdžiui;

 

·   neįprastas vienos kojos skausmas ir (arba) patinimas;

·   staigus stiprus krūtinės skausmas, kuris gali plisti į kairiąją ranką;

·   staiga pasunkėjęs kvėpavimas;

·   staigus kosulys be aiškios priežasties;

·   neįprasta, stipri ar ilgai trunkanti ar stiprėjanti migrena;

·   dalinis arba visiškas apakimas, dvejinimasis akyse;

·   sunkumas kalbant arba negalėjimas kalbėti;

·   silpnumas arba alpimas;

·   vienos kūno pusės ar kūno dalies silpnumas, keistas jausmas arba aptirpimas.

 

 

4.   GALUTINIS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Etindros, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

·   Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 moterų): emocinis labilumas, galvos skausmas, pilvo skausmas (išsipūtęs pilvas), spuogai, maudimas krūtyse, krūtų padidėjimas, skausmingos ir nereguliarios mėnesinės, svorio augimas.

·   Nedažni (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1 000, bet mažiau kaip 1 iš 100 moterų): makšties infekcija, paprastoji pūslelinė (lūpų), alerginės reakcijos, kurios kartais gali būti sunkios (angioedema su odos ir (arba) gleivinių tinimu, apetito padidėjimas, depresija, nervingumas, miego sutrikimai, lytinio potraukio nebuvimas, dilgčiojimas, galvos svaigimas, regėjimo problemos, neritmiška širdies veikla arba greitas plakimas, kraujagyslių krešuliai kojose arba plaučiuose (trombai) (plaučių embolija), kraujo spaudimo padidėjimas, migrena, venų varikozė, gerklės skausmas, pilvo ir (arba) žarnyno tinimas, pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, plaukų slinkimas, niežulys, odos bėrimas, odos sausumas, seborėjinis dermatitis, kaklo skausmas, galūnių skausmas, raumenų spazmai, šlapimo pūslės infekcija, krūties dariniai su pieno pavidalo skysčio išsiskyrimu iš spenelių, kiaušidžių cistos, karščio pylimai, mėnesinių ciklo nebuvimas, mėnesinių ciklo užsitęsimas, išskyros iš makšties, makšties sausumas, pilvo skausmas, gimdos kaklelio tepinėlio pakitimai, skysčių susilaikymas, jėgų nebuvimas, stiprus troškulio pojūtis, sustiprėjęs prakaitavimas, svorio kritimas.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.   KAIP LAIKYTI ETINDROS

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Tinkamumo laikas

 

Ant lizdinės plokštelės ir ant dėžutės po „EXP“ arba „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Etindros vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.   KITA INFORMACIJA

 

Etindros sudėtis:

-  Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis 0,02 mg ir drospirenonas 3 mg.

-  Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: laktozės monohidratas, pregelifikuotas krakmolas (kukurūzų), povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, polisorbatas 80, magnio stearatas. Plėvelė: dalinai hidrolizuotas polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, talkas, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172).

 

Etindros išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Tabletės yra rausvos, apvalios, dengtos plėvele.

 

·   Etindros tiekiamas dėžutėse po 1, 2, 3, 6 ir 13 pakuočių (lizdinių plokštelių), kiekvienoje jų - po 21 tabletę.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Ladee Pharma Baltics“

Žemaitijos g.13 / Šiaulių g.10

LT/01134, Vilnius

Lietuva

Tel: +370 (5) 20 32 311

info@ladeepharma-baltics.com

 

Gamintojas

Laboratorios León Farma, S.A.

C/La Vallina s/n, Pol. Ind. Navatejera,

24008 Villaquilambre – Leon

Isanija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-09-14

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Etindros, Etinilestradiolis, Drospirenonas, Kontracepcija, Kontraceptikas, Apsisaugoti, Apsauga, Nuo nėštumo