Estrimax


Estrimax 2mg plėvele dengtos tabletės N3x28
Gedeon Richter
Kaina apie 20.30 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

ESTRIMAX 2 mg plėvele dengtos tabletės

Estradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra ESTRIMAX ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant ESTRIMAX

3. Kaip vartoti ESTRIMAX

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti ESTRIMAX

6. Kita informacija

1. KAS YRA ESTRIMAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

ESTRIMAX yra vaistas, vartojamas hormonų pakeičiamajai terapijai (HPT). Jame esantis estradiolis yra tapatus natūraliam žmogaus estradioliui. Jis palengvina nemalonius menopauzės simptomus.

Menopauzė paprastai prasideda sulaukus 45–55 metų. Ji nustatoma tada, kai po paskutinės ovuliacijos mėnesinių nebeatsiranda vienerius metus. Menopauzė taip pat reiškia gyvenimo laikotarpį po paskutiniųjų mėnesinių. Šiuo laikotarpiu nebevyksta ciklinė kiaušidžių

veikla. Todėl atsiranda hormonų stoka, daugeliui moterų sukelianti nemalonių simptomų - karščio pylimą, prakaitavimą, kraujospūdžio svyravimų, nemigą, nuotaikos pokyčių, odos paraudimą, makšties sienelės sausumą ir šlapinimosi sutrikimų.ESTRIMAX palaipsniui palengvins šiuos simptomus.

ESTRIMAX daugiausia skiriama vartoti moterims, kurioms operacijos metu pašalinta gimda. Moterims, kurių gimda nepašalinta, reikia vartoti preparatų, kurių sudėtyje yra progestagenų.

ESTRIMAX galima vartoti osteoporozės profilaktikai pomenopauzės laikotarpiu. Osteoporozė - tai kaulų masės sumažėjimas, dėl kurio kaulai tampa silpni ir gali lūžti. Šis procesas perimenopauzės laikotarpiu ir vėliau gali stiprėti dėl estrogenų kiekio sumažėjimo. Pakeičiamasis gydymas estrogenais menopauzės laikotarpiu lėtina mineralinių medžiagų mažėjimą kauluose, taip mažindamas jų lūžimo pavojų.

Jei Jums yra padidėjęs kaulų lūžimų dėl osteoporozės pavojus , Jūs galite vartoti HPT tik šiais atvejais: kai esate alergiška kitiems vaistams nuo osteoporozės ar jie nepakankamai veksmingi.

Preparatas nėra geriamasis kontraceptikas, be to, jo vartojant vaisingumas neatsinaujins!

Jo galima vartoti tik gydytojui paskyrus ir reguliariai prižiūrint.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ESTRIMAX

Prieš pradedant vartoti šio vaisto, būtinas ginekologinis ištyrimas (taip pat ir mamografija) bei kraujospūdžio pamatavimas.

Prieš pradedant vartoti ESTRIMAX, būtina įsitikinti, jog moteris nėra nėščia.

Kartu vartoti kitų vaistų galima tik gydytojui leidus.

ESTRIMAX vartoti negalima:

- Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei ESTRIMAX medžiagai.

- Jeigu esate arba manote, jog galite būti nėščia.

- Jeigu esate sirgusi, sergate ar įtariama, jog sergate krūties vėžiu.

- Jeigu esate sirgusi ar sergate nuo hormonų priklausančiu, pvz., endometriumo (gimdos

gleivinės) vėžiu.

- Jeigu sergate ūmine ar lėtine kepenų liga ar ja sirgote, ir kepenų veiklos rodikliai netapo normalūs.

- Jeigu kraujo krešulių susidaro ar ankščiau buvo susidarę kojų venose (giliųjų venų tromboembolija) ar kitur (tromboembolinės ligos, kai kraujo krešulys

nukeliauja į plaučius arba į kurią nors kitą kūno dalį.- Jeigu sergate ar sirgtote širdies liga (stenokardija), ūmiu miokardo infarktu ir smegenų insultu.

- Jeigu kraujuojate iš makšties kitaip, nei mėnesinių metu (nereguliarus kraujavimas iš makšties dėl neaiškios priežasties).

- jeigu yra negydoma gimdos gleivinės hiperplazija.

- Jeigu sergate sunkia širdies ar inkstų liga.

- Jeigu sergate porfirija (kraujo liga).

Prieš pradėdamos vartoti šio preparato, pasakykite gydytojui, kokiomis ligomis sirgote ar sergate.

Nevartoti vaikams ir vyrams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Tam, kad gydymas būtų saugus

, Jūsų gydytojas, prieš skirdamas estrimakso, atliks bendruosius ir ginekologinius tyrimus. Jis susipažins su Jūsų ir šeimos anamneze Jei sergate epilepsija, cukralige, bronchų astma ar širdies nepakankamumu, pasakykite gydytojui.Gydant ilgai, aukščiau minėti tyrimai turi būti atliekami kasmet. Be to, kartą per vienerius ar dvejus metus būtina atlikti mamografiją.

Nustatyta, kad vartojant estrogenų, didėja endometriumo (gimdos gleivinės) vėžio pavojus. Vartojant estrogenų kartu su progestogenais šis pavojus sumažėja.

Gydymo metu gali padidėti gimdos gleivinės fibroma. Jei vartojant ESTRIMAX pilvo srityje atsirastų koks nors patinimas, pasakykite gydytojui.

Moterims, kurioms hormonų pakeičiamoji terapija buvo taikoma ilgiau kaip 10 metų, šiek tiek padidėja krūties vėžio pavojus. Moterims, kurioms taikoma hormonų pakeičiamoji terapija, kartą per vienerius ar dvejus metus būtina atlikti mamografiją. Jei navikas nustatomas ankstyvoje formavimosi stadijoje, jį galima sėkmingai gydyti.

Yra žinoma, kad, hormonų pakeičiamosios terapijos metu kartais gali pasunkėti kai kurios ligos, taip gali atsitikti ir vartojant ESTRIMAX. Jei sergate otoskleroze (kurtumas kartais susijęs su nėštumu), išsėtine skleroze, sistemine raudonaja vilklige, melanoma (odos vėžiu), epilepsija, bronchų astma, širdies ar inkstų liga, Jums reikalinga atidesnė ir dažnesnė gydytojo apžiūra. Jeigu sergate cukralige, pradėjus vartoti ESTRIMAX, reikia dažniau nustatinėti gliukozės kiekį kraujyje. Jei esate gydoma vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio, vartojant HPT Jūsų kraujospūdis turi būti matuojamas dažniau.

Visoms moterims, nepriklausomai nuo to, ar joms taikoma HPT ar ne, yra nedidelė tromboembolijos (kraujo krešulių susidarymo kojų venose, plaučiuose ar kitur) tikimybė. Moterims, nevartojančioms HPT tokių preparatų kaip ESTRIMAX, tokių krešulių susidarymo galimybė yra maždaug 1 atvejis 10 000 moterų kasmet. Moterims, vartojančioms HPT tokių preparatų kaip ESTRIMAX, tokių krešulių susidarymo galimybė padidėja iki 3 atvejų 10 000 moterų kasmet. Nepriklausomai nuo to, ar Jums taikoma HPT, ar ne, Jums krešulių tikimybė yra didesnė, jeigu:

- turite daug viršsvorio;

- anksčiau yra buvę kraujo krešulių venose arba plaučiuose;

- kraujo krešulių yra buvę Jūsų giminaičiams;

- negalite judėti ilgą laiką;

- patyrėte sunkią traumą arba Jums atlikta didelės apimties operacija.

Jei Jums yra bet kuri aukščiau minėta būklė, pasitarkite su gydytoju, ar Jums vartoti Estrimax.

Jei Jums numatoma atlikti operaciją, po kurios Jūs kurį laiką negalėsite vaikščioti, pasitarkite su gydytoju, kadangi gali tekti nevartoti ESTRIMAX maždaug vieną mėnesį iki operacijos.

HPT preparatuose esantys estrogenai gali didinti tulžies akmenų susidarymo pavojų.

Jei pastojote, nedelsdama nutraukite ESTRIMAX vartojimą.

Būklės, kurioms pasireiškus reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą

Pasireiškus vienai iš toliau nurodytų būklių arba bet kuriuo kitu atveju, kuris nurodytas skyriuje "ESTRIMAX vartoti negalima", būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą. Tai:

· Akių ir odos pageltimas (gelta) ar kiti kepenų veiklos sutrikimai.

· Ryškus kraujospūdžio padidėjimas.

· Naujai atsiradę migreninio tipo galvos skausmai.

· Nėštumas.

Nenormalus gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija)

Nustatyta, kad ilgalaikis vien estrogenų vartojimas susijęs su nenormaliu gimdos gleivinės išvešėjimu, o taip pat ir endometriumo (gimdos gleivinės) vėžio rizika. Vartojant sudėtinį preparatą (kurios sudėtyje yra estrogeno ir progestageno), ši papildoma rizika sumažėja.

Kai kurioms moterims per pirmuosius hormonų pakeičiamosios terapijos mėnesius būna gausus kraujavimas arba atsiranda tepančių išskyrų. Jei šis kraujavimas arba tepimas išlieka ilgiau nei kelis pirmuosius gydymo mėnesius, arba atsiranda jau kurį laiką taikant hormonų pakeičiamąją terapiją, arba tęsiasi ir nutraukus vaisto vartojimą, nedelsiant pasakykite apie tai savo gydytojui.

Krūties vėžys

Kiekvienai moteriai, nepriklausomai nuo to, ar jai taikoma hormonų pakeičiamoji terapija, ar ne, yra rizika susirgti krūties vėžiu. Moterims, kurioms taikoma hormonų pakeičiamoji terapija ilgiau nei penkis metus, ši rizika yra šiek tiek didesnė. Ši rizika didėja ilgėjant vartojimo trukmei ir sumažėja nutraukus vartojimą.

Moterims, kurioms taikoma hormonų pakeičiamoji terapija, paprastai nustatomas ankstyvesnės stadijos krūties vėžys, nei toms, kurioms šis gydymas netaikomas. Gydytojas turi reguliariai tikrinti krūtis ir jei reikia, paskirti atlikti mamografiją.

Jei baiminatės, jog galite susirgti krūties vėžiu, HPT naudą ir pavojų aptarkite su savo gydytoju.

Kraujo krešuliaiKai kurių tyrimų duomenimis, vartojant HPT , lengviau susidaro kraujo krešuliai kojų ar plaučių venose (venų tromboembilija). Prieš pradėdamos vartoti ESTRIMAX, pasakykite gydytojui, jei turite polinkį kraujo krešulių susidarymui (trombozei). Trombozės rizika yra didesnė, jei Jums ar artimam Jūsų giminaičiui jau yra buvusi kojų ar plaučių venų trombozė, taip pat jei turite viršsvorio ir sergate venų varikoze.

Jei atsiranda skausmingas kojos patinimas ar staiga pajuntate krūtinės skausmą ir dusulį, pasitarkite su gydytoju, nes tokiu atveju gydymą būtina nutraukti.

Širdies ligosRemiantis kai kurių klinikinių tyrimų duomenimis, HPT gali nežymiai didinti širdies ligos tikimybę.

Dviejų didelių klinikinių tyrimų rezultatai rodo, kad, HPT gali turėti nepalankios įtakos širdies ligoms. Vyresnio amžiaus moterims, dalyvavusioms šiuose tyrimuose ir vartojusioms HPT tabletes, kurių sudėtyje buvo konjuguotų kumelės estrogenų ir medroksiprogesterono acetato, per pirmuosius vaisto vartojimo metus nedaug padidėjo rizika sirgti širdies ligomis.

Taigi, jei Jūs kada nors anksčiau sirgote krūtinės angina (krūtinės skausmas, plintantis į kairę ranką, kaklą, apatinį žandikaulį ar petį) arba širdies infarktu, prieš pradedant gydymą, svarbu aptarti su savo gydytoju galimą HPT riziką ir naudą.

InsultasKlinikinių tyrimų duomenys rodo, kad HPT nežymiai didina smegenų kraujagyslių pažeidimo tikimybę.

Visiems žmonėms su amžiumi didėja insulto rizika. Tikimybę susirgti insultu padidina padidėjęs kraujospūdis, rūkymas, nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas arba sutrikęs širdies susitraukimų dažnis (prieširdžių virpėjimas).

Jei Jūs esate vyresnė nei 50 metų, jei padažnėjęs širdies ritmas ir padidėjęs kraujospūdis, taip pat jei rūkote ir vartojate alkoholį, prieš pradedant gydymą, turite aptarti su savo gydytoju galimą HPT riziką ir naudą.

Kiaušidžių vėžys

Nauji duomenys rodo, jog moterims, mažiausiai 5-10 metų vartojančioms tik estrogenų HPT, kurioms atlikta histerektomija (pašalinta gimda), rizika susirgti kiaušidžių vėžiu yra šiek tiek didesnė.

Nenustatyta, kad ar sudėtinė estrogenų/progestagenų HPT sukelia kitokią riziką nei tik estrogeno turintys preparatai.

Laboratoriniai tyrimai

Jei Jums ruošiamasi atlikti kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui, kad vartojate ESTRIMAX, nes estrogenas gali turėti įtakos kai kurių tyrimų rezultatams.

Kitos būklėsGydytojas gali atidžiau Jus stebėti:

· Jei sergate kokia nors inkstų liga, terminaliniu inkstų nepakankamumu arba yra sutrikusi širdies funkcija.

Jei vartojant HPT pasireiškia hipertrigliceridemija (padidėjęs riebalų kiekis kraujyje), nes retais atvejais tai gali sukelti pankreatitą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai turi įtakos hormonų pakeičiamosios terapijos veikliųjų medžiagų rezorbcijai ir įsisavinimui organizme. Tokiais atvejais gali atsirasti kraujavimas, rodantis, kad hormonai įsisavinami nepakankamai. Tokį poveikį gali sukelti vaistai nuo depresijos, epilepsijos ar tuberkuliozės. Jei vartojate šių vaistų, pasakykite apie tai gydytojui.

ESTRIMAX poveikį gali sumažinti kartu vartojamas skystas parafinas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei žinote arba įtariate, jog esate nėščia, Jums negalima vartoti ESTRIMAX. Jei vartodama ESTRIMAX pastojote, nedelsdama nutraukite vaisto vartojimą.

Nepatartina ESTRIMAX vartoti žindančioms moterims.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

ESTRIMAX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ESTRIMAX medžiagas

Kiekvienoje ESTRIMAX tabletėje yra 45,43 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdamos vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI ESTRIMAX

ESTRIMAX visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė yra viena tabletė per dieną, vartojama be pertraukų. Tabletė nuryjama nekramtyta, užsigeriant vandeniu, geriausiai tuo pat metu kasdien.

Pavartojus per didelę ESTRIMAX dozę

Perdozavimo atveju gali atsirasti pykinimas ir vėmimas, kuriuos reikia gydyti simptominiu būdu. Nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti ESTRIMAX

Jei pamiršote išgerti tabletę, pasistenkite ją išgerti per artimiausias 12 valandų. Jei praėjo daugiau kaip 12 valandų, pamirštos tabletės negerkite, bet sekančią tabletę išgerkite kitą dieną įprastu laiku. Pabaigusi vienos pakuotės tabletes, iš karto pradėkite vartoti sekančią pakuotę.

Nustojus vartoti ESTRIMAX

ESTRIMAX visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo, prieš tai nepasitarusios su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

ESTRIMAX, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kelis pirmuosius gydymo mėnesius dažniausias šalutinis poveikis yra protarpinis kraujavimas ar tepios išskyros, praeinantis krūtų jautrumas ir skausmas. ESTRIMAX sukelia tokį pat šalutinį poveikį, kaip ir kiti HPT preparatai. Gali atsirasti pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir spazmai, gelta, tulžies akmenligė, cholecistitas, nepiktybinis kepenų navikas, skausmingas kraujavimas iš makšties, panašus į priešmenstruacinį sindromas, makšties infekcijos, cistitas, gimdos kaklelio sekrecijos pokyčiai ir erozijos, krūtų jautrumas, jų padidėjimas, išskyros iš jų, odos bėrimas, odos pigmentacijos pokyčiai, kurie gali išlikti ir vaisto nebevartojant, galvos plaukų slinkimas, padidėjęs veido ir kūno plaukuotumas, regos sutrikimai, įskaitant kontaktinių lęšių netoleravimą, chorėja (nevalingas galūnių ir veido trūkčiojimas), galvos skausmas, migrena, svaigulys, depresija, kūno svorio pokyčiai, skysčių susilaikymas, lytinio potraukio pokyčiai, kojų mėšlungis.

Kada turite nutraukti gydymą?

Gydymą būtina nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją, jeigu:

- pradeda labai skaudėti koją ar ji patinsta (tai gali būti trombozės požymis);

- padidėja kraujospūdis;

- atsiranda gelta ir niežėjimas;

- pirmą kartą prasideda į migrenos pobūdžio galvos skausmas arba neįprastai stipriai ir dažnai skauda galvą;

- sutrinka rega arba jutimai;

- krūtinės skausmas ir spaudimas; pastojate.

- prasideda spazmai;

- reikia ilgai gulėti lovoje (po operacijos, traumos).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ESTRIMAX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki" ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

ESTRIMAX sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra estradiolis (hemihidrato pavidalu). Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 2 mg estradiolio (atitinka 2,07 mg estradiolio hemihidrato).

- Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, bulvių krakmolas, povidonas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas; tabletės plėvelėje - bevandenis koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, hipromeliozė, makrogolio stearatas, juodasis geležies oksidas (E172).

ESTRIMAX išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pilkšvos, išgaubtos, maždaug 6 mm skersmens plėvele dengtos tabletės.

PVC/aliuminio lizdinėje plokštelėje yra 28 plėvele dengtos tabletės, vienoje kartono dėžutėje –3 lizdinės plokštelės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc.

Gyömröi út 19-21

1103 Budapest

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio 23-3

Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-07 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Estrimax, Estradiolis, Pakaitinė, Hormonų, Terapija, PHT, Menopauzė, Klimaksas, Osteoporozė