Cypretil


Cypretil 2mg/35µg dengtos tabletės N21
Ratiopharm
Kaina apie 6.89 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Cypretil 2 mg / 35 mikrogramai dengtos tabletės

ciproterono acetatas/etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Cypretil ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Cypretil

3. Kaip vartoti Cypretil

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Cypretil

6. Kita informacija

1. KAS YRA CYPRETIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Cypretil yra hormoninis vaistinis preparatas, kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų, t.y. ciproterono acetato (progestino arba progestageno) ir etinilestradiolio (ir estrogeno) kiekis. Kadangi sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl Cypretil laikomas mažos dozės hormoninis vaistinis preparatas. Cypretil sudėtyje esantis ciproterono acetatas taip pat slopina vyriškos lyties hormonų (androgenų) poveikį, kuriuos gamina ir moters organizmas. Tai suteikia galimybę gydyti ligas, kurių priežastis yra padidėjusi androgenų gamyba arba padidėjęs organizmo jautrumas šiems hormonams. Vartojant Cypretil slopinama sustiprėjusi riebalų liaukų funkcija, skatinanti formuotis spuogus ir seborėją (odos būklė, kai padidėja odos riebumas).

Sumažėjus riebalinių liaukų aktyvumui, Cypretil spuogai dažniausiai išnyksta gydant po 3 – 4 mėnesių. Per didelis plaukų ir odos riebalavimasis paprastai išnyksta anksčiau. Plaukų slinkimas, kuris dažnai atsiranda dėl seborėjos, taip pat sumažėja. Cypretil yra gydomos vaisingo amžiaus moterys, kurioms yra nedidelis hirsutizmas, ypač veido (padidėjęs veido plaukuotumas).Vaisto poveikis pasireiškia tik po kelių mėnesių.

Be aprašyto antiandrogeninio poveikio, ciproterono acetatas turi ryškų progestino poveikį. Dėl šio poveikio,vartojant vien ciproterono acetato, gali sutrikti mėnesinių ciklas, tačiau sudėtinis vaistas Cypretil tabletės, kuriame yra ir etinilestradiolio, mėnesinių nesutrikdo. Būtina vaistą vartoti cikliškai, kaip nurodyta toliau. Kontracepcijos veiksmingumas sąlygojamas kartu veikiant skirtingiems faktoriams. Svarbiausi faktoriai yra kiaušialąstės išlaisvinimo (ovuliacijos) slopinimas ir gimdos kaklelio gleivių pokyčiai. Cypretil tabletės vartojamos nuo androgenų priklausančių spuogų, seborėjos (odos būklė, kai padidėja odos riebumas) ir lengvo hirsutizmo (padidėjęs moters odos plaukuotumas, ypač veido) gydymui moterims ir kontracepcijai moterims, kurioms pasireiškia nuo androgenų priklausantys spuogai, seborėja ar lengvas hirsutizmas.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CYPRETIL

Cypretil vartoti negalima:Cypretil nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Cypretil, pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas gali paskirti kitus geriamuosius kontraceptikus arba pasiūlyti kitą (nehormoninį) kontracepcijos metodą.

· Jeigu jums yra ar buvo sutrikusi kraujotaka, ypač dėl trombozės. Trombozė yra kraujo krešulių atsiradimas kraujagyslėse. Tai gali būti kojose (giliųjų venų trombozė

), plaučiuose (plaučių embolija), širdyje (miokardo infarktas) ar kitose kūno vietose (žr. taip pat skyrių „Geriamieji kontraceptikai ir trombozė").· Jeigu jums yra ar buvo smegenų insultas.

· Jeigu jums yra ar buvo būklė, kuri gali būti pirmasis miokardo infarkto požymis (pvz., krūtinės angina ar krūtinės skausmas) arba insultas (pvz., praeinantys smegenų išemijos priepuoliai arba laikini maži insultai).

· Jeigu jums buvo pasireiškęs migrenos priepuolis, susijęs, pavyzdžiui, su regos pažeidimu, kalbos sutrikimu arba bet kurios kūno dalies silpnumu arba tirpuliu.

· Jeigu jūs sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą.

· Jeigu Jums yra ar buvo pankreatitas su dideliu riebalų kiekiu kraujyje.

· Jeigu jums yra gelta (pageltusi oda) arba sunki kepenų liga.

· Jeigu jums yra ar buvo krūtų arba lyties organų vėžys.

· Jeigu jums yra ar buvo gėrybinis ar piktybinis kepenų auglys.

· Jeigu jums kraujuoja iš makšties dėl nenustatytos priežasties.

· Jeigu jūs nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi.

· Jeigu jūs žindote kūdikį.

· Jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas (yra alergija) etinilestradioliui, ciproterono acetatui ar bet kuriai kitai Cypretil pagalbinei medžiagai.

Jeigu kuri nors iš šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Žr.skyrių „Bendrosios pastabos". Vaistą netinka vartoti vyrams ir norinčioms pastoti moterims.

· Bendrosios pastabos

Geriamieji kontraceptikai yra veiksminga kontracepcijos priemonė. Kai jie geriami reguliariai (jų išgerti nepamirštama), pastojimo tikimybė yra labai maža. Priklausomai nuo tablečių vartojimo jūsų mėnesinės gali būti mažiau gausios ir trumpesnės, mažiau skausmingos arba visiškai išnykti.

Šiame pakuotės lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti geriamuosius kontraceptikus arba kai šio vaisto patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba naudoti papildomas nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite nevaisingų dienų apskaičiavimo ar bazinės temperatūros matavimo metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes geriamieji kontraceptikai pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius mėnesinių ciklo metu.

Kaip ir kiti geriamieji kontraceptikai, Cypretil neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) infekcijos ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Kas žinotina prieš padedant vartoti Cypretil tabletes

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate sudėtinius geriamuosius kontraceptikus, gali prireikti atidžiai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Cypretil pasakykite gydytojui, jeigu:

- rūkote.

- sergate cukriniu diabetu, epilepsija, migrena arba kepenų ar tulžies pūslės liga.

- turite antsvorį.

- padidėjęs jūsų kraujospūdis, sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs Jūsų širdies ritmas.

- sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),

- yra venų varikozė (išsiplėtusių venų mazgų).

- kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, miokardo infarktas arba insultas.

- jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (lipidų) koncentracija kraujyje.

- kas nors iš artimiausių giminaičių yra sirgęs krūties vėžiu,

- sergate Crohn'o liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),

- sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),

- sergate pjautuvo pavidalo ląstelių anemija.

- sergate hemoliziniu ureminiu sindromu (HUS, t. y. kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą).

- yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant sudėtinius geriamuosius kontraceptikus (pvz., pablogėjusi klausa, porfirija (medžiagų apykaitos liga), nėščiųjų pūslelinė (odos liga), Sydenham'o chorėja (nervų sistemos liga)).

- yra arba anksčiau buvo rudmė (gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje). Tokiu atveju venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant tabletes, kreipkitės į gydytoją. Jei jums yra hirsutizmas ir jums atsirado naujų simptomų ar labai sustiprėjo, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes reikia nustatyti šio reiškinio priežastį.

Estrogeno ir progestino derinių vartojimo patirtis daugiausia pagrįsta sudėtinių geriamųjų kontraceptikų vartojimu, todėl pastarųjų vartojimo įspėjimai tinka ir Cypretil.

Geriamieji kontraceptikai ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei kraujagyslėje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Venų trombozė gali įvykti tiek vartojant geriamuosius kontraceptikus, tiek jų nevartojant. Trombozė pasitaiko ir nėščiosioms. Moterims, kurios vartoja geriamuosius kontraceptikus, giliųjų venų trombozės pavojus yra didesnis nei nevartojančioms, bet daug mažesnis nei nėštumo metu. Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims venų trombozės pasireiškimo pavojus yra didžiausias pirmaisiais tablečių vartojimo metais.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Labai retai krešulių gali susidaryti kepenyse, žarnose, inkstuose ar akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina. Miokardo infarkto ir insulto pavojus didėja vyresnėms moterims. Rūkymas taip pat didina riziką. Jei vartojate geriamuosius kontraceptikus, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai. Jei vartojant geriamuosius kontraceptikus padidėja kraujospūdis, gydytojas jums gali patarti liautis tabletes vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja ar kojos sugipsuotos ar uždėtas įtvaras). Vartojant geriamuosius kontraceptikus šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate tabletes. Gydytojas gali patarti liautis geriamuosius kontraceptikus vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti geriamuosius kontraceptikus ir kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „Kada reikia kreiptis į gydytoją?").

Geriamieji kontraceptikai ir vėžys

Krūties vėžys šiek tiek dažniau diagnozuojamas geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti tabletes, per 10 metų šis nežymus padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia geriamųjų kontraceptikų vartojimas. Galbūt juos vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

Geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nustatyta, kad moterims, ilgą laiką vartojančioms geriamuosius kontraceptikus, dažniau diagnozuojamas gimdos kaklelio vėžys. Tai gali būti siejama ne tik su geriamaisiais kontraceptikais, bet ir su lytinio gyvenimo būdu bei kitais veiksniais.

Kitų vaistų vartojimasCypretil gali keisti kitų vaistų poveikį, o kai kurie vaistai gali keisti jo poveikį. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones. Kai kurie vaistai silpnina geriamųjų kontraceptikų poveikį. Tai antiepilepsiniai vaistai (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbamazepinas, topiramatas, felbamatas), vaistai skirti tuberkuliozės gydymui (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas). Vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum) gali sumažinti Cypretil tablečių kontraceptinį veiksmingumą. Jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra jonažolės, pasitarkite su gydytoju. Kiti kartu vartojami vaistai gali paveikti Cypretil veiksmingumą ir saugumą.

NėštumasNėščioms moterims ir moterims, kurios įtaria, kad yra nėščios, Cypretil tablečių vartoti negalima. Jei įtariate, kad pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Žindymo laikotarpisŽindymo laikotarpiu Cypretil tablečių vartoti negalima.

Kada kreiptis į gydytoją?

Reguliarus sveikatos tikrinimasJei vartojate geriamuosius kontraceptikus, reikės reguliariai tikrintis sveikatą pas gydytoją. Paprastai tikrintis reikėtų vieną kartą per metus. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu:

- pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame pakuotės lapelyje (žr. taip pat „Cypretil vartoti negalima " ir „Kas žinotina prieš padedant vartoti Cypretil tabletes"). Taip pat nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų.

- apčiuopėte krūtyse gumbelį.

- pradedate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kitų vaistų vartojimas").- planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to).

- neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties.

- pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių.

- labai viduriuojate.

- dukart iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote šiuos simptomus ar yra šios būkles:

- migrenos priepuolis arba neįprastai stiprus ilgalaikis galvos skausmas.

- staigus regėjimo ar klausos pakitimas arba kitų jutimų sutrikimas.

- pirmieji tromboflebito arba trombozės simptomai (pvz. neįprastas kojų skausmas ar patinimas, aštrus skausmas neįprastai kvėpuojant ar kosint). Skausmas ir tempimas krūtinėje.

- šešios savaitės prieš didelės apimties operaciją (pvz. pilvo ar ortopedinė chirurgija), kojų chirurginė intervencija ar ilgalaikė imobilizacija (pvz. po nelaimingo atsitikimo arba chirurginės intervencijos). Nevartoti vaisto iki kol vėl atsistosite ant kojų, t.y. mažiausiai dvi savaites.

- geltonumas, hepatitas, viso kūno niežulys.

- padažnėję epileptiniai traukuliai.

- ženkliai padidėjęs kraujospūdis.

- sunki depresija.

- stiprus skausmas viršutinės pilvo dalies arba kepenų padidėjimas.

- aiškus pablogėjimas būklių, kurioms būdingas pasunkėjimas vartojant hormoninę kontracepciją arba nėštumo metu.

- nėštumas.

Minėtos būklės ir simptomai detaliau yra aprašyti ir paaiškinti šio pakuotės lapelio kituose skyriuose.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasGeriamųjų kontraceptikų poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias vaisto pagalbines medžiagas

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI CYPRETIL

Cypretil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Kad Cypretil tabletės gydymas būtų veiksmingas ir tinkamai apsaugotų nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti reguliariai. Cypretil tablečių vartojimo schema panaši į daugelio įprastinių sudėtinių geriamųjų kontraceptikų, todėl tinka tos pačios vartojimo taisyklės. Nereguliariai vartojant Cypretil tabletes gali kraujuoti tarp mėnesinių, susilpnėti gydomasis poveikis ir apsauga nuo nėštumo.

Kada ir kaip vartoti tabletes?

Cypretil kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi. Pagal tuščias tabletės vietas galite įsitikinti, kad kasdien išgeriate tabletę.

Gerkite po tabletę kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę.

Kitas 7 dienas tablečių negerkite. Per tas 7 dienas turi atsirasti kraujavimas. Paprastai jis prasideda antrą – trečią dieną po paskutinės Cypretil tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntą dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tokiu atveju naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o mėnesinės bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Pradedant Cypretil tabletes

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Cypretil tabletes pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Cypretil tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių (barjerinių priemonių) nereikia. Galite pradėti vartoti tabletes 2 – 5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitą sudėtinį kontraceptiką į Cypretil tabletes

Cypretil tabletes galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų kontraceptikų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Cypretil tabletes kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (paskutinės tabletės turinčios veikliųjų medžiagų, jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Cypretil tabletes galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po 7 dienų vaistų vartojimo pertraukos (arba paskutinės neveiksmingos tabletės).

Laikantis šių nurodymų kontraceptinis poveikis prasideda pirmą dieną, todėl nereikia imtis papildomų kontracepcijos (barjerinių) priemonių.

Keičiant vien progestino kontracepcijos metodą (minitabletes) į Cypretil

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Cypretil pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Cypretil vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant progestino injekcijas, implantus arba gimdos spiralę į Cypretil

Cypretil tabletes pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar gimdos spiralė, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Cypretil vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums prieš pradedant vartoti Cypretil tabletes, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Cypretil tabletes, pirma pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Cypretil dozęVienu metu išgėrus per daug Cypretil tablečių pranešimų dėl sunkaus žalingo poveikio negauta. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Visada klauskite gydytojo patarimo, jeigu išgėrėte per daug vaisto.

Kai norite nustoti vartoti Cypretil tabletes

Cypretil tabletes galima nustoti vartoti bet kada. Jeigu nenorite pastoti, pasitarkite su gydytoju dėl kitų kontracepcijos metodų. Jeigu nustojate vartoti Cypretil tabletes, nes norite pastoti, prieš bandant pastoti rekomenduojama sulaukti pirmųjų mėnesinių po vaisto nutraukimo. Tai palengvina nustatyti gimdymo datą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip elgtis, jei...

...pamiršote pavartoti tabletę

- Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto kontraceptinis poveikis nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite kitas tabletes įprastu laiku.

- Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto kontraceptinis poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei tabletes pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis.

Pamiršus pavartoti daugiau negu vieną pakuotės tabletęKlauskite gydytojo patarimo.

Pamiršus pavartoti vieną tabletę pirmąją savaitęIšgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite kitas tabletes įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti vieną tabletę antrąją savaitęIšgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite kitas tabletes įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Pamiršus pavartoti vieną tabletę trečiąją savaitęGalite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite kitas tabletes įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau galbūt atsiras išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuos.

arba

2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę

Jei pamiršote išgerti tabletę, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

... atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, sunkus viduriavimas)

Jei išgėrusi Cypretil tabletę per pirmąsias 3–4 valandas vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Vadovaukitės taisyklėmis, kaip ir pamiršus pavartoti tabletę.

...jeigu norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Jeigu vartojate tabletes tiksliai, kaip nurodyta, kraujuosite maždaug tomis pačiomis dienomis kas keturias savaites. Jeigu norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką, reikia sutrumpinti tablečių vartojimo pertraukos tarp pakuočių laiką tiek, kiek reikia (jokiu būdu negalima ilginti). Pavyzdžiui, jeigu kraujavimas paprastai prasideda penktadienį, o Jūs norite, kad prasidėtų antradienį (trimis dienomis anksčiau),imkite gerti tabletes iš naujos pakuotės trimis dienomis anksčiau, nei įprastai. Jeigu labai sutrumpinate pertraukos tarp pakuočių laiką (pvz., tris dienas ar trumpiau), yra didelė tikimybė, kad suvartojus visas pakuotės tabletes, kraujavimo visai nebus. Tačiau vartojant naujos pakuotės tabletes gali pasirodyti tepių išskyrų ir kraujo.

...jeigu norite, kad kraujavimas prasidėtų vėliau

Vaistas neskirtas kraujavimo pavėlinimui. Tik išimtinais atvejais, jeigu pageidaujate, kad kraujavimas prasidėtų vėliau, pradėkite gerti tabletes iš kitos pakuotės iškart (be pertraukos) baigusi vartoti ankstesnės pakuotės tabletes. Galite pavėlinti kraujavimą iki norimos dienos, geriant be pertraukos antros pakuotės tabletes, bet ne ilgiau kaip baigsite antrosios pakuotės tabletes, t.y. tris savaites. Jeigu norite, kad prasidėtų kraujavimas, vartojimą nutraukite. Geriant antrosios pakuotės tabletes gali pasirodyti tepių išskyrų arba kraujo. Reguliarus Cypretil tablečių vartojimas atnaujinamas po įprastinės 7 dienų pertraukos.

...jeigu netikėtai pradedate kraujuoti

Kaip ir vartojant kitus geriamuosius kontraceptikus, pirmaisias vartojimo mėnesiais gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties (būna tepių išskyrų arba kraujavimas tarp mėnesinių). Gali prireikti naudotis įklotais, bet tablečių gerti nenustokite. Nereguliarus kraujavimas praeis, kai Jūsų organizmas pripras prie geriamųjų kontraceptikų (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kraujuoja gausiai arba kartojasi, kreipkitės į gydytoją.

...jei nėra mėnesinių

Jei visas tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Cypretil tabletes pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Cypretil pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote. Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad tai susiję su šių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cypretil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Sunkus šalutinis poveikis

Sunkus nepageidaujamas poveikis, susijęs su geriamųjų kontraceptikų vartojimu, kaip ir simptomai, jau aprašyti skyriuose „Geriamieji kontraceptikai ir trombozė", „Geriamieji kontraceptikai ir vėžys". Perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kitas galimas šalutinis poveikis

Geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytas šalutinis poveikis, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamos tabletės. Šis šalutinis poveikis dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

- Krūtų tempimas, skausmas ir sekrecija

- Galvos skausmas, migrena

- Pakitęs lytinis potraukis, depresija /nuotaikos pokyčiai

- Kontaktinių lęšių netoleravimas

- Pykinimas, vėmimas ir kiti virškinimo trakto simptomai

- Makšties išskyrų pokyčiai

- Įvairios odos reakcijos

- Skysčių susikaupimas organizme

- Kūno masės

pakitimai- Padidėjusio jautrumo reakcijos

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI CYPRETIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preaparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cypretil vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininkus. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Cypretil sudėtis

-Veikliosios medžiagos yra: 2 mg ciproterono acetato ir 0,035 mg (35 mikrogramai) etinilestradiolio.

-Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K-30 , natrio kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.

Dangalas: hipromeliozė (E464), makrogolis 400, titano dioksidas (E171), indigokarminas (E132), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172) chinolino geltonasis (E104), šelakas, Karnauba vaškas, baltasis bičių vaškas, sacharozė.

Cypretil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Gelsvos, apvalios, abipus išgaubtos dengtos tabletės.

Tiekiama dėžutėje po 1x 21 ir 3x 21 dengtas tabletes.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

ratiopharm GmbH,

Graf-Arco-Strasse 3,

D-89079 Ulm

Vokietjia

Gamintojas:

Merckle GmbH,

Lugwig-Merckle-Strasse 3,

D-89143, Blaubeuren

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm,

Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,

LT-11350 Vilnius

Tel.:+ 370 5 212 32 95

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-09-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Cypretil, Ciproterono acetatas, Etinilestradiolis, Hormoninis, Preparatas, Spuogai, Seborėja, Plaukų, Slinkimas, Padidėjęs, Plaukuotumas, Kontracepcija