Nalgesin forte


Nalgesin forte 550mg plėvele dengtos tabletės N10
KRKA
Kaina apie 4.09 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys

1. Kas yra Nalgesin forte ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nalgesin forte

3. Kaip vartoti Nalgesin forte

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Nalgesin forte laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Nalgesin forte 550 mg plėvele dengtos tabletės

Natrio naproksenas

- Veiklioji medžiaga yra natrio naproksenas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 550 mg natrio naprokseno.

- Pagalbinės medžiagos yra povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis, indigotinas (E132).

Pakuotė

Dėžutė, kurioje yra 10 plėvele dengtų tablečių lizdinėmis plokštelėmis.

Registravimo liudijimo turėtojas bei gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija

1. KAS YRA NALGESIN FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Kas yra Nalgesin forte?

Nalgesin forte yra skausmą, uždegimą bei karščiavimą mažinantis vaistas. Jis veikia slopindamas prostaglandinų sintezę. Išgerta tabletė lengvai ištirpsta, todėl vaistas pradeda veikti labai greitai, po 30-60 minučių.

Kada vartojama Nalgesin forte?

Nalgesin forte pirmiausia skirtas skausmui malšinti. Jį galima vartoti:

· esant potrauminiam skausmui (pasitempus sąnarių raiščius, raumenis ar sausgysles);

· esant pooperaciniam skausmui (po traumatologinių, ortopedinių, ginekologinių ar burnos ertmės operacijų);

· esant ginekologiniam skausmui (menstruaciniam, įskaitant spazminį, sukeltam vidinės gimdos spiralės įdėjimo ar kitokiam);

· kai skauda galvą ar dantis;

· migrenos profilaktikai ir gydymui;

· kai skauda nugarą;

· sergant ne sąnarių reumatinėmis ligomis.

Sergant infekcinėmis ligomis, šis vaistas vartojamas gydytojo paskirtam specifiniam gydymui papildyti (skausmui, uždegimui ir karščiavimui mažinti).

Nalgesin forte taip pat galima vartoti sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu, jaunatviniu reumatoidiniu artritu, osteoartritu, ankiloziniu spondilitu, podagra), kadangi jis slopina uždegimą ir skausmą.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NALGESIN FORTE

Jei sergate kokia nors lėtine ar medžiagų apykaitos liga, yra padidėjęs jautrumas ar vartojate kitų vaistų, pasakykite gydytojui.

Nalgesin forte vartoti draudžiama:· jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) naproksenui, bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai, acetilsalicilo rūgščiai ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;

· jeigu yra virškinimo trakto opa ar kitoks sutrikimas;

· jeigu vartojate kitų vaistų nuo skausmo (acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo);

· jeigu yra sunkus inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas;

· jei yra sunkus širdies nepakankamumas;

· per paskutinius trys nėštumo mėnesius;

· jei sergantis vaikas sveria mažiau kaip 13 kg.

Specialios atsargumo priemonėsTokie vaistai, kaip Nalgesin forte , gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Jeigu Jums yra arba buvo virškinimo trakto sutrikimų, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimų ar širdies nepakankamumas, gydomą naproksenu Jus turi akylai stebėti gydytojas.

Jei gydotės nuo epilepsijos arba sergate labai retu kraujo pigmentų apykaitos sutrikimu (porfirija), pasitarkite su gydytoju.

Pasakykite gydytojui, jei Jums sutrikęs kraujo krešėjimas ar gydotės kraujo krešėjimą slopinančiais vaistais (antikoaguliantais) arba preparatais, tirpdančiais susidariusį krešulį (fibrinolitikais).

Naprokseno draudžiama vartoti, jei yra sunki nesena žaizda arba jei iki didelės operacijos liko mažiau kaip 48 valandos.

Senyvi žmonės turi vartoti mažiausią veiksmingą Nalgesin forte dozę.

Vienoje Nalgesin forte tabletėje yra maždaug 50 mg natrio. Jei negalite vartoti daug natrio, į tai reikia atkreipti dėmesį.

Nalgesin forte vartojimas su maistu ir gėrimaisTabletę reikia nuryti sveiką, užgeriant vandeniu prieš valgį, valgant ar po jo. Jei kartu vartojama alkoholinių gėrimų, padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

NėštumasPrieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Naprokseno nėštumo laikotarpiu rekomenduojama nevartoti. Gydytojas nuspręs, ar laukiama nauda motinai persveria galimą žalą vaisiui. Taigi nėščioms moterims Nalgesin forte galima vartoti tik gydytojo leidimu.

Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais Nalgesin forte vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vartojant Nalgesin forte rekomenduojama nežindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasDuomenų, kad naproksenas smarkiai paveiktų gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus, nėra.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Tarp Nalgesin forte ir kai kurių kitų vaistų galima sąveika, todėl jo bei kartu vartojamų vaistų poveikis gali susilpnėti ar sustiprėti. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei vartojate:

· acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistinių preparatų nuo uždegimo;

· Naprosyn, nes jo veiklioji medžiaga ta pati – naproksenas;

· kraujo krešėjimą slopinančių vaistų (antikoaguliantų) ar preparatų, tirpdančių susidariusį krešulį (fibrinolitikų);

· hidantoino ar sulfonilkarbamidų darinių;

· vaistų padidėjusiam kraujo spaudimui mažinti;

· vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą (furozemidą);

· vaistų psichikos sutrikimams gydyti (ličio preparatų);

· imuninę sistemą slopinančių vaistų (ciklosporiną);

· medikamentų nuo vėžio (metotreksatą).

3. KAIP VARTOTI NALGESIN FORTE

Nalgesin forte visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, keisti gydymą ar nutraukti vaisto vartojimą draudžiama.

Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarus, negalima keisti dozes ar nutraukti vaisto vartojimo.

Kiek laiko reikės vartoti šį vaistą, paklauskite gydytojo.

Apytikrė dozavimo tvarka

Įprastinė paros dozė skausmui malšinti – 1-2 tabletės (550-1100 mg). Iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau – po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val. arba po 1 tabletę (550 mg) kas 12 val. (rytą ir vakare).

Jei skauda labai stipriai, gydytojas gali padidinti dozę ir patarti vartoti 3 tabletes (1650 mg) per parą (ne ilgiau kaip 2 savaites).

Karščiavimui mažinti iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau – po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

Migrenos profilaktikai rekomenduojama vartoti po 1 tabletę (550 mg) 2 kartus per parą. Jei per 4-6 savaites migrenos priepuolių dažnis, intensyvumas ir trukmė nesumažėja, šio vaisto vartojimą reikėtų nutraukti. Atsiradus pirmiesiems migrenos priepuolio požymiams, geriama 1,5 tabletės (825 mg), prireikus po 30 min. – dar 0,5-1 tabletės (275-550 mg).

Menstruaciniam (įskaitant spazminį), vidinės gimdos spiralės įdėjimo sukeltam ar kitokiam ginekologiniam skausmui malšinti rekomenduojama iš pradžių vartoti 1 tabletę (550 mg), vėliau – po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

Ištikus ūminiam podagros priepuoliui, iš pradžių vartojama 1,5 tabletės (825 mg), po 8 val. – 1 tabletė (550 mg), paskui – po pusę tabletės (275 mg) kas 8 val., kol priepuolis praeis.

Įprastinė dozė, sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu, osteoartritu ar ankiloziniu spondilitu) – po 0,5-1 tabletę (275-550 mg) 2 kartus per parą (rytą ir vakare).

Rekomenduojama pradinė paros dozė pacientams, kurie skundžiasi stipriu naktiniu skausmu ir (arba) dideliu rytiniu sąnarių sustingimu, taip pat keičiant dideles kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dozes naproksenu arba sergant osteoartritu (kai pagrindinis simptomas yra skausmas) – 3 tabletės (1650 mg) per parą.

Rytą ir vakare galima vartoti skirtingas dozes. Pasikonsultavus su gydytoju, jas galima koreguoti atsižvelgiant į dominuojančius simptomus, t.y. skausmą naktį ir (ar) sąnarių sustingimą rytą.

Nalgesin forte tabletę užgerkite stikline vandens.

Perspėjimas. Nalgesin forte netinka vaikams.

Jeigu manote, kad Nalgesin forte veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Nalgesin forte dozęJeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Perdozavus dažniausiai pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui, inkstams bei kepenims. Jei taip atsitiks, gydytojas skirs vartoti mažesnę dozę, bet sunkiu atveju reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Jei išgėrėte daug tablečių, gydytojas skirs reikiamą gydymą.

Pamiršus pavartoti Nalgesin forteJei praleidote dozę, vėliau vietoj jos dvigubos vartoti negalima.

Jei pamiršote išgerti vaisto, tai padarykite, iškart prisiminę. Niekada negerkite dvigubos dozės.

Pokyčiai nutraukus Nalgesin forte vartojimąJei naprokseną vartojate trumpalaikiam skausmui numalšinti, gydymą saugu nutraukti bet kada, kai jo nebereikia. Jei gydytojas preparato skyrė ilgalaikiam gydymui, prieš nutraukdami jo vartojimą, pasitarkite su juo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nalgesin forte, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Ir trumpai, ir ilgai gydantis rekomenduojamomis dozėmis, naproksenas toleruojamas gerai. Galimas pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, galvos sukimasis, alpulys, galvos svaigimas, skausmas, spengimas ausyse, nuovargis, nemiga ar mieguistumas bei pėdų ir plaštakų tinimas. Toks šalutinis poveikis nesunkus, gydymo nutraukti nereikia.

Labai retais atvejais būna virškinimo trakto sutrikimų ar kraujavimas iš jo, padidėjusio jautrumo reakcija( odos bėrimas, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas ( bronchų spazmas), nosies gleivinės uždegimas ( rinitas), galvos ir kaklo tinimas ( angioneurozinė edema), anafilaksinės reakcijos ir padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos), kepenų fermentų koncentracijos padidėjimas, kraujo ląstelių kiekio pokytis, kraujo šlapime, inkstų funkcijos pablogėjimas ar net nepakankamumas (ypač tada, jei inkstų funkcija jau sutrikusi). Toks šalutinis poveikis yra sunkus, reikalingas neatidėliotinas gydymas.

Tokie vaistai, kaip Nalgesin forte, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu atsiranda bet koks šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje neminėtą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. NALGESIN FORTE LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Krka, d.d., atstovybė Lietuvoje

A. Goštauto g. 40

Vilnius 2001

Tel. + 370 5 236 27 40

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2007-04-04 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.