Irfen Quiktabs


Irfen Quiktabs 200mg plėvele dengtos tabletės N20
Mepha
Kaina apie 3.35 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Irfen Quiktabs galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 paras nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Irfen Quiktabs ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Irfen Quiktabs

3. Kaip vartoti Irfen Quiktabs

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Irfen Quiktabs

6. Kita informacija

1. KAS YRA Irfen Quiktabs IR KAM JIS VARTOJAMAS

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.

Ibuprofenas priklauso taip vadinamų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei (NVNU), kuris malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą bei karščiavimą.

Vaistas jums skiriamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip raumenų, sąnarių, pirminės dismenorėjos, galvos, dantų skausmo malšinimui bei karščiavimo mažinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Irfen Quiktabs

Irfen Quiktabs vartoti negalima:

- jeigu jums yra ar kada nors buvo pepsinė opa, buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, įskaitant atsiradusius dėl ankstesnio NVNU vartojimo;

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Irfen Quiktabs medžiagai, aspirinui ar kitiems panašiems vaistams nuo skausmo;

- jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, (NVNU) įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;

- jeigu yra sunkus kepenų inkstų ar širdies funkcijų nepakankamumas;

- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius;

- jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš pradedant gydymą Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu:

- sergate astma ar sergate bei anksčiau sirgote inkstų, kepenų ar žarnyno ligomis ar alergija, ypatingai, jeigu esate alergiškas aspirinui ar kitiems skausmą malšinantiems vaistams;

- jeigu sergate sistemine raudonąją vilklige – imuninės sistemos būsena, pažeidžianti jungiamąjį audinį dėl ko atsiranda sąnarių skausmas, pokyčiai odoje ir kitų organų sutrikimai;

- pasitaiko sunkių odos reakcijų, susijusių su NVNU vartojimu. Pasireiškus pirmiesiems odos bėrimo, gleivinės pažeidimo, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, Irfen Quiktabs vartojimą reikia nedelsiant nutraukti;

- jeigu norite pastoti (ibuprofenas priklauso vaistų grupei (NVNU), kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui). Preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta. Mažai tikėtina, kad ibuprofenas, vartojamas retkarčiais, gali turėti įtakos pastojimui, tačiau jeigu turite sunkumų pastoti, prieš vartojant šį vaistą, informuokite savo gydytoją.

- pirmuosius 6 nėštumo mėnesius ar maitinant krūtimi;

- jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote) turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.. Tokie vaistai, kaip ibuprofenas, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite :

- rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės (3 parų). Senyvo amžiaus pacientams yra padidėjęs nepageidaujamų poveikių pavojus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite šio vaisto, jeigu:

- vartojate kitus NVNU vaistus nuo skausmo arba aspiriną didesne nei 75 mg per parą dienos doze.

Informuokite gydytoją ar vaistininką, jeigu:

- vartojate antikoaguliantus, t.y. kraują

skystinančius/trombų susidarymą mažinančius vaistus (pvz., aspiriną/acetylsalico rūgštį, varfariną, tiklopidiną), kai kuriuos vaistus kraujospūdžiui mažinti (AKF inhibitorius tokius kaip kaptoprilis, beta blokatorius, kaip atenololis, arba angiotenzino II antagonistus tokius kaip losartanas), kadangi jie gali turėti įtakos ibuprofeno veikimui, arba ibuprofenas gali įtakoti jų veikimą.- Vartojate kitus vaistus, tokius kaip diuretikai (šlapimą varantys medikamentai), kortikosteroidus, antiagregantus, širdies glikozidus, selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius, litį, metotreksatą, ciklosporiną, mifepristoną, tarkolimuzą, zidovudiną ar chinolonų ar aminoglikozidų grupės antibiotikus, Ginkgo biloba preparatus.

Visada klauskite patarimo savo gydytojo arba vaistininko prieš pradėdami vartoti ibuprofeną kartu su kitais vaistais.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Irfen Quiktabs vartoti nerekomenduojama. Irfen Quiktabs negalima vartoti paskutinius tris nėštumo mėnesius. Nežiūrint to, kad tik nedidelis veikliosios medžiagos kiekis patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasIbuprofenas gali sukelti nepageidaujamą poveikį, įskaitant nuovargį, galvos svaigimą ir regos sutrikimus. Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių pašalinių reiškinių, jūs neturėtumėte vairuoti ar valdyti mechanizmų.

3. KAIP VARTOTI Irfen Quiktabs

Irfen Quiktabs visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojamas per burną ir skiriamas tik trumpalaikiam gydymui.

Suaugusiems, senyvo amžiaus pacientams ir nuo 12 metų vaikams

Reikia vartoti mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Gerti po 1 ar 2 Irfen Quiktabs tabletes kas 4-6 valandas (iki 3 kartų per dieną), jeigu reikia. Tabletes reikia užgerti vandeniu.

Gerkite tik tiek, kiek Jums reikia ir tarp atskirų dozių palikite ne mažesnį kaip 4 valandų intervalą. Nevartokite daugiau kaip 6 tablečių per 24 valandas. Jeigu simptomai išlieka ilgiau nei 3 dienas arba jeigu pablogėjo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Jaunesni nei 12 metų amžiaus vaikai

Irfen Quiktabs negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų amžiaus vaikams.

Pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, sergantiems sunkiu ar vidutinio sunkumo inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimu, specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai.

Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą vartoti draudžiama..

Pavartojus per didelę Irfen Quiktabs dozę

Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui. Likusias tabletes pasiimkite su savimi, kad parodytumėte gydytojui.

Pamiršus pavartoti Irfen Quiktabs

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Irfen Quiktabs, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant nutraukite vartoti vaistą ir kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, jeigu pastebėjote bet kurį labai retai (mažiau negu 1 vartojusiam iš 10000) pasireiškiantį požymį:

- virškinamojo trakto opa ar perforacija; simptomai būtų tokie: stiprus pilvo skausmas, vėmimas krauju (ar skystu turiniu, primenančiu kavos tirščius), kraujas išmatose arba jos deguto spalvos.

- Smegenų dangalo uždegimas: simptomai būtų: kaklo nejudrumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorentacija.

- Sunkios alerginės reakcijos: simptomai būtų: galvos svaigimas ar alpimas, pagreitėjęs širdies ritmas, veido, liežuvio ir gerklės tinimas.

- Astmos pasunkėjimas, švokštimas kvėpuojant bei pasunkėjęs kvėpavimas.

Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

Dažnumas:

Labai dažni (≥ 1/10)

Dažni (nuo ≥ 1/100 iki <1/10)

Nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki <1/100)

Reti (nuo ≥ 1/10 000 iki <1/1000)

Labai reti (< 1/10 000)

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažniausiai pasitaikantys nepageidaujami poveikiai yra virškinimo trakto.

Nedažni: pilvo skausmas, pykinimas, nevirškinimas (dispepsija).

Reti: viduriavimas, dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Labai reti: skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, perforacija ar virškinamojo trakto kraujavimas, juodos išmatos, vėmimas krauju, kartais mirtinas, ypatingai senyviems pacientams. Opinis stomatitas, gastritas.

Uždegiminių žarnyno ligų (pvz., Kolito ar Krono ligos) paūmėjimas.

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline, niežuliu.

Labai reti: sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, su tokiais simptomais kaip: veido, liežuvio bei gerklų tinimas, dispnėja, tachikardija, hipotensija (anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas).

Astmos ir broncho spazmo pasunkėjimas.

Autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams gydomiems ibuprofenu, stebėta pavienių atvejų, kai pasireiškė simptomų, būdingų aseptiniam meningitui, tokių kaip: kaklo nelankstumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija.

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažni: galvos skausmas.

Labai reti: labai retai pastebėti pavieniai aseptinio meningito atvejai.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Labai reti: ūmus inkstų nepakankamumas, inkstų ląstelių mirtis (spenelių nekrozė), ypatingai vaistą vartojant ilgai.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

Labai reti: kepenų funkcijos nepakankamumas, hepatitas ir gelta.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti: kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, su tokiais simptomais kaip: karščiavimas, gerklės skausmas, paviršutinės burnos opos, gripą primenantys simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies bei odos.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni: įvairūs odos bėrimai.

Labai reti: sunkios odos reakcijos tokios kaip pūslinės reakcijos (pvz., gyvybei pavojingas, odą pažeidžiantis, Stevens-Johnson, sindromas).

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Labai reti: pastebėta, kad vartojant NVNU gali pasireikšti edema, padidėjęs kraujospūdis, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) ir širdies nepakankamumas.

Psichikos sutrikimai

Labai reti: depresija, minčių susipainiojimas, haliucinacijos.

Akių sutrikimai

Labai reti: regėjimo sutrikimai.

Ausų ir labirintų sutrikimai

Labai reti: ūžesys ausyse ir svaigulys.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Labai reti: astma, bronchų spazmas, kvėpavimo pasunkėjimas

Įspėjimai:

Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės (3 parų).

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote) turite aptarti gydymą su savo gydytoju ar vaistininku.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

5. KAIP LAIKYTI Irfen Quiktabs

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės po ,,EXP" ir dėžutės po ,,Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Irfen Quiktabs vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Irfen Quiktabs sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.

- Pagalbinės medžiagos yra:

tabletės branduolys: kroskarmeliozės natrio druska; koloidinis silicio dioksidas, bevandenis; pregelifikuotas kukurūzų krakmolas; stearino rūgštis;

tabletės plėvelė: geltonasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172), hipromeliozė, makrogolis 8000, titano dioksidas.

Irfen Quiktabs išvaizda ir kiekis pakuotėje

Irfen Quiktabs yra blankiai oranžinės spalvos, apvalios, išgaubtos iš abiejų pusių, plėvele dengtos tabletės.

Irfen Quiktabs tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 10 tablečių. Dėžutėje yra 10 arba 20 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą

Mepha Baltic Ltd., Rupniecibas 7, Riga, LV-1010, Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Mepha Baltic Ltd

Žalgirio 92

Vilnius LT-09303

Tel. + 370 5 263 60 57

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-01-17 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Irfen, Ibuprofenas, Nuo uždegimo, Nuo skausmo, Nuo temperatūros, Raumenų, Sąnarių, Galvos, Dantų, Skausmas, Uždegimas, Dismenorėja, Skausmingos, Mėnesinės, Skausmui, Uždegimui, Karščiavimui, Malšinti