Ramigamma


Ramigamma 10mg tabletės N30
Worwag Pharma
Kaina apie 6.49 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Ramigamma 2,5 mg tabletės

Ramigamma 5 mg tabletės

Ramigamma 10 mg tabletės

Ramiprilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Ramigamma ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Ramigamma

3. Kaip vartoti Ramigamma

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Ramigamma

6. Kita informacija

1. KAS YRA RAMIGAMMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ramigamma sudėtyje yra vaistinio preparato, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų grupei, kuri vadinama AKF inhibitoriais (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais).

Ramigamma veikimas:

- mažina medžiagų, kurios gali padidinti Jūsų kraujospūdį, gamybą organizme;

- atpalaiduoja ir išplečia kraujagysles;

- padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

Ramigamma gali būti vartojamas padidėjusio kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RAMIGAMMA

Ramigamma vartoti negalima:

- jei esate alergiškas (padidėjęs jautrumas) ramipriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei Ramigamma medžiagai, kurios išvardintos 6 skyriuje.

Alergijos požymiai gali būti bėrimas, pasunkėjęs rijimas arba kvėpavimas, lūpų, veido, gerklės arba liežuvio tinimas.

- jeigu anksčiau Jums yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija vadinama „angioedema". Jos požymiai yra niežėjimas, dilgėlinė (urtikarija), raudonos žymės ant rankų, pėdų ir kaklo, liežuvio ir gerklės tinimas, patinimas aplink akis ir lūpas, pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas.

- jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ramigamma gali būti Jums netinkamas, priklausomai nuo to, koks aparatas yra naudojamas.

- jeigu turite inkstų problemų, kuomet yra sumažėjęs inkstų aprūpinimas krauju (inksto arterijos stenozė).

- jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat geriau vengti Ramigamma vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas").

- jeigu Jūsų kraujospūdis yra nenormaliai žemas arba nestabilus. Jūsų gydytojas tai nustatys.

Nevartokite Ramigamma jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Ramigamma.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš vartodami vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

- jeigu Jūs turite širdies, kepenų arba inkstų problemų;

- jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų arba skysčių (jei vėmėte, viduriavote, prakaitavote gausiau nei paprastai, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, ilgai vartojate diuretikų ( šlapimą varančių tablečių) arba jeigu Jums buvo atlikta dializė);

- jeigu Jums bus taikomas alergijos nuo bičių ir vapsvų įkandimų mažinimo gydymas (desensibilizacija);

- jeigu jums bus skiriama anestetikų. Jie gali būti vartojami operacijos arba bet kurios dantų taisymo procedūros metu. Vieną dieną prieš gydymą, Ramigamma vartojimą gali tekti nutraukti, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

- jeigu kalio koncentracija Jūsų kraujyje didelė (nustatoma kraujo tyrimų pagalba);

- jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pavyzdžiui sklerodermija arba raudonąja vilklige;

- jeigu manote, kad esate nėščia (arba ketinate pastoti), turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Ramigamma vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia daugiau nei 3 mėnesius, vaisto vartoti negalima, kadangi jis gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas".

Vaikai

Ramigamma nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes informacijos apie šią pacientų grupę nėra.

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba nesate tikri), prieš pradėdami vartoti Ramigamma, pasitarkite su gydytoju.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat augalinius vaistinius preparatus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, nes Ramigamma gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai daro įtaką Ramigamma veikimui.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš žemiau išvardintų vaistinių preparatų, kadangi jie gali silpninti Ramigamma poveikį.

- Vaistai, vartojami skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas)

- Vaistai, vartojami žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos arba alergijos gydymui, tokie kaip efedrinas, noradrenalinas ar adrenalinas. Gydytojas nustatys Jūsų kraujospūdį.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš žemiau išvardintų vaistų. Vartojant jų kartu su Ramigamma, gali padidėti nepageidaujamų reiškinių rizika:

- Vaistai, vartojami skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas).

- Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija).

- Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos slopinimui po transplantacijos.

- Diuretikai ( šlapimą varančios tabletės), pavyzdžiui furozemidas.

- Vaistai, kurie gali padidinti kalio koncentraciją Jūsų kraujyje, tokie kaip spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos ir heparinas (kraujo ,,skystinimui")

- Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, tokie kaip prednizolonas.

- Alopurinolis (vartojamo šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui).

- Prokainamidas (širdies ritmo sutrikimų gydymui).

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš žemiau išvardintų vaistinių preparatų. Jų veikimą gali įtakoti kartu vartojamas Ramigamma.

- Vaistai cukrinio diabeto gydymui, tokie kaip geriami vaistai gliukozės kiekio mažinimui ir insulinas. Ramigamma gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartodami Ramigamma atidžiai sekite gliukozės lygį kraujyje.

- Litis (psichikos problemų gydymui). Ramigamma gali padidinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba abejojate), prieš pradėdami vartoti Ramigamma, pasitarkite su gydytoju.

Ramigamma vartojimas su maistu ir gėrimais

- Alkoholio vartojimas su Ramigamma, Jums gali sukelti galvos sukimąsi, galite jaustis apsvaigęs. Jeigu abejojate, kiek alkoholio galima gerti, kol vartojate Ramigamma, pasitarkite su gydytoju, kadangi alkoholis gali stiprinti kraujospūdį mažinantį Ramigamma poveikį.

- Ramigamma gali būti vartojamas valgio metu arba nevalgius

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Jeigu esate nėščia (arba ketinate pastoti), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas rekomenduos Jums nebevartoti Ramigamma prieš planuojant nėštumą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Ramigamma. Ramigamma yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Ramigamma nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms; Jūsų gydytojas gali paskirti kitą vaistinį preparatą, jei norite maitinti krūtimi, ypač jei Jūsų kūdikis yra naujagimis arba gimęs prieš laiką.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartodami Ramigamma galite jaustis apsvaigę. Tai labiau tikėtina tik pradėjus gerti Ramigamma arba pradėjus gerti didesnę dozę. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nenaudokite jokių įrankių bei nevaldykite mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ramigamma medžiagas

Ramigamma sudėtyje yra pieno cukraus (laktozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI RAMIGAMMA

Ramigamma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo būdas:

- Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

- Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu.

- Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.

Kiek vartoti

Padidėjusio kraujospūdžio gydymas:

- Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą.

- Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol Jūsų kraujospūdis bus sureguliuotas.

- Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.

- Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes, prieš gydymo Ramigamma pradžią.

Senyvi pacientai

Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

Pavartojus per didelę Ramigamma dozę

Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite patys, paprašykite, kad kas nors kitas jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

Pamiršus pavartoti Ramigamma

- Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu.

- Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ramigamma, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonės.

Nebevartokite Ramigamma ir tuojau pat susisiekite su gydytoju, jeigu pastebėsite bet kurį toliau išvardintą šalutinį poveikį – jums gali būti reikalingas skubus gydymas.

- Veido, lūpų arba gerklės tinimas, dėl kurio pasidaro sunku ryti arba kvėpuoti, taip pat niežėjimas ir bėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ramigamma požymiai.

- Sunkios odos reakcijos, tokios kaip bėrimas, opos burnoje, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimai, odos pūslės arba lupimasis (kaip Stevens-Johnson'o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba daugiaformė eritema).

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė:

- Spartesnis širdies ritmas, nelygus arba stiprus širdies plakimas (palpitacijos), skausmas krūtinėje, spaudimo jausmas krūtinėje arba rimtesnės problemos tokios kaip širdies smūgis ir insultas.

- Pasunkėjęs kvėpavimas arba kosulys. Tai gali būti plaučių ligų požymiai.

- Lengviau atsiranda kraujosruvos, kraujuojate ilgiau nei įprastai, jei yra bet kokie kraujavimo požymiai (pvz., dantenų kraujavimas), tamsiai raudonų dėmių atsiradimas ant odos arba užsikrečiate infekcija lengviau nei įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargio jausmas, alpulys, galvos svaigimas, pabalusi oda. Tai gali būti kraujo arba kaulų čiulpų ligų požymiai.

- Stiprus pilvo viršutinės srities skausmas, galintis pereiti ir į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.

- Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo viršutinės srities skausmas, pykinimas, odos arba akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų ligų, tokių kaip hepatitas (kepenų uždegimas) arba kepenų pažeidimo požymiai.

Kitas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

Dažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

- Galvos skausmas arba nuovargio jausmas.

- Svaigulys. Labiau tikėtinas išgėrus pirmąją Ramigamma dozę arba pradėjus ją didinti.

- Alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač, kai Jūs greitai stojatės arba sėdatės.

- Sausas erzinantis kosulys, sinusų uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, oro trūkumas.

- Skrandžio arba vidurių skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimo jausmas, vėmimas.

- Odos bėrimas su iškilimais arba be jų.

- Skausmas krūtinėje.

- Mėšlungis arba raumenų skausmas.

- Kraujo tyrimais nustatytas didesnis nei įprastai kalio kiekis Jūsų kraujyje.

Nedažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

- Pusiausvyros sutrikimas (vertigo).

- Niežėjimas ir neįprasti pojūčiai odoje, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas, badymas, deginimas arba odos pašiurpimas (parestezija).

- Skonio pojūčio dingimas arba sutrikimas.

- Miego sutrikimai.

- Depresinė nuotaika, nerimastingumas, didesnis nei įprastai nervingumas arba neramumas.

- Užgulusi nosis, pasunkėjęs kvėpavimas arba astmos pablogėjimas.

- Žarnyno ištinimas, vadinamas ,,žarnyno angioedema", kuris pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas pilvo srityje, vėmimas ir viduriavimas.

- Rėmuo, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas.

- Gausesnis nei įprastai šlapinimasis per dieną.

- Gausesnis nei įprastai prakaitavimas.

- Apetito sumažėjimas arba netekimas (anoreksija).

- Padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas

- Rankų ir kojų patinimas. Tai gali rodyti, kad organizme sulaikoma daugiau nei įprastai skysčių.

- Veido ir kaklo paraudimas.

- Neaiškus matymas.

- Sąnarių skausmas.

- Karščiavimas.

- Vyrų potencijos sumažėjimas, lytinio vyrų ir moterų potraukio sumažėjimas.

- Kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekis (eozinofilija).

- Kraujo tyrimais nustatyti kepenų, kasos arba inkstų veiklos sutrikimai.

Retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)

- Netikrumo, pasimetimo jausmas.

- Raudonas ir ištinęs liežuvis.

- Stiprus odos sluoksniavimasis arba lupimasis, bėrimas su niežuliu ir iškilimais.

- Nagų problemos (pvz., nagų iškritimas arba atsiskyrimas nuo nago guolio).

- Odos bėrimas arba kraujosruvos

- Odos dėmės ir galūnių šalimas.

- Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba pavandenijusios akys.

- Sutrikusi klausa ir spengimas ausyse.

- Silpnumo jausmas.

- Kraujo tyrimais nustatytas raudonųjų, baltųjų kraujo ląstelių arba kraujo plokštelių (trombocitų) arba hemoglobino kiekio sumažėjimas.

Labai retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)

- Didesnis nei įprastai jautrumas saulei.

Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

- Sunku sutelkti dėmesį.

- Ištinusi burna.

- Kraujo tyrimais nustatytas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje.

- Kraujo tyrimais nustatytas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje.

- Kai sušąlate, pasikeičia jūsų rankų ir kojų pirštų spalva, šylant atsiranda dilgčiojimo, skausmo pojūtis (Raynaud'o fenomenas).

- Krūtų padidėjimas vyrams.

- Sulėtėjusi arba sutrikusi reakcija.

- Deginimo jausmas.

- Uoslės pokyčiai.

- Plaukų slinkimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI RAMIGAMMA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant kartoninės dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ramigamma vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Ramigamma sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ramiprilis.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, natrio stearilfumaratas, geltonasis geležies oksidas (E172) (tik 2,5 mg ir 5 mg tabletėse) ir raudonasis geležies oksidas (E172) (tik 5mg tabletėse).

Ramigamma išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pakuotės dydis: 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 98 arba 100 tablečių, supakuotų į aliumininio/aliuminio lizdines plokšteles.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Tablečių išvaizda:

2,5 mg tabletės: geltonos, kapsulės formos, plokščios, nedengtos, 10 mm ilgio ir 5 mm pločio, vienoje pusėje yra įspausta vagelė, einanti per abu tabletės kraštus, kitoje - užrašas „R2".

5 mg tabletės: rausvos, kapsulės formos, plokščios, nedengtos, 8,8 mm ilgio ir 4,4 mm pločio, vienoje pusėje yra įspausta vagelė, einanti per abu tabletės kraštus, kitoje - užrašas „R3".

10 mg tabletės: baltos arba balkšvos, kapsulės formos, plokščios, nedengtos, 11 mm ilgio ir 5,5 mm pločio, vienoje pusėje yra įspausta vagelė, einanti per abu tabletės kraštus, kitoje - užrašas „R4".

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai

Rinkodaros teisės turėtojas

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG

Calwer Str. 7

71034 Böblingen

Vokietija

Gamintojai

Actavis Ltd.

B16, Bulebel Industrial Estate

Zejtun

ZTN 08

Malta

arba

Actavis hf.

Reykjavikurvegur 78

220 Hafnarfjordur

Islandija

arba

Artesan Pharma GmbH & Co. KG

Wendlandstr. 1

D-29439 Lüchow

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG atstovybė

Laisvės pr. 79d - 32

LT-2022 Vilnius

Tel. + 370 5 240 87 78

EEE šalyse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais

Bulgarija: Рамигамма 2,5 mg / 5 mg / 10 mg таблетки

Čekijos Respublika: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tablety

Estija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tabletid

Vokietija: Ramipril AAA 2,5 mg, 5 mg, 10 mg Tabletten

Vengrija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tabletta

Latvija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tabletes

Lietuva: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tabletės

Lenkija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg

Slovakija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg

Slovėnija: Ramigamma 2,5 mg / 5 mg / 10 mg tablete

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-04-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.