Nitrong Forte


Nitrong Forte 6.5mg pailginto atpalaidav.tab.N25
KRKA
Kaina apie 3.10 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Nitrong forte 6,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Glicerolio trinitratas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Nitrong forte ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nitrong forte

3. Kaip vartoti Nitrong forte

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Nitrong forte

6. Kita informacija

1. KAS YRA NITRONG FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Nitrong forte tabletėse yra glicerolio trinitrato, kuris atpalaiduojamas palaipsniui ir lėtai.

Glicerolio trinitratas atpalaiduoja kraujagyslių lygiuosius raumenis, todėl plečia arterijas ir venas. Šis vaistas mažina periferinių arterijų (įskaitant širdies vainikines) pasipriešinimą ir didina venų talpą, todėl ma­žiau kraujo grįžta į širdį. Dėl to palengvėja širdies veikla, jai reikia mažiau deguonies. Įtakos širdies ritmui Nitrong forte neturi (nei ramybės, nei fizinio krūvio metu). Dėl šio vaisto poveikio išsiplečia ne tik sveikos, bet ir aterosklerozės pažeistos kraujagyslės.

Glicerolio trinitratas atpalaiduojamas palaipsniui, todėl išgerto Nitrong forte farmakologinis poveikis pasireiškia po 10-20 min. ir trunka 6-8 val.

Nitrong forte vartojamas stabiliąjai krūtinės anginai (įskaitant ir po persirgto miokardo infarkto) gydyti ir jos priepuolių profilaktikai.

Krūtinės anginos priepuoliui nutraukti Nitrong forte netinka. Jam ištikus, reikia vartoti greitai vei­kian­čių glicerolio trinitrato preparatų, pvz., poliežuvinių tablečių.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NITRONG FORTE

Nitrong forte vartoti draudžiama:· jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) glicerolio trinitratui arba bet kuriai pagalbinei Nitrong forte medžiagai;

· jeigu yra stazinis širdies nepakankamumas ir kartu sunki aortos stenozė, mitralinė stenozė arba hipertrofinės obstrukcinės kardiomiopatija (t. y. širdies ligos);

· jeigu neseniai ištiko miokardo infarktas, kai skilvelių prisipildymo spaudimas yra mažas;

· jeigu yra širdies tamponada;

· jeigu yra konstrikcinis perikarditas;

· jeigu yra sunki hipotenzija;

· jeigu padidėjęs intrakranialinis (vidinis kaukolės) spaudimas;

· jeigu neseniai buvo patirta galvos trauma;

· jeigu kraujuoja į smegenis;

· jeigu sergate uždaro kampo glaukoma (padidėjęs akispūdis).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Nitrong forte reikia vartoti atsargiai sergant sunkia anemija, lengvo ar vidutinio sunkumo hipertrofine kardio­mio­pa­tija arba sunkia ateroskleroze, taip pat esant dehidratacijai.

Be to, literatūros duomenimis, glicerilio trinitratą reikia vartoti atsargiai, kai yra sunkus kepenų nepa­kan­kamumas, sutrikusi skydliaukės funkcija, sumažėjusi kūno temperatūra, sutrikusios rezorbcijos sindromas ar prasta mityba.

Žinotina, kad galvos skausmas, kuris dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Nitrong forte, yra susijęs šio vaisto poveikiu.

Vartojant Nitrong forte, kiekvieną parą bet kuriuo metu turi būti 12 val. intervalas be nitratų, kad nepasireikštų tolerancija.

Ištikus krūtinės anginos priepuoliui, reikia vartoti greitai vei­kian­čio glicerilio trinitrato (polie­žu­vi­nę tabletę arba purškalo).

Nitrong forte vartojimas su maistu ir gėrimaisKartu su organniais nitratais išgėrus alkoholio, gali per daug sumažėti kraujospūdis ir dėl to ištikti net kolapsas

Šis vaistas geriamas nevalgius. Tabletę reikia nuryti nepažeistą užgeriant skysčiu.

NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims Nitrong forte galima vartoti tik tokiu atveju, jeigu neabejotinai reikia ir jeigu gydytojas nustato, kad laukiamas gydomasis poveikis viršys galimą pavojų.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar glicerilio trinitrato išskiriama su motinos pienu, nežinoma, todėl jį vartojant žindyti nerekomen­duo­ja­ma.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasGlicerolio trinitratas gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą ir galvos svai­gi­mą bei dėl to trumpam su­ma­žinti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač gydymo pra­džioje ir kartu var­tojant alkoholinius gėrimus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nitrong forte medžiagasNitrong forte tabletėse yra laktozės monohidrato, sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaisto.

Tabletėse esantis saulėlydžio geltonasis (E110) ir juodasis PN E151 gali sukelti alerginių reakcijų.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nitrong forte paprastai reikia gerti prieš valgį.

Kartu vartojant alkoholinius gėrimus ir Nitrong forte, gali pasireikšti hipotenzija ir kolapsas.

Kraujospūdį mažinantį Nitrong forte poveikį gali stiprinti kartu vartojami kalcio kanalų blokatoriai ir ki­ti vaistai kraujospūdžiui mažinti, kraujagysles plečiantys vaistai, fenotiazinai ir tricikliai antidepre­san­tai.

Nitratų negalima vartoti kartu su fosfodiesterazės-5 inhibitoriais, pvz., sildenafiliu (Viagra), kadangi gali per daug kristi kraujospūdis ir dėl to pasunkėti krūtinės angina.

Kartu vartojant Nitrong forte, gali padidėti dihidroergotamino biologinis prieinamumas.

Vidurių laisvinamieji preparatai gali pagreitinti preparato slinkimą virškinimo traktu ir dėl to sumažinti absorbuojamą glicerolio trinitrato kiekį bei koncentraciją kraujyje.

3. KAIP VARTOTI NITRONG FORTE

Nitrong forte visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

Nitrong forte dozavimas priklauso nuo ligos sunkumo. Jis geriamas taip, kad kiekvieną parą būtų 10‑12 val. intervalas be nitratų (taip išvengiama tolerancijos jiems).

Nitrong forte vartojamas nevalgius. Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant skysčiu.

Įprasta dozė – po 1-2 tabletes 2 kartus per parą, rytą ir po vidudienio (nevartojant šio vaisto vakare, už­tik­ri­na­mas 12 val. intervalas be nitratų). Prireikus gydytojas gali patarti vartoti šį vaistą 3 kartus per parą, tačiau vartojimo intervalai turi būti pakankamai trumpi.

Jei krūtinės anginos priepuoliai dažniausiai kartojasi naktį, Nitrong forte geriamas po vidudienio ir vakare.

Didžiausia vienkartinė dozė – 13 mg.

Pavartojus per didelę Nitrong forte dozęPerdozuotas šis vaistas gali sukelti galvos skausmą, kraujospūdžio sumažėjimą ir galvos svaigimą, sun­kesniais atvejais taip pat gali padidėti prakaitavimas, džiūti burna, sutrikti regėjimas, ištikti sin­ko­pė, pasireikšti methemoglobinemijai, dėl kurios oda pasidaro melsva, prasidėti traukuliai, pacientas gali netekti sąmonės.

Jei šio vaisto perdozavęs pacientas turi sąmonę, jam reikia sukelti vėmimą. Sumažėjus kraujospūdžiui, reikia paguldyti pacientą, pakelti jo kojas ir nedelsiant kviesti gydytoją.

Pamiršus pavartoti Nitrong fortePraleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Pokyčiai nutraukus Nitrong forte vartojimąIlgalaikį didelių Nitrong forte dozių vartojimą galima nutraukti tik palaipsniui, kadangi nutraukus staiga gali pasunkėti išeminė širdies liga.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nitrong forte, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Nitrong forte šalutinis poveikis priklauso nuo dozės ir dažniausiai būna susijęs su kraujagyslių išsiplė­ti­mu. Gali pasireikšti galvos skausmas, galvos svaigimas, veido paraudimas priplūdus kraujo, reflek­si­nis širdies susitraukimų padažnėjimas, širdies plakimas, pėdų ir blauzdų tinimas, krau­jospūdžio suma­žė­jimas staiga atsistojus, kraujospūdžio sumažėjimas, alpimas, paradoksalus širdies su­sitraukimų sure­tėjimas su ryškiu kraujospūdžio sumažėjimu ir (arba) alpimu, paradoksali krūtinės an­gi­na (jei vaini­ki­nės kraujagyslės labai susiaurėjusios), burnos džiūvimas, nenustygimas vietoje, prakaita­vi­mas, neaiškus maty­mas, pykinimas ir vėmimas. Alerginių reakcijų būna retai, dažniausiai odos. Labai retai įprastos gli­ce­rilio trinitrato dozės sukelia methemoglobinemiją. Taip pat labai retai pasireiškia trombocitopenija. Ga­li pasireikšti tolerancija ir dėl jos susilpnėti vaisto poveikis. Staiga nutraukus Nitrong forte varto­ji­mą, gali pasunkėti krūtinės angina.

Nitrong forte šalutinio poveikio galima išvengti jo dozę didinant palaipsniui. Nutraukti šio vaisto var­to­jimą būtina tik tada, kai šalutinis poveikis labai stipriai išreikštas.

Gydytojas turi informuoti pacientą apie galimą šalutinį poveikį ir ką daryti jam pasireiškus. Pastebėjus arba įtarus šalutinį poveikį, reikia informuoti gydytoją arba vaistininką.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NITRONG FORTE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės po „Tinka iki" ir buteliuko etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nitrong forte vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Nitrong forte sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra glicerolio trinitratas. Vienoje tabletėje yra 6,5 mg glicerolio trinitrato.

- Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, kukurūzų krakmolas, šelakas, talkas, juodasis PN (E151), chinolino geltonasis (E104), laktozės monohidratas, saulėlydžio geltonasis (E110), povidonas.

Nitrong forte išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nitrong forte tabletės yra apvalios dėmėtos su vagele vienoje pusėje. Tabletėse yra suspaustų oranžinių bei rudai žalių granulių.

Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Kartono dėžutėje yra stiklinis buteliukas su aliumininiu uždoriu.

Pakuotėje yra 25 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisė turėtojas ir gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.

Krka, d.d., atstovybė Lietuvoje

A. Goštauto g. 40

Vilnius 01112

Tel. + 370 5 236 27 40

Pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-09-16 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.