Nicerium


Nicerium 10mg dengtos tabletės N50
Sandoz
Kaina apie 7.21 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys

1. Kas yra Nicerium ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nicerium

3. Kaip vartoti Nicerium

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Nicerium laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Nicerium 10 mg dengtos tabletės

Nicergolinum

- Veiklioji medžiaga yra nicergolinas.

Vienoje dengtoje tabletėje Nicerium yra 10 mg nicergolino.

- Pagalbinės medžiagos.

Tabletės branduolys: kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, povidonas K25, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Cukraus dangalas: metakrilo rūgšties ir metilmetakrilato kopolimeras (1:1) (Eudragit® L 12,5, išdžiūvanti medžiaga), cukrus, talkas, skysta gliukozė (išdžiūvanti medžiaga), kalcio karbonatas, modifikuotas kukurūzų krakmolas, povidonas K25, trietilcitratas, montanglikolio vaškas, titano dioksidas (E171), oranžinis geltonasis S (pigmentas).

Registravimo liudijimo turėtojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana

Sloveenia

Gamintojas

Salutas Pharma GmbH,

Otto-von-Guericke-Aleee 1,

D-39179 Barleben

Vokietija

1. KAS YRA Nicerium IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Pusiau sintetinis skalsių (rugių kūlių) alkaloidas, simpatikolizinė medžiaga. Kraujagysles plečiantis vaistas.

Pagalbinė priemonė pagyvenusiems pacientams senatviniam smegenų veiklos sutrikimui (psichoorganiniam smegenų sindromui), pasireiškiančiam sumažėjusiu gebėjimu susikaupti, susilpnėjusia atmintimi, orientacijos ir miego sutrikimu, mažinti.

Nurodymas

Prieš skiriant dengtų tablečių Nicerium, reikia įsitikinti, ar ligos simptomų nesukelia specifiškai gydoma pirminė liga.

Originalioje pakuotėje yra 50 dengtų tablečių.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Nicerium

Nicerium vartoti draudžiama:

Nicerium draudžiama vartoti, jei:

padidėjęs jautrumas nicergolinui, kitokiems skalsių alkaloidams arba bet kuriai medžiagai, esančiai preparato sudėtyje; neseniai ištiko miokardo infarktas; yra ūminis kraujavimas; labai retas širdies ritmas (sunki bradikardija, širdis susitraukia mažiau kaip 50 kartų per minutę); yra polinkis į sąmonės netekimą (dažniau gali ištikti kolapsas); svaigulys, aptemimas akyse keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (sutrikusi ortostatinė reguliacija); pacientas vartoja vaistų, jaudinančių alfa ar beta adrenoreceptorius.

Specialios atsargumo priemonės

Žemiau nurodyta, kokiomis aplinkybėmis Nicerium galima vartoti tik tam tikromis sąlygomis ir tik labai atsargiai. Reikia apie tai dar pasiklausti gydytojo. Tai tinka ir tada, jei nurodytos aplinkybės jau yra kartą buvusios.

Vartojant Nicerium reikalinga speciali priežiūra, jei šiek tiek rečiau susitraukinėja širdis (yra lengva bradikardija).

Nėštumo ir žindymo laikotarpisNėščioms moterims vartoti Nicerium draudžiama, kadangi nežinoma, ar nicergolino vartoti nėštumo laikotarpiu saugu, nes nėra patirties, be to, tyrimų su gyvūnais metu pastebėta apsigimimų bei kitokių gemalo ar vaisiaus pažeidimų

Ar Nicerium veiklioji medžiaga išsiskiria su pienu, nežinoma, todėl vaisto vartojančioms žindyvėms žindymą reikėtų nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas, net vartojamas taip, kaip nurodyta, gali keisti gebėjimą reaguoti ir tai gali trukdyti vairuoti transportą, prižiūrėti veikiančius įrenginius arba dirbti ne saugioje padėtyje. Vaisto vartojant kartu su alkoholiu, minėtas poveikis reakcijai dar didesnis.

Kitų vaistų vartojimas

Nicerium slopina trombocitų agregaciją bei daro įtaką kraujo tekėjimui, todėl pacientams, turintiems polinkį į kraujavimą, arba vartojantiems vaistų, veikiančių kraujo krešėjimą, reikia dažniau tikrinti kraujo krešėjimo rodmenis.

Nicerium, vartojamos kartu su kraujo spaudimą mažinančiais vaistais, gali stiprinti jų poveikį.

Nicerium gali silpninti kartu su jomis vartojamų vaistų, didinančių kraujo spaudimą (alfa ar beta adrenoreceptorius jaudinančių simpatikomimetikų, pvz., efedrino, etilefrino, orciprenalino) poveikį.

Yra požymių, kad Nicerium stiprina beta adrenoreceptorių blokatorių poveikį širdies veiklai.

Prašom įsidėmėti, kad šie nurodymai gali tikti net ir tuo atveju, jei vaisto vartota neseniai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nicerium medžiagas

Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Informacija ligoniams, sergantiems cukriniu diabetu

Vienoje dengtoje tabletėje yra mažiau negu 0,02 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių.

3. KAIP VARTOTI Nicerium

Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Nicerium vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju dengtos tabletės Nicerium gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

Paprastai rekomenduojama 20 – 30 mg nicergolino dienos dozė (2-3 Nicerium dengtos tabletės). Ją galima gerti iš karto arba per kelis kartus. Jeigu nepasireiškia pageidaujamas poveikis, dienos dozę galima didinti, t. y. gerti per dieną net 60 mg nicergolino (6 Nicerium dengtos tabletės).

Daugeliu atvejų, gerokai palengvėjus ligos simptomams, dozę galima palaipsniui mažinti.

Pacientams, kurių inkstų veikla nepakankama (serume kreatinino yra daugiau negu 175 mmol/l ar 2 mg/100 ml), dozę reikia mažinti.

Reikia gerti 2 – 3 kartus per dieną po 1-2 dengtas tabletes.

Dengtas tabletes reikia nuryti prieš valgį nesukramtytas, užsigeriant šiek tiek skysčio, pvz., stikline vandens.

Kadangi sveikata gerėja palaipsniui, vaisto tikslinga vartoti ilgiau. Ne rečiau kaip kas 6 mėnesius reikėtų reguliariai tikrintis, ar reikia tęsti gydymą dengtomis tabletėmis Nicerium.

Pavartojus per didelę Nicerium dozę

Nicerium perdozavus arba jomis apsinuodijus būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, pvz., paskambinti į apsinuodijimų pagalbos centrą.

Iki šiol apsinuodijimo atvejų nežinoma.

Tyrimų su žiurkėmis, pelėmis bei šunimis duomenimis, apsinuodijimo metu pasireiškė nuovargis, judesių koordinacijos sutrikimas (ataksija), drebulys, kvėpavimo sutrikimas.

Perdozavus gali labiau sumažėti kraujo spaudimas. Nepageidaujamo poveikio intensyvumas kiekvienam pacientui gali labai skirtis.

Gydytojas nustato perdozavimo sunkumą ir nusprendžia, kokių priemonių būtina imtis.

Gydoma visų pirma simptominėmis priemonėmis. Jei neišnykusi sąmonė, reikia kiek galima greičiau sukelti vėmimą. Be to, vaisto rezorbcijai mažinti būtų galima išplauti skrandį, sugirdyti aktyvuotos anglies bei natrio sulfatu skatinti žarnų peristaltiką.

Jei krenta kraujospūdis, reikia į veną leisti skysčio, vartoti netiesioginių ir galbūt tiesioginių alfa simpatikomimetikų. Kraujagyslių spazmui šalinti vartojama kraujagysles plečiančių preparatų (atsižvelgiant į būklę bei tyrimų rodmenis vartojama beta adrenorreceptorių blokatorių, kalcio antagonistų, papaverino, teofilino). Visada būtina reguliariai stebėti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Specifinio priešnuodžio nežinoma.

Pamiršus pavartoti Nicerium

Praleistos dozės gerti nereikia, toliau Nicerium vartojama taip, kaip nurodyta gydytojo.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Nicerium vartojimą

Prieš nutraukiant Nicerium vartojimą arba gydymą baigiant pirma laiko, būtina gydytojo konsultacija.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nicerium, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Pacientams (ypač tiems, kurių kraujo spaudimas mažas), kartais gali sumažėti kraujo spaudimas, dėl kraujotakos sutrikimo gali pasireikšti svaigulys. Vadinasi, gali reikėti reguliariai stebėti kraujotakos sistemą.

Kartais parausta oda, šiek tiek pila karštis, jaučiamas spaudimas galvoje, atsiranda nuovargis ir nemiga.

Pavieniais atvejais buvo šiokių tokių skrandžio negalavimų, kurių galima išvengti vaisto vartojant valgio metu.

Jeigu vartojant vaisto atsiranda kitoks negu informaciniame lapelyje nurodytas nepageidaujamas poveikis aprašytas poveikis, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

5. Nicerium LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25º C temperatūroje.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir neprieinamoje vietoje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz d.d. atstovybė

Šeimyniškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel. 370 5 2636 037

Fax. 370 5 2636 036

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-12-20 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.