NATASPIN kapsulės, N30


Specialios medicininės paskirties maisto produktas
UAB „Valentis“, Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva. http://www.valentis.lt/lithuania/lt/prekes/sirdziai_kraujagyslems/nataspin_kapsules_n30

Tik mitybos reguliavimui esant kraujotakos sutrikimams ir padidėjusiai trombų susidarymo rizikai.

Laikyti sausoje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Grynasis kiekis: 15/30 kapsulių (6,4 g/ 12,8 g).  Kilmės šalis: Taivanas.

Sudėtis: Nattokinazė (išskirta iš fermentuotų sojos pupelių), lipnumą reguliuojanti medžiaga dikalcio fosfatas, kapsulės apvalkalas hidroksipropilmetilceliuliozė, lipnumą reguliuojanti medžiaga silicio dioksidas, dažiklis titano dioksidas.

Maistinė ir energinė vertė: vienoje kapsulėje (0,425 g) yra 0,065 g baltymų, 0,29 g angliavandenių, 0,025 g riebalų; energinė vertė: 6,81 kJ (1,6 kcal). Vienoje kapsulėje yra 0,22 g fermento nattokinazės (4000 fibrino vienetų). 100 g produkto (235 kapsulėse) yra 15,3 g baltymų, 67,3 g angliavandenių, 5,9 g riebalų; energinė vertė: 1608 kJ (384 kcal). 100 g produkto yra 51,8 g nattokinazės.

Svarbi pastaba: Produktas turi būti vartojamas prižiūrint sveikatos priežiūros specialistams. Produktas negali būti vienintelis mitybos šaltinis. Produktą pavojinga vartoti pacientams, nesergantiems ligomis ar neturintiems sveikatos sutrikimų, kurių atveju skiriamas šis produktas. Asmenims, alergiškiems sojų pupelėms, gali pasireikšti alerginė reakcija. NATASPIN kapsulės skirtos mitybos reguliavimui esant kraujotakos sutrikimams ir padidėjusiai trombų susidarymo rizikai. Sudėtyje esantis fermentas nattokinazė turi teigia  poveikį kraujotakai bei kraujo krešėjimo sistemai ir padeda mažinti trombų susidarymo tikimybę. 

Kas yra trombai? 

Trombai – tai kraujagyslės spindyje susiformuojantys kraujo krešuliai. Trombai gali formuotis ir venose, ir arterijose, ir kapiliaruose. Tam įtakos turi kraujagyslių sienelių pažeidimai (infekciniai, trauminiai, imuniniai), sulėtėjusi kraujo tėkmė bei kraujo sudėties ir savybių pakitimai (padidėjęs kraujo krešumas, kraujo sutirštėjimas, padidėjęs klampumas). Trombo susidarymas yra apsauginė organizmo reakcija: kuomet pažeidžiama kraujagyslė, eritrocitai sulipdomi kraujo baltymo fibrino skaidulomis ir toks sutirštėjusio kraujo darinys užkemša atsiradusią žaizdelę, o vėliau toje vietoje susiformuoja randas. Tai tampa problema tuomet, jei susidaręs kraujo krešulys apriboja kraujo tekėjimą kraujagysle arba ją užkemša. Be to, trombo gabalėliai yra linkę atplyšti ir, keliaudami kraujagyslėmis, gali užstrigti. Tai vadinama tromboembolija ir ši būklė gali sąlygoti žmogaus mirtį ar invalidumą. Ypač didelė kraujo krešulių susidarymo rizika iškyla atliekant klubo ar kelio sąnario operacijas. Tai lemia tiek pati operacija, tiek tai, kad po jos apribojamas judėjimas. Paprastai po tokių operacijų kraujo krešuliai gali formuotis kojų venose ir tai vadinama giliųjų venų tromboze. Jei dali s krešulio atplyšta ir patenka į plaučius, tuomet užkemšamos kraujagyslės, aprūpinančios organizmą deguonimi – ištinka plaučių embolija. Plaučių tromboembolija bei giliųjų venų trombozė – grėsmingos būklės, kuomet būtina skubi medicinos pagalba. Prieširdžių virpėjimas gali paskatinti mikrotrombų susidarymą širdies ertmėse ir jų pasekmė yra smegenų arterijų embolijos bei insultai. Dėl trombozės ir susijusių patologinių procesų žmogų gali ištikti ir miokardo infarktas, išeminis insultas, jei pažeidžiamos akių kraujagyslės - aklumas.

Trombozės rizikos veiksniai:

 • Traumos ir operacijos. Kai krešėjimo sistemos aktyvumas yra pernelyg didelis, pavojinga
 • bet kokia trauma ar operacija.
 • Širdies ligos (širdies nepakankamumas, arterinė hipertenzija, išeminė širdies liga, prieširdžių
 • virpėjimas)
 • Kraujo pokyčiai (padidėjusi hemoglobino ir fibrinogeno koncentracija, padidėjęs trombocitų
 • kiekis)
 • Venų varikozė
 • Nejudrumas (pavyzdžiui, paralyžiaus atveju)
 • Ilgai trunkantys skrydžiai lėktuvu
 • Sėdimas darbas
 • Vyresnis amžius
 • Nutukimas
 • Rūkymas
 • Genetinis polinkis į trombų susidarymą, pasireiškiantis 3–7 % gyventojų.
 • Geriamųjų kontraceptikų vartojimas
 • Vėžiniai susirgimai

Trombozės prevencija gali iš esmės sumažinti tiek arterinių, tiek veninių trombų susidarymo riziką.

Jau daugiau nei 1000 metų širdies ir kraujagyslių ligų bei jų padarinių prevencijai Japonijos gyventojai vartoja natto – maisto produktą, pagamintą iš fermentuotos sojos ir pasižymintį minkšto sūrio išvaizda ir skoniu. Natto yra pagaminamas virtas sojos pupeles fermentuojant tam tikromis bakterijomis: Bacillus subtilis natto. Šios bakterijos intensyviai dauginasi ir sintetina fermentą nattokinazę, su kuria siejamos naudingosios Natto savybės. Nattokinazės vartojimas mitybos reguliavimui esant kraujotakos sutrikimų ir padidėjusiai trombų susidarymo rizikai paremtas ne tik ilgalaikiu tradiciniu vartojimu, bet ir moksliniais tyrimais. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad nattokinazė padeda palaikyti sveiką kraujotakos sistemą.

Jau seniai yra žinomos ir tyrimais patvirtintos šios nattokinazės savybės:

 • teigiamai veikia kraujotakos sistemą, kraujo tėkmę ir jo klampumą,
 • padeda palaikyti normalų kraujo spaudimo lygį,
 • padeda palaikyti normalią kraujo krešėjimo sistemą organizme,
 • skatina natūralią fibriną tirpdančio fermento plazmino gamybą,
 • slopina eritrocitų sankaupų formavimąsi “monetų ritinėliais”,
 • slopina trombocitų agregaciją.

Nattokinazė – natūrali alternatyva aspirinui ir jo analogams. Tromboembolijos gydymui ir profilaktikai naudojami kraują skystinantys vaistai neretai sukelia komplikacijas (ypač kraujavimą iš virškinamojo trakto) arba gali būti draudžiami vartoti dėl gretutinių susirgimų. Skirtingai nei šie vaistai, nattokinazė kraujagyslių pažeidimų ir traumų atvejais netrukdo kraujui krešėti. Ji sustiprina natūralų organizmo pajėgumą kovojant su kraujo krešuliais, užkerta kelią trombų susidarymui ir skatina jų ištirpimą. Nattokinazė yra pranašesnė už kraują skystinančius preparatus, nes ji saugi, efektyvi, pasižymi prailgintu veikimu ir neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Nataspin, Miokardo infarktas, Insultas, Varikozė