Naniprus


Naniprus 30mg/amp.+5ml tirpiklio amp.N1
Sopharma
Kaina apie 6.86 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys

1. Kas yra Naniprus ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Naniprus

3. Kaip vartoti Naniprus

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Naniprus laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Naniprus milteliai ir tirpiklis infuziniam tirpalui

Natrio nitroprusidas

- Veiklioji medžiaga yra natrio nitroprusidas. Vienoje 10 ml ampulėje yra 30 mg natrio nitroprusido miltelių.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio citratas ir tirpiklis – injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas

UAB Corpus Medica, Energetikų g. 15, LT-52005 Kaunas, Lietuva

Gamintojai

„Briz" LLC,

5 Rasas iela, LV-1057 Ryga, Latvija

Olainfarm JSC,

Rupnicu 5, Olaine, Ryga, Latvija

1. KAS YRA NANIPRUS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Naniprus yra kraujo spaudimą mažinantis vaistas – arterijų - venų dilatatorius. Jis atpalaiduoja lygiuosius arterijų, arteriolių ir venų raumenis ir efektyviai sumažina širdies prieškrūvį ir pokrūvį.

Preparato skiriama arterinei hipertenzijai gydyti, kontroliuojamai hipotenzijai sukelti operacijų metu, kai reikia mažinti kraujavimą ir širdies nepakankamumui gydyti.

Kartoninėje specialiu dažų sluoksniu dengtoje dėžutėje yra viena 10 ml ampulė, kurioje yra infuziniam tirpalui ruošti skirti milteliai, ir viena 5 ml ampulė su tirpikliu, brūžiklis, juodas polietileninis maišelis ir informacinis lapelis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NANIPRUS

Naniprus naudoti draudžiama:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai;

- pacientams, sergantiems arterine-venine aneurizma (kraujagyslės išsiplėtimas), aortos koarktacija (įgimtas aortos susiaurėjimas), padidėjusiu intrakranijiniu spaudimu, hipovolemija (sumažėjęs vandens kiekis organizme), sumažėjusiu methemoglobino reduktazių aktyvumu, kompensuota hipertenzija (tokia kaip esant arteriniams-veniniams šuntams arba aortos koarktacijai).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- esant sunkiam kepenų funkcijos sutrikimui, inkstų funkcijos nepakankamumui, smegenų kraujotakos sutrikimui būtina skirti mažesnę negu didžiausią preparato dozę;

- jaunesniems pacientams, norint išvengti kompensacinės reakcijos pasireiškimo, kuri susijusi su staigiu katecholaminų ir renino kiekio padidėjimu, dozę reikia didinti palaipsniui. Kompensacinė reakcija, kurią sukelia Naniprus, paprastai kliniškai pasireiškia tachikardija (padažnėjusiais širdies susitraukimais) ir / arba tachifilaksija (pripratimu);

- infuzijos negalima nutraukti staiga, nes galimas žymus arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Infuziją reikia sustabdyti per 5–30 minučių;

- ilgą laiką Naniprus skiriant pacientams, sergantiems hipotiroidizmu ir inkstų funkcijos nepakankamumu, galimi ryškūs tiocianato koncentracijos padidėjimai, o tai slopina skydliaukės jodo pasisavinimą;

- jeigu paruoštas tirpalas pakeičia savo spalvą, vartojimui jis netinka. Naniprus labai jautrus šviesai, todėl infuzinę sistemą reikia saugoti nuo tiesioginės šviesos.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėščioms Naniprus skirti reikėtų atsargiai įvertinant naudos/rizikos santykį. Naniprus neskiriama laktacijos laikotarpiu, nes, preparatui skylant, susidaro cianidai, kurie gali toksiškai veikti naujagimį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas skiriamas tik stacionaruose gydomiems ligoniams.

Kitų vaistų vartojimas

Hipotenziniam poveikiui padidinti Naniprus galima derinti su kitais hipotenziniais vaistais – diuretikais, beta blokatoriais.

Nerekomenduojama jo skirti kartu su ilgesnio veikimo ganglioblokatoriais arba klonidinu.

Pacientams, kuriems nustatytas hipovoleminis širdies nepakankamumas ir stazė plaučiuose, Naniprus galima derinti su tokiais širdies susitraukimo jėgą stiprinančiais vaistais, kaip dopaminas. Šis derinys mažina spaudimą plaučių kapiliaruose ir deguonies sunaudojimą miokarde. Kadangi Naniprus yra azoto oksido ,,donoras", jo nereikėtų skirti kartu su Viagra.

Reikia informuoti gydytoją apie kitus kartu vartojamus vaistus norint išvengti galimos sąveikos tarp vaistų.

3. KAIP VARTOTI NANIPRUS

Rudoje ampulėje esantys Naniprus milteliai sumaišomi su tirpikliu. Paruoštas tirpalas supilamas į 500 ml butelius su 5 proc. gliukozės arba fiziologiniu tirpalu. Šviežiai paruoštas ir nuo šviesos apsaugotas tirpalas lašine lašinamas į veną. Norint ypač tikslios intraveninės infuzijos dozės reikia naudoti infuzomatorių ir nuolat stebėti arterinį kraujospūdį.

Dozė parenkama individualiai ir didinama iki pasiekiama pageidaujamo poveikio. Vyresnio amžiaus žmonės jautresni įprastinėms preparato dozėms.

Suaugusiems žmonėms

Arteriniam kraujospūdžiui mažinti rekomenduojama pradinė dozė yra 0,3-1 mcg/kg/min. Vidutinė dozė – 3 mcg/kg/min. Didžiausia dozė suaugusiems žmonėms – 8 mcg/kg/min. Jei, vartojant 8 mcg/kg/min (bet ne daugiau kaip 500 mcg/kg) dozę, hipotenzinio poveikio nepasireiškia per pirmąsias 10-15 minučių, infuziją reikia nutraukti.

Vaikams

Įprastinė dozė vaikams yra tokia pati kaip ir suaugusiems žmonėms. Didžiausia dozė vaikams yra 10 mcg/kg/min. Infuzijos trukmė – 10-30 valandų. Jei infuzija skiriama ilgiau kaip 3 dienas, būtina stebėti tiocianido kiekį kraujo serume. Tiocianido koncentracija neturi viršyti 6 mg/100ml. Ypač didelį jo kiekį galima sumažinti hemodialize.

Pavartojus per didelę Naniprus dozę

Naniprus galima perdozuoti vartojant preparatą didelėmis dozėmis ir ilgą laiką bei gydant pacientus, kurių sutrikusi kepenų veikla arba yra inkstų nepakankamumas. Tokiais atvejais padidėja cianidų koncentracija plazmoje ir pasireiškia apsinuodijimo cianidais simptomų: tachipnėja (padažnėjęs kvėpavimas), galvos skausmas, vėmimas, galvos svaigimas, kraujo laktatų padidėjimas iki acidozės, paviršinis kvėpavimas ir silpnas pulsas, išsiplėtę vyzdžiai ir silpni vyzdžių refleksai. Nustačius šių simptomų, Naniprus infuziją reikia nutraukti ir lėtai į veną sušvirkšti 10–30 ml 1 proc. natrio nitrito, o po to 20–50 ml natrio hiposulfato. Taip pat galima skirti krakmolo nitrito (kvėpuojantiems pacientams galima skirti inhaliacijas), 20 ml CoEDTA į veną, po to 50 ml hipertoninio gliukozės tirpalo.

Atkuriamas kvėpavimas, skiriama deguonies terapija ir simptominių vaistų: analeptikų, vaistų nuo širdies ir kraujagyslių ligų, vandens ir druskų tirpalų, šarmų ir rūgščių pusiausvyrą koreguojančių vaistų.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Naniprus, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Naudojant Naniprus gali atsirasti šių nepageidaujamų poveikių:

- ryški arterinė hipotenzija, kuri nutraukus infuziją praeina per 5 minutes;

- alerginės reakcijos: odos bėrimas, niežėjimas, paraudimas. Jei pasireiškia šių nepageidaujamų poveikių, infuziją reikia nutraukti;

- pykinimas, galvos skausmas, svaigimas, raumenų spazmai, dizartrija (kalbos sutrikimas), psichikos sutrikimai, tachikardija. Visi šie nepageidaujami poveikiai paprastai susiję su tiocianidų susiformavimu. Šių poveikių dažniausiai pasireiškia preparatą skiriant ilgą laiką ir pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. NANIPRUS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Negalima užšaldyti!

Vidinę pakuotę laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Paruoštą tirpalą, saugant jį nuo šviesos, nedelsiant reikia įdėti į juodą polietileninį maišelį, esantį pakuotėje.

Ant dėžutės nurodytam laikui pasibaigus, preparato naudoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojas.

UAB Corpus Medica,

Energetikų g. 15, LT-52005 Kaunas, Lietuva

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-08-25 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.