Lorista H


Lorista H 50/12.5 mg plėvele dengtos tabletės N28
KRKA
Kaina apie 6.57 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys

1. Kas yra Lorista H ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista H

3. Kaip vartoti Lorista H

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Lorista H laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Lorista H 50/12,5 mg plėvele dengtos tabletės

Losartanas/Hidrochlorotiazidas

- Veikliosios medžiagos yra losartanas ir hidrochlorotiazidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

- Pagalbinės medžiagos yra gelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 4000, geltonas chinolino dažiklis (E104), talkas, titano dioksidas (E171).

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

Krka, d.d.

Novo mesto

Šmarješka cesta 6

Slovėnija

1. KAS YRA LORISTA H IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Lorista H yra vaistas kraujospūdžiui mažinti (antihipertenzinis). Losartanas priklauso angiotenzino‑II receptorių antagonistų grupei. Jis prisijungia prie angiotenzino‑II receptorių ir slopina kraujagysles siaurinančio angiotenzino‑II poveikį, todėl plečia kraujagysles ir mažina kraujospūdį.

Hidrochlorotiazidas priklauso šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) grupei. Jis mažina kraujospūdį dėl to, kad skatina vandens ir druskos išskyrimą. Losartano ir hidrochlorotiazido derinio antihipertenzinis poveikis yra stipresnis negu atskirų jo komponentų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA H

Lorista H vartoti draudžiama:- jeigu yra padidėjęs jautrumas losartanui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei Lorista H medžiagai.

- padidėjęs jautrumas vaistams – sulfonamido dariniams (jei nežinote, kokie tai vaistai, klauskite gydytojo arba vaistininko);

- nesišlapinate.

Jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:Pasakykite gydytojui arba vaistininkui apie buvusius ir esamus sveikatos sutrikimus bei alergines reakcijas.

Prieš pradedant vartoti Lorista H, labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu gydotės nuo cukrinio diabeto, podagros, kepenų arba inkstų ligos, raudonosios vilkligės, vartojate kitus šlapimo išskyrimą skatinančius vaistus, esate alergiškas (alergiška) sulfonamidų grupės vaistams, neseniai vėmėte arba viduriavote. Tokiais atvejais prireikus gydytojas pakoreguos šio vaisto dozę.

Prieš operaciją (įskaitant dantų) ir anesteziją apie Lorista H vartojimą pasakykite gydytojui arba stomatologui, kadangi anestezijos metu gali staiga sumažėti kraujospūdis.

Lorista H vartojimo vaikams

patirties nėra, todėl jiems šis vaistas nerekomenduojamas.Lorista H poveikis jaunesniems suaugusiems ir senyviems pacientams yra iš esmės toks pats. Jiems skiriama vienoda Lorista H dozė, šį vaistą gerai toleruoja tiek jaunesni, tiek senyvi pacientai.

Lorista H vartojimas su maistu ir gėrimaisLorista H galima gerti valgio metu arba nevalgius. Vartojant šį vaistą, reikėtų atsisakyti alkoholio, kadangi jis gali sustiprinti vaisto poveikį.

NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščiosioms Lorista H vartoti nerekomenduojama.

Be to, Lorista H nerekomenduojama moterims, kurios numato pastoti. Jei šį vaistą vartojanti moteris pastojo, ji turėtų daugiau jo nevartoti ir nedelsdama pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio gydymo. Hipertenzija nėštumo laikotarpiu yra pavojinga ir motinai, ir vaisiui.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindyvėms Lorista H vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasBeveik visi Lorista H vartojantys pacientai gali dirbti dėmesio reikalaujantį darbą (pvz., vairuoti, dirbti su pavojinga technika)

. Vis dėlto kai kuriems pacientams losartanas gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą ir galvos svaigimą (ypač pradėjus gydymą), todėl prieš pradedant vairuoti arba dirbti su technika reikėtų pajusti, kaip veikia šis vaistas. Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista H medžiagasVienoje plėvele dengtoje tabletėje (įprastinėje dozėje) yra 4,24 mg kalio, todėl šis vaistas gali būti kenksmingas pacientams, kuriems ribojamas kalio vartojimas (gali pasireikšti hiperkalemija). Būtina atsižvelgti, jei sutrikusi inkstų funkcija arba kontroliuojamas kalio kiekis maiste. Be to, šis vaistas gali sukelti virškinimo sutrikimų.

Be to, Lorista H sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakyti gydytojui ypač svarbu, jeigu vartojate:

· kalio papildus arba druskos pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio;

· kitus vaistus kraujospūdžiui mažinti;

· kitus šlapimo išskyrimą didinančius vaistus, įskaitant sulaikančius kalį;

· vaistus cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti, pvz., kolestipolį, cholestiraminą;

· vaistus nuo cukrinio diabeto, įskaitant insuliną;

· raumenis atpalaiduojančius vaistus;

· kraujospūdį didinančius aminus, pvz., epinefriną (adrenaliną);

· steroidus;

· vaistus skausmui malšinti ir nuo artrito;

· litį (vaistą psichikos ligoms, pvz., sunkiai depresijai gydyti);

· raminamuosius ar migdomuosius.

3. KAIP VARTOTI LORISTA H

Lorista H visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė – 1 tabletė 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali padidinti dozę iki 2 tablečių 1 kartą per parą.

Lorista H galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Kad neužmirštumėte išgerti tabletės, stenkitės kasdien vartoti šį vaistą tuo pačiu laiku.

Dažniausiai Lorista H vartojama ilgai.

Jeigu manote, kad Lorista H veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Lorista H dozęPer didelės Lorista H dozės pirmiausia gali sukelti galvos svaigimą ir šlapinimosi padažnėjimą. Išgėrę per didelę šio vaisto dozę, atsigulkite galva ant žemos pagalvės ir nedelsdami praneškite gydytojui arba vaistininkui.

Pamiršus pavartoti Lorista HPraleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Stenkitės vartoti Lorista H pagal nurodymus.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lorista H, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dauguma pacientų gerai toleruoja šį vaistą. Vienas iš galimų nepageidaujamų poveikių yra galvos svaigimas. Prasidėjus alerginei reakcijai, kuri pasireiškia veido, lūpų, gerklės ir (arba) liežuvio tinimu, dėl kurio gali sutrikti kvėpavimas ir rijimas, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. LORISTA H LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje, originalioje pakuotėje.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Krka, d.d., atstovybė Lietuvoje

A. Goštauto g. 40

Vilnius 2001

Tel. + 370 236 27 40

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 11 07 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.