Lorista


Lorista 50mg plėvele dengtos tabletės N28(LI)
Lex ano
Kaina apie 4.71 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Lorista 50 mg plėvele dengtos tabletės

Losartanas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Lorista ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista

3. Kaip vartoti Lorista

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Lorista

6. Kita informacija

1. KAS YRA LORISTA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas vartojamas hipertenzijai (padidėjusiam kraujospūdžiui) gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA

Lorista vartoti negalima:- jeigu yra padidėjęs jautrumas losartanui arba bet kuriai pagalbinei Lorista medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jeigu sumažėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris (pvz., dėl didelių šlapimo varomųjų vaistų dozių vartojimo), gali per daug sumažėti kraujospūdis (pasireikšti hipotenzija) ir dėl to padažnėti širdies susitraukimai, pasireikšti pykinimas ir alpimas.

Pasireiškus hipotenzijai, atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją. Jei hipotenzija kartojasi ir sukelia liguistų simptomų (pvz., pykinimą, širdies susitraukimų padažnėjimą, alpimą), pasikonsultuokite su gydytoju.

- esant abiejų inkstų arterijų arba vienintelio inksto arterijos stenozei ir kitais atvejais, kai inkstų funkcija priklauso nuo renino ir angiotenzino sistemos aktyvumo (pvz., pacientams, sergantiems sunkiu staziniu širdies nepakankamumu), kadangi tokiais atvejais šis vaistas gali sukelti jos pablogėjimą.

- jei dėl bet kokios priežasties buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (angioneurozinė edema yra padidėjusio jautrumo reakcija, kuriai būdingas staigus lūpų, veido ir kaklo tinimas, taip pat gali tinti plaštakos ir pėdos, atsirasti dusulys, užkimti basas). Pasireiškus angioneurozinei edemai, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir praneškite gydytojui.

- jei sergate liga, dėl kurios kitų renino ir angiotenzino sistemą veikiančių vaistų reikia skirti atsargiai, šio vaisto taip pat skiriama atsargiai.

Ar veiksminga ir saugu losartaną vartoti vaikams,

nenustatyta, todėl jiems šio vaisto neskiriama.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lorista galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio.

Lorista vartojant kartu su kai kuriais šlapimo varomaisiais vaistais (spironolaktonu, amiloridu, triamterenu) ar kalio papildais, gali padidėti kalio koncentracija serume (pasireikšti hiperkalemija).

Lorista vartojant kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio, gali sustiprėti ličio šalutiniai poveikiai.

Kartu vartojant rifampiciną, reikėtų dažniau matuoti kraujospūdį ir prireikus koreguoti Lorista dozę.

NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims šio vaisto vartoti negalima. Jei Lorista vartojanti moteris pastojo, ji turėtų kuo greičiau apie tai pasakyti gydytojui, kad jis galėtų skirti kitą vaistą padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar losartano išsiskiria į motinos pieną, nežinoma. Žindomam kūdikiui

gali pasireikšti vaisto šalutinių poveikių, todėl, atsižvelgiant į jo svarbą žindančiai motinai, reikėtų nuspręsti, ar nutraukti žindymą, ar vaisto vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasInformacijos apie šio vaisto įtaką gebėjimui vairuoti ir dirbti su technika nėra.

Pavieniams pacientams losartanas gali sukelti hipotenziją ir galvos svaigimą, ypač gydymo pradžioje, todėl trumpam gali sumažėti geba vairuoti ir dirbti su technika.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista medžiagasPreparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI LORISTA

Lorista visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozę visada parenka gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę ir vaisto poreikį.

Lorista vartojantis pacientas turėtų reguliariai lankytis pas gydytoją, ypač gydymo pradžioje ir koreguojant dozę. Lankymosi periodiškumą nustato gydytojas.

Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė – 1 tabletė (50 mg) 1 kartą per parą. Kai kuriems pacientams losartano poveikis sustiprėja paros dozę padalijus į 2 lygias dalis, kurios geriamos rytą ir vakare, arba ją padidinus iki 100 mg (2 tablečių, kurios suvartojamos iškart).

Rekomenduojama pradinė dozė, esant sumažėjusiam cirkuliuojančio kraujo tūriui arba sutrikusiai kepenų funkcijai – pusė tabletės (25 mg) 1 kartą per parą. Dozė koreguojama po 3-6 savaičių (atsižvelgiant į kraujospūdžio sumažėjimą).

Šias tabletes reikia užgerti skysčiu, jas galima vartoti ir valgio metu.

Reikėtų žinoti, kad nė vienas kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik padeda sumažinti kraujospūdį ir palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos komplikacijų arba jas sumažina. Lorista vartojama ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl kokios nors priežasties vartojimą tenka nutraukti.

Pavartojus per didelę Lorista dozęDažniausi perdozavimo požymiai yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ir padažnėję arba suretėję širdies susitraukimai. Taip atsitikus atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją.

Jei išgėrėte per daug tablečių, būtinai kvieskite gydytoją. Kol jis atvyks, mėginkite sukelti vėmimą, kad vaistas pasišalintų iš skrandžio.

Pamiršus pavartoti LoristaUžmirštą vaisto tabletę prisiminus reikia išgerti kuo greičiau. Vis dėlto, jeigu iki kitos dozės liko tik kelios valandos, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprasta tvarka .

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lorista, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Šalutiniai poveikiai, kurių pasireiškia vartojant losartaną, paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai, dėl jų vaisto vartojimo nutraukti dažniausiai nereikia. Jei šalutiniai poveikiai vargina ir dėl jų pablogėja savijauta, pasikonsultuokite su gydytoju.

Vartojant losartaną, gali pasireikšti galvos svaigimas, hipotenzija, galvos skausmas, viduriavimas, skonio pokyčių, sausas kosulys (nieko neatkosima), raumenų skausmas, niežulys ir odos bėrimas. Pastebėję šalutinį poveikį, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Išimtiniais atvejais gali pasireikšti angioneurozinė edema. Taip atsitikus, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Retais atvejais gali nežymiai sutrikti kepenų arba inkstų funkcija, padidėti kalio koncentracija serume. Dėl šių sutrikimų gydymo nutraukti paprastai nereikia.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LORISTA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Lorista sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra losartanas. Plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio.

- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, propilenglikolis, titano dioksidas.

Lorista išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lorista 50 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, nuožulniais kraštais, vienoje pusėje yra vagelė.

Pakuotėje yra 28 plėvele dengtos tabletės PVC/PVDC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

KRKA, d.d., atstovybė Lietuvoje

A. Goštauto g. 40

Vilnius 2001

Tel. + 370 5 236 27 40

Lygiagretus importuotojas UAB "Lex ano". Perpakavo BĮ UAB "Norfachema".

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-04-20 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.