Elantan


Elantan long 50mg modifikuoto atpalaidimo kaps.N20
Schwarz Pharma
Kaina apie 7.74 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1. Kas yra elantan longir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant elantan long

3. Kaip vartoti elantan long

4. Galimas šalutinis poveikis

5. elantan longlaikymo sąlygos

6. Kita informacija

elantan long 50 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės

Izosorbido mononitratas

- Veiklioji medžiaga yra izosorbido mononitratas. Vienoje kapsulėje yra 50 mg izosorbido mononitrato.

- Pagalbinės medžiagos yra cukriniai branduoliai (kukurūzų krakmolas ir sacharozė), laktozės monohidratas, etilceliuliozė, talkas, hidroksipropilceliuliozė, makrogolis 20 000, želatina, titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172).

Registravimo liudijimo turėtojasSCHWARZ PHARMA AG

Alfred Nobel Str. 10

D-40789 Monheim

Vokietija

GamintojasSCHWARZ PHARMA AG

Alfred Nobel Str. 10

D-40789 Monheim

Vokietija

1. KAS YRA ELANTAN LONG IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

elantan long50 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės yra rudos bei šviesiai rudos spalvos ir tiekiamos dėžutėmis po 20 kapsulių.

elantan longpriskiriamas organinių nitratų grupei. Nitratai vartojami kraujagyslėms praplėsti, kad daugiau kraujo pritekėtų į širdį.

elantan longvartojamas:

- krūtinės anginai gydyti ir priepuolių profilaktikai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELANTAN LONG

- elantan longvartoti draudžiama, jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) izosorbido mononitratui, bet kuriam kitam organiniam nitratui arba bet kuriai pagalbinei elantan longmedžiagai;

- jeigu yra ūmus kraujotakos nepakankamumas (šokas, kolapsas);

- jeigu yra sunki hipotenzija;

- jeigu yra hipovolemija;

- jeigu yra hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija;

- jeigu yra konstrikcinis perikarditas;

- jeigu yra širdies tamponada;

- jeigu yra aortos ar mitralinė stenozė;

- jeigu yra uždaro kampo glaukoma;

- jeigu yra ženkli anemija;

- jeigu yra ligos, susijusios su intrakranijinio spaudimo padidėjimu, pvz., būklė po galvos traumos, įskaitant smegenų hemoragiją;

- jeigu vartojate fosfodiesterazės-5 inhibitorius (pvz., sildenafilį, tadalafilį, vardenafilį) (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas").

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jūs neseniai persirgote miokardo infarktu;

- jeigu Jums yra hipotirozė ar hipotermija;

- jeigu Jūs blogai maitinatės;

- jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga.

elantan longsudėtyje yra laktozės, todėl šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės-galaktozės malabsorbcija.

elantan longsudėtyje yra sacharozės, todėl šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas fruktozės netoleravimas, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba sacharazės-izomaltazės stygius.

elantan longveikia nepakankamai greitai, kad šiuo vaistu būtų galima nutraukti ūminį krūtinės anginos priepuolį.

Aprašyta tolerancija (veiksmingumo sumažėjimas) ir kryžminė tolerancija (veiksmingumo sumažėjimas tais atvejais, kai prieš tai buvo gydoma kitais nitratais) kitiems nitratų grupės vaistams.

Kad preparato veiksmingumas nesumažėtų arba neišnyktų, reikėtų vengti ilgą laiką vartoti didelę vaisto dozę.

Pacientus, vartojančius elantan long, būtina įspėti, kad jie nevartotų preparatų, kuriuose yra fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio). Taip pat nepatariama nutraukti gydymo elantan longpreparatais, norint trumpai pavartoti preparatų, kuriuose yra fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio), nes gali padidėti krūtinės anginos priepuolio rizika (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas").

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Izosorbido mononitrato nėščioms moterims galima vartoti tik būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu, nes nepakanka duomenų apie jo vartojimo saugumą. Atliekant eksperimentus su gyvūnais, jokių vaisiaus pažeidimo požymių nebuvo nustatyta.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpiu izosorbido mononitrato galima vartoti tik būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu, nes nėra pakankamai duomenų apie jo vartojimo saugumą šiuo laikotarpiu.

Vaikai

Iki šiol nėra duomenų apie vaikų gydymą šiuo preparatu.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymaselantan longgali taip paveikti paciento reakciją, kad sutrinka gebėjimas vairuoti bei valdyti mechanizmus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, pvz., beta adrenoblokatorių, kalcio kanalų blokatorių, vazodilatatorių, AKF inhibitorių, angiotenzino II antagonistų ir (arba) alkoholio, gali sustiprėti elantan longhipotenzinis poveikis. Jį taip pat gali stiprinti neuroleptikai ir tricikliai antidepresantai. elantan longkraujospūdį mažinantis poveikis stiprėja, jei kartu vartojama fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, vardenafilio, tadalafilio), t. y. medikamentų nuo erekcijos sutrikimo (žr. 4.4 bei 4.3 skyrius). Dėl to gali pasireikšti gyvybei pavojingų širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijos sutrikimų. Todėl pacientams, vartojantiems elantan long, negalima vartoti fosfodiesterazės-5 inhibitorių.

Pranešama, jog elantan longvartojant kartu su dihidroergotaminu, gali padidėti pastarojo preparato koncentracija kraujyje bei sustiprėti pastarojo hipertenzinis poveikis.

elantan longvartojimas su maistu ir gėrimais

Su maistu vartojamo vaisto absorbcija reikšmingai nesikeičia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines elantan longmedžiagas

Šio preparato sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į gydytoją prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI ELANTAN LONG

elantan longvisada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra viena elantan longkapsulė (t. y. 50 mg izosorbido mononitrato) per parą. Ji geriama ryte. Pacientams, kuriems yra didesnis nitratų poreikis, dozė gali būti padidinta iki dviejų elantan longkapsulių (t. y. 100 mg izosorbido mononitrato) per parą. Ji geriama ryte.

Nurykite kapsulę nekramtę, užgerdami pakankamu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens).

Vaisto vartojimo trukmę nustatys gydytojas.

Jeigu manote, kad elantan longveikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę elantan longdozę

Pavartojus per didelę elantan longdozę būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Priklausomai nuo suvartoto vaisto kiekio, gali atsirasti šių simptomų:

iki 90 mmHg ar daugiau sumažėjęs kraujospūdis;

blyškumas;

prakaitavimas;

silpnas pulsas;

tachikardija;

galvos svaigimas (taip pat ir atsistojus);

galvos skausmas;

silpnumas;

mieguistumas;

pykinimas;

vėmimas;

viduriavimas.

Pranešama, kad kitų organinių nitratų vartojantiems pacientams gali pasireikšti methemoglobinemija. Pavartojus labai didelę dozę, dėl izosorbido mononitrato biotransformacijos metu atsiradusių nitrito jonų gali pasireikšti methemoglobinemija: cianozė, hipoksija, kvėpavimo slopinimas, neramumas, konvulsijos, širdies aritmija, kraujotakos nepakankamumas, intrakranijinio spaudimo padidėjimas.

Pamiršus pavartoti elantan long

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Gydymą reikia tęsti laikantis ankstesnių gydytojo nurodymų.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus elantan longvartojimą

elantan longvartojimo negalima nutraukti staiga. Dozę reikia mažinti laipsniškai, priešingu atveju gali pasireikšti nutraukimo simptomų (atoveiksmis).

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

elantan long, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Labai dažnas (>10 % pacientų) elantan longsukeliamas nepageidaujamas poveikis yra galvos skausmas, tačiau toliau vartojant vaisto, dažniausiai jis pamažu silpnėja.

Gydymo pradžioje arba padidinus dozę, dažnai (t. y. 1 %–10 % pacientų) sumažėja kraujospūdis ir (arba) atsistojus apsvaigstama. Kartu gali atsirasti galvos svaigimas, mieguistumas, refleksinė tachikardija bei silpnumas.

Retai (t. y. <1 % pacientų) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, paraudimas, alerginė odos reakcija (pvz., išbėrimas). Kartais toks poveikis gali būti sunkus. Pavieniais atvejais galimas eksfoliacinis dermatitas.

Pastebėta, kad organiniai nitratai gali sukelti sunkią hipotenziją, pasireiškiančią pykinimu, vėmimu, neramumus, odos blyškumu ir gausiu prakaitavimu. Nedažnais atvejais gali ištikti kolapsas (kartais kartu ir bradikardija bei sinkopė). Kai kada sunki hipotenzija gali pasunkinti krūtinės anginos simptomus.

Gauta keletas pranešimų apie rėmenį, kuris galėjo atsirasti dėl to, kad nitratai atpalaiduoja sfinkterius.

Gydant elantan long, krūtinės angina sergantiems ligoniams galima laikina hipoksija ir išemija dėl santykinio kraujo nukreipimo į mažiau ventiliuojamas alveolių sritis.

Pastebėję šiame lapelyje nurodytą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite savo gydytojui. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. ELANTAN LONG LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-30 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Elantan, Izosorbidas, Krūtinės, Angina, Stazinis, Širdies, Nepakankamumas, Kraujagyslėms, Praplėsti