Cardiol


Cardiol C geriamieji lašai, tirpalas 40g
Herbapol Wroclaw
Kaina apie 2.19 Eur

Informacinis lapelis

CARDIOL C

Geriamieji lašai

SUDĖTIS

27 g pakalnučių tinktūros, 20 g valerijonų tinktūros, 20 g gudobelių tinktūros, 14 g skystojo kolos ekstrakto, 72 mg kofeino ir 70 % (tūrio) etanolio tiek, kad preparato būtų 100 g.

Medikamento sudėtyje yra 60-69 % (tūrio) etanolio. Viename mililitre (20 lašų) preparato yra ne mažiau kaip 0,164 mg flavonoidų (apskaičiuotų pagal hiperozidą) bei bendras kofeino ir teobromimo kiekis ne mažesnis kaip 1,456 mg.

Poveikis

Medikamentas šiek tiek didina širdies susitraukimų jėgą (teigiama inotropinis poveikis) bei mažina susitraukimų dažnumą (neigiamas chronotropinis poveikis). Be to, vaistas atpalaiduoja širdies vainikinių kraujagyslių ir bronchų lygiuosius raumenis, gerina periferinę kraujotaką bei skatina šlapimo išsiskyrimą.

INDIKACIJOS

Lengvas (I-II laipsnio pagal NYHA klasifikaciją) kraujotakos nepakankamumas be kraujotakos stazės pagyvenusiems pacientams.

Dozavimas ir vartojimo būdas
Suaugusiems žmonėms 2-3 kartus per dieną reikia įlašinti į taurelę vandens 20-40 lašų ir po valgio išgerti. Jei liga sunkesnė, vienkartinę dazę galima didinti, t.y. gerti 30-60 lašų.
Vyresniems kaip 12 metų vaikams 2-3 kartus per dieną po valgio reikia gerti po 15-25 lašus.

KONTRAINDIKACIJOS
Medikamento draudžiama vartoti, jei yra: padidėjęs jautrumas preparato sudedamosioms dalims; hipertenzija; vainikinių širdies kraujagyslių aterosklerozė; miokardo infarktas; sunki miokardo degeneracija; kalio trūkumas; kai kurios inkstų ligos (pvz., inkstų policistozė).

Atsargumo priemonės
Jaunesniems negu 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama. Jei yra miokardo nepakankamumo sukelta edema, būtina vartoti stipresnio medikamento.
Kardioliu C gydomiems pacientams patariama nevartoti gėrimų ir gardėsių, kurių sudėtyje yra kofeino ar kitokių putino grupės alkaloidų (kavos, stiprios arbatos, šokolado, gėrimų, kurių sudėtyje yra kolos riešutų ekstrakto).

Sąveika su kitais vaistais ir kitokia sąveika

Dėl galimos pavojingos sąveikos kardiolio C draudžiama vartoti kartu su rusmenės glikozidais ir beta adrenoreceptorių blokatoriais.
Vaisto poveikį, taip pat ir nepageidaujamą, gali stiprinti kartu su juo vartojami chinidinas, kalcis, saluretikai, vidurių laisvinamieji vaistai bei ilgalaikis gydymas gliukokortikoidais.

Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu

Nėščių moterų ir žindyvių kontroliuojamų klinikinių stebėjimų neatlikta.

Prieš vartojant medikamento būtina pasitarti su gydytoju.

Vaisto galima vartoti tik tokiu atveju, jei, gydytojo nuomone, nauda motinai yra didesnė negu pavojus vaisiui.

Poveikis gebėjimui vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius
Vaisto sudėtyje yra maždaug 65 % (tūrio) etanolio, todėl vartojant didesnę negu rekomenduojamą dozę gali sutrikti gebėjimas reaguoti, vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Pavieniais atvejais gali atsirasti pykinimas, vėmimas, sutrikti širdies ritmas. Perdozavimas Didžiausia vienkartinė dozė yra 5 g, didžiausia paros dozė - 15 g kardiolio C. Išgėrus didesnę vienkartinę arba paros dozę, galimas apsinuodijimas širdį veikiančiais pakalnučių glikozidais.
Apsinuodijimo simptomai: vėmimas, regos sutrikimas, haliucinasžcijos, širdies ritmo sutrikimas. Gali reikėti sunormalinti vandens ir elektrolitų kiekį, pašalinti magnio trūkumą. Jei atvejis sunkus, vartojama deguonies, gerinama kraujotaka, injekuojama atropino.

PAKUOTĖ
Buteliukas, kuriame yra 40 g preparato.

LAIKYMO SĄLYGOS
Preparatą reikia laikyti tamsioje, vaikams neprieinamoje vietoje, 5-25oC temperatūroje.

Gamintojas
HERBAPOL Wroclaw S.A. ul. Sv. Mikolaja 65/68 50-951 Wroclaw, LENKIJA 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Cardiol, Didina, Širdies, Susitraukimų, Jėgą, Mažina, Susitraukimų, Dažnumą, Kraujotakos, Nepakankamumas