Caduet


Caduet 5mg+10mg plėvele dengtos tabletės N30
Pfizer H.C.P
Kaina apie 18.18 Eur

CADUET 5 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės

Amlodipino besilatas/Atorvastatino kalcio trihidratas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra CADUET ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant CADUET

3. Kaip vartoti CADUET

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti CADUET

6. Kita informacija

1. KAS YRA CADUET IR KAM JIS VARTOJAMAS

CADUET vartojamas širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų (pvz., širdies priepuolio) profilaktikai ligoniams, kuriems yra padidėjęs kraujospūdis, kai yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnių, pavyzdžiui: rūkymas, viršsvoris, kraujo giminaičių širdies liga ar diabetas. Jeigu yra tokių rizikos veiksnių, ligoniui gresia didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

CADUET yra dvi veikliosios medžiagos: amlodipinas ir atorvastatinas. Amlodipinu gydomas padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), o atorvastatinas mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Hipertenzija ar padidėjęs kraujospūdis yra sveikatos sutrikimas, kai nuolat išmatuojamas didesnis už normalų kraujospūdis ir yra nors vienas širdies ir kraujagyslių sistemos ligų (pvz., širdies priepuolio) rizikos veiksnių.

Cholesterolis yra natūrali organizme esanti medžiaga, kuri būtina normaliam augimui. Visgi, jeigu organizme cholesterolio per daug, jis kaupiasi ant kraujagyslių sienelės ir didina kraujo krešulių susidarymo bei širdies ir kraujagyslių sutrikimų (pvz., širdies priepuolio) riziką. Tai viena iš dažniausių širdies ligos priežasčių.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CADUET

CADUET vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai veikliajai (t. y. amlodipino besilatui, kitiems dihidropiridinų grupės kalcio kanalų blokatoriams arba atorvastatino kalcio druskai) arba bet kuriai pagalbinei CADUET medžiagai;

- jeigu sergate kepenis pažeidžiančia liga;

- jeigu kepenų funkcijos tyrimų kraujyje rodmenys sutrikę;

- jeigu esate nėščia, mėginate pastoti arba žindote kūdikį;

- jeigu vartojate kitų vaistų: ketokonazolo, itrakonazolo (gydomos grybelių sukeltos užkrečiamosios ligos), telitromicino (antibiotiko).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu sergate inkstų liga;

- jeigu yra sutrikusi skydliaukės funkcija (hipotirozė);

- jeigu kartojasi arba netikėtai pasireiškia raumenų mėšlungis ar skausmas, praeityje Jums arba kraujo giminaičiams nustatyta paveldimų raumenų sutrikimų;

- jeigu anksčiau gydantis lipidų koncentraciją mažinančiais vaistais (pvz., kitokiais statinais arba fibratais) buvo raumenų sutrikimų;

- jeigu reguliariai geriate daug alkoholio;

- jeigu sirgote kepenų liga;

- jeigu esate vyresnis kaip 70 metų.

Jeigu yra bent viena iš anksčiau nurodytų aplinkybių, prieš pradedant vartoti CADUET ir gydymo metu gydytojas turės atlikti kraujo tyrimus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali sąveikauti su CADUET. Tai:

· kai kurie antibiotikai (pvz., rifampicinas, makrolidų grupės antibiotikai, pavyzdžiui, eritromicinas, klaritromicinas, telitromicinas) bei kai kurie vaistai nuo grybelių sukeliamos užkrečiamosios ligos (pvz.: ketokonazolas, itrakonazolas);

· vaistai, reguliuojantys cholesterolio koncentraciją kraujyje: fibratai (pvz., gemfibrozilas), nikotino rūgštis, kolestipolis;

· vaistai, reguliuojantys širdies ritmą (pvz., amjodaronas);

· vaistai nuo traukulių (pvz.: karbamazepinas, fenobarbitalis, fenitoinas, fosfenitoinas, primidonas);

· vaistai, veikiantys organizmo imuninę sistemą (pvz., ciklosporinas);

· proteazės inhibitoriai (gydoma ŽIV infekcija);

· varfarinas (kraują skystinantis preparatas);

· antacidiniai preparatai (gydomi virškinimo sutrikimai);

· geriamieji kontraceptikai;

· vaistai nuo depresijos (pvz.: nefazodonas, imipraminas);

· vaistai nuo psichikos sutrikimų (pvz., neuroleptikai);

· vaistai nuo širdies nepakankamumo (pvz. beta adrenoreceptorių blokatoriai);

· vaistai nuo kraujospūdžio padidėjimo (pvz.: angiotenzino II antagonistai, AKF inhibitoriai, diuretikai);

· alfa adrenoreceptorių blokatoriai (gydomas padidėjęs kraujospūdis ir priešinės liaukos (prostatos)sutrikimai);

· amifostinas (gydomas vėžys);

· sildenafilis (gydomas erekcijos sutrikimas);

· dantrolenas ir baklofenas (raumenis atpalaiduojantys vaistai);

· steroidai.

CADUET vartojimas su maistu ir gėrimais

CADUET galima išgerti bet kuriuo paros laiku valgant ar nevalgius.

Greipfrutų sultys

Išgerti daugiau kaip vieną ar dvi stiklines greipfrutų sulčių per parą negalima, nes didelis greipfrutų sulčių kiekis gali keisti CADUET veikimą.

Alkoholis

Gydantis CADUET, alkoholio gerti negalima. Išsamesnę informaciją žr. 2 skyriuje, skyrelyje ,,Specialių atsargumo priemonių reikia".

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisJeigu esate nėščia, žindote kūdikį arba planuojate pastoti, CADUET vartoti negalima. Vaisingos moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu išgėrus vaisto jaučiatės apsvaigęs, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima.

3. KAIP VARTOTI CADUET

CADUET visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta pradinė dozė – viena CADUET 5 mg/10 mg plėvele dengta tabletė per parą. Jeigu reikia, dozę gydytojas gali padidinti iki vienos CADUET 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės per parą.

CADUET tabletę reikia nuryti nekramtytą užgeriant vandeniu. Jas galima gerti bet kuriuo paros metu valgant ar nevalgius.

Laikykitės gydytojo nurodytos dietos

, svarbiausia mažinkite riebalų kiekį dietoje, nerūkykite, reguliariai mankštinkitės.

Jeigu manote, kad CADUET veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę CADUET dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug CADUET tablečių (daugiau už įprastinę paros dozę), pasitarkite su gydytoju arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite likusias tabletes, talpyklę ir visą dėžutę, kad ligoninės personalas tiksliai žinotų, kokį vaistą išgėrėte.

Pamiršus pavartoti CADUET

Praleidus dozę, kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti CADUET

CADUET vartokite tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

CADUET, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu atsiranda toliau išvardytų reiškinių, nutraukite CADUET vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

· veido, liežuvio ar balso plyšio patinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti;

· jeigu jaučiate raumenų silpnumą, jautrumą ar skausmą ir ypač, jeigu tuo pačiu metu negaluojate ar karščiuojate.

Dažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė nuo 1 iš 10 iki 1 iš 100 ligonių:

nemiga (sunku užmigti), galvos skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas, odos jautrumo prisilietimui ar skausmui sumažėjimas, rankų ir kojų pirštų tirpulys ar dilgčiojimas, juntamas neritmiškas širdies plakimas (palpitacija), trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas, pykinimas (šleikštulys), pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, išmatų pokytis (įskaitant, viduriavimą, vidurių užkietėjimą, vidurių pūtimą), odos išbėrimas ar niežulys, raumenų ir sąnarių skausmas, nugaros skausmas, nuovargis, kulkšnių patinimas (edema), krūtinės skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė nuo 1 iš 100 iki 1 iš 1000 ligonių:

trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (trombocitopenija), alerginė reakcija ir dilgėlinė, nosies gleivinės uždegimas (sloga), apetito nebuvimas, gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas ar sumažėjimas, nuotaikos pokytis, drebulys, keisto skonio jutimas, kojų ir rankų nervų sutrikimas, atminties susilpnėjimas, regėjimo sutrikimas, skambėjimas ar gaudesys ausyse (spengimas ausyse), per mažas kraujospūdis (hipotenzija), kvėpavimo sutrikimas, vėmimas, burnos džiūvimas, plaukų slinkimas, mėlynės ar mažos dėmelės odoje, odos spalvos pakitimas, smarkesnis prakaitavimas, raumenų mėšlungis, šlapinimosi sutrikimai (įskaitant gausų šlapinimąsi naktį, dažną šlapinimąsi), impotencija, krūtų padidėjimas vyrams, negalavimas, svorio padidėjimas ar sumažėjimas, apalpimas, skausmas.

Retas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė nuo 1 iš 1000 iki 1 iš 10 000 ligonių:

kepenų veiklos sutrikimai (kepenų uždegimas (hepatitas), gelta, kepenų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimas), kasos uždegimas (pankreatitas), pūslinis išbėrimas, griaučių raumenų uždegimas ar patinimas.

Labai retas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 ligonių:

leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (leukopenija), raumenų sustingimas ar įtampa, širdies plakimo sutrikimas, širdies priepuolis (miokardo infarktas), smulkių kraujagyslių uždegimas, dantenų vešėjimas, kosulys, sunkios odos alerginės reakcijos, odos paraudimas, pūslinis bėrimas, odos lupimasis, kuris greitai gali apimti visą kūną, giliųjų odos sluoksnių, įskaitant lūpų, vokų ir liežuvio, patinimas, odos sutrikimas, pasireiškiantis karščiavimu ir gleivinės (pvz.: burnos) pažeidimu, odos jautrumo padidėjimas, sukeliantis jos žūtį, sausgyslių uždegimas, sunkus raumenų uždegimas, labai stiprus raumenų skausmas ar mėšlungis, kuris labai retais atvejais gali sukelti raumenų ląstelių irimą (rabdomiolizę).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI CADUET

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės, kartono dėžutės ir butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CADUET vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

CADUET 5 mg/10 mg plėvele degtų tablečių sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra amlodipinas ir atorvastatinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu) ir 10 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos trihidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos: kalcio karbonatas, kroskarmeliozės natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, polisorbatas 80, hiproliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

CADUET 5 mg/10 mg tablečių plėvelė: baltasis Opadry II 85F28751 (polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E 171), makrogolis 3000, talkas).

CADUET 5 mg/10 mg plėvele degtų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

CADUET 5 mg/10 mg yra baltos, ovalo formos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje užrašyta „Pfizer", kitoje - „CDT 051".

Tiekiama 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, <90> 100 ar 200 CADUET 5 mg/10 mg plėvele dengtų tablečių lizdinės plokštelės ir 30 ar 90 tablečių buteliai su vaikų neatidaromu uždoriu.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Pfizer Europe MA EEIG

Ramsgate Road

Sandwich

Kent

CT13 9NJ

Jungtinė Karalystė

Gamintojas

Goedecke GmbH

Pfizerstraße 1

76139 Karlsruhe

Vokietija

Šis vaistinis preparatas Europos ekonominėje erdvėje registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija Caduet

Čekijos Respublika Caduet

Islandija Caduet

Ispanija Caduet

Kipras Caduet

Latvija Caduet

Lenkija Caduet

Lietuva Caduet

Liuksemburgas Caduet

Malta Caduet

Portugalija Caduet

Prancūzija Caduet

Slovakija Caduet

Slovėnija Caduet

Vengrija Caduet

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje

Goštauto g. 40a, Vilnius LT-01112, Lietuva

Tel. +3705 2514000

info@pfizer.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-12-05 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Caduet, Amlodipinas, Atorvastatinas, Širdies, Kraujagyslių, Sistemos, Sutrikimas, Priepuolis, Padidėjęs, Kraujospūdis, Hipertenzija, Aukštas, Cholesterolis