Skinoren


Skinoren kremas 30g
Bayer
Kaina apie 12.57 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Skinoren 200 mg/g kremas

Azelaino rūgštis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Skinoren kremas ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Skinoren kremą

3. Kaip vartoti Skinoren kremą

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Skinoren kremą

6. Kita informacija

1. KAS YRA SKINOREN KREMAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Skinoren kremu gydomi spuogai (neatsižvelgiant, ar yra uždegimo požymių, ar jų nėra). Vaistas veikia bakterijas (Propionibacterium acnes), sukeliančias spuogus. Jis taip pat mažina suragėjusių ir sukietėjusių odos ląstelių susidarymą; šios ląstelės užkemša odos angeles, dėl to atsiranda spuogų baltomis arba juodomis viršūnėlėmis.

Skinoren kremas taip pat vartojamas melasmai gydyti. Jis slopina nenormalių melanocitų augimą ir gyvybingumą. Nuo šių ląstelių tamsėja oda; tai ir vadinama melasma.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SKINOREN KREMĄ

Skinoren kremo vartoti negalima:- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) azelaino rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Skinoren kremo medžiagai, ypač propilenglikoliui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jeigu Jūs tepate Skinoren, tepkite tik pažeistus odos plotelius.

- kai tepate veidą - saugokitės, kad kremo nepatektų į akis. Jei tai atsitiktų, nedelsdami gausiai plaukite akis vandeniu.

Skinoren kremas gerai gydo kai kurias melasmos rūšis (epidermio ir mišrią epidermio bei dermos melasmą), tačiau negydo vien tik dermos melasmos. Gydytojas nustatys melasmos tipą vadinamaisiais Woodo spinduliais.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpisGyvūnų vaisingumo tyrimų duomenimis, Skinoren kremas neturėtų būti pavojingas nėštumo metu.

Labai nedaug veikliosios medžiagos (azelaino rūgšties) gali patekti į motinos pieną. Tačiau žindomas kūdikis kasdien su motinos pienu azelaino rūgšties gautų tiek mažai, kad tai jam būtų nepavojinga, juo labiau kad vaisto toksiškumas nepaprastai mažas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasNėra.

3. KAIP VARTOTI SKINOREN KREMĄ

Skinoren kremą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Laikykitės šių nurodymų, kitaip vaistas gali veikti nepakankamai.

▪ Kaip ir kada vartoti Skinoren kremą

Prieš vartojant Skinoren kremą oda turi būti švariai nuplauta ir sausa. Galima valyti odą nestipria valomąja priemone.

Pažeistą odą tepti Skinoren kremu dukart per parą (rytą ir vakare) ir švelniai įtrinti. Vaisto reikia tepti ne per mažai ir ne per daug (visam veidui užtenka maždaug 2,5 cm tepalo).

Jei kremas per stipriai dirgina odą (žr.4 skyrių), tepti jo reikia mažiau arba rečiau – kartą per parą, kol dirginimas praeis. Jei reikia, gydymą kelioms dienoms galima nutraukti.

▪ Kaip ilgai vartoti Skinoren kremą

Skinoren kremo vartojimo trukmė gali būti skirtinga; ji priklauso nuo odos ligos sunkumo. Svarbu reguliariai vartoti Skinoren visą gydymo laiką.

Gydant paprastuosius spuogus būklė dažniausiai aiškiai pagerėja maždaug po 4 savaičių. Kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Skinoren kremą reikia vartoti be pertraukos keletą mėnesių.

Melasma gydoma mažiausiai 3 mėnesius; gydymo rezultatai būna geriausi, jei Skinoren kremas vartojamas reguliariai. Kartu visą gydymo laiką reikia vartoti plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones, kad liga nepaūmėtų ar vėl nesustiprėtų pašviesėjusių odos plotų pigmentacija.

Jeigu manote, kad Skinoren kremas veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Skinoren dozęNesijaudinkite. Vieną kartą perdozavus (patepus didelį odos plotą) arba netyčia prarijus vaisto, pavojaus sveikatai neturėtų būti.

Pamiršus pavartoti Skinoren kremo

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Skinoren kremą

Kad gydymas būtų veiksmingas, svarbu vartoti Skinoren kremą visą gydytojo nurodytą laiką. Taip vartojant ligos požymiai turėtų išnykti. Jei liga nepraeina arba jos požymiai atsinaujina nutraukus gydymą, kreipkitės į gydytoją.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Skinoren kremas kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį,nos jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Paprastai – tik pradėjus vartoti kremą, gali pasireikšti vietinis odos dirginimas (deginimas arba niežulys, kartais paraudimas ir lupimasis). Dažniausiai dirginimo simptomai būna lengvi ir gydant silpnėja.

Labai retai gali atsirasti alerginė odos reakcija (pavyzdžiui, bėrimas; žr.2 skyrių).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui..

5. KAIP LAIKYTI SKINOREN KREMĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Skinoren kremo sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra azelaino rūgštis. 1g Skinoren kremo yra 200mg (20%)

mikronizuotos azelaino rūgšties.

- Pagalbinės medžiagos yra arlatonas 983 S (polioksietileno riebalų rūgšties esteris), kutina CBS (monodigliceridų, riebiųjų alkoholių, trigliceridų ir vaško esterių mišinys), ceteariloktanoatas, propilenglikolis, 85 % glicerolis, benzenkarboksi rūgštis, išgrynintasis vanduo.

Skinoren kremo išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pakuotė: tūbelė po 5 g, 20 g, 30 g, 50 g ir 100 g. Lietuvoje registruota 30 g tūbelė.

Rinkodaros teisės turėtojas

Intendis GmbH, D-10589 Berlin, Vokietija.

Gamintojas

Intendis Manufacturing SpA., 20090 Segrate, Italija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer"

Žirmūnų 68A

LT-09124 Vilnius

Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-01-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.