Roaccutane


Roaccutane 10mg kapsulės N30
Roche
Kaina apie 19.42 Eur

PAKUOTĖS lapelis: INFORMACIJA VARTOTOJUI
 
Roaccutane 10 mg minkštos kapsulės
Roaccutane 20 mg minkštos kapsulės
 
Izotretinoinas
 
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-        Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
-                 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
Lapelio turinys
1.       Kas yra Roaccutane ir kam jis vartojamas
2.       Kas žinotina prieš vartojant Roaccutane
3.       Kaip vartoti Roaccutane
4.       Galimas šalutinis poveikis
5.       Kaip laikyti Roaccutane
6.       Kita informacija
 
 
1.       KAS YRA ROACCUTANE IR KAM JIS VARTOJAMAS
 
Veiklioji Roaccutane kapsulių medžiaga yra izotretinoinas. Jis yra vitamino A darinys, priklausantis retinoidų klasės medikamentams. Roaccutane gydomi sunkūs (pvz., mazginiai, susiliejantys ar galintys palikti neišnykstančių randų) spuogai, kurie po gydymo kitais preparatais nuo spuogų, įskaitant antibiotikus, nepalengvėjo.
 
Roaccutane vartojančius pacientus turi prižiūrėti sunkių spuogų gydymo patirtį turintis gydytojas, kuris gerai supranta gydymo izotretinoinu riziką bei teratogeninio poveikio pasireiškimo pavojų.
 
Spuogų, atsirandančių prieš lytinį subrendimą ar jaunesniems nei 12 metų vaikams, Roaccutane gydyti negalima.
 
 
2.       KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ROACCUTANE
 
Roaccutane vartoti negalima
-        jeigu esate nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi;
-        jeigu krūtimi maitinate kūdikį;
-        jeigu sergate kepenų liga;
-        jeigu kraujyje yra labiai didelis lipidų (cholesterolio, trigliceridų) kiekis;
-        jeigu organizme yra labai daug vitamino A (hipervitaminozė);
-        jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) izotretinoinui arba bet kuriai pagalbinei Roaccutane kapsulių medžiagai;
-        jeigu esate alergiškas sojai (Roaccutane kapsulėse yra sojų aliejaus);
-        jeigu vartojate antibiotikų tetraciklinų.
 
Specialių atsargumo priemonių reikia
-        Atsargumas būtinas, jeigu buvo padidėjęs lipidų (trigliceridų, cholesterolio) kiekis kraujyje. Prieš pradėdami vartoti Roaccutane, gydymo metu ir po jo gydytojas lieps Jums atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, kad galėtų nustatyti, koks minėtų medžiagų kiekis yra kraujyje. Jeigu jų yra per daug, sergate cukriniu diabetu, alkoholizmu ar turite antsvorio, pasakykite gydytojui, kadangi kraujo tyrimus gali tekti atlikinėti dažniau.
 
-        Roaccutane gali padidinti kepenų fermentų kiekį. Gydytojas Jums lieps reguliariai atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, kad galėtų sekti kepenų funkciją. Jeigu padidėję tyrimų duomenys išsilaiko, gydytojas gali sumažinti medikamento dozę arba liepti jo vartojimą nutraukti.
 
-        Preparatas gali didinti cukraus kiekį kraujyje, retais atvejais gali prasidėti cukrinis diabetas. Gydymo metu gydytojas gali nurodyti cukraus kiekį kraujyje matuoti dažniau, ypač žmonėms, sergantiems diabetu, alkoholizmu ar turintiems antsvorio.
 
-        Jeigu buvo nustatyta, kad netoleruojate kai kurios rūšies cukraus, prieš Roaccutane vartojimą reikia kreiptis į jį patarimo.
 
-        Gydymosi metu reikia vartoti drėkinamojo kremo ir lūpų balzamo, kadangi oda ir (arba) gleivinė gali džiūti.
 
Kada reikia kreiptis į gydytoją
Gydantis izotretinoinu, retais atvejais pasireiškęs poveikis buvo depresija ar jos pasunkėjimas, nerimas, nuotaikos pokytis, psichozės simptomai, labai retai - mintys apie savižudybę, bandymas žudytis bei savižudybė. Jeigu gydymo Roaccutane metu atsiranda bet koks psichikos sutrikimas ar depresijos simptomų, pvz., dėl neaiškių priežasčių atsiradęs didelis liūdesys, verksmo priepuoliai, gebėjimo sukaupti dėmesį sumažėjimas ar atitolimas nuo draugų ir šeimos, reikia informuoti gydytoją. Tokiu atveju gali prireikti tinkamo gydymo. Roaccutane vartojimo nutraukimas minėtų simptomų gali nepašalinti, todėl gali prireikti psichiatro ir psichologo pagalbos.
 
Jeigu pasireiškia alerginė (odos paraudimas, niežulys) arba anafilaksinė reakcija, būtina informuoti gydytoją, kadangi Roaccutane vartojimą gali reikėti nutraukti.
 
Labai retais atvejais Roaccutane vartojimas buvo susijęs su būkle, kuri vadinama gerybiniu kaukolės vidaus spaudimo padidėjimu (hipertenzija). Jeigu atsiranda nuolatinis galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ar daiktai tampa matomi lyg per miglą, preparato vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir tuoj pat kreiptis į gydytoją.
 
Roaccutane vartojimas labai retais atvejais buvo susijęs su žarnų uždegimine liga. Jeigu prasideda sunkus viduriavimas (išmatos kraujingos), preparato vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.
 
Vartojant Roaccutane gali kisti matymas naktį. Galimas akių džiūvimas ar regos sutrikimas. Medikamento vartojimą nutraukus, šie pokyčiai išnyksta. Kadangi jų gali atsirasti gana staigiai, todėl vairuoti ir valdyti mechanizmus naktį visuomet reikia atsargiai. Pasireiškus akių sausmei, kontaktinius lęšius reikia keisti akiniais. Jeigu atsiranda bet kokių regos pokyčių, būtina nedelsiant informuoti gydytoją, kadangi gali reikėti nutraukti Roaccutane vartojimą ir sekti regą.
 
Vartojant Roaccutane vengtina
Gydantis šiuo vaistiniu preparatu, oda gali tapti jautresnė saulės šviesai, todėl daug kaitintis saulėje ar švitintis kitokiais ultravioletiniais spinduliais (pvz., soliariume ar nešiojamomis lempomis) negalima. Prieš einant į saulę, reikia vartoti nuo jos saugančių priemonių, kurių apsaugos koeficientas yra ne mažesnis kaip SPF 15.
 
Dėl Roaccutane poveikio oda gali tapti trapesnė, todėl gydymo metu ir ne trumpiau kaip 5 – 6 mėn. po jo odos reikėtų stipriai netrinti (pvz., nešalinti suragėjusio odos paviršiaus ar randų), negydyti lazeriu ir nedaryti depiliacijos vašku, kadangi gali pasireikšti dirginimas, atsirasti randų. 
 
Kadangi kai kuriems Roaccutane vartojantiems žmonėms pradėjo skaudėti raumenys ir sąnariai, todėl gydymo šiuo vaistu metu patariama mažinti fizinį aktyvumą.
 
Jeigu sutrikusi inkstų funkcija, reikia kreiptis į gydytoją patarimo, kadangi tokiu atveju gydymo pradžioje reikia vartoti daug mažesnę dozę.
 
Sergant ir kitokia liga arba vartojant bet kokių vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus, būtina informuoti gydytoją.
 
Vartojant Roaccutane negalima vartoti vitamino A papildų, kadangi gali didėti šalutinio poveikio pasireiškimo rizika.
 
Gydymo Roaccutane metu ir mėnesį po jo negalima būti donoru. Tokio paciento kraujo perpylus nėščiai moteriai, kūdiui galimas sunkus sklaidos trūkumas.
 
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojama arba neseniai vartota kitų vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus bei įsigytus be recepto, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.
Gydymo Roaccutane metu negalima vartoti vitamino A papildų ir antibiotikų tetraciklinų.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
 
Moterys
·        Nėščioms moterims Roaccutane vartoti draudžiama.
·        Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Roaccutane vartoti nerekomenduojama, kadangi izotretinoino tikriausiai patenka į motinos pieną ir dėl to kūdikiui galimas žalingas poveikis.
 
Svarbu!
Roaccutane sukelia teratogeninį poveikį. Tai reiškia, jog medikamentas gali pažeisti vaisių, didinti persileidimo riziką.
 
Nėščiai bei gydymo metu arba mėnesį po jo galinčiai pastoti moteriai Roaccutane vartoti draudžiama.
 
Vaisingo amžiaus moterims Roaccutane galima gydytis tik toliau išvardytais atvejais
-        Spuogai yra sunkūs (pvz., mazginiai, susiliejantys, galintys palikti neišnykstančių randų) ir po gydymo kitokiais vaistais nuo jų, įskaitant antibiotikus, nepalengvėjo.
 
-        Gydytojas paaiškino apie galimą izotretinoino teratogeninį poveikį ir moteris supranta, kodėl jai negalima tapti nėščiai ir kaip saugotis, kad nepastotų.
 
-        Pacientė su gydytoju pakalbėjo apie veiksmingą kontracepciją (apsaugą nuo nėštumo). Gydytojas informuos moterį apie apsaugą nuo pastojimo, duos jai brošiūrą, kurioje paaiškinti įvairūs apsaugos nuo nėštumo metodai. Be to, jis moterį gali nusiųsti pas kontracepcijos specialistą patarimo.
 
-        Moteris sutinka vienu arba dviem veiksmingais kontracepcijos būdais naudotis mažiausiai mėnesį iki gydymo Roaccutane, gydymo laikotarpiu ir mėnesį po jo. Prieš gydymą šiuo vaistiniu preparatu gydytojo nurodymu reikės atlikti nėštumo testą. Roaccutane vartoti gydytojas skirs tik tokiu atveju, jeigu jo rezultatai bus neigiami.
 
-        Moteris kontraceptinėmis priemonėmis naudosis net tuo atveju, jeigu jai mėnesinių nebūna arba gydymo laikotarpiu ji lytinių santykių neturi, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas nusprendžia, jog jos nebūtinos.
 
-        Moteris sutinka gydymo metu kas mėnesį tirtis pas gydytoją ir jo nurodymu nėštumo testą atlikti ir vėliau, t. y. praėjus 5 savaites po gydymo. Pastoti draudžiama visu gydymo laikotarpiu ir mėnesį po jo.
 
-        Gydytojo prašymu moteris (arba globėjas) pasirašo patvirtinimą, jog buvo informuota apie gydymo Roaccutane riziką ir sutinka laikytis visų būtinų atsargumo priemonių.
 
Jeigu pastotumėte gydymo Roaccutane metu arba mėnesio laikotarpiu po jo, preparato vartojimą nedelsdama nutraukite ir kreipkitės į gydytoją. Jis nusiųs pas specialistą, kuris Jus ištirs ir duos patarimą. 
 
Raštišką šio skyriaus informaciją pateikia gydytojas. Jeigu jos negausite, kreipkitės į gydytoją.
 
 
Vaisingo amžiaus moterims Roaccutane galima išrašyti tik 30 parų. Jeigu preparato reikia vartoti ilgiau, būtinas kitas receptas. Kiekvienas receptas galioja 7 paras nuo išrašymo dienos.
 
Vyrai
Vyrų vaisingumo Roaccutane neveikia. Jiems preparato išrašymo apribojimų nėra. Vyrai turi žinoti, jog kitiems žmonėms, ypač moterims, šio medikamento duoti negalima. 
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant Roaccutane gali susilpnėti matymas naktį. Toks poveikis gali pasireikšti staiga. Retais atvejais jis neišnyksta ir po gydymo, todėl vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsargiai.
Labai retai pranešama apie mieguistumą, svaigulį ar regėjimo sutrikimus. Pajutus šiuos reiškinius negalima vairuoti, valdyti mechanizmų ar dalyvauti bet kurioje kitoje veikloje, kurios metu simptomai gali sukeltų pavojų Jums arba kitiems žmonėms.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Roaccutane medžiagas
Vaistiniame preparate yra arachių (žemės riešutų) bei sojų aliejaus. Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, šio vaistinio preparato Jums vartoti negalima.
 
 
3.       KAIP VARTOTI ROACCUTANE
 
Roaccutane visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Įprasta pradinė paros dozė yra 0,5 mg/kg kūno svorio. Po kelių savaičių gydytojas, atsižvelgęs į Jūsų būklę, dozę gali keisti. Daugumai žmonių paros dozė yra 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio. Jeigu manote, kad Roaccutane veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu yra sunki inkstų funkcijos pažaida, pradžioje reikia vartoti mažesnę paros dozę, pvz., 10 mg, vėliau ją didinti iki didžiausios toleruojamos.
 
Netoleruojant rekomenduojamos dozės, gydytojas ją gali mažinti, tačiau tokiu atveju medikamentu tenka gydyti ilgiau ir ligos atsinaujinimo rizika būna didesnė.
 
Roaccutane kapsulės geriamos 1 – 2 kartus per parą, valgio metu. Reikia nuryti visą kapsulę. Jų negalima nei kramtyti, nei čiulpti.
 
Kartais pirmosiomis gydymo savaitėmis spuogai gali pasunkėti. Gydymą tęsiant, jie palengvėja.
 
Įprastinis gydymo kursas yra 16 – 24 savaitės. Jį baigus, spuogai gali lengvėti dar maždaug 8 savaites, todėl kitą gydymo kursą galima pradėti ne anksčiau kaip po 8 savaičių. Daugumai žmonių užtenka vieno gydymo kurso.
 
Gydymą baigus, nesuvartotas kapsules reikėtų grąžinti vaistininkui. Jas reikėtų pasilikti tik gydytojui liepus. Nepamirškite, jog šio vaisto gydytojas išrašė Jums, todėl kitiems žmonėms jo niekada neduokite. Preparatas gali jiems pakenkti net tuo atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.    
 
Pavartojus per didelę Roaccutane dozę
Pavartojus per daug kapsulių arba kitam žmogus atsitiktinai jų išgėrus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba vykti į artimiausią ligoninę.   
 
Pamiršus pavartoti Roaccutane
Jeigu įprastiniu laiku kapsulę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau tuo atveju, jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštosios dozės nebegerkite. Tokiu atveju toliau vaisto reikia vartoti įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę..
 
 
4.       galimAS ŠALUTINIS poveikiS
 
Roaccutane, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gydymo metu arba po jo jis dažnai išnyksta. Tokio poveikio išvengti gali padėti gydytojas.
 
Psichikos sutrikimai
Gydymo Roaccutane metu arba greitai po jo vartojimo nutraukimo kai kuriems žmonėms retais atvejais pasireikšdavo depresija arba kitoks sunkus psichikos sutrikimas. Jo simptomai gali būti liūdesys, nuotaikos kritimas, kitoks jos pokytis, nerimas, verksmo priepuoliai, dirglumas, pasitenkinimo ir intereso socialinio ar sportinio aktyvumo metu praradimas, per trumpas ar per ilgas miegojimas, kūno svorio ir apetito pokytis, mokymosi ar darbo rezultatų blogėjimas, gebėjimo sukaupti dėmesį sutrikimas. Depresija sergantiems žmonėms labai retais atvejais gali pablogėti savijauta.
 
Labai retais atvejais kai kuriems Roaccutane vartojantiems žmonėms gali atsirasti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Kai kurie pacientai bandydavo žudytis arba nusižudydavo (kai kuriems iš tokių ligonių depresija nebuvo pastebėta).
 
Retais atvejais Roaccutane vartojantys žmonės įtūždavo arba tapdavo agresyvūs.
 
Kadangi psichikos sutrikimą gali sukelti įvairūs veiksniai, gydytojui būtina pasakyti apie sirgtas psichikos ligas, įskaitant depresiją, į savižudybę linkusį elgesį ar psichozę (psichozė - ryšio su realybe praradimas, pvz., girdėjimas balsų arba matymas daiktų, kurių iš tikrųjų nėra). Be to, gydytojui reikia pasakyti, jeigu nuo minėtų sutrikimų vartojama vaistų.
 
Jeigu manote, kad kuris nors iš minėtų sutrikimų arba depresijos simptomų atsiranda, tuoj pat kreipkitės į gydytoją. Jis gali liepti Roaccutane vartojimą nutraukti. Vis dėlto vien tik vartojimo nutraukimo simptomams lengvinti gali neužtekti, todėl gali prireikti ir kitokios gydytojo pagalbos.
 
Odos sutrikimai
Vartojant Roaccutane, labai dažnai atsiranda odos, ypač veido ir lūpų, sausmė. Galimas odos uždegimas (dermatitas), lūpų skilinėjimas ir uždegimas (cheilitas), išbėrimas, nedidelis niežulys ir lupimasis. Sausmę galima sumažinti nuo gydymo pradžios reguliariai vartojant gero drėkinamojo kremo.
 
Labai dažnai oda, ypač veido, tampa trapesnė ir raudonesnė negu paprastai. Labai retais atvejais gali prasidėti didelis prakaitavimas, niežulys arba padidėti jautrumas šviesai.
 
Nedažnais atvejais pirmosiomis gydymo savaitėmis spuogai gali pasunkėti. Labai retai galimas odos uždegimas, patinimas ir kartu veido pigmentacijos padidėjimas. Gydymą tęsiant, spuogai ir kiti simptomai turėtų palengvėti.
 
Labai retai audiniuose aplink nago guolį gali atsirasti infekcija, jie gali patinti, iš patinusios vietos gali išsiskirti pūlių. Be to, gali padidėti kūno plaukuotumas, atsirasti nagų pokyčių, sustorėti randai, atsiradę po chirurginės operacijos.
 
Alerginė reakcija
Roaccutane vartojantiems žmonėms retais atvejais pasireikšdavo alerginė reakcija: odos išbėrimas ir niežulys. Sunki (anafilaksinė) reakcija gali būti susijusi su krūtinės spaudimu ir kvėpavimo pasunkėjimu. Jeigu alerginė reakcija pasireiškia, Roaccutane vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
 
Kraujo sutrikimai
Kraujo sutrikimas yra dažnas ir pasireiškia įvairių kraujo ląstelių kiekio pokyčiais. Dėl poveikio kraujo krešėjime dalyvaujančioms kraujo plokštelėms gali lengviau atsirasti mėlynių ar pradėti kraujuoti, dėl poveikio raudoniesiems kraujo kūneliams - prasidėti mažakraujystė. Jeigu pasireiškia poveikis su infekcija kovojantiems baltiesiems kraujo kūneliams, gali sumažėti organizmo atsparumas infekcijai. Kad tokius pokyčius būtų galima kuo greičiau pastebėti, gydymo metu kraujas bus reguliariai tiriamas. Labai retais atvejais gali padidėti limfmazgiai.
 
Nervų sistemos sutrikimai
Labai retais atvejais, ypač pacientams, Roaccutane vartojantiems kartu su antibiotikais tetraciklinais, pasireikšdavo gerybinis vidinio kaukolės spaudimo padidėjimas (hipertenzija). Atsiradęs nuolatinis galvos skausmas ir kartu pykinimas, vėmimas ar regos sutrikimas (daiktai matomi lyg per miglą) gali būti gerybinės vidinės kaukuolės hipertenzijos požymis. Tokiu atveju reikia kiek galima greičiau nutraukti Roaccutane vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
 
Galvos skausmas yra dažnas šalutinis Roaccutane poveikis. Retais atvejais atsirasdavo konvulsijų ir mieguistumas.
 
Akių sutrikimai
Labai dažnai prasideda akių (konjunktyvitas) ir vokų (blefaritas) uždegimas, pasireiškia akių sausmė ir silpnas dirginimas. Tokiu atveju vaistininkas gali patarti, kokių akių lašų reikia vartoti. Labai retais atvejais dėl akių sausmės kontaktinius lęšius gydymo metu gali tekti keisti akiniais.
Labai retai dėl šio vaisto poveikio gali susilpnėti matymas naktį, kai kurie žmonės gali blogiau skirti spalvas arba iš viso jų nebematyti. Gali padidėti jautrumas šviesai, todėl gali prireikti nešioti akinius nuo saulės.  
 
Labai retai atsirasdavo ir kitokių regos sutrikimų, pvz., daiktų matymas lyg per miglą, ragenos drumstis ir katarakta (akies paviršiaus dėmėtumas). Jeigu regai koks nors poveikis pasireiškia, reikia kiek galima greičiau informuoti gydytoją.
 
Ausų sutrikimai
Labai retais atvejais gali susilpnėti klausa.
 
Nosies ir gerklės sutrikimai
Dažnai džiūsta ir sukietėja nosies gleivinė, todėl prasideda silpnas kraujavimas. Labai retai gali džiūti gerklė, užkimti balsas, prasidėti staigus krūtinės spaudimas ir kartu dusulys bei švokštimas (bronchų spazmas), ypač bronchine astma sergantiems ligoniams.
 
Virškinimo trakto sutrikimai
Jeigu atsiranda stiprus pilvo skausmas, tiek susijęs, tiek nesusijęs su viduriavimu kraujingomis išmatomis, pykinimas ir vėmimas, Roaccutane vartojimą būtina kiek galima greičiau nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Labai retais atvejais pasireikšdavo sunkus virškinimo trakto sutrikimas, pvz., pankreatitas, kraujavimas iš virškinimo trakto, storosios ar plonosios žarnos uždegimas bei kitokia su uždegimu susijusi žarnų liga.
 
Kepenų sutrikimai
Dažnai padaugėja kepenų fermentų. Tai nustatoma kraujo tyrimais, kurie atliekami visu gydymo Roaccutane laikotarpiu. Labai retai pasireikšdavo sunkesnis kepenų sutrikimas (hepatitas). Jeigu pagelsta oda arba akys ir kartu atsiranda nuovargis, Roaccutane vartojimą būtina kiek galima greičiau nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
 
Inkstų sutrikimai
Labai retais atvejais gali prasidėti inkstų uždegimas. Jo požymiai yra didelis nuovargis, šlapinimosi pasunkėjimas bei akių vokų sutinimas ir pastorėjimas. Jeigu toks poveikis pasireiškia, Roaccutane vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
 
Cukrinis diabetas
Labai retais atvejais galimas cukrinis diabetas. Jo požymiai yra didelis troškulys, dažnas varymas šlapintis. Be to, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje.
 
Plaukų sutrikimai
Retkarčiais gali atsirasti plaukų pokyčių (slinkimas, rečiau padaugėjimas). Toks poveikis paprastai būna trumpalaikis, visam laikui plaukai išretėja retai. Gydymą baigus, plaukų pokyčiai išnyksta.
 
Kaulų ir raumenų sutrikimai
Labai dažnai atsiranda nugaros skausmas. Kadangi Roaccutane vartojantiems pacientams dažnai skaudėdavo raumenis ir sąnarius, gydymo šiuo medikamentu metu reikia mažinti fizinį aktyvumą.
 
Labai retais atvejais gali atsirasti sąnarių uždegimas, kaulų pokyčių, įskaitant uždelstą augimą, kaulų išaugas ir kaulų mineralų tankio pokytį, minkštųjų audinių kalcifikacija, sausgyslių skausmingumas, o darant stiprius fizinius pratimus gali padaugėti raumenų irimo produktų kraujyje. Gali per anksti sustoti kaulų augimas.
 
Kitoks poveikis
Kai kuriems pacientams labai dažnai gali kisti riebalų (trigliceridų, didelio tankio lipoproteinų, kartais cholesterolio) kiekis kraujyje. Gydymo metu alkoholio reikėtų arba negerti, arba gerti mažiau negu paprastai.
 
Retais atvejais prasidėdavo kraujagyslių uždegimas, kartais kartu atsirasdavo ir mėlynių bei raudonų dėmių.  
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
5.       KAIP LAIKYTI Roaccutane
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
Triplekso ir aliuminio lizdinės plokštelės
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje kartoninėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
 
Aliumininės lizdinės plokštelės
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
 
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Roaccutane vartoti negalima.
 
Neišgertas Roaccutane kapsules reikėtų grąžinti vaistininkui.
 
 
6.       KITA INFORMACIJA
 
Roaccutane sudėtis yra
 
-        Veiklioji medžiaga yra izotretinoinas.
-        Pagalbinės medžiagos yra rafinuotas sojų aliejus, hidrintas sojų aliejus, iš dalies hidrintas sojų aliejus, geltonasis vaškas, želatina, glicerolis 85%, Karion 83 (sorbitolis, manitolis, hidrintas hidrolizinis krakmolas), titano dioksidas E 171, raudonasis geležies oksidas (E 172) ir sausi spaustuviniai dažai (rafinuotas šelakas ir juodasis geležies oksidas E 172).
 
Roaccutane išvaizda ir kiekis pakuotėje
 
-     Roaccutane 10 mg minkštos kapsulės yra ovalios, nepermatomos, rudai raudonos, ant jų juodai įspausta “ROA 10”. Vienoje minkštoje kapsulėje yra 10 mg izotretinoino.
-     Roaccutane 20 mg minkštos kapsulės yra ovalios, nepermatomos, rudai raudonos, ant jų juodai įspausta “ROA 20”. Vienoje minkštoje kapsulėje yra 20 mg izotretinoino.
 
Kapsulės tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Vienoje pakuotėje yra 20, 30, 50 arba 100 kapsulių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 
Rinkodaros teisės turėtojas
 
UAB „Roche Lietuva“
J.Jasinskio g.16b, LT-01112 Vilnius
Lietuva
 
Gamintojas
 
Roche Latvija SIA, Gunara Astras 8b,
Riga LV-1082,
Latvija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtoją.
 
UAB „Roche Lietuva“
J. Jasinskio 16b
LT-01112 Vilnius
Tel. +370 5 2546799
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-12-03

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Roaccutane, Spuogai