Lamisil


Lamisil kremas 15g N1 (LI)
Lex ano
Kaina apie 8.58 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

LAMISIL 1 % kremas

Terbinafino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą ši lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėja arba per 14 dienų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodyta šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra LAMISIL 1 % kremas ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant LAMISIL 1 % kremą

3. Kaip vartoti LAMISIL 1 % kremą

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti LAMISIL 1 % kremą

6. Kita informacija

1. KAS YRA LAMISIL 1 % KREMAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

LAMISIL kremas yra priešgrybelinis preparatas. Jis naikina odos ligas sukeliančius grybelius. Vaistu gydomos grybelių odos sukeliamos ligos:

pėdų, kirkšnių, lygiosios odos grybelis. Jis taip pat vartojamas odos kandidamikozės bei įvairiaspalvės dedervinės gydymui.

Kaip sužinoti, ar sergama grybelių sukelta liga?

Jeigu įtariate, kad susirgote odos grybeline infekcija, reikia kreiptis pas gydytoją, kuris nustatys ligos diagnozę ir paskirs tinkamą gydymą.

Pėdų grybelis. Ši liga apima tik pėdas, dažniausiai abiejų kojų. Paprastai pažeidžiami tarpupirščiai, tačiau pažeidimas gali apimti padą ar pėdos kraštus. Dažniausiai grybelių pažeista oda įtrūksta ir pleiskanoja, tačiau gali atsirasti ir nedidelis patinimas, pūslelių bei šlapiuojančių opelių.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju LAMISIL kremas netinka. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos LAMISIL tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Kirkšnių grybelis. Ši liga apima tas vietas, kuriose oda raukšlėjasi, ypač jei ji drėgna. Dažniausiai ligos židiniai lokalizuojasi kirkšnyse bei vidiniame šlaunų paviršiuje. Paprastai pažeidžiama dešinė ir kairė šlaunis, tačiau jų pažeidimas dažniausiai būna skirtingo sunkumo. Pažeidimas gali išplisti iki sėdmenų arba net iki skrandžio srities. Ligos židinių gali atsirasti ir kitų vietų odos raukšlėse, pvz., po krūtimis, pažastyse ir kt. Židiniai būna su aiškiais kraštais, gali atsirasti pūslelių. Pažeidimas niežti.

Lygiosios odos grybelis. Liga gali pažeisti bet kurios kūno vietos odą, tačiau dažniausiai pažeidžia galvą, kaklą, veidą ar rankas. Ligos apimtą odą išberia rausvomis apvalios formos dėmėmis. Pažeidimas gali pleiskanoti ir niežtėti.

Odos kandidamikozė. Ši liga irgi lokalizuojasi tose vietose, kurių oda raukšlėta ir prakaituota: po krūtimis, pažastyse ir kt. Paprastai šia liga serga senyvi, nutukę bei tie žmonės, kuriems yra cukrinis diabetas ar kitokia patologija. Pažeista vieta parausta, niežti, pleiskanoja.

Įvairiaspalvė dedervinė. Ligos apimtoje odoje atsiranda pleiskanotų dėmių, kurios dėl pigmento išnykimo pabąla. Saulėje dėmės išryškėja, kadangi jas supanti oda įdega normaliai. Paprastai liga pažeidžia liemenį, kaklą bei rankas ir po kelių mėnesių gali atsinaujinti, ypač būnant karštame ore arba prakaituojant.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LAMISIL 1 % KREMĄ

LAMISIL 1 % kremo vartoti negalima

- Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veiliajai atbr bet kuriai pagalbinei LAMISIL 1 % Kremo medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia

- LAMISIL kremas vartojamas tik iš išorės. Burnos juo tepti negalima, nuryti draudžiama. Reikia saugotis, kad kremo nepatektų į akis.

- Jeigu atsitiktinai vaisto į akis patenka, reikia gerai nuplauti tekančiu vandeniu.

Kitų vaistų vartojimas

- Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

- Ant LAMISIL kremu gydomos vietos kitų vaistų vartoti negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku

Nėščioms moterims be gydytojo paskyrimo LAMISIL kremo vartoti negalima.

Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims LAMISIL kremo vartoti negalima, kadangi veikliosios jo medžiagos terbinafino hidrochlorido patenka į motinos pieną.

Būtina saugoti, kad kūdikis neliestų preparatu gydomų motinos odos vietų, įskaitant krūtis.

Vaikams

Mažesnių nei 12 metų vaikų LAMISIL kremu gydyti negalima.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasNėra duomenų.

3. KAIP VARTOTI LAMISIL 1 % KREMĄ

LAMISIL kremą reikia vartoti tinkamai. Laikykitės žemiau pateiktos instrukcijos.

Suaugusiems žmonėms ir 12 metų bei vyresniems paaugliams

Jei tūbelė yra su membrana, prieš vartojimą ją reikia pradurti dangtelyje esančiu smaigaliu.

Nuvalyti ir nudžiovinti pažeistą odą, nusiplauti rankas.

Atsukti tūbelę ir išspausti šiek tiek kremo ant piršto.

Užsukti tūbelės dangtelį.

Pažeidimą ir aplink jį esančią odą patepti plonu kremo sluoksniu.

Kremą švelniai įtrinti į odą.

Nusiplauti rankas, kad grybelių nuo jų nepatektų ant nepažeistos odos ar kitų žmonių.

Kremu patepus, grybelių pažeistas odos raukšles galima uždengti tamponu, ypač nakčiai. Tokiu atveju kiekvieną kartą reikia naudoti švarų tamponą.

Kiek laiko ir kokiu dažniu LAMISIL kremą vartoti?

Vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta žemiau.

Pėdų grybelis (išskyrus padus ir pėdos kraštus): 1 kartą per parą 1 savaitę.

Pėdų grybelis, pažeidęs pėdų kraštus ( dar vadinamas mokasino tipo pėdų grybelis): tepti 2 kartus per parą 2 savaites.

Lygiosios odos , kirkšnių grybelis: tepti 1 kartą per parą 1 savaitę.

Odos kandidamikozė: 1 – 2 savaites tepti 1 - 2 kartus per parą. Pažeidimas gali būti panašus į kirkšnių

epidermofitiją, tačiau jis dažniau pasireiškia senyviems arba nutukusiems žmonėms, kurių odos

raukšlės drėgnos, bei diabetikams. Tokiems ligoniams vaisto gali prireikti vartoti ilgiau, t. y. 2

savaites.

Įvairiaspalvė dedervinė: 2 savaites tepti 1 - 2 kartus per parą.

LAMISIL kremo reikia vartoti tiek laiko, kiek rekomenduojama, net tuo atveju, jeigu po kelių dienų ligos simptomai palengvėja. Paprastai jie pradeda lengvėti po kelių gydymo parų, tačiau tuo atveju, jeigu preparato vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.

Pažeidimas pradeda mažėti per kelias dienas, tačiau infekciją sunaikinus, oda visiškai išgyja vėliau, net po 4 savaičių. LAMISIL kremas veikia ir baigus gydymo kursą, todėl būklė lengvėja ir po vaisto vartojimo nutraukimo.

Kremas veikia ilgai. Jeigu juo gydoma taip, kaip rekomenduojama, tai per 3 mėnesius po gydymo pėdų epidermofitija atsinaujina arba ja užsikrečia iš naujo mažiau negu 10 iš 100 ligonių.

Jeigu per 2 savaites nuo gydymo pradžios liga nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Gijimo gerinimas

Kad gydymas būtų veiksmingesnis, pažeistą vietą būtina reguliariai nuplauti ir netrinant, bet švelniai nušluostant, gerai nusausinti. Stenkitės neįdrėksti pažeistos vietos, nors ji gali niežėti, kadangi tokiu atveju ji vėl pažeidžiama, todėl gali sulėtėti gijimas arba išplisti infekcija.

Kadangi grybeliais įmanoma užkrėsti kitus žmones, todėl naudokitės atskirais rankšluosčiais ir drabužiais, neduokite jų kitiems. Be to, juos dažnai išskalbkite, kad neužsikrėstumėte pakartotinai.

LAMISIL kremo nurijus

Jeigu Jūs per apsirikimą LAMISIL kremo nurysite arba jeigu jo nurys kitas žmogus, kreipkitės į gydytoją, kad jis patartų, ką daryti.

Pamiršus pavartoti LAMISIL kremo

Jeigu įprastiniu laiku preparato pavartoti pamiršite, patepkite juo odos pažeidimą tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vartokite įprastine tvarka. Jeigu prisiminsite tik tada, kai ateina kitos dozės vartojimo laikas, tepkite tik vieną įprastinę dozę, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. LAMISIL kremu būtina gydytis tinkamai, kadangi įprastiniu laiku odos netepant, liga gali atsinaujinti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Daugumas žmonių LAMISIL kremą toleruoja gerai, tačiau jis, kaip ir kiti vaistai, kai kuriems žmonėms gali sukelti ir šalutinį poveikį. Preparatu patepta oda kartais gali parausti, dilgčioti arba niežėti. Toks poveikis būna silpnas ir nepavojingas. Labai retais atvejais žmonės LAMISIL kremui gali būti alergiški. Tokiu atveju gali atsirasti patinimas, skausmas, odos išbėrimas arba rauplių. Jeigu toks poveikis pasireiškia, LAMISIL vartojimą būtina nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIYTI LAMISIL 1 % KREMĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Užsuktą tūbelę reikia laikyti kartoninėje dėžutėje.

Ant dėžutės ir tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmestį su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikialingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

LAMISIL 1 % kremo sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra terbinafino hidrochloridas. Viename grame LAMISIL kremo yra 10 mg veikliosios medžiagos terbinafino hidrochlorido.

- Pagalbinės medžiagos yra išgrynintas vanduo, natrio hidroksidas, benzilo alkoholis, sorbitano stearatas, cetilo palmitatas, cetilo alkoholis, stearilo alkoholis, polisorbatas 60, izopropilo miristatas.

LAMISIL 1 % kremo išvaizda ir kiekis pakuotėje

LAMISIL tiekiamas tūbelėmis, kurių kiekvienoje yra 15 g kremo.

Gamintojas

Novartis Pharma Produktions GmbH

Öflinger Str. 44, 79664 Wehr

Vokietija

arba

Novartis Consumer Health SA,

Nyon, Šveicarija

Lygiagretus importuotojas

UAB "Lex ano"

Naugarduko g. 3, LT-03231

Vilnius

Lietuva

Perpakavo

BĮ UAB "Norfachema"

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje Novartis (Hellas) A.E.B.E. (S.A.), 12th km National Highway No 1, 144 51, Metamopphosi, Attiki, Graikija.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011- 08 -02 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.