Kalio permanganatas


Kalio permanganatas Valentis milt.tirpalui 10g
Valentis
Kaina apie 1.34 Eur

Informacinis lapelis

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėja arba 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys

1. Kas yra Kalio permanganatas Valentis ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Kalio permanganatą Valentis

3. Kaip vartoti Kalio permanganatą Valentis

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kalio permanganato Valentis laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Kalio permanganatas Valentis milteliai tirpalui

- Veiklioji medžiaga yra 5 g arba 10 g kalio permanganato.

Registravimo liudijimo turėtojas:

UAB „Valentis", Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva

Gamintojas:

UAB „Valentis", Taikos pr. 102, Kaunas, Lietuva

1. KAS YRA Kalio permanganatas VALENTIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Tamsiai arba su raudonu atspalviu violetiniai metalinio blizgesio kristalai arba milteliai. Medžiaga yra stiprus oksidatorius. Sąveikaudama su organinėmis arba kitokiomis lengvai oksiduojamomis medžiagomis, ji gali sukelti sprogimą.

Kalio permanganatas sukelia antiseptinį poveikį. Terpėje, kurioje yra lengvai oksiduojamų medžiagų (organinių medžiagų, pūlių), jis lengvai skyla į deguonį ir mangano dioksidą, kuris priklausomai nuo koncentracijos audinius sutraukia, dirgina arba pridegina. Išsiskyręs laisvas deguonies atomas sukelia antimikrobinį poveikį ir naikina blogą kvapą.

Vartojamas ką tik paruoštas kalio permanganato tirpalas.

Jis tinka žaizdoms ir pūliniams plauti, odai dezinfekuoti sergant kai kuriomis jos ligomis (pvz., egzema), ypač kai yra antrinė infekcija. Be to, tirpalas kartais vartojamas burnai, gerklei, kitoms kūno ertmėms skalauti, skrandžiui plauti apsinuodijus fosforo junginiais ar opijaus alkaloidais.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Kalio permanganatą VALENTIS

Kalio permanganatą Valentis vartoti draudžiama:

- Jeigu yra padidėjęs jautrumas kalio permanganatui

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- Kalio permanganatui reaguojant su lengvai oksiduojamomis medžiagomis, gali įvykti sprogimas.

- Ši medžiaga (ar jos koncentruotas tirpalas), patekusi ant odos ar gleivinės, gali sukelti nudegimą.

- Vaistinio preparato tirpalas nudažo drabužius ir kitokius audinius.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nepastebėta, kad iš išorės vartojamas kalio permanganatas darytų žalingą poveikį vaisiui.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nepastebėta, kad iš išorės vartojamas kalio permanganatas darytų žalingą poveikį žindomam kūdikiui.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasKalio permanganatas, vartojamas iš išorės į sisteminę kraujotaką nepatenka, todėl gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kadangi medikamentas yra stiprus oksidatorius, jis gali mažinti kitokių kartu su juo iš išorės vartojamų preparatų veiksmingumą.

3. KAIP VARTOTI Kalio permanganatą VALENTIS

Kalio permanganatą Valentis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydoma 0,01 % – 5 % koncentracijos tirpalu, kurį reikia paruošti prieš pat vartojimą. Tirpalo galima vartoti kelis kartus per dieną. Žaizdoms plauti, gerklei ir burnai skalauti vartojamas 0,01 % – 0,1 %, žaizdoms ir nudegimams valyti – 2 %, audiniams prideginti – 5 % tirpalas. Sergant kai kuriomis šlapimo ir lyties organų ligomis, skalavimui bei nuodams iš skrandžio šalinti vartojamas 0,02 % – 0,1 % tirpalas.

Jeigu manote, kad Kalio permanganatas Valentis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Kalio permanganato Valentis dozę

Vartojant lokaliai, sisteminis poveikis nepasireiškia. Vartojant per dažnai ar per didelės koncentracijos tirpalą, gali atsirasti odos ar gleivinės dirginimas, uždegimas ar net nudegimas. Nurijus kalio permanganato kristalų arba koncentruoto jo tirpalo, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, kepenų ir inkstų pažeidimas, stemplės nudegimas, edema, prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, sutrikti širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, paruduoti burnos gleivinė. Tokiu atveju patariama gerti daug skysčio, koloidinių tirpalų bei adsorbuojančių medžiagų bei prireikus pradėti simptominį ir palaikomąjį gydymą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Per didelės kalio permanganato koncentracijos tirpalas gali nudeginti audinius.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kalio permanganato VALENTIS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Buteliuką laikyti sandariai uždarytą, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 03 07 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.