Neupogen


Neupogen 300mkg(0.6mg/ml)inj.t.užp.šv.0.5ml N1
Amgen Europe
Kaina apie 102.72 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Neupogen 300 mikrogramų (0,6 mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte

Neupogen 480 mikrogramų (0,96 mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte

Filgrastimas (Filgrastimum)

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Neupogen ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Neupogen

3. Kaip vartoti Neupogen

4. Galimas šalutinis poveikis

5. kaip laikyti Neupogen

6. Kita informacija

1. KAS YRA NEUPOGEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Neupogen – tai žmogaus pagaminta granuliocitų kolonijas stimuliuojančio faktoriaus (G-KSF) forma. G-KSF yra natūraliai sintetinamas organizme. Neupogen užpildytame švirkšte yra veikliosios medžiagos, vadinamos filgrastimu. Filgrastimas – tai sintetinis baltymas, kuris yra beveik tapatus natūraliam G-KSF. Neupogen skatina kaulų čiulpus (gamyklą, kurioje gaminamos kraujo ląstelės) kraujo ląstelių pagaminti daugiau, ypač tam tikrų tipų baltųjų kraujo ląstelių. Baltosios ląstelės yra svarbios, nes jos padeda kovoti su infekcija.

Gydytojas paskyrė Neupogen, kad padėtų Jūsų organizmui gaminti daugiau kraujo ląstelių. Neupogen naudingas, kai pasireiškia kai kurios būklės, jos aprašytos žemiau. Gydytojas paaiškins, kodėl Jums skiria Neupogen.

Chemoterapija

Dėl kai kurių būklių reikia skirti gydymą (vadinamą chemoterapija) vaistais, kurie naikina greitai augančias ląsteles. Baltosios kraujo ląstelės yra labai jautrios chemoterapijos poveikiui, todėl šių ląstelių skaičius Jūsų organizme gali sumažėti. Jei baltųjų kraujo ląstelių kiekis labai sumažėja, jų gali nepakakti sėkmingai kovai su infekciją sukeliančiomis bakterijomis. Neupogen padės Jūsų organizmui pagaminti naujų baltųjų ląstelių.

Kaulų čiulpų transplantacija

Kaulų čiulpai yra "gamykla", kurioje gaminamos naujos kraujo ląstelės (taip pat ir baltosios). Persodinant kaulų čiulpus, kaulų čiulpų imama arba iš Jūsų paties organizmo, ar iš tinkamo donoro, paprastai tai daroma prieš pradedant gydyti didelėmis dozėmis chemoterapiniais vaistais ir (ar) apšvitinant visą kūną. Kaulų čiulpai vėl sušvirkščiami kraujo transfuzijos metu ir po kurio laiko persodinti kaulų čiulpai pradeda gaminti naujas kraujo ląsteles. Neupogen padeda padidinti baltųjų kraujo ląstelių skaičių po kaulų čiulpų persodinimo.

Neutropenija

Neupogen taip pat gali būti vartojamas neutropenija vadinamai ligai gydyti. Tai kraujo sistemos sutrikimas, kurio metu būna labai nedidelis baltųjų kraujo ląstelių skaičius. Dėl šios priežasties gali kartotis infekcijos, jos gali būti sunkios. Neupogen padeda padidinti baltųjų kraujo ląstelių skaičių, todėl organizmas gali geriau kovoti su infekcija.

ŽIV infekcija

Neutropenija dažnai pasireiškia pacientams, kuriems yra ŽIV infekcija, ypač vėlesnėse ligos stadijose. Neutropenijos priežastimi gali būti pats ŽIV virusas ar vaistai, vartojami ŽIV ar susijusioms infekcijoms gydyti. Neutropenija didina sunkių ir pasikartojančių antrinių infekcijų vystymosi riziką. Neupogen nėra skiriamas ŽIV infekcijai gydyti, bet gali būti vartojamas baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti ir taip padėti organizmui kovoti su antrinėmis infekcijomis.

Periferinio kraujo kamieninių ląstelių mobilizacija

Kamieninės ląstelės – tai normalios kaulų čiulpuose gaminamos ląstelės. Jos auga ir vystosi į visas kraujo ląsteles (baltąsias, raudonąsias kraujo ląsteles bei kraujo plokšteles). Paprastai kamieninės ląstelės būna kaulų čiulpuose kol subręsta ir virsta kraujo ląstelėmis, tada jos išmetamos į kraujo sistemą.

Paprastai kamieninių ląstelių kraujyje nebūna daug, todėl, norint jas surinkti, reikia, kad jos iš kaulų čiulpų patektų į kraujotaką. Neupogen tam padeda. Neupogen skatina kamieninių ląstelių išmetimą iš kaulų čiulpų į kraują.

Jei sergate vėžiu, chemoterapija ir (ar) radioterapija, kurios skiriamos pagrindinei ligai gydyti, taip pat gali nuslopinti kaulų čiulpų aktyvumą. Kaulų čiulpų funkcijos atsistatymą galima pagreitinti "mobilizuojant" ir surenkant kai kurias kamienines ląsteles prieš chemoterapiją, o po to grąžinant (transplantuojant) jas atgal. Ši procedūra vadinama periferinio kraujo kamieninių ląstelių transplantacija.

Jei esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, Neupogen bus skiriamas Jūsų kamieninėms ląstelėms mobilizuoti. Iš Jūsų kraujo paimtos ląstelės bus suleistos recipientui, kuris (kuri) prieš tai gydėsi vien tik chemoterapija ar ir po to skirta radioterapija.

Jeigu sergate pjautuvine anemija, pasakykite apie tai gydytojui prieš sušvirkščiant Neupogen.

Gydytojas reguliariai tikrins kraujo ląstelių skaičių, kad nustatytų, kada cirkuliuojančiame kraujyje bus surinkimui pakankamas kamieninių ląstelių kiekis. Kamieninėms ląstelėm surinkti bus naudojamas specialus aparatas, vadinamas kraujo ląstelių separatoriumi. Tam, kad būtų surinktas pakankamas ląstelių kiekis transplantacijai, gali tekti procedūrą kartoti kelias dienas iš eilės.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEUPOGEN

Neupogen vartoti negalima:- jeigu yra alergija filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei Neupogen medžiagai;

- jeigu Jūs esate kamieninių ląstelių donoras, Jūsų amžius turėtų būti nuo 16 iki 60 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikiaPrieš pradėdami vartoti Neupogen, informuokite savo gydytoją, jei:

- jeigu Jūs sergate kita liga (ypač, jei manote, kad tai infekcinė liga);

- jeigu Jūs esate alergiškas;

- jeigu Jūs esate alergiškas lateksui. Šio vaisto talpyklės sudėtyje yra latekso gumos, kuri gali sukelti sunkių alerginių reakcijų.

Gydymo Neupogen metu Jums bus atliekami nuolatiniai kraujo tyrimai siekiant suskaičiuoti neutrofilus ir kitas baltąsias kraujo ląsteles. Pagal šiuos tyrimus Jūsų gydytojas spręs, kaip sekasi gydyti ir ar reikia gydymą tęsti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Svarbu pasakyti gydytojui, jei esate nėščia, manote, kad pastojote, ar ketinate pastoti, nes gydytojas gali nuspręsti, kad Jums šio vaisto vartoti negalima.

Nevartokite šio vaisto, jei žindote kūdikį.

Jei Jūs esate kamieninių ląstelių donorė kitam asmeniui ir esate nėščia arba žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto.

3. KAIP VARTOTI NEUPOGEN

Neupogen visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Šis vaistas vartojamas injekcijomis, jį galima vartoti infuzija į veną (lašelinė) arba švirkšti į audinį, esantį iškart po oda. Tai vadinama poodine injekcija (p.o.). Jeigu šį vaistą vartojate į poodį, gydytojas gali pasiūlyti pačiam išmokti, kaip atlikti injekciją. To išmokyti gali gydytojas ar slaugytoja. Kol neišmokote, nebandykite patys susišvirkšti vaisto. Šio lapelio pabaigoje pateikta dalis informacijos, kurios Jums reikės, bet tam, kad ligos gydymas būtų teisingas, reikia glaudžiai ir nuolat bendradarbiauti su gydytoju. Neupogen kiekis, kurio Jums reikės, priklausys nuo būklės, dėl kurios Jūs vartojate šį vaistą, ir nuo Jūsų kūno masės.

Chemoterapija

Įprastinė dozė suaugusiesiems ir vaikams yra 5 mikrogramai kilogramui kūno masės kasdieną. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 300 mikrogramų. Gydymas paprastai trunka apie 14 dienų. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis, gali tekti gydytis ilgiau, maždaug iki vieno mėnesio.

Kaulų čiulpų transplantacija

Įprastinė pradinė dozė yra 10 mikrogramų kilogramui kūno masės kasdieną. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 600 mikrogramų. Paprastai pirmąją Neupogen dozę Jums paskirs mažiausiai po 24 valandų po chemoterapijos, bet per 24 valandas po kaulų čiulpų transfuzijos. Po to gydytojas patikrins Jūsų kraują, kad galėtų spręsti apie gydymo efektyvumą ir apie tai, kiek jį reikėtų tęsti.

Neutropenija

Įprastinė pradinė dozė yra nuo 5 iki 12 mikrogramų kilogramui kūno masės kasdieną, galima iškart skirti visą dozę ar ją padalinti. Po to gydytojas patikrins Jūsų kraują, kad galėtų spręsti apie gydymo efektyvumą ir nustatytų Jums tinkamiausią dozę. Dėl neutropenijos Neupogen reikia vartoti ilgai.

ŽIV infekcija

Įprastinė pradinė dozė yra nuo 1 iki 4 mikrogramai kilogramui kūno masės kas dieną. Gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kraują, kad galėtų įvertinti gydymo efektyvumą. Kai baltųjų kraujo ląstelių kiekis normalizuosis, gal vaistą bus galima skirti rečiau nei kartą per dieną. Gydytojas ir toliau reguliariai tikrins Jūsų kraują ir rekomenduos tinkamiausią dozę. Neupogen gali tekti vartoti ilgai tam, kad baltųjų kraujo ląstelių kiekis išliktų normalus.

Periferinio kraujo kamieninių ląstelių transplantacija

Jei esate kamieninių ląstelių donoras pačiam sau, įprastinė dozė yra nuo 5 iki 10 mikrogramų kilogramui kūno masės kas dieną. Neupogen reikės vartoti iki 2 savaičių. Gydytojas reguliariai tirs kraują, kad nustatytų tinkamiausią laiką kamieninių ląstelių paėmimui.

Jeigu esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, įprastinė dozė yra 10 mikrogramų kilogramui kūno masės kas dieną. Neupogen reikės vartoti nuo 4 iki 5 dienų.

Pavartojus per didelę Neupogen dozęJei pavartojote per daug vaisto ar kas nors kitas netyčia pavartojo šio vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar vykite tiesiai į ligoninę.

Nustojus vartoti NeupogenJūsų gydytojas pasakys, kada baigti gydymą Neupogen. Normalu skirti keletą gydymo Neupogen kursų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Neupogen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Neupogen kai kuriems pacientams gali sukelti kaulų ir raumenų skausmą. Tai gali būti galvos, nugaros, rankų ir kojų ilgųjų kaulų skausmas. Paklauskite gydytojo, kokie vaistai padėtų numalšinti šį skausmą.

Dėl Neupogen Jums gali prasidėti skausmingas šlapinimasis, bet tai nėra būdingas reiškinys. Jei yra tokia problema, pasitarkite su gydytoju.

Kai kuriems pacientams gali parausti, tinti arba niežėti injekcijos vieta. Jei pastebėjote tinimą ar kraujosruvas, kurios nepraeina, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Yra gauta pranešimų apie Neupogen sukeltas alerginio tipo reakcijas, pvz., odos bėrimą, iškilusias, niežtinčias odos sritis ir anafilaksiją (silpnumas, kraujospūdžio sumažėjimas, apsunkintas kvėpavimas ir veido tinimas). Jeigu manote, kad Jums prasidėjo tokio tipo reakcija, nutraukite Neupogen injekciją ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos.

Kitas šalutinis poveikis: viduriavimas, kraujavimas iš nosies, plikimas, sąnarių skausmas ir bėrimas. Retai gali laikinam sumažėti kraujo spaudimas ar atsirasti kraujagyslių sutrikimų (dėl to gali skaudėti, gali atsirasti raudonis ar tinti galūnės). Padidėjusi blužnis ar kepenys, kalcio mažėjimas kauluose, kraujas šlapime yra tie požymiai, kurie buvo pastebėti tik pacientams, nuolat vartojantiems Neupogen, ir sergantiems retomis ligomis, pavyzdžiui, lėtine neutropenija.

Saugumo duomenų apie ilgalaikį Neupogen vartojimą kamieninių ląstelių donorystei sveikiems donorams yra nedaug. Pastebėta blužnies padidėjimo ar plyšimų atvejų ląstelių donorams ir pacientams, vartojantiems G-KSF. Keli blužnies plyšimo atvejai buvo martini.

Labai svarbu, kad, pajutę skausmą viršutinėje kairėje pilvo dalyje arba peties viršūnės skausmą, iš karto praneštumėte gydytojui, nes tai gali rodyti blužnies sutrikimų pradžią.

Kraujyje gali atsirasti tam tikrų cheminių pakitimų ir padidėti kepenų fermentų koncentracija, bet šiuos sutrikimus galima nustatyti atliekant įprastinius kraujo tyrimus. Kartais gali sumažėti trombocitų kiekis ir todėl atsirasti mėlynių. Gali sumažėti raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (išsivystyti anemija), dėl ko galite jausti nuovargį.

Jei esate kamieninių ląstelių donoras, tikėtina, kad padidės baltųjų kraujo ląstelių skaičius. Nėra duomenų apie kenksmingas šio reiškinio pasekmes. Normalus baltųjų kraujo ląstelių skaičius atsistatys, kai baigsite vartoti vaistą.

Jeigu sergate pjautuvine anemija, būtinai apie tai pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti Neupogen. Pjautuvine anemija sergantiems pacientams Neupogen vartojimas provokavo ligos krizę.

Šalutinis poveikis būna veikiau nuo chemoterapijos arba pačios ligos, nei nuo Neupogen poveikio. Kai kuriems Neupogen vartojusiems pacientams atsirado toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis, kurio priežastis iki šiol nėra žinoma:

- suaugusiųjų kvėpavimo slopinimo sindromas (būklė, sukelianti dusulį labai sunkiai sergantiems pacientams);

- vartojant G-KSF retai pasireiškė kvėpavimo sutrikimai. Jeigu kosite, karščiuojate, jeigu Jums sunku kvėpuoti ar, jeigu atkosėjote kraujo, apie tai pasakykite gydytojui;

- slyvos spalvos, iškilusių ir skausmingų židinių susidarymas ant galūnių (kartais ant veido ir kaklo) ir karščiavimas (Sweet'o sindromas);

- reumato suaktyvėjimas;

- odos, inkstų ir kepenų kraujagyslių uždegimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikiį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jei Jums kelia nerimą šie arba kiti nepageidaujami reiškiniai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Labai svarbu, kad paskambintumėte gydytojui, jeigu manote, kad susirgote infekcine liga. Infekcija gali pasireikšti įvairiais būdais. Stebėkite, ar kūno temperatūra nepakilo iki 37,8°C ar aukščiau, ar nėra šaltkrėčio arba kitų infekcijos požymių, pavyzdžiui, bėrimo, gerklės skausmo, viduriavimo, ausų skausmo, apsunkinto ar skausmingo kvėpavimo, ar tokių sutrikimų kaip kosulys ar dusulys. Jeigu karščiuojate arba yra kuris nors iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vykite tiesiai į ligoninę.

5. KAIP LAIKYTI NEUPOGEN

Neupogen laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Jei netyčia palaikysite Neupogen minusinėje temperatūroje, jo stabilumas nuo to nepakis. Vaistą visada laikyti gamintojo pakuotėje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant etiketės po „Tinka iki" arba EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Neupogen sudėtis- Veiklioji medžiaga yra filgrastimas.

Viename Neupogen 300 mikrogramų užpildytame švirkšte yra 0,5 ml injekcinio tirpalo, kuriame yra 300 mikrogramų (30 milijonų filgrastimo vienetų). 1 ml injekcinio tirpalo yra 600 mikrogramų (0,6 mg) filgrastimo.

Viename Neupogen 480 mikrogramų užpildytame švirkšte yra 0,5 ml injekcinio tirpalo, kuriame yra 480 mikrogramų (48 milijonai filgrastimo vienetų). 1 ml injekcinio tirpalo yra 960 mikrogramų (0,96 mg) filgrastimo.

- Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis, natrio acetatas* ir polisorbatas 80, injekcinis vanduo.

*Natrio acetatas gaunamas ledinę acto rūgštį titruojant natrio hidroksidu.

Neupogen išvaizda ir kiekis pakuotėjeNeupogen yra skaidrus injekcinis tirpalas, tiekiamas užpildytuose švirkštuose.

Pakuotėje yra vienas arba penki švirkštai. Švirkštai yra vienkartinio naudojimo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Amgen Europe BV,

Minervum 7061,

4817 ZK Breda,

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Amgen Switzerland AG Vilniaus filialas

+370 698 3 66 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-10 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.