Megace


Megace 160mg tabletės N30
Bristol-Myers Squibb
Kaina apie 49.85 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Megace 160 mg tabletės

Megestrolio acetatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Megace ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Megace

3. Kaip vartoti Megace

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Megace

6. Kita informacija

1. KAS YRA MEGACE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Megace veiklioji medžiaga yra megestrolio acetatas, kuris priklauso vaistų, vadinamų progestagenais, grupei. Be to, progestagenai yra natūralūs hormonai, kuriuos gamina moterų kiaušidės.

Megace tabletės vartojamos pažengusiam (t.y. atsinaujinusiam, neoperuojamam, išplitusiam) krūties vėžiui gydyti. Šis vaistas trikdo naviko augimą.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MEGACE

Megace vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) megestrolio acetatui arba bet kuriai pagalbinei Megace medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jūs sergate arba anksčiau sirgote tromboflebitu;

- jeigu Jūs sergate arba anksčiau sirgote sunkia kepenų liga.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui. Nėštumo laikotarpiu Megace vartoti negalima, kadangi šis vaistas gali didinti lytinių organų apsigimimo pavojų.

Jeigu žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. Vartojant Megace, kūdikio žindyti negalima.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasGebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus Megace neturėtų veikti, tačiau jeigu nerimaujate, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Megace medžiagas

Megace tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI MEGACE

Megace visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta paros dozė yra 160 mg. Tabletę galima perlaužti, kad būtų lenviau nuryti.

Pavartojus per didelę Megace dozę

Išgėrusi per didelę Megace dozę, tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

Perdozavus gali pasireikšti tokių simptomų: viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas, dusulys, kosulys, netvirta eisena, vangumas ir krūtinės ląstos skausmas.

Pamiršus pavartoti Megace

Svarbu neužmiršti šio vaisto gerti nustatyti laiku. Užmirštą Megace dozę prisiminusi išgerkite kiek įmanoma greičiau, o kitą gerkite įprastu laiku. Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Megace

Staiga nutraukus Megace vartojimą, kartais gali pasireikšti taip vadinamų nutraukimo simptomų: apetito stoka, vėmimas, pilvo skausmas, apatija, sutrikusi orientacija ir silpnumas. Jeigu, baigusi vartoti Megace, pajutote tokių simptomų arba blogai jaučiatės, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Megace, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau nurodyto šalutinio poveikio priežastis gali būti kraujo krešulys plaučiuose arba kojų venose. Retais atvejais kraujo krešuliui užkimšus plaučių kraujagysles gali ištikti mirtis, todėl būtina tuoj pat pranešti gydytojui, jeigu:

§ staiga išnyksta judesių koordinacija;

§ kalba staiga pasidaro neaiški;

§ pradeda skaudėti ranką, kirkšnį arba koją (ypač blauzdą);

§ staiga prasideda dusulys;

§ pasireiškia rankos ar kojos silpnumas, nejautra arba skausmas;

§ pradeda stipriai arba staiga skaudėti galvą;

§ pasireiškia alpimas.

Dažnai (nuo 1 iki 10 iš 100 šį vaistą vartojančių pacientų) pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, dujų išėjimas, išbėrimas, silpnumas ir energijos stoka, skausmas, patinimas, kraujavimas iš gimdos moterims ir erekcijos sutrikimų vyrams.

Be to, gali pasireikšti ir kitoks šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas – tai naviko simptomų paūmėjimas, antinksčių liaukos nepakankamumas (sumažėja apetitas, svoris, kraujospūdis, jaučiamas silpnumas ir kt.), Kušingo sindromas (veide, kakle ir kūne susikaupia riebalų, išretėja kaulai, padidėja cukraus kiekis kraujyje ir kt.), cukrinis diabetas, padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje, padidėjęs apetitas, pakitusi nuotaika, riešo kanalo tunelio sindromas (plaštakos pirštų skausmas, deginimo pojūtis, dilgčiojimas), abejingumas aplinkai, širdies nepakankamumas, padidėjęs kraujospūdis, karščio pylimas, dusulys, vidurių užkietėjimas, plaukų slinkimas, dažnas šlapinimasis, svorio prieaugis.

Jei kuris nors aukščiau minėtas šalutinis poveikis nepraeina arba pradeda varginti, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MEGACE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant etiketės, dėžutės ar buteliuko po „Tinka iki" arba „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Megace vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Megace sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra megestrolio acetatas. Kiekvienoje tabletėje jo yra 160 mg.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, povidonas K30, karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas, išgrynintas vanduo.

Megace išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletė yra beveik baltos spalvos, abipus išgaubtos, ovalo formos. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta "160", kitoje - vagelė.Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Buteliuke yra 30 tablečių.

Kartono dėžutėje yra vienas stiklo buteliukas (gintaro spalvos) su vatos kamšteliu ir sandariu polipropileniniu dangteliu.

Rinkodaros teisės turėtojas

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.

Lövőház u. 39

1024, Budapest

Vengrija

Gamintojas

Lawrence Laboratories

Unit 12, Distribution Centre

Shannon Free Zone, Shannon Industrial Estate

County Clare

Airija

arba

PharmaSwiss d.o.o.

Wolfova ulica 1

1000 Ljubljana

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „PharmaSwiss"

Šeimyniškių 21B

LT-09200 Vilnius

Tel.: +370 5 2790762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-07 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.