Holoxan


Holoxan 1g milteliai injekciniam tirpalui N1
Baxter
Kaina apie 40.38 Eur

INFORMACINIS LAPELIS
 
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
-Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  
Lapelio turinys
1.                   Kas yra Holoxan ir nuo ko jis vartojamas
2.                   Kas žinotina prieš vartojant Holoxan
3.                   Kaip vartoti Holoxan
4.                   Galimas šalutinis poveikis
5.                   Holoxan laikymo sąlygos
6.                   Kita informacija
 
 
Holoxan 500 mg milteliai injekciniam tirpalui
Holoxan 1 g milteliai injekciniam tirpalui
Ifosfamidas
 
-Veiklioji medžiaga yra ifosfamidas
-Pagalbinių medžiagų nėra
  
Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Baxter Oncology GmbH
Kantstraße 2
D-33790 Halle
Vokietija
  
1.                   KAS YRA HOLOXAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS  
Holoxan yra priešnavikinis vaistinis preparatas.
Šiuo vaistiniu preparatu turi gydyti tik patyręs onkologas.
Holoxan vartojama kai yra:
 
Sėklidžių augliai (sėklidžių vėžys)
Pacientų, kuriems yra progresavęs, t. y. II – IV stadijos (pagal TNM klasifikaciją), auglys (seminoma ar ne seminoma), kombinuotoji chemoterapija tokiu atveju, jei auglio reakcijos į pradinę chemoterapiją nėra arba ji yra nepakankama.


Kiaušidžių vėžys
Pacienčių, kurioms yra progresavęs, t. y. III – IV stadijos (pagal FIGO klasifikaciją), vėžys, kombinuotoji chemoterapija tokiu atveju, jei pradinė chemoterapija platina ar kitokiais preparatais yra neveiksminga.
 
Gimdos kaklelio vėžys
Pacienčių, kurioms yra progresavęs, t. y. III – IV stadijos (pagal FIGO klasifikaciją), arba atsinaujinęs vėžys, monoterapija.
 
Krūtų vėžys
Progresavusio, vaistiniams preparatams atsparaus arba atsinaujinusio krūtų vėžio paliatyvusis gydymas.
 
Nesmulkialąstelinis bronchų vėžys (tam tikra plaučių vėžio forma)
Ligoniams, kuriems yra inoperabilus ar metastazavęs auglys, monoterapija ar kombinuotoji chemoterapija.
 
Smulkialąstelinis bronchų vėžys (tam tikra plaučių vėžio forma)
Smulkialąstelinio bronchų vėžio kombinuotoji chemoterapija.
 
Minkštųjų audinių sarkoma (įskaitant osteosarkomą ir rabdomiosarkomą)
Osteosarkomos (kaulų auglio) ar rabdomiosarkomos (skersaruožių raumenų auglio) monoterapija arba kombinuotoji chemoterapija tokiu atveju, jei įprastinis gydymas yra neveiksmingas. Kitokių minkštųjų audinių sarkomų monoterapija arba kombinuotoji chemoterapija, jei gydymas chirurginiu būdu ir radioaktyviaisiais spinduliais yra neveiksmingas.
 
Ewing sarkoma (tam tikras kaulų auglys)
Kombinuotoji chemoterapija, jei pirminis gydymas citostatiniais vaistais yra neveiksmingas.
 
Kasos vėžys
Progresavusio auglio monoterapija ar kombinuotoji chemoterapija, jei kitokios gydymo formos yra neveiksmingos.
 
Ne Hodžkino limfoma (limfinio audinio auglys)
Pacientų, kuriems yra labai piktybiška ne Hodžkino limfoma, kombinuotoji chemoterapija tokiu atveju, jei auglys į pradinę chemoterapiją nereaguoja arba reaguoja nepakankamai. Atsinaujinusios limfomos kombinuotoji chemoterapija.
 
Hodžkino limfoma (specifinė limfinio audinio liga)
Ligonių, kuriems yra vaistams atspari arba atsinaujinusi limfoma, kombinuotoji chemoterapija tokiu atveju, jei pradinis gydymas citostatiniais vaistais yra neveiksmingas. 
  
2.                   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HOLOXAN  
Holoxan vartoti draudžiama: -     padidėjęs jautrumas ifosfamidui;
-labai nuslopinta, ypač pacientams, kurie neseniai gydyti radioaktyviais spinduliais ir (arba) citostatiniais vaistais, kaulų čiulpų veikla;
-yra aktyvi infekcinė liga;
-susilpnėjusi inkstų veikla ir (arba) sutrikęs šlapimo nutekėjimas;
-yra šlapimo pūslės uždegimas;
-moteris nėščia arba žindo (žr. specialų nurodymą).
Dėl galimo toksinio poveikio CNS ifosfamidu gydomus pacientus būtina labai atidžiai stebėti. Jei pasireiškia encefalopatija (neuždegiminio pobūdžio smegenų liga), gydymą ifosfamidu reikia nutraukti visam laikui.
Jei vartojant Holoxan atsiranda šlapimo pūslės uždegimas, dėl kurio šlapime būna daugiau ar mažiau kraujo (mikrohematurija ar makrohematurija), kol uždegimas praeis, preparato vartoti negalima.
 
Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradedant gydymą, reikia patikrinti, ar nesutrikęs šlapimo tekėjimas nutekamaisiais latakais, ar nėra šlapimo pūslės uždegimo, infekcinės ligos, ar nesutrikusi elektrolitų pusiausvyra. Jei tokių pokyčių yra, juos reikia pašalinti.
Holoxan, kaip ir kitokių citostatinių vaistų, reikia atsargiai skirti nusilpusiems, pagyvenusiems ir tokiems ligoniams, kurie neseniai buvo švitinti radioaktyviaisiais spinduliais. Be to, jo taip pat atsargiai reikia vartoti žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs, pvz., sergantiems cukriniu diabetu, lėtiniu kepenų ar inkstų veiklos nepakankamumu.
Jei smegenyse yra metastazių, centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų ir (arba) sutrikusi inkstų veikla, paciento sveikatą reikia nuolat stebėti.
 
Holoxan vartojimas su maistu ir gėrimais Apskritai ifosfamidu gydomi žmonės alkoholinių gėrimų turėtų negerti. Kadangi greipfrutų sultyse yra medžiagos, mažinančios ifosfamido aktyvavimą, vadinasi, ir veiksmingumą, mėgautis greipfrutais ar jų sultimis negalima.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jei dėl gyvybei gresiančio pavojaus pacientę būtina gydyti pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais, gydytojų konsiliumui būtina nuspręsti, ar nėštumo nereikėtų nutraukti. Paskutiniuosius 6 nėštumo mėnesius, jei gydymo atidėti negalima, o pacientė kūdikio nori, Holoxan vartoti galima, tačiau prieš gydymą ligonę reikia informuoti, kad yra, nors ir mažas, teratogeninio poveikio atsiradimo pavojus.
Moteriai, gydomai Holoxan, žindyti draudžiama.
 
Priemonės, apsaugančios nuo pastojimo
Ifosfamidas gali sukelti apsigimimą. Vaistinio preparato vartojimo laikotarpiu rekomenduojama nepastoti. Vyrams, kurie bus gydomi Holoxan, reikėtų patarti prieš vaisto vartojimą sėklą konservuoti. Holoxan gydoma moteris turi saugotis, kad nepastotų. Jeigu ji vis dėl to tampa nėščia, turi kreiptis į genetikos specialistą.
Nustatant vyrų ir moterų kontracepcijos laikotarpį po vaisto vartojimo, reikia atsižvelgti į pagrindinės ligos prognozę ir tėvų norą turėti vaiką. Tokiu atveju taip pat reikalinga genetikos specialisto konsultacija.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ifosfamidas, ypač vartojamas kartu su CNS veikiančiais vaistiniais preparatais ir alkoholiu, gali sukelti tiesioginį (encefalopatiją, t. y. neuždegiminio pobūdžio smegenų ligą) ir netiesioginį (pykinimą, vėmimą) poveikį, todėl gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir prižiūrėti veikiančius įrenginius.
  Kitų vaistų vartojimas Toksinis Holoxan poveikis kaulų čiulpams gali būti didesnis, jei jo vartojama kartu su kitokiais citostatiniais vaistais arba šiuo vaistiniu preparatu gydomas pacientas švitinamas radioaktyviaisiais spinduliais. Ifosfamidas gali stiprinti radioaktyviųjų spindulių sukeltą odos reakciją. Jei nefrotoksinių vaistų, pvz., cisplatinos, aminoglikozidų, acikloviro arba amfotericino, neseniai vartota arba vartojama kartu su ifosfamidu, nefrotoksinis (toksinis poveikis inkstams) pastarojo vaistinio preparato poveikis ir kaip jo pasekmė toksinis poveikis kraujo gamybai bei centrinei nervų sistemai didėja.
 
Jei vartojant ifosfamido atliekama vakcinacija, dėl imuninės sistemos slopinimo galima silpnesnė organizmo reakcija į vakciną (skiepus). Jei vakcinuojama gyva vakcina, pažeidimų gali sukelti pati vakcina.
 
Jei kartu su ifosfamidu vartojama varfarino, galimas didesnis kraujo krešėjimo slopinimas, todėl gali dažniau prasidėti kraujavimas.
Jei įtariama, kad yra ifosfamido sukelta encefalopatija (neuždegiminio pobūdžio snegenų liga), CNS veikiančių vaistinių preparatų (pvz., vėmimą slopinančių, trankviliantų, narkozę sukeliančių, antihistamininių) galima vartoti tik labai atsargiai arba, jei tik galima, jų vartojimą reikia nutraukti.
 
Be to, sąveika galima ifosfamido vartojant kartu su:
-alopurinoliu, hidrochlortiazidu (stipriau slopinama kaulų čiulpų veikla);
-chlorpromazinu, trijodtironinu arba aldehiddehidrogenazės inhibitoriais, pvz., disulfiramu (stiprėja gydomasis ir toksinis poveikis);
-sulfanilkarbamido dariniais (stiprėja minėtų junginių cukraus kiekį kraujyje mažinantis poveikis);
-fenobarbitaliu, fenitoinu, chloralio hidratu (minėti medikamentai gali indukuoti kepenų mikrosomų fermentus);
-suksametonijumi (stiprėja raumenis atpalaiduojantis poveikis).
  
3.                   KAIP VARTOTI HOLOXAN  
Holoxan skirti gali tik patyręs onkologas.
Dozavimas visuomet turi būti individualus.
Jei suaugęs pacientas gydomas vienu Holoxan, dažniausiai jo dozė injekuojama ne visa iš karto, bet dalimis (vadinamasis frakcionuotas dozavimas).
Jei nepaskirta kitaip, tinka tokios dozavimo rekomendacijos.
Vaistinį preparatą dozuojant frakcionuotai (infuzijos trukmė priklausomai nuo tūrio būna nuo 30 iki 120 min.), paprastai 5 dienas iš eilės į veną injekuojama 1,2 – 2,4 g ifosfamido/m² kūno paviršiaus (iki 60 mg/kg kūno svorio).
Didelę Holoxan dozę galima vartoti ir iš karto: dažniausiai tokiu atveju vaistinis preparatas sulašinamas į veną per 24 val. Dozė paprastai yra 5 g/m² kūno paviršiaus (125 mg/kg svorio). Vartoti didesnę negu 8 g/m² kūno paviršiaus (200 mg/kg svorio) dozę vienam gydymo kursui draudžiama. Vartojant didesnę dozę būtina įsidėmėti, kad toksinis vaistinio preparato poveikis kraujo gamybai, šlapimo latakams, inkstams ir CNS irgi didesnis.
Ifosfamido tirpalo koncentracija turi būti ne didesnė kaip 4 %.
Kaip ir vartojant bet kurio kito citostatinio vaisto, prieš kiekvieną chemoterapijos kursą bei tarp gydymo kursų reikia kontroliuoti kiekybinę kraujo ląstelių sudėtį ir atsižvelgiant į gautus duomenis koreguoti vaistinio preparato dozę.
Nurodymas. Rekomendacijos dozei mažinti, atsižvelgiant į kaulų čiulpų veiklos slopinimą
 

Leukocitų kiekis
Trombocitų kiekis
Dozė
Daugiau negu 4000
Daugiau negu 100000
100% numatytos dozės
4000 – 2500
100000 – 50000
50% numatytos dozės
Mažiau negu 2500
Mažiau negu 50000
Vaistinio preparato nevartoti, kol sunormalės kraujas, arba spręsti individualiai

Jei Holoxan vartojama kartu su kitais citostatiniais preparatais, dozę būtina koreguoti remiantis rekomenduojama kompleksinio gydymo schema. Be to, dozę gali tekti keisti, jei Holoxan vartojama kartu su kitais vaistiniais preparatais, sukeliančiais toksinį poveikį kaulų čiulpams.
 
Nurodymas
Kadangi ifosfamidas šlapimo organams daro toksinį poveikį, jį reikėtų vartoti kartu su vaistiniu preparatu mesna. Kitokių (toksinio ir gydomojo) ifosfamido efektų mesna neveikia. Jei vartojant vaistinio preparato atsiranda šlapimo pūslės uždegimas ir šlapime atsiranda kraujo (mikrohematurija arba makrohematurija), kol šie reiškiniai išnyks, Holoxan reikia nevartoti.
Vartojimo būdas ir trukmė Gydymo kursą reikia kartoti kas 3 – 4 savaites. Intervalo tarp kursų trukmė priklauso nuo kraujo sudėties pakitimų ir nepageidaujamo poveikio išnykimo laiko.
Kad nebūtų pažeisti šlapimo organai, ligonis kartu su preparatu turi vartoti vaistinio preparato mesna.
Būtina reguliariai stebėti kiekybinę kraujo ląstelių sudėtį, inkstų funkciją, taip pat šlapimo kiekį ir jo nuosėdas.
Reikia laiku vartoti vėmimą slopinančių vaistinių preparatų.
 
Tirpalo gamyba
Kad iš sausos medžiagos būtų galima paruošti 4% izotoninį injekcinį tirpalą, miltelius reikia ištirpinti nurodyto tūrio (jis priklauso nuo vaisto dozės) injekciniame vandenyje.
 

Milteliai
200 mg
500 mg
1 g
2 g
3 g
Injekcinis vanduo
5 ml
13 ml
25 ml
50 ml
75 ml

 
Milteliai lengvai ištirpsta, jei įšvirkštus vandens į flakoną jis 0,5 – 1 min. energingai purtomas. Jei milteliai gerai neištirpsta, rekomenduojama tirpalą kelias minutes palaikyti ramiai.
Paruoštas ir laikomas ne didesnėje kaip 8°C temperatūroje (šaldytuve) tirpalas tinka vartoti 24 val.
Lašinimui (30 – 120 min.) į veną paruoštas tirpalas skiedžiamas 250 ml Ringerio arba 5% gliukozės, arba 0,9% valgomosios druskos tirpalu. Jei numatoma vaistinį preparatą lašinti 1 – 2 val., rekomenduojama paruoštą tirpalą skiesti 500 ml Ringerio, 5 % gliukozės, arba 0,9 % valgomosios druskos tirpalu. Jei vartojama didelė Holoxan dozė, pvz., 5 g/m², vaistinį preparatą į veną reikia lašinti ilgai, todėl 24 valandas trunkančiai infuzijai paruoštas tirpalas skiedžiamas 3 litrais 5 % gliukozės arba 0,9 % valgomosios druskos tirpalo.
 
Pavartojus per didelę Holoxan dozę Perdozavus Holoxan, dažniausiai pasireiškia kaulų čiulpų veiklos slopinimas, paprastai leukopenija (leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas). Kaulų čiulpų veiklos slopinimo trukmė ir sunkumas priklauso nuo perdozavimo laipsnio. Pacientą būtina nuolat stebėti ir dažnai tikrinti jo kraujo ląstelių kiekybinę sudėtį. Jei atsiranda sunki neutropenija (granuliocitų kiekio sumažėjimas), infekcijos profilaktikai arba jos sukeltai ligai gydyti būtina vartoti tinkamų antibiotikų. Norint pašalinti trombocitopeniją (trombocitų kiekio sumažėjimą), reikia perpilti pakankamą kiekį trombocitų. Jei nevartojama jokių profilaktikos priemonių arba jos yra nepakankamos, gali pasireikšti sunkus hemoraginis cistitas (kraujuojantis šlapimo pūslės uždegimas).
Ifosfamidą galima šalinti dialize. Gydant perdozavimą būtina neatidėliotina kraujo dializė.
 
Nurodymas Jei Holoxan patenka šalia venos, audiniai nežalojami, kadangi citostatinis ifosfamido poveikis atsiranda tik po to, kai vaistas aktyvuojamas kepenyse.  
4.                   GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS  
Holoxan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kraujas ir kaulų čiulpai
Kaulų čiulpų slopinimo stiprumas priklauso nuo Holoxan dozės. Gali pasireikšti leukopenija (kraujyje sumažėti leukocitų kiekis), trombocitopenija (kraujyje sumažėti trombocitų kiekis), anemija (mažakraujystė).
Dažniausiai galima leukocitopenija ir su ja susijusi antrinės infekcijos sukelta liga (ji gali būti pavojinga gyvybei), pasireiškianti karščiavimu. Be to, dažniau galima trombocitopenija bei su ja susijęs kraujavimas.
Paprastai leukocitų ir trombocitų labiausiai sumažėja 1 – 2 gydymo savaitę, tačiau per 3 – 4 savaites nuo gydymo pradžios jų kiekis sunormalėja. Mažakraujystė dažniausiai atsiranda po kelių gydymo kursų. Didelė vienkartinė Holoxan dozė leukocitopeniją sukelia dažniau, negu tokia pati dozė, suvartojama per kelias dienas. Neseniai kitokiais chemoterapiniais vaistais ir (arba) radioaktyviaisiais spinduliais gydytiems pacientams ir tiems ligoniams, kurių inkstų veikla susilpnėjusi, vartojant Holoxan, kaulų čiulpai gali būti slopinami labiau.
 
Virškinimo traktas
Pykinimas ir vėmimas yra nuo dozės priklausomas nepageidaujamas poveikis: maždaug pusė atvejų būna vidutinio sunkumo arba sunkūs. Rečiau išnyksta apetitas, užkietėja viduriai, pasireiškia viduriavimas, burnos gleivinės uždegimas, pvz., stomatitas ir mukozitas.

Inkstai ir šlapimo nutekamieji latakai
Hemoraginis cistitas (kraujuojantis šlapimo pūslės uždegimas): mikrohematurija (šlapime mikrokslopu pstebima eritrocitų) bei makrohematuria (paprasta akimi šlapime pastebima kraujo) yra dažniausia ir nuo dozės priklausoma ifosfamido komplikacija.
Dažniau gali sutrikti inkstų kanalėlių veikla: atsiranda hiperaminoacidurija, fosfaturija, acidozė ar proteinurija, galimas net Fankonio sindromas. Dėl šių pokyčių vaikams gali pasireikšti rachitas, o suaugusiems žmonėms išakyti kaulai.
Pastebėta pavienių hipokaliemijos atvejų. Inkstų, paprastai proksimalinių kanalėlių, veikla gali sutrikti dažniau, jei pašalintas vienas inkstas, kartu su Holoxan vartojama vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra platinos, arba vartojant Holoxan pilvo organai (taip pat inkstai arba likęs inkstas) švitinami radioaktyviaisiais spinduliais.
Retkarčiais sutrinka glomerulų veikla: serume padidėja kreatinino koncentracija, sumažėja kreatinino klirensas, atsiranda proteinurija. Galima inkstų glomerulų veiklos sutrikimo priežastis yra didelė vienkartinė Holoxan dozė ir kartu vartojami vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra platinos. Kartu su ifosamidu skirti vaistinių preparatų, galinčių sukelti nefrotoksinį poveikį, pvz., acikloviro, aminoglikozidų arba amfotericino B, reikia atsargiai, kadangi jie inkstų kanalėlių pažeidimo nors ir nedidina, tačiau glomerulų veiklą gali dar labiau pabloginti.
Retai galima sunki nefropatija (inkstų liga).
Minėtas nepageidaujamas poveikis dažnesnis vaikystėje (ypač jaunesniems kaip 3 metų vaikams) ir tokiu atveju, jei bendra, t. y. suvartota nuo gydymo pradžios, Holoxan dozė yra didelė.
Prieš pradedant gydymą reikia patikrinti inkstų glomerulų ir kanalėlių veiklą. Ją reikia stebėti tiek gydymo laikotarpiu, tiek po jo.
 
Centrinė nervų sistema
10 – 20 % Holoxan vartojančių ligonių galima encefalopatija (ne uždegiminio pobūdžio smegenų liga). Ji gali atsirasti nuo gydymo pradžios praėjus kelioms valandoms arba dienoms. Encefalopatija galima dažniau pacientams, kurių bloga bendroji būklė, susilpnėjusi inkstų veikla (kreatinino koncentracija serume didesnė negu 1,5 mg/100 ml), kuriems dėl kliūties šlapimo nutekamuosiuose latakuose (pvz., dėl auglio dubenyje) sutrikęs šlapimo nutekėjimas, bei ligoniams, kurie neseniai vartojo nefrotoksinių vaistinių preparatų, pvz., cisplatinos. Be to, ji dažnesnė, jei pacientas pagyvenęs, piktnaudžiavo alkoholiu, jei serume mažiau albuminų arba hidrokarbonatų, sutrikusi kepenų veikla arba kartu su Holoxan vartojama didelė vėmimą slopinančių vaistinių preparatų dozė. Dažniausiai encefalopatija pasireiškia snauduliu, kuris gali didėti ir pereiti į mieguistumą arba net komą. Galimi ir kitokie encefalopatijos simptomai: silpnumas, užmaršumas, depresinė psichozė, orientacijos sutrikimas, neramumas, suglumimas, haliucinacijos, smegenėlių pažeidimo simptomai, nesusivaldymas ir traukuliai. Paprastai encefalopatija būna laikina: po paskutinės ifosfamido dozės vartojimo ji dažniausiai per kelias dienas praeina savaime. Sunki encefalopatijos eiga būna retai: pastebėta tik pavienių mirties atvejų ir jie buvo susiję su labai didele ifosfamido doze. Jei kurso dozė suvartojama per kelias dienas (vadinamasis frakcionuotas dozavimas), encefalopatija būna daug rečiau ir lengvesnė.
Retai gali sutrikti rega ir atsirasti svaigulio priepuolių.

Kepenys
Kai kada gali padidėti kepenų fermentų (SGOT, SGPT, gama-GPT) aktyvumas ir (arba) padaugėti bilirubino.

Širdis, kraujotaka, plaučiai
Pastebėta lėtinės intersticinės plaučių fibrozės (plaučiuose padaugėjo jungiamojo audinio) ir plaučių uždegimo pavienių atvejų. Buvo vienas toksinės alerginės plaučių edemos atvejis.
Jei pacientas vartoja arba neseniai vartojo antraciklinų ir (arba) yra gydomas labai didele ifosfamido doze, labai retai jam gali atsirasti širdies nepakankamumo simptomų,  EKG ST intervalo ir atstumo tarp S ir T dantelių pokyčių, sutrikti prieširdžių arba skilvelių ritmas, todėl širdies liga sergančiam ligoniui Holoxan reikia skirti labai atsargiai, be to, būtina reguliariai kontroliuoti elektrolitų kiekį serume.
 
Lyties organai Kadangi Holoxan turi alkilinamųjų savybių, jis gali sutrikdyti spermatogenezę (sėklos atsiradimą), t. y. sukelti azoospermiją (spermijų trūkumą sėkloje) arba ilgai trunkančią oligospermiją (spermijų kiekio sumažėjimą), rečiau pažeisti, kartais visam laikui, ovuliaciją (subrendusio kiaušinėlio išskyrimą iš kiaušidės), todėl gali atsirasti amenorėja (susilaikyti mėnesinės) bei sumažėti moteriškų lytinių hormonų kiekis.
 
Antriniai augliai
Gydymo ifosfamidu, kaip ir kitokiais citotoksiniais vaistais, vėlyvoji pasekmė yra didesnis antrinių auglių arba jų pirmtakų atsiradimo pavojus: dažniau pasireiškia šlapimo organų vėžys bei kaulų čiulpų displazija, kuri kartais tampa net ūmine leukemija.

Kitoks nepageidaujamas poveikis
Dėl nepageidaujamo poveikio laikinai nuplinka beveik visi pacientai. Nuplikimo laipsnis priklauso nuo dozės bei gydymo trukmės.
Be to, gali pasireikšti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis.
-Pavieniais atvejais sutrinka antidiurezinio hormono sekrecija, todėl pasireiškia vadinamasis Švarco ir Barterio sindromas, kuriam būdinga hiponatremija ir vandens susilaikymas organizme.
-Retai atsiranda odos ir gleivinės uždegimas.
-Retai galima padidėjusio jautrumo reakcija, kurios metu pasireiškia karščiavimas, pavieniais atvejais ištinka net šokas.
-Retai prasideda venų uždegimas ir karščiavimas.
-Pastebėta pavienių ūminio kasos uždegimo atvejų.
-Pavieniais atvejais padidėja jautrumas spinduliams.
  Nepageidaujamam poveikiui riboti arba sumažinti yra taikomos tam tikros priemonės ir (arba) tyrimai: Inkstai ir šlapimo nutekamieji latakai Jei Holoxan dozė suvartojama per kelis kartus, per dieną išgeriama ne mažiau kaip 3 litrus skysčio ir ypač kartu su medikamentu vartojama mesnos, hemoraginis cistitas (kraujuojantis šlapimo pūslės uždegimas) atsiranda rečiau ir būna lengvesnis.
Pacientams, ypač vaikams, ilgai vartojant ifosfamido, būtina gausi diurezė (šlapio išsiskyrimas) ir reguliari inkstų veiklos kontrolė. Jei prasidėjus nefropatijai (inkstų pažeidimui) ifosfamidu gydoma toliau, atsiradę inkstų pokyčiai gali neišnykti, todėl būtina labai tiksliai nustatyti tokio gydymo naudos ir pavojaus santykį.
Holoxan reikia skirti atsargiai, jei pacientui pašalintas inkstas, susilpnėjusi inkstų veikla arba ligonis neseniai gydytas nefrotoksiniais vaistiniais preparatais, pvz., cisplatina, kadangi galimas dažnesnis ir sunkesnis toksinis poveikis kaulų čiulpams, inkstams ir smegenims.
Būtina reguliariai stebėti šlapimo organų veiklą bei šlapimo nuosėdų sudėtį.
  Kitoks nepageidaujamas poveikis Būtina tinkamu laiku vartoti vaistinių preparatų nuo vėmimo ir reguliariai tikrinti kiekybinę kraujo ląstelių sudėtį.
Ar vartoti Holoxan, jei kepenų ar inkstų veikla pažeista, sprendžia gydytojas. Tokiu atveju Holoxan gydomų pacientų sveikatos būklę rekomenduojama kontroliuoti dažniau. Būtina reguliariai stebėti diabetu sergančių ligonių angliavandenių apykaitą ir, jei reikia, laiku koreguoti diabeto gydymą.
Yra labai svarbu, kad būtų pakankama diurezė (šlapimo išsiskyrimas).
Jei karščiuojama ir (arba) yra leukopenija (mažai leukocitų), profilaktikai reikėtų vartoti antibiotikų ir (arba) vaistinių preparatų, slopinančių grybelius.
Reikia tiksliai laikytis burnos higienos reikalavimų.
 
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  
5.                   HOLOXAN LAKYMO SĄLYGOS  
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Pagaminto tirpalo tinkamumo laikas yra 24 valandos. Jį reikia laikyti 2 – 8 °C temperatūroje.
 
Ant dėžutės ir buteliuko etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
  
6.                   KITA INFORMACIJA  
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
 
UAB Tamro
9-ojo Forto g. 70,
LT-48179 Kaunas
Tel: 8 698 85678
Faksas: 8 37 385363
El. paštas: baxter.onco@takas.lt
 
Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-02-03

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Holoxan, Ifosfamidas, Sėklidžių, Gimdos, Kaklelio, Krūtų, Bronchų, Plaučių, Kasos, Augliai, Vėžys, Minkštųjų, Audinių, Sarkoma, Kaulų, Raumenų, Auglys