Norbactin


Norbactin 400mg plėvele dengtos tabletės N10
Ranbaxy
Kaina apie 3.10 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Norbactin 400 mg plėvele dengtos tabletės

Norfloksacinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiema, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Norbactin ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš pradedant vartoti Norbactin

3. Kaip vartoti Norbactin

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Norbactin

6. Kita informacija

1. KAS YRA NORBACTIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Norfloksacinas - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Norbactin naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes. Vaistas vartojamas sergant įvairioms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, pavyzdžiui, šlapimo takų, priešinės liaukos uždegimais ir gonorėja.

Vaistą gydytojas gali skirti sergant ir kitomis infekcinėmis ligomis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI NORBACTIN

Norbactin vartoti negalima: Jei kada nors norfloksacinas, kitas chinolonų grupės antibiotikas arba pagalbinės preparatų medžiagos sukėlė alerginių reakcijų (pvz.: išbėrimą, niežulį, lūpų, veido ar rankų tinimą, sunkesnį kvėpavimą)

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jei esate nėščia, ketinate pastoti;

- jei sergate inkstų, kepenų liga;

- jei sergate centrinės nervų sistemos liga (pvz., epilepsija), buvo ištikęs insultas;

- jei vartojate kitus vaistus, ypač varfariną (kraujo krešėjimui mažinti), teofiliną (astmai gydyti), kofeiną (migrenai gydyti), fenbufeną (reumatinėms ligoms gydyti), antacidinių preparatų ar sukrolfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), ciklosporinų (vartojamų po organų transplantacįjos), probenicidą (podagrai gydyti), didanoziną (priešvirusinį preparatą), vaistų, kurių sudėtyje yra geležies ar cinko;

- jei vartojant kurį nors vaistą buvo pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas;

- jei Jums, ar kraujo giminaičiams, dėl fermento gliukozės 6 fosfodehidrogenazės trūkumo pavartojus kai kuriuos vaistus (pvz., gliukozės 6 fosfatą) prasidėjo anemija;

- jei sergate liga, kurios metu nusilpsta raumenys (miastenia gravis)

Vaisto nepatariama vartoti vaikams ir paaugliams.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kadangi tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, Norbactin joms vartoti negalima.

Tiriant beždžiones, šio medikamento buvo skirtos 10 kartų didesnės dozės už didžiausią dozę, skiriamą žmogui. Beždžionių embrionas žuvo, joms pasireiškė nedidelis toksinis šio vaisto poveikis: atsirado vėmimas ir anoreksija. Žiurkėms, triušiams ir beždžionėms, Norbactin buvo skiriamos 6 – 50 kartų didesnės dozės už dozę, skiriamą žmogui, tačiau teratogeninio poveikio nepastebėta.

Norbactin, vartojamo mažomis (200 mg) dozėmis, į žindamos moters pieną nepatenka, tačiau reikia nepamiršti, kad šio vaisto dozių tyrimų atlikta nepakankamai, be to, kitų fluorochinolonų grupės medikamentų patenka į motinos pieną.

Kadangi žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja fluorochinolono, gali pasireikšti atropatija, reikia spręsti, ar nutraukti žindymą, ar gydymą Norbactin.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Norbactin gali sukelti galvos svaigimą bei apsvaigimą, todėl prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą pacientas turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas.

Kitų vaistų vartojimas

Antacidiniai vaistai, kuriuose yra aliuminio, kalcio, magnio; geležies sulfatas, sukralfatas, cinko preparatai. Šie medikamentai mažina fluorochinolono rezorbciją bei jo kiekį serume ir šlapime, todėl norfloksaciną reikia gerti likus mažiausiai dviem valandoms iki bet kurio šio preparato vartojimo arba praėjus dviem valandoms po to.

Kofeinas. Norbactin slopina kofeino metabolizmą kepenyse, mažina jo klirensą bei padidina pusinės eliminacijos laiką ir centrinės nervų sistemos stimuliavimo pavojų.

Ciklosporinas. Padidėja šio medikamento, vartojamo kartu su Norbactin, kreatininas ir koncentracija serume.

Didanozinas. Kadangi didanozinas mažina fluorochinolonų rezorbciją, šių vaistų negalima vartoti kartu.

Probenecidas. Sumažėja fluorochinolo, kartu vartojamo su šiuo medikamentu, išskyrimas iš organizmo su šlapimu inkstų kanalėlių sekrecijos būdu, pailgėja jo pusinės eliminacijos laikas, padidėja toksinio poveikio pavojus.

Teofilinas. Šio medikamento, vartojant kartu su chinolonų dariniu, jo koncentracija plazmoje padidėja. Kadangi šių vaistų vartojant kartu pasireiškė teofilino sukeliamas nepageidaujamas poveikis, būtina tirti teofilino kiekį plazmoje ir, jeigu reikia, koreguoti dozę.

Fenbufenas. Tiriant gyvūnus pastebėta, kad chinolonų darinius vartojant kartu su fenbufenu prasideda traukuliai, todėl šių vaistų vartoti kartu nepatariama.

Varfarinas. Stiprėja šio medikamento, vartojamo kartu su Norbactin, antikoaguliacinis poveikis ir didėja kraujavimo pavojus.

3. KAIP VARTOTI NORBACTIN

Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas. Atidžiai perskaitykite informaciją apie vaisto dozavimą, nurodytą ant pakuotės ir informaciniame lapelyje. Jei dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į vaistininką ar gydytoją.

Paprastai reikia gerti po 400 mg du kartus per parą. Sergant infekcine liga be komplikacijų, vaisto paprastai reikia vartoti 3-10 dienų, 10-21 dieną sergant infekcine liga su komplikacijomis ir 28 dienas - priešinės liaukos uždegimu. Sergant gonorėja rekomenduojama išgerti vieną 800 mg dozę (dvi 400 mg Norbactin tabletes).

Norbaktin reikia užsigerti pilna stikline vandens. Vaistą gerti vieną valandą prieš arba dvi valandas po valgio arba po to kai buvo išgerta pieno. Kartu vartoti Norbactin ir vitaminų preparatus, kurių sudėtyje yra geležies, cinko, antacidinius, sukrolfatą ar vaistus, kurių sudėtyje yra didanozino negalima. Pertrauka tarp abiejų vaistų vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip dvi valandos.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, Norbactin šalutinio poveikio profilaktikai reikia išgerti per dieną keletą papildomų stiklinių vandens.

Laiko tarpas tarp norfloksacino dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pavyzdžiui., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją- 8 val. vakare.

Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.

Pamiršus pavartoti Norbactin

Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reiks gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta.

Pavartojus per didelę Norbactin dozę

Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Jei įmanoma, patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.

Ūminio perdozavimo atveju reikia sukelti vėmimą, plauti skrandį, atidžiai stebėti pacientą, imtis simptominio bei palaikomojo gydymo, palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Norbactin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).

Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones.

Kartais vartojantvaistą gali pasireikšti alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė,pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Labai retai dėl alerginės reakcijos gali sutrikti inkstų veikla (pasireiškia karščiavimas, skauda apatinę nugaros sritį ar šoną, skausmingas šlapinimasis), sąnarių funkcija (skausmingi ir sustingę), pasireikšti raumenų skausmas ir kitos odos reakcijos ar kitas neįprastas poveikis. Jei pasireiškė minėtas poveikis, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą, viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.

Jei atsiranda haliucinacijos, perdėtas aplinkos vertinimas, skambėjimas ausyse, nervingumas, depresija, mastymo ir elgesio pakitimas, traukuliai, judesių sutrikimas, dirglumas, sumišimas, dilgčioja rankose arba kojose, galūnių silpnumas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Labai retai kai kuriems pacientams gali prasidėti sausgyslių skausmas arba uždegimas, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama kortikosteroidų. Atsiradus tokių simptomų nutraukite norfloksacino vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei sergate miastenija (miastenia gravfs), reta liga kai nusilpsta raumenys, Norbactin gali pabloginti būklę. Labai retai, vartojant norfloksaciną gali sutrikti kepenų veikla ir pasireikšti gelta (pagelsta oda ir akies baltymai) tai pat sutrikti inkstų veikla ir gali tapti skausmingas ir nemalonus šlapinimasis. Dėl to gali pakisti kraujo tyrimas, kuris parodo kepenų funkciją. Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite Norbactin vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Rečiau, vaistas gali sukelti sunkų viduriavimą su kraujo ar gleivių priemaiša, taip pat stiprų skrandžio skausmą. Vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
Labai retai, ligoniams gali pasireikšti stipus pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas. Pasireiškus tokiems sutrikimams reikia kreiptis į gydytoją.

Vartojant norflaksaciną, kai kuriems ligoniams, kuriems yra gliukozės 6 fosfodehidrogenazės trūkumas dėl eritrocitų kiekio sumažėjimo gali prasidėti anemija, grybelių sukelta makšties infekcinė liga, jutimų pasikeitimas, pvz., skonio iškreipimas, regos sutrikimas.

Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Norfloksacinas gali sutrikdyti reakciją ir sutrikdyti gebėjimą vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus. Todėl, prieš vairuojant automobilį ar valdant mechanizmą reikia į tai atsižvelgti.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NORBACTIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Norbactin sudėtis

· Veiklioji medžiaga yra norfloksacinas. Vienoje tabletėje yra 400 mg norfloksacino.

· Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natriolauril sulfatas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, koloidinis bevandenio silicio dioksidas, makrogolis-400, hidroksipropilmetilceliuliozė ir išgrynintas talkas.

Norbactin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lizdinėje plokštelėje yra 10-Norbactin tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 10 lakštų.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ranbaxy UK Ltd.,

20 Balderton Street,

London W1K 6LT,

Jungtinė Karalystė

GamintojasRanbaxy Ireland Limited,

Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

CEMELOG BRC Kft.,

Budaörs, Vasút u.2., 2040, Vengrija

Olainfarm JSC,

Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ranbaxy atstovybė Lietuvoje

Birželio 23-sios gatvė 23G,

LT 50220 Kaunas

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-01-15 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.