Mycomax


Mycomax 150mg kapsulės N1
Zentiva
Kaina apie 5.20 Eur

Vidutinės kainos:
Mycomax 150mg kapsulės N1 - 17,97 Lt
Mycomax 150mg kapsulės N3 - 49,64 Lt
 
 
 
 

 

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas jiems gali pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1. Kas yra MYCOMAX ir nuo ko jo vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant MYCOMAX
3. Kaip vartoti MYCOMAX
4. Galimas šalutinis poveikis
5. MYCOMAX laikymo sąlygos
6. Kita informacija

MYCOMAX 150 mg kietos kapsulės
Flukonazolas

Kapsulių išvaizda
Balti arba gelsvi milteliai želatininėmis kietomis, nepermatomomis kapsulėmis, kurių viršutinė dalis yra žaliai mėlyna, apatinė – balta. Ant kapsulės juodu rašalu įspaustas ženklas „MYCO 150“.
Lizdinėje plokštelėje yra 1 arba 3 kapsulės.
Veiklioji medžiaga yra flukonazolas.
Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, gelifikuotas kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, natrio laurilo sulfatas, titano dioksidas, želatina, mėlyni dažai, juodas rašalas.

Registravimo liudijimo turėtojas
Lečiva a.s.,Praha, Čekijos Respublika

1. KAS YRA MYCOMAX IR NUO KO JO VARTOJAMA

Flukonazolas yra preparatas, labai efektyviai veikiantis infekcinę ligą sukeliančius grybelius, ypač balkšvagrybius. Jis trikdo grybelių ląstelių sienelės sintezę, todėl grybelių augimas ir dauginimasis sustoja. Flukonazolas yra labai specifiškas grybelių citochromo P 450 fermentams.
Flukonazolo poveikis platus: jis veikia daugelį patogeninių grybelių, įskaitant Candida albicans ir ne Candida albicans rūšis, Cryptococcus spp. ir dermatofitus.
Labai veiksmingai flukonazolu gydoma paviršinė grybelių sukelta infekcinė liga, ypač gleivinės, įskaitant burnos ir stemplės, neinvazinė bronchų ir plaučių kandidamikozė, lėtinė ginekologinė, odos ir nagų infekcinė liga, ir pacientų, kurių imuninės sistemos funkcija yra susilpnėjusi, kandidurija.
Žmonėms, sergantiems AIDS, flukonazolo, kaip palaikomojo preparato, vartojama kriptokokų sukeltos ligos atkryčio profilaktikai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYCOMAX

MYCOMAX vartoti draudžiama:
  • jei jūsų jautrumas flukonazolui, kitiems azolams ar bet kuriai pagalbinei kapsulių medžiagai yra padidėjęs;
  • jei vartojate preparatų, ne tik prailginančių QT intervalą, bet ir metabolizuojamų CYP3A4: cisaprido, astemizolo, terfenadino, pimozido ir chinidino.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Pacientams, kurių pažeistos kepenys, šio medikamento vartoti galima tik labai svarbiu atveju, t.y. jei manoma, kad gydomasis poveikis bus didesnis už galima žalą.
Kai kuriems pacientams MYCOMAX gali veikti širdies laidžiąją sistemą (pvz., ilgina QT intervalą).
Preparato rekomenduojama ypatingai atsargiai vartoti žmonėms, kuriems yra įgytas arba įgimtas širdies sutrikimas, susijęs su širdies ritmu, arba kartu vartoti medikamentų, kurie gali stiprinti flukonazolo veiksmingumą.

Prieš gydymą flukonazolu būtina sunormalinti elektrolitų balanso sutrikimą: kalio, magnio arba kalcio koncentracijos sumažėjimą kraujyje.

Kitų vaistų vartojimas
Flukonazolas ir kiti kartu vartojami medikamentai gali daryti įtaką vienas kito poveikiui. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei atsiranda anksčiau nepasireiškusių pokyčių, kurių atsiradimą galima sieti su MYCOMAX vartojimu, arba jie tapo kitokie, nei tie, kurių atsiranda, vartojant kitų preparatų.
Kartu vartoti flukonazolo ir vaistų nuo alergijos (astemizolo, terfenadino) arba medikamentų, kuriuose yra cisaprido, draudžiama, kadangi gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis širdžiai.
Kartu su flukonazolu vartojant vaistų nuo diabeto: chlorpropamido, glibenklamido, glipizido, tolbutamido, pastarųjų preparatų poveikis gali stiprėti, vėliau cukraus koncentracija kraujyje mažėja, atsiranda pykinimas, prakaitavimas, žiovulys, nuovargis ir silpnumo pojūtis.
MYCOMAX gali stiprinti antikoaguliantų veiksmingumą, pvz., vaistų, slopinančių kraujo krešėjimą (varfarino grupės). Pastebėta, kad retais atvejais nereikšmingas kraujo krešėjimo slopinimas sukelia mėlynių atsiradimą arba nedidelių chirurginių procedūrų metu kraujavimas trunka ilgiau.

Vaistų nuo epilepsijos (fenitoino), medikamentų, kuriuose yra teofilino, raminamųjų preparatų – trumpo poveikio benzodiazepinų (midazolamo, triazolamo), ciklosporinų ir kai kurių antibiotikų (rifabutino) poveikis stiprėja, jei jų vartojama kartu su MYCOMAX.

Flukonazolo veiksmingumą gali stiprinti hidrochlortiazidas, o silpninti – rifampicinas. Pastebėta, kad kartu vartojant flukonazolo ir takrolimuzo (toks pats poveikis būna kartu vartojant sirolimuzo), gali pasireikšti toksinis poveikis inkstams.

Jei kartu su flukonazolu vartojama zidovudino, pastarojo medikamento veiksmingumas gali labai sustiprėti ir pasireikšti šalutinis poveikis, todėl pacientus būtina sekti.

Reikia kreiptis į gydytoją net ir tuo atveju, jei bet kokia iš išvardytų būklių jau buvo pasireiškusi anksčiau.

MYCOMAX vartojimas su maistu ir gėrimais
MYCOMAX galima vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko ir gėrimo.

Nėštumo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Nėštumo laikotarpiu, jei nebūtina, įprastinių flukonazolo dozių net trumpai vartoti negalima. Dideles preparato dozes ir (arba) ilgai vartoti draudžiama, išskyrus tuos atvejus, jei moteriai gresia gyvybei pavojinga infekcinė liga.
Jei vaisingo amžiaus moterims medikamento reikia vartoti ilgai, būtina nuspręsti, kokias tinkamas kontracepcijos priemones jos naudos.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Flukonazolo patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija būna mažesnė už tokią, kuri būna kraujo plazmoje. Pavartojus vienkartinę 200 mg arba mažesnę flukonazolo dozę, kūdikį maitinti krūtimi galima, tačiau flukonazolo vartojant kartotinai arba labai didelę dozę, kūdikio maitinti krūtimi nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
MYCOMAX neveikia gebėjimo vairuoti ir dirbti dėmesio reikalaujančio darbo, tačiau negalima pamiršti, kad retkarčiais gali atsirasti galvos svaigimas ar traukuliai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines MYCOMAX medžiagas
Jei gydytojas Jus įspėjo, kad netoleruojate kai kurių rūšių cukraus, prieš pradedant vartoti MYCOMAX, kreipkitės į gydytoją.

3. KAIP VARTOTI MYCOMAX

MYCOMAX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę pacientai
Burnos ir nosiaryklės gleivinės kandidamikozė. Reikia 7 – 14 parų vartoti po 50 mg flukonazolo per parą.

Neinvazinė bronchų ir plaučių kandidamikozė, bei kandidurija. 14 – 30 parų reikia vartoti po 50 mg flukonazolo per parą.

Makšties kandidamikozė. Reikia išgerti vieną 150 mg MYCOMAX dozę (1 MYCOMAX kapsulę).

Odos grybelinė infekcinė liga. 2 – 4 savaites reikia gerti 150 mg dozę (1 MYCOMAX kapsulę) kartą per savaitę.

Ligos atkritimo profilaktika
Užbaigus invazinę gydymo fazę sergantiems AIDS pacientams, kad gleivinėse ir nosiaryklėje kandidamikozė neatkristų, jiems ilgą laikotarpį vieną kartą per savaitę reikia vartoti 150 mg dozę (1 kapsulę MYCOMAX).

Vaikai
Jei pažeista gleivinė, paprastai reikia vartoti 3 mg/kg kūno svorio paros dozę. Vaikams medikamento paros dozė turi būti ne didesnė kaip 400 mg. Jiems flukonazolo reikia vartoti kiekvieną dieną vienkartinę dozę.

Jaunesni kaip 16 metų vaikai turi būti gydomi MYCOMAX sirupu.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Vienkartinės dozės koreguoti nereikia. Jei vartojama daugiau negu vienkartinė dozė, paros dozę gali prireikti mažinti.
Dializuojamiems pacientams po kiekvienos dializės reikia vartoti 100 % bendros dozės.

Senyvi pacientai
Ligoniams, kurių inkstų veikla nesutrikusi, paprastai vartoja įprastinę dozę.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, medikamento dozės nurodytos aukščiau.

Pavartojus per didelę MYCOMAX dozę
Jei preparato perdozuojama arba jo atsitiktinai išgeria vaikas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti MYCOMAX dozę
Jei užmiršote išgerti vieną dozę, prisiminus išgerkite tuoj pat. Jei atėjo laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę reikia praleisti ir vartoti kitą dozę.
Jei medikamento vartojimas nutraukiamas ilgesniam laikui, ligos simptomai gali pasunkėti.
Jei kyla klausimų apie vaisto vartojimą, reikia klausti gydytojo arba vaistininko.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

MYCOMAX, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems pacientams.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1% - 10% pacientų)
Pasireiškia galvos skausmas, odos išbėrimas, pykinimas, vėmimas ar viduriavimas, pilvo skausmas. Be to, gali pakisti kepenų funkcijos tyrimo rodmenys.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 0,1% - 1% pacientų)
Atsiranda nuovargis, nerimas, nemiga arba mieguistumas, galvos svaigimas, drebulys, parestezija, niežulys, skonio sutrikimas, burnos sausmė, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, vidurių putimas, apetito nebuvimas, raumenų skausmas ar silpnumas, karščiavimas, padidėjęs prakaitavimas, konvulsijos, kepenų funkcijos sutrikimas, anemija.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 0,01% – 0,1% pacientų)
Pastebėta alerginių reakcijų ir kepenų funkcijos sutrikimo atvejų.
Jei vaisto vartojimo laikotarpiu odą išberia pustulėmis, neįprastomis dėmėmis arba oda parausta, medikamento vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Jeigu bet koks išvardytas šalutinis poveikis sunkėja arba atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. MYCOMAX LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Medikamento likučius išpilti su vandeniu ar su namų ūkio atliekomis draudžiama. Kaip sunaikinti nebereikalingą vaistinį preparatą, reikia paklausti vaistininko.
Tokia priemonė padės saugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Zentiva International a.s. filialas
A. Juozapavičiaus g. 6/2,
LT-09310, Vilnius
Tel.: 8 5 2477480
Faksas: 8 5 2477481

Informacinio lapelio peržiūros data

2004 m. liepos mėn.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Zentiva, Pienligė, Makšties kandidozė, Baltos išskyros, Žuvies kvapo išskyros, Makšties niežėjimas, Perštėjimas