Lekoklar


Lekoklar 500mg plėvele dengtos tabletės N14
Sandoz
Kaina apie 13.21 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Lekoklar 250 mg plėvele dengtos tabletės

Lekoklar 500 mg plėvele dengtos tabletės

Klaritromicinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Lekoklar ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lekoklar

3. Kaip vartoti Lekoklar

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Lekoklar

6. Kita informacija

1. KAS YRA LEKOKLAR IR kam JIS VARTOJAMAS

Klaritromicinas yra pusausintetinis makrolidų grupės antibiotikas. Jis veikia bakterijas, kadangi bakterijos ląstelėje slopina baltymų sintezę, todėl joje pradeda trūkti pagrindinių baltymų ir sutrinka normali ląstelės veikla.

Lekoklar tabletėmis gydomos klaritromicinui jautrių mikrorganizmų sukeltos bakterinės infekcijos:

- viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos: streptokokų sukeltas tonzilitas ir faringitas, ūminis vidurinės ausies uždegimas, ūminis sinusitas;

- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos: ūminis bakterinis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas, visuomenėje įgytas plaučių uždegimas, taip pat netipinis plaučių uždegimas;

- odos ir jos priedų infekcinės ligos;

- mikobakterijų (M. avium komplekso [MAK], M. kansassi, M. marinum ir M. leprae ) sukeltos infekcinės ligos;

Be to, Lekoklar tinka Helicobacter pylori išnaikinimui ligoniams, sergantiems skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa (visada derinyje su kitais vaistiniais preparatais).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LEKOKLAR

Lekoklar vartoti negalima, jeigu:

· Jūs esate alergiškas klaritromicinui, bet kuriai kitai Lekoklar tablečių medžiagai ir/ar bet kokiam makrolidų grupės antibiotikui;

· Jūs vartojate ergotamino darinių, terfenadino, astemizolo, cisaprido ar pimozido;

· Jūsų kraujyje yra per mažai kalio.

Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:

· dėl bet kokios priežasties yra sutrikusi kepenų veika;

· yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas;

· yra pastovus viduriavimas arba jis atsirado gydymo metu. Tokiu atveju reikia informuoti gydytoją, kadangi kai kuriais atvejais gali atsirasti pseudomembraninis kolitas.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Informuokite savo gydytoją, jeigu Jūs dar vartojate bet kurio šių vaistų: alprazolamo, midazolamo, triazolamo (raminamųjų), karbamazepino, fenitoino ar valproato (vaistinių preparatų nuo epilepsijos), cilostazolo ar geriamųjų antikoaguliantų, tokių kaip varfarinas (kraujo skystintojų), cisaprido ar omeprazolo (vaistų nuo skrandžio sutrikimų), beta laktaminių antibiotikų, linkomicino, klindamicino, ciklosporino, pimozido, rifabutino, zidovudino, ar ritonaviro (vaistų, vartojamų tam tikros infekcijos gydymui), dizopiramido, chinidino (vaistinių preparatų nuo širdies ligų), skalsių alkaloidų (vaistinių preparatų nuo širdies ligų ir vaistinių preparatų nuo migrenos, lovastatinu ar simvastatinu (preparatų nuo cholesterolio pertekliaus), metilprednizolono (vaistinio preparato nuo uždegimo), sildenafilio (vaisto nuo erekcijos sutrikimo), takrolimuzo (vartojamo persodinant organus), terfenadino (vaisto nuo alergijos), teofilino (kvėpavimą lengvinančio preparato), vinblastino (antinavikinio vaistinio preparato).

Lekoklar vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas klaritromicino tablečių poveikiui įtakos nedaro. Gydymo Lekoklar metu reikia vengti alkoholinių gėrimų.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia arba žindyvė, prieš vartojant šio vaistinio preparato reikia pasitarti su gydytoju, kadangi nežinoma, ar nėštumo ir žindymo metu vartoti Lekoklar tablečių yra saugu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vairuojant ir valdant mechanizmus reikia atsižvelgti į galvos svaigimo sukeltų nepageidaujamų padarinių galimybę.

3. KAIP VARTOTI LEKOKLAR

Lekoklar visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Šis vaistinis preparatas yra tablečių formos. Jų laužyti negalima. Ttabletes reikia nuryti sveikas, užsigeriant nedideliu kiekiu skysčio. Maistas nedaro įtakos absorbuojamam klaritromicino kiekiui, bet jo absorbciją gali lėtinti.

Dozę, kuri priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo, nustato gydytojas.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Įprastinė šio vaistinio preparato dozė suaugusiems pacientams yra 250 mg - 500 mg. Ją reikia gerti du kartus per parą 7 - 14 parų.

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad ir trumpesnis (5 - 6 parų) ūminio bronchito ar vidurinės ausies uždegimo gydymas yra taip pat veiksmingas.

Pacientams, kuriems yra MAK (Mycobacterium avium komplekso) ar ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) infekcija, klaritromicino paros dozė yra 1-2 g.

Didžiausia paros dozė suaugusiems žmonėms yra 2 g.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Įprastinė dozė jaunesniems kaip 12 metų vaikams yra 7,5 mg kilogramui kūno svorio. Ją reikia gerti du kartus per parą. Didžiausia dozė vaikams yra 250 mg. Ją reikia gerti 2 kartus per parą.

Ar saugu klaritromicino vartoti jaunesniems kaip 6 mėn. vaikams, nenustatyta.

Ar saugu klaritromicino vartoti jaunesniems kaip 20 mėn. vaikams, kuriems yra MAK infekcija, nenustatyta

Dozės koregavimas pacientams, kurių sutrikusi kepenų ir/ar inkstų veikla

Jeigu yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas, o inkstų veikla normali, vaisto dozės mažinti nereikia.

Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.) kartu su kepenų veiklos sutrikimu arba be jo, dozę reikia dalyti pusiau arba ją vartoti dvigubai rečiau.

Dozės koregavimas senyviems pacientams

Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia, išskyrus ligonius, kuriems yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas.

Gydymo trukmė

Gydymo trukmę nustato gydytojas. Ji priklauso nuo paciento klinikinės reakcijos. Suaugusių žmonių gydymas paprastai trunka 7 – 14 parų, vaikų – 10 parų.

Pavartojus per didelę Lekoklar dozę

Išgėrus didelę dozę klaritromicino galima tikėtis poveikio virškinimo traktui simptomų. Nurijus per didelę dozę vaistinio preparato, reikia pasitarti su savo gydytoju.

Pamiršus pavartoti Lekoklar

Nevartokite dvigubos dozės, bet tiesiog kiek galima greičiau išgerkite įprastinę dozę ir po to tęskite paskirtą gydymą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lekoklar, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis arba jį įtariate, apie tai praneškite savo gydytojui.

Dauguma nepageidaujamų reiškinių yra lengvi ir laikini.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškė mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 gydomų pacientų)

- pilvo negalavimas (viduriavimas, pykinimas, blogas virškinimas, pilvo skausmas, vėmimas, burnos gleivinės uždegimas, liežuvio uždegimas, nenormalus skonis, laikini dantų ir liežuvio spalvos pokyčiai);

- galvos skausmas;

- šlapalo kiekio kraujo serume padidėjimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškė mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1000 gydomų pacientų)

- laikini kraujo tyrmo rodmenų pokyčiai (leukocitų skaičiaus sumažėjimas, eozinofilų skaičiaus padidėjimas)

- galvos skausmas;

- protrombino laiko pailgėjimas, laikinas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, kreatinino kiekio kraujo serume padidėjimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškė mažiau negu 1 iš 1000, bet daugiau negu 1 iš 10000 gydomų pacientų)

- laikini kepenų fermentų aktyvumo pokyčiai;

- padidėjusio jautrumo reakcijos (odos išbėrimas, dilgėlinė, anafilaksija);

- spengimas ausyse.

Labai retas (pasireiškė mažiau negu 1 iš 10000 gydomų pacientų)

Laikini kraujo tyrmo rodmenų pokyčiai (trombocitų, neutrofilų skaičiaus sumažėjimas), sunki padidėjusio jautrumo reakcija (Stivenso ir Džonsono sindromas), nerimas, nemiga, regėjimo haliucinacijos, sumišimas, košmariški sapnai, psichozė, manija, galvos svaigimas, galvos sukimasis, laikinas kurtumas, dažniausiai pasireiškiantis senyvoms moterims, QTc intervalo pailgėjimas, širdies ritmo sutrikimas (skilvelių tachikardijos ir torsade de pointes forma), pseudomembraninis kolitas, kasos uždegimas, sunkus kepenų veiklos sutrikimas, pasireiškiantis kartu su cholestazine gelta arba be jos, ilgai trunkantis raumenų ir sąnarių skausmas, toksinis poveikis inkstams, hipoglikemija (cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas) pacientams, vartojantiems hipoglikeminių vaistų ar insulino.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LEKOKLAR

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant etiketės po „Tinka iki: nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lekoklar vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Lekoklar sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra klaritromicinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg arba 500 mg klaritromicino.

- Pagalbinės medžiagos:

Tabletės branduolys: karmeliozės natrio druska, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, stearino rūgštis,mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, povidonas, talkas, pregelifikuotas krakmolas, išgrynintas vanduo.

Dangalas: vanilės skonio medžiaga, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, geltonasis geležies oksidas (E172), makrogolis (400), talkas, titano dioksidas (E171).

Lekoklar išvaizda ir kiekis pakuotėje

250 mg: rusvai geltonos, ovalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustas skaičius „250".

500 mg: rusvai geltonos, ovalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustas skaičius „500".

Pakuotė, kurioje yra dešimt arba keturiolika 250 mg plėvele dengtų tablečių , supakuotų į lizdines plokšteles.

Pakuotė, kurioje yra keturiolika 500 mg plėvele dengtų tablečių , supakuotų į lizdines plokšteles.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana

Slovėnija

Gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.

Verovškova 57

1526 Ljubljana

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškiu g. 3A,

Vilnius, LT09312

Tel.: +370 5 263 60 37

Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2008-03-05 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.