Klacid I.V.


Klacid I.V. 500mg milteliai infuziniam tirpalui N1
Abbott Laboratories
Kaina apie 11.67 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Klacid i.v. 500 mg milteliai infuziniam tirpalui

Klaritromicinas

Atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį prieš pradėdami vartoti vaistą,.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Klacid i.v. ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Klacid i.v.

3. Kaip vartoti Klacid i.v.

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Klacid i.v.

6. Kita informacija

1. KAS YRA KLACID I.V. IR KAM JIS VARTOJAMAS

Klacid i.v. yra makrolidų grupės antibiotikas. Jis stabdo bakterijų, sukeliančių infekcinę ligą, augimą ir dauginimąsi. Jis vartojamas taip, kaip nurodyta žemiau.

Klacid i.v. gydomos toliau išvardytos sunkios infekcinės ligos, sukeltos preparatui jautrių mikroorganizmų, jei reikia vartoti į veną leidžiamų vaistų arba, kai pacientas negali nuryti Klacid tablečių:

- viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos pvz., ryklės ir prienosinių ančių uždegimas;

- patinių kvėpavimo takų infekcinės ligos pvz. ūminis ar lėtinis paūmėjęs bronchitas, plaučių uždegimas;

- odos ir poodinio audinio infekcinės ligos pvz., pūlinėlinė; plauko maišelio uždegimas, puraus ląstelyno uždegimas, pūlinys.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KLACID I.V.

Klacid i.v. vartoti draudžiama:- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) klaritromicinui ar bet kuriai pagalbinei Klacid i.v. medžiagai, arba kitiems makrolidų grupės antibiotikams;

- jeigu vartojate terfenadino arba astemizolo (vaistus nuo šienligės arba alergijos), cisaprido (skrandžio sutrikimams gydyti), pimozido (psichoziniams sutrikimams gydyti). Jų vartojant kartu su Klacid gali labai sutrikti širdies ritmas;

- jeigu vartojate skalsių darinių (vaistai migrenai gydyti).

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jeigu jūs sergate kepenų arba inkstųligomis, prieš vartodami Klacid i.v., pasitarkite su gydytoju;

- jei vartojant Klacid i.v. arba po jo vartojimo atsirado stiprus ar užsitęsęs viduriavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid i.v.;

- jei tuo pačiu metu vartojate kolchiciną ( vaistas podagros gydymui), Jūsų gydytojas Jus stebės atidžiau, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų, ypatingai jei Jūs esate vyresnio amžiaus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasikonsultuokite su gydytoju, jei vartojate kurį nors iš išvardintų vaistų: digoksiną, chinidiną ar dizopiramidą (širdies vaistai), flukonazolį ar itrokonazolį (rimtų grybelinių infekcijų gydymui), varfariną ar acenokumarolį (kraujo skystinimui), ergotaminą ar dihidroergotaminą (migrenos gydymui), karbamazepiną, fenitoiną ar valproatus (epilepsijos gydymui), teofiliną (kvėpavimo palengvinimui), terfenadiną ar astemizolą (šienligės ar alergijos gydymui), triazolamą, alprazolamą ar midazolamą (raminantys vaistai), simvastatiną ar lovastatiną (esant padidėjusiam cholesteroliui), cisapridą ar omeprazolą (skrandžio sutrikimų gydymui), ciklosporiną ( imuninės sistemos slopinimui), pimozidą ( psichinių ligų gydymui), rifampiciną, rifabutiną ar rifapentiną (tuberkuliozės gydymui), antiaritminius vaistus (sutrikusio širdies ritmo gydymui), vinblastiną (vėžio gydymui), metilprednizoloną (kortikosteroidas), takrolimuzą (jei persodinti organai), cilostazolą (kraujotakai pagerinti), kolchiciną (podagros gydymui), sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį (erekcijos sutirkimų gydymui), tolterodiną (šlapimo nelaikymo gydymui), ritonavirą, efavirenzą, nevirapiną, atazanavirą, zidovudiną, dideoksinoziną ar sakvinavirą (ŽIV infekcijos gydymui).

Klaritromicino ir geriamųjų kontraceptikų sąveikos nepastebėta.

Klacid i.v. vartojimas su maistu ar gėrimais

Sąveikos nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar Klacid i.v. vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu saugu, nežinoma. Nėštumo ir žindymo laikotarpiais Klacid i.v. reikėtų nevartoti, nebent teigiamas poveikis būtų svarbesnis už galimą pavojų. Klaritromicino patenka į žindamų gyvūnų ir moterų pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasPoveikis nežinomas.

3. KAIP VARTOTI KLACID I.V.

Klacid i.v. visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Klacid i.v. paruošiamas buteliuke, ištirpinant miltelius steriliame injekciniame vandenyje. Tuomet gautas nedidelis kiekis skysčio turi būti praskiestas didesniu kiekiu sterilaus skysčio, ir tik tuomet lėtai (kaip lašinant kraują) infuzuojamas į veną, netrumpiau kaip per valandą.

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Įprastinė Klacid i.v. dozė suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 500 mg kas 12 valandų (1 g/parą), 2-5 dienas. Kiekviena 500 mg dozė turi būti praskiesta tinkamu skiedikliu ir infuzuojama per 60 minučių.

Jūsų gydytojas paskirs Jums reikiamą dozę.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Klacid i.v. neskiriamas. Jūsų gydytojas paskirs kitą vaistą, kuris bus tinkamas vaikui.

Senyvi žmonės

Reikia vartoti įprastinę suaugusių žmonių, kurių inkstų funkcija yra normali, dozę.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu Jūs sergate inkstų funkcijos nepakankamumu, gydytojas parinks Jums tinkamą dozę.

Pavartojus per didelę Klacid i.v. dozęDuomenų apie intraveninio klaritromicino perdozavimą nėra.

Jei vaikas netyčia prarijo šio vaisto, skubiai kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.

Perdozavus Klacid tablečių paprastai gali būti vėmimas ir pilvo skausmas.

Pamiršus pavartoti Klacid i.v.Jei pamiršote pavartoti Klacid i.v., vartokite ją iškart, kai prisiminėte, bet per dieną nevartokite daugiau dozių nei paskyrė gydytojas.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Klacid i.v.

Nenutraukite Klacid i.v. vartojimo, jeigu pasijutote geriau. Svarbu vartoti jį tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, kitaip būklė gali pablogėti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Klacid i.v. , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Dažnas (nuo >1/100 iki <1/10)

Injekcijos vietos reakcija. Injekcijos vietoje gali atsirasti uždegimas, jautrumas ar skausmas, tai yra dažnas Klacid i.v. pašalinis poveikis.

Kiti dažni šalutiniai poveikiai yra susiję su skrandžio problemomis, tokiomis kaip pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmai, sutrikęs virškinimas ar viduriavimas; kepenų fermentų suaktyvėjimas (dažniausiai nesukelia jokių simptomų ir sunormalėja savaime); galvos skausmas, skonio sutrikimas.. Viduriavimas gali pasireikšti praėjus net keletui mėnesių po vaisto vartojimo. Jei Jums atsirado ūmus ar užsitęsęs viduriavimas, vartojant Klacid i.v. ar po jo vartojimo, nedelsiant kreipkitės į gydantį gydytoją.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis)

Taip pat Jums gali pasireikšti tirpimas ar jausmaslyg kas badytų adatomis. Taip pat buvo stebėtas galvos skausmas, sąnarių ir raumenų skausmas, raumenų masės mažėjimas. Jei Jums pasireiškė šie reiškiniai, tuoj pat kreipkitės į gydantį gydytoją. Klacid i.v. gali pasunkinti sunkiosios miastenijos simptomus (tai liga, kuri pasireiškia raumenų silpnumu ir greitu nuovargiu) pacientams, kurie serga šia liga.

Jei Jums atliekami kraujo tyrimai kai Jūs gydomi Klacid i.v., gali būti nustatomas kepenų fermentų kiekio padidėjimas. Jie grįžta į normos ribas ir dažniausiai kliniškai niekuo nepasireiškia. Vartojant Klacid i.v. kartais gali atsirasti gelta ar kiti kepenų ar tulžies pūslės sutrikimai. Taigi, jei pradedate negerai jaustis ar pagelsta Jūsų oda ar akys, pašviesėja išmatos ar patamsėja šlapimas, kreipkitės į gydantį gydytoją.

Taip pat gali pasireikšti su Inkstais susijusios problemos, įskaitant padidėjusį baltymo išskyrimąbei retai stebimą inkstų funkcijos nepakankamumą. Retkarčiais kraujo tyrimas taip pat gali parodyti sumažėjusį baltųjų kūnelių skaičių.

Alerginės reakcijos, taip pat ir bėrimas gali pasireikšti gydant Klacid i.v. Labai retais atvejais gali pasunkėti kvėpavimas, atsirasti silpnumas, pradėti tinti veidas ir gerklė, dėl to gali prireikti skubaus gydymo. Alerginis bėrimas ir jo sunkumas gali būti lengvo laipsnio (keletas niežtinčių bėrimo lementų), bet retai gali pasireikšti ir labai sunkiu Stevens- Johnson sindromu (tai sunki liga, kuri pasireiškia lūpų, burnos ir odos išopėjimais) ar toksine epidermine nekrolize (tai yra sunki liga, kuri pasireiškia odos nekrozavimu ir nusilupimu)

Kai kuriems pacientams gydomiems Klacid pasireiškia nuolatinis ar laikinas skonio ir/ar uoslės sutrikimas. Labai retai pakinta dantų spalva, kuri paprastai atstatoma profesionaliai nuvalius dantis. Taip pat buvo pranešimų apie Klacid sukeliamą liežuvio patinimą ar patamsėjimą, burnos žaizdeles ar burnos pienligę.

Retai buvo gauta pranešimų apie klausos netekimą vartojant klaritromiciną, jis yra laikinas, klausa paprastai atsistato nutraukus gydymą.

Taip pat buvo pranešimų apie svaigimą, nekantrumą, skambėjimą ausyse, sunkumą užmigti, haliucinacijas (matomi daiktai, kurių nėra), naktiniai košmarai, sumišimas, realybės suvokimo sutrikimas, depresija ir panika. Šie poveikiai yra trumpalaikiai ir greitai išnykstantys.

Labai retai buvo pranešimų apie alpimus dėl žemo gliukozės kiekio kraujyje., taip pat apie nuotaikų ir elgesio sutrikimus, dėl kurių būtų reiklinga hospitalizacija.

Labai retai kai kuriems pacientams netikėtai atsirado kraujosrūvų (mėlynių), ir įsipjovus odą, jų krešėjimo laikas prailgėjo.

Širdies ritmo pakitimai, kasos uždegimas ir traukuliai, taip pat buvo fiksuoti, tačiau retai.

Jeigu kartu vartojate kolchicino (vaistas podagros gydymui), Jūsų gydytojas gali atidžiau Jus stebėti, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų, ypatingai jei esate vyresnio amžiaus.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KLACID I.V. LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir etiketės po „Tinka iki/EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Klacid i.v. vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Ištirpinto ir atskiesto vaistinio preparato laikymo sąlygos:

Laikyti tamsioje vietoje.

Po miltelių ištirpinimo (500 mg liofilizuotų miltelių ir 10 ml injekcinio vandens) tirpalą laikant 2-8°C temperatūroje (šaldytuve), jis tinkamas vartoti 24 valandas.

Atskiestas, paruoštas infuzijai tirpalas(kai skiedžiama 500 mg liofilizuotų miltelių su 250 ml tinkamo skiediklio) gali būti laikomas 24 valandas 2-8°C temperatūroje (šaldytuve) arba 6 valandas ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

6. KITA INFORMACIJA

Klacid i.v. sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra klaritromicinas. Viename buteliuke yra 500 mg klaritromicino

- Pagalbinės medžiagos yra laktobiono rūgštis ir natrio hidroksidas.

Klacid i.v. išvaizda ir kiekis pakuotėjeBalti arba beveik balti liofilizuoti milteliai.

15 ml stiklo buteliukas, užkimštas pilku halobutilo liofilizuotu kamščiu su atplėšiamuoju dangteliu.

Pakuotėje yra 1 buteliukas.

Prieš vartojant, miltelius reikia ištirpinti injekciniame vandenyje.

Miltelių tirpinimas: ištirpinti klaritromicino miltelius injekciniame vandenyje (10 ml injekcinio vandens suleisti į buteliuką, kuriame yra 500 mg klaritromicino miltelių). Vartokite tik injekcinį vandenį, nes kiti skiedikliai gali sudaryti nuosėdas.Nenaudokite skiediklių kuriuose yra konservantų ar neorganinių druskų. Kai milteliai ištirpinami, taip kaip nurodyta, 1ml paruošto tirpalo yra 50 mg klaritromicino.

Infuzinio tirpalo ruošimas: prieš vartojimą infuzijai, atskiesti paruoštą klaritromicino miltelių tirpalą (500 mg 10-yje ml injekcinio vandens) mažiausiai 250 ml vienu iš nurodytų skiediklių: 5% dekstrozės ir Ringerio laktato tirpalu, 5% dekstrozės tirpalu, Ringerio laktato tirpalu, 5% dekstrozės ir 0,3% natrio chlorido tirpalu, Normosol-M ir 5% dekstrozės tirpalu, Normosol-R ir 5% dekstrozės tirpalu, 5% dekstrozės ir 0,45% natrio chlorido tirpalu, ir 0,9% natrio chlorido tirpalu.

Ištirpinta medžiaga ( 500 mg 10 ml injekcinio tirpalo) turi būti praskiesta minimum 250 ml tinkamo skysčio.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

Abbott Laboratories Baltics SIA

Vienības 87h, Rīga, LV 1004

Latvija

Gamintojas:

FAMAR L'Aigle Usine St Remy

Rue de L' Isle
28380 Saint Remy Sur Avre

Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Abbott Laboratories"

Žalgirio 92,

LT-09303, Vilnius

Tel:+370 52051288

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-04 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.