Helmintox


Helmintox 250mg tabletės N3
Innotech International
Kaina apie 2.60 Eur

HeLmintox
Pyrantelum
Registracijos numeris: 97/4342/3, 97/4343/3, 97/4344/3
ATC kodas: P02CC01
Gamintojas: Laboratoire Innothera
Atstovas:
Farmacinė vaisto forma: Vidinė suspensija, Tabletės
Farmakoterapinė grupė: Antihelmintinis
Lapelio patvirtinimo data:

Vaisto lapelis:

INFORMACINIS LAPELIS
Duomenys vaisto identifikavimui
Vaisto pavadinimas. HELMINTOX 125 mg, HELMINTOX 250 mg, HELMINTOX 125 mg/2,5 ml

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai. Veiklioji medžiaga. Pirantelis.

Tabletės su plėvele ir vagele Vienos tabletės sudėtis

Vienos tabletės SUDĖTIS Pirantelis (I.N.N.) embonato pavidalu (atitinka pirantelio kiekį) 360,50 mg 125,0 mg 721,00 mg 250,0 mg
Pagalbinės medžiagos. Kukurūzų krakmolas, bulvių krakmolo natrio glikolatas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolio 400 monostearatas, propilenglikolis, titano dioksidas, dažiklis E 110.

Suspensija (125 mg/5ml) Vieno gamintojo šaukštelio suspensijos (2,5 ml) sudėtis Vieno buteliuko suspensijos (15 ml arba 6 gamintojo šaukštelių) SUDĖTIS Pirantelis (I.N.N.) embonato pavidalu (atitinka pirantelio kiekį) 360,50 mg 125,0 mg 2,16 g 0,75 g
Pagalbinių medžiagų sąrašas. Kiekybinė ir kokybinė vaisto sudėtis
Pagalbinės medžiagos. Gliucitolis, glicerolis, polisorbatas 80, sojų lecitinas, povidonas, bevandenė citrinų rūgštis, natrio benzoatas, silicio dioksidas, juodųjų serbentų ir karamelės skonio medžiaga, aliuminio silikatas, magnio oksidas ir išgrynintas vanduo.

100 ml geriamosios suspensijos yra 5 g pirantelio, t.y. 14,42 g pirantelio embonato pavidalu. Viename gamintojo šaukštelyje (2,5 ml) yra 125 mg pirantelio. 15 ml buteliuke yra 6 gamintojo šaukšteliai suspensijos.

Vaisto forma ir vaisto kiekis. Pakuotė, kurioje yra šešios 125 mg helmintokso tabletės su vagele.
Pakuotė, kurioje yra trys 250 mg helmintokso tabletės su vagele.
Pakuotė, kurioje yra buteliukas. Jame yra 15 ml helmintokso suspensijos (125 mg/2,5 ml).

Vaisto farmakoterapinė grupė. Preparatai nuo kirmėlių (P: parazitai).
Gamintojo pavadinimas ir adresas. LABORATOIRE INNOTECH INTERNATIONAL, 7/9 avenue Franēois Vincent Raspail, 94110 Arcueil, Prancūzija

Vaisto vartojimo indikacijos
Vaisto vartojimo indikacijos. Helmintoksas priklauso vaistų nuo parazitų grupei. Juo rekomenduojama gydyti enterobiozę, askaridozę bei naikinti dvylikapirštinę ankilostomą.

Informacija, kuria būtina žinoti prieš vartojimą
Kontraindikacijos. Jei organizmo jautrumas padidėjęs bet kuriai sudedamajai vaisto daliai, helmintokso vartoti draudžiama.

Perspėjimai. Pacientui, sergančiam sunkia kepenų liga, būtina laikytis gydytojo nurodymų.

Enterobiozė. Kad žmogus pakartotinai neužsikrėstų enterobioze, rekomenduojama laikytis higienos reikalavimų: kiekvieną dieną apiplauti išangę, keletą kartų per dieną šepetėliu plauti nagus, vaikų nagus kirpti trumpai, reguliariai keisti apatinius ir naktinius drabužius. Be to, reikia prižiūrėti vaikus, kad jie nesikasytų. Kadangi dažniausiai enterobiozės simptomai nepasireiškia, būtina kartu
gydyti visus šeimos narius. Jei kyla abejonių, reikia klausti gydytojo ar vaistininko.
Sąveika su kitais vaistais. Jei pradedama vartoti dar ir kitokių medikamentų, kad nepasireikštų vaistų sąveika, apie kitus vartojamus preparatus būtina pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

Ypatingi perspėjimai. Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu helmintokso vartoti galima tik būtinu atveju.
Jei vaisto vartojimo metu moteris pastoja, būtina apie tai pasakyti gydytojui, nes tik jis gali nuspręsti, ar medikamento reikia vartoti toliau. Žindymo laikotarpiu preparato vartoti negalima.
Reikia laikytis pagrindinės atsargumo priemonės: prieš bet kurio vaisto vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikia klausto gydytojo ar vaistininko patarimo.

Toliau išvardytos pagalbinės preparato medžiagos yra nekenksmingos. Dažiklis E 110, propilenglikolis (tabletėse), natrio benzoatas, glicerolis, gliucitolis.

Vartojimo instrukcija
Dozavimas. Vaistas geriamas. Tabletės skirtos vartoti tik vyresniems kaip 6 metų pacientams.
Suspensija gydomi jaunesni kaip 6 metų vaikai. Vaisto būtina vartoti, laikantis gydytojo nurodymų. Medikamento galima gerti bet kuriuo paros laiku, tačiau po valgio. Prieš jo vartojimą gerti vidurių laisvinamųjų vaistų nereikia.

Enterobiozė ir askaridozė
Rekomenduojama suaugusiems žmonėms ir vaikams vieną kartą iš karto išgerti 10 - 12 mg/kg kūno svorio dozę. Norint išnaikinti kirmėles, sukeliančias enterobiozę, praėjus trims savaitėms po vaisto vartojimo gydymą reikia kartoti. Be to, būtina griežtai laikytis higienos reikalavimų (žr. "Įspėjimas ir atsargumo priemonės").

Dvylikapirštinė ankilostoma
Jei pasireiškia endemija, t.y. atsiranda užsikrėtimo amerikiniu nekatoriumi arba sunkių užsikrėtimo dvylikapirštine ankilostoma atvejų, užsikrėtus dvi arba tris dienas reikia gerti 20 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Ją galima išgerti iš karto arba per du kartus. Jei užsikrėtimas yra nesunkus arba endemijos nėra, pakanka vieną kartą išgerti 10 mg/kg kūno svorio preparato dozę.

Nepageidaujamas nerimą keliantis poveikis
Kaip ir vartojant bet kokių vaistų, taip ir geriant helmintokso, kai kuriems pacientams gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis. Daugiausia sutrinka virškinimo trakto funkcija: atsiranda apetito stoka, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, nedaug, laikinai ir retai padidėja transaminazių aktyvumas. Retai gali skaudėti ir svaigti galva, atsirasti nuovargis, odos išbėrimas ir jos pažeidimas.

Jei pasireiškė kitoks negu informaciniame lapelyje minėtas poveikis, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Laikymas. Medikamentą reikia laikyti žemesnėje kaip 25oC temperatūroje. Tabletes reikia saugoti nuo drėgmės, o suspensiją – nuo šviesos ir drėgmės poveikio.

Tinkamumo laikas. Pasibaigus ant išorinės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, preparato vartoti negalima.

Informacijos patikrinimo data
1999 m. balandžio mėn.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

HeLmintox, Pirantelis, Nuo kirmėlių, Nuo parazitų, Enterobiozė, Askaridozė, Dvylikapirštinė ankilostoma, Naikinti, Varyti, Kirmėles