Enhancin


Enhancin Tablets 500/125mg N21
Ranbaxy
Kaina apie 10.67 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

ENHANCIN 500 /125 mg plėvele dengtos tabletės

Amoksicilinas/klavulano rūgštis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Lapelio turinys

1. Kas yra Enhancin ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Enhancin

3. Kaip vartoti Enhancin

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Enhancin

6. Kita informacija

1. KAS YRA ENHANCIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Enhancin tabletė yra 500 mg amoksicilino ir 125 mg klavulano rūgšties derinys. Tabletėje yra papildomų medžiagų (mikrokristalinės celiuliozės, koloidinio bevandenio silicio, kroskarmeliozės natrio, butilhidroksitolueno E 321, talko, magnio stearato, hipromeliozės, makrogolio 400 ir titano dioksido E 171).

Enhancin yra antibiotikų grupės vaistas. Antibiotikai padeda organizmui kovoti su infekcinės ligos sukėlėjais.

Amoksicilinu bei klavulano rūgšties deriniu gydoma:

· kvėpavimo takų infekcinė liga (tonzilitas, pneumonija, bronchitas, taip pat vidurinės ausies uždegimas ir sinusitas);

· šlapimo takų (pūslės ir šlaplės) infekcinė liga;

· minkštųjų audinių, kaulų ir sąnarių (osteomielitas) infekcinė liga;

· kitokia infekcinė liga (sepsinis abortas, makšties bei gimdos kaklelio uždegimas).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ENHANCIN

Prieš pradedant gydymą, reikia įsitikinti, kad Enhancin tabletes vartoti saugu. Reikia atidžiai perskaityti tokius klausimus:

· Ar pacientui anksčiau yra buvusi alergija antibiotikams (penicilinui, cefalosporinams) ar kitokiems vaistams Alerginė reakcija gali pasireikšti bėrimu, niežėjimu, patinimu arba kvėpavimo pasunkėjimu.

· Ar ligoniui, vartojančiam antibiotikų, buvo pasireiškę sunkių sutrikimų, pavyzdžiui, kepenų funkcijos pokyčių

· Ar ligonis geria kontraceptines piliules Jeigu taip, gali tekti papildomai vartoti ir kitas kontraceptines priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus.

· Ar pacientė nėščia, ketina pastoti, ar maitina krūtimi

· Ar ligonis serga inkstų ligomis, ar jam taikoma dializė

· Ar pacientui anksčiau yra buvę kraujavimų

· Ar ligonis serga širdies nepakankamumu, ar jam padidėjęs kraujospūdis

· Ar besigydančiajam kada nors buvo kolitas (dėl stipraus viduriavimo)

· Ar ligonis serga cukriniu diabetu Enhancin gali keisti kai kuriuos tyrimo, nustatant cukrų šlapime, rezultatus.

· Ar pacientas vartoja kitus vaistus ypač varfariną, dipiridamolį, hepariną, medikamentus nuo skausmo ar uždegimo, pentoksifiliną, sulfinpirazoną, valproino rūgštį, probenecidą, metotreksatą arba alopurinolį (nuo podagros)

Jeigu į kai kuriuos klausimus pacientas gali atsakyti teigiamai arba jis kuo nors abejoja, apie tai reikia pasikalbėti su gydytoju arba farmacininku. Jeigu ligoniui reikia atlikti kraujo tyrimą, prieš tai jis turi perspėti gydytoją, kad vartoja šį vaistą.

Enhancin vartoti negalima:

● Pacientams, kuriems anksčiau yra buvusi alergija nuo amoksiklavo;

● Asmenims, kuriems, vartojant amoksiklavą ar peniciliną anksčiau yra buvusi cholestazinė gelta.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

· Kai kuriems pacientams, vartojantiems Enhancin, prailgėjo kraujavimo ir protrombino laikas. Atsargiai Enhancin turi vartoti tie pacientai, kurie gydomi antikoaguliantais.

· Kai kuriems pacientams, vartojantiems Enhancin, buvo kepenų funkcijos tyrimų rodiklių pokyčių. Šie pokyčiai kliniškai nėra reikšmingi, tačiau Enhancin atsargiai turi vartoti tie pacientai, kuriems nustatyta kepenų disfunkcija. Retai pasireiškė cholestazinė gelta (ji gali būti sunki, bet paprastai praeinanti).

· Kartais, ilgai vartojant šį vaistą, gali išaugti nejautrių jam mikroorganizmų.

Kitų vaistų vartojimas

· Kliniškai reikšminga gali būti Enhancin sąveika su kumarino arba indandiono antikoaguliantų deriniais, heparinu, nesteroidiniais antiuždegiminiais vaistais (ypač aspirinu), kitais trombocitų agregacijos inhibitoriais, probenecidu arba tromboliziniais preparatais.

· Enhancin mažina metotreksato išsiskyrimą iš organizmo. Dėl šios priežasties padidėja toksinio poveikio pavojus.

· Enhancin gali sumažinti peroralinių kontraceptikų efektyvumą. Todėl, vartojant Enhancin (ir iki septynių dienų po jo vartojimo), gali reikėti papildomų kontracepcinių priemonių.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpis

Tyrimų su gyvūnais metu, kai buvo skiriamas geriamojo ir parenteraliai vartojamo ko - amoksiklavo, teratogeninio poveikio nepastebėta. Nedaugeliu atvejų šio preparato buvo skiriama nėščioms moterims. Šalutinis vaisto poveikis nepasireiškė, tačiau nėštumo metu (ypač pirmąjį trimestrą) Enhancin vartoti nerekomenduojama, išskyrus tą atvejį, kai taip nusprendžia gydytojas.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymas

Toks vaisto poveikis nepastebėtas.

3. KAIP VARTOTI ENHANCIN

Vaistą reikia vartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Šiame lapelyje galima pasitikrinti, kiek ir kaip dažnai medikamentą reikia vartoti. Prašome šią informaciją perskaityti atidžiai. Jeigu pacientas kuo nors abejoja, jam gali padėti farmacininkas arba gydytojas. Čia pateikiama informacija, kurioje aprašoma tik vidutinė vaisto dozė. Jeigu jūsų dozė yra kitokia, nekeiskite jos, nebent taip nurodytų gydytojas.

SUAUGUSIEMS ASMENIMS IR VYRESNIEMS KAIP 12 METŲ VAIKAMS

Reikia gerti po vieną 500 / 125 mg Enhancin tabletę kas aštuonias valandas. Tabletę reikia nuryti užgeriant vandeniu. Per dieną vaistą reikia gerti vienodos trukmės intervalais. Pavyzdžiui, jeigu pacientui nurodyta vaistą gerti tris kartus per dieną, tai pirmąją dozę reikia vartoti septintą valandą ryte, antrąją - trečią valandą po pietų ir trečiąją - vienuoliktą valandą vakare.

Enhancin tabletes galima vartoti valgant ar po valgio, išskyrus etiketėje rekomenduojamą specialų laiką. Paprastai šio vaisto nebūtina gerti naktį, išskyrus tą atvejį, kai nurodo gydytojas. Kad būtų geresnis vaisto poveikis, reikėtų jį vartoti prieš valgį.

Jeigu pasijusite geriau, kai baigsite gydymą, nueikite pas gydytoją. Jei prieš gydymą šiuo vaistu, pacientas nebuvo pas gydytoją, Enhancin negalima vartoti ilgiau kaip dvi savaites.

Šias tabletes reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Paprastai gydoma 7 - 14 dienų. Kai savijauta pagerėja, svarbu nenutraukti vaisto vartojimo, kadangi po to infekcinė liga gali atsinaujinti.

Pavartojus per didelę Enhancin dozę

Negalima vaisto gerti daugiau negu paskyrė gydytojas. Jeigu kartais vaisto išgeriama per daug, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią ligoninę ar pasakyti apie tai savo gydytojui. Jam reikia parodyti vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Enhancin

Jeigu pamiršote išgerti vieną vaisto dozę, padarykite tai tuojau pat, kai tik prisiminsite. Jeigu pamiršote išgerti kelias dozes, pasakykite apie tai gydytojui.

Nustojus vartoti Enhancin

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Kartais Enhancin tabletės gali sukelti alergiją. Reikia pasitarti su gydytoju, jeigu atsirado bėrimas, niežėjimas ar kitokių neįprastų požymių. Kai kuriems pacientams gali būti virškinimo sutrikimų (viduriavimas, nevirškinimas). Paprastai šie požymiai yra silpni, tačiau jeigu jie yra sunkūs ir varginantys, reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Nereikėtų vartoti kitų vaistų nuo viduriavimo.

5. KAIP LAIKYTI ENHANCIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Enhancin tablečių vartoti negalima, jeigu baigėsi ant dėžutės nurodytas tinkamumo laikas.

6. KITA INFORMACIJA

Enhancin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas ir klavulano rūgštis.

- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinės celiuliozė, koloidinis silicis bevandenis, kroskarmeliozės natris, butilhidroksitoluenas E 321, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 400 ir titano dioksida E 171.

- Rašalas: šelakas, juodasis geležies oksidas (E 172), izopropilo alkoholis, N-butilo alkoholis, propilenglikolis, amonio hidroksidas.

Enhancin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lizdinėje plokštelėje yra septynios Enhancin tabletės. Kartono dėžutėje yra dvi arba trys lizdinės plokštelės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Ranbaxy (UK) Limited,

20 Balderton Street,

London W1K 6TL,

Jungtinė Karalystė

Gamintojai

Ranbaxy Ireland Limited, Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

CEMELOG BRC Kft., Budaors, Vasut u.2., 2040, Vengrija,

Olainfarm JSC, Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ranbaxy atstovybė Lietuvoje

Birželio 23-sios gatvė 23G,

LT 50220 Kaunas

Tel. +370-37-311843

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-29 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Enhancin, Amoksicilinas, Klavulano rūgštis, Antibiotikai, Tonzilitas, Pneumonija, Bronchitas, Ausies, Uždegimas, Sinusitas, Šlapimo, Takų, Infekcija, Minkštųjų, Audinių, Kaulų, Sąnarių, Sepsinis abortas, Makšties, Gimdos, Kaklelio, Infekcija