Amoxil


Amoxil 250mg/5ml milteliai geriamajai susp.100ml
SmithKline Beecham
Kaina apie 2.90 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Amoxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai

Amoksicilinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Amoxil ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Amoxil

3. Kaip vartoti Amoxil

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Amoxil

6. Kita informacija

1. KAS YRA AMOXIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Amoxil suspensijos daugiausia skiriama vaikams ir senyviems žmonėms.

Amoxil yra citrusų skonio suspensijos sudėtyje nėra sacharozės bet yra saldiklio sorbitolio. Paruoštos suspensijos tūris – 100 ml.

Amoxil priklauso penicilinų grupės antibiotikams.

Amoxil yra plataus veikimo spektro antibiotikas, skiriamas gydyti jam jautrių mikroorganizmų sukeltoms infekcinėms ligoms:

- viršutinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms,

- vidurinės ausies uždegimui,

- ūminiam ir lėtiniam bronchitui,

- šlapimo takų infekcinėms ligoms,

- bakterinio endokardito profilaktikai,

- Helicobacter pylori naikinimui,

- Laimo ligai,

- profilaktikai dantų operacijų metu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMOXIL

Amoxil vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) amoksicilinui arba bet kuriai pagalbinei Amoxil medžiagai;

- jeigu yra yra alergija (padidėjęs jautrumas) beta laktaminiams antibiotikams, pvz., penicilinams ir cefalosporinams;

- vartojant bet kokio antibiotiko, buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pvz., išbėrimas (tokiu atveju, prieš vartojant Amoxil, reikia pasitarti su gydytoju).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu inkstų arba kepenų veikla sutrikusi, prieš vartodami šio preparato, pasakykite apie tai gydytojui. Gali prireikti koreguoti vaisto dozę arba skirti kito vaisto;

- jei Jūs vartojate geriamuosius kontraceptinius preparatus. Tokiu atveju, pasakykite apie tai gydytojui ar vaistininkui. Kaip ir vartojant kitų antibiotikų, gali prireikti papildomų kontracepcijos priemonių.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai, vartojami kartu su Amoxil, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei vartojate alopurinolio ar probenecido, įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas tai žino.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi. Nevartokite šio vaisto nėštumo laikotarpiu, nebent Jums jo paskyrė gydytojas

Vartodama Amoxil galite žindyti kūdikį.

3. KAIP VARTOTI AMOXIL

Amoxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas nuspręs, kokiomis dozėmis ir kiek laiko reikia vartoti šio vaisto.

Geriausia būtų, jeigu ją išgertumėte kartu su maistu, nors Amoxil veikia ir kartu nevartojant maisto.

Vaisto vartokite visą skirtą gydymo laiką. Nesiliaukite jo vartoti pasijutę geriau.

Norėdami paruošti 100 ml geriamosios suspensijos, į butelį įpilkite 85 ml vandens, apverskite butelį ir jį gerai supurtykite, kad milteliai gerai išsimaišytų. Arba įpilkite nedidelį vandens kiekį, apverskite butelį ir gerai jį supurtykite, kad milteliai išsimaišytų. Tada supilkite likusį vandenį iki matavimo linijos, nurodytos ant butelio etiketės.

Kiekvieną kartą nurykite visą dozę.

Pavartojus per didelę Amoxil dozę

Šio vaisto perdozavimas mažai tikėtinas. Jei staiga išgėrėte pernelyg didelę dozę, gerkite daug vandens ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite gydytojui savo vaisto butelį.

Pamiršus pavartoti Amoxil

Jei pamiršote išgerti Amoxil dozę, išgerkite iškart, kai atsiminėte. Toliau vaisto vartokite kaip įprasta, tik negerkite dviejų dozių dažniau kaip maždaug kas valandą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Amoxil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kai kuriems žmonėms šis preparatas sukelia viduriavimą (keletą kartų per parą tuštinamasi skystomis išmatomis). Kartais gali atsirasti virškinimo funkcijos sutrikimų, pykinimas arba retkarčiais vėmimas. Jeigu taip pasitaiko, šie simptomai paprastai būna lengvi; jų dažnai galima išvengti, suspensijos vartojant prieš pat valgį. Jei šie simptomai neišnyksta ar stiprėja, kreipkitės į gydytoją.

Vaikams retkarčiais gali pakisti dantų paviršiaus spalva. Tinkama burnos higiena gali padėti to išvengti, nes paprastai tai pašalinama valant dantis šepetėliu.

Labai retai vartojant Amoxil gali atsirasti sunkių šalutinio poveikio simptomų, tokių kaip šie:

- staigiai pasireiškiantys alergijos požymiai – bėrimas, niežulys, dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas, dusulys, švokščiantis ar pasunkėjęs kvėpavimas. Tokiais atvejais nedelsiant reikia pradėti gydymą;

- geriant vaistą liežuvis gali pasidaryti šiurkštus ir pakeisti spalvą – pageltonuoti, paruduoti ar pajuoduoti;

- odos reakcijos: gali atsirasti bėrimas raudonais spuogeliais, niežtinčiais ir panašiais į tymų bėrimą. Gali atsirasti pūslelių ar raudonų su blyškesniu centru gumburėlių. Šie odos bėrimai gali kraujuoti arba luptis. Kartu su bėrimu gali pakilti temperatūra;

- poveikis kepenims gali pasireikšti pykinimu, vėmimu, apetito stoka, bendra bloga savijauta, karščiavimu, niežuliu, odos ir akių baltymų pageltimu, tamsiu šlapimu. Šių kepenų pažeidimo reiškinių gali atsirasti per 2 mėnesius po vaisto pavartojimo;

- karščiavimas, sąnarių skausmas, odos bėrimas, limfmazgių padidėjimas;

- sunkus viduriavimas, kuris gali būti su krauju ir lydimas pilvo spazmų;

- grybelinė infekcija dažniausiai pažeidžia lytinius organus (intymias vietas) arba burną. Lytiniuose organuose gali pasireikšti niežėjimas ir deginimas bei atsirasti tirštų baltų išskyrų. Ant liežuvio ar burnos gleivinėje gali susidaryti skausmingų baltų opelių;

- inkstų pažeidimas – šlapinimosi sutrikimai, jis gali būti skausmingas ir su krauju;

- baltųjų kraujo kūnelių stoka, dėl to gali pasireikšti dažnos infekcijos su smarkiu karščiavimu, gerklės skausmais, išopėjimais burnoje;

- mažas trombocitų skaičius, dėl to gali pasireikšti kraujavimas ar greičiau nei įprasta atsirasti kraujosruvų;

- raudonųjų kraujo kūnelių irimas, kuris gali sukelti nuovargį, galvos skausmą, dusulį po fizinės įtampos, svaigulį, blyškumą ir odos bei akių obuolių gelsvumą;

- traukulių priepuoliai gali ištikti pacientus, kuriems sutrikusi inkstų funkcija arba gydomus didelėmis vaisto dozėmis.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI AMOXIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Amoxil vartoti negalima.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Paruoštą vartoti Amoxil suspensiją reikia suvartoti per 14 dienų.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Amoxil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas (amoksicilino trihidrato pavidalu). Viename Amoxil butelyje yra 5 g amoksicilino. 5 ml paruoštos suspensijos yra 250 mg amoksicilino (amoksicilino trihidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, natrio benzoatas (E211), sacharino natrio druska, silicio (E551), ksantano lipai (E415), persikų, braškių ir citrinų skonio medžiagos, sorbitolis (E420).

Amoxil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Amoxil 250 mg/ 5 ml milteliai geriamajai suspensijai yra balti milteliai, kuriuos reikia išmaišyti nedideliame kiekyje vandens prieš vartojimą. Milteliai yra 100 ml talpos stikliniame butelyje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Beecham Group plc

980 Great West Road

Brentford

Middlesex TW8 9GS

Jungtinė Karalystė

Gamintojas

SmithKline Beecham

Clarendon road

Worthing

West Sussex BN14 8QH

Jungtinė Karalystė

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

ul. 189 Grunwaldzka

60-322 Poznan

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva",

A. Goštauto g. 40A,

Vilnius LT-01112

Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-23 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Amoxil, Amoksicilinas, Antibiotikai, Viršutinių, Kvėpavimo, Takų, Vidinės, Ausies, Uždegimas, Ūminis, Lėtinis, Bronchitas, Šlapimo, Takai, Laimo, Liga, Bakterinis, Endokarditas