Amoksiklav


Amoksiklav 1000mg+200mg milteliai inj.tirpaluiN5
Sandoz
Kaina apie 20.54 Eur

Informacinis lapelis

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį.

-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1.Kas yra Amoksiklav ir nuo ko jis vartojamas

2.Kas žinotina prieš vartojant Amoksiklav

3.Kaip vartoti Amoksiklav

4.Galimas šalutinis poveikis

5.Amoksiklav laikymo sąlygos

6.Kita informacija

Amoksiklav 500/100 mg milteliai injekciniam tirpalui

Amoksiklav 1000/200 mg milteliai injekciniam tirpalui

Amoksicilinas/Klavulano rūgštis

· Veikliosios medžiagos yra amoksicilinas ir klavulano rūgštis.

Amoksiklav 500/100 mg milteliai injekciniam tirpalui. Viename buteliuke yra 500 mg amoksicilino (natrio druskos pavidalu) ir 100 mg klavulano rūgšties (kalio druskos pavidalu).

Amoksiklav 1000/200 mg milteliai injekciniam tirpalui. Viename buteliuke yra 1000 mg amoksicilino (natrio druskos pavidalu) ir 200 mg klavulano rūgšties (kalio druskos pavidalu).

·Pagalbinių medžiagų nėra.

 

1. KAS YRA AMOKSIKLAV IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Amoksiklav yra balti arba gelsvi milteliai injekciniam tirpalui ruošti. Tiekiamas stiklo buteliukuose. Dėžutėje yra 5 buteliukai.

Amoksiklav yra plataus antimikrobinio poveikio antibiotikas, vartojamas infekcinėms ligoms gydyti. Jis priskiriamas penicilinų grupei. Preparato sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: amoksicilinas ir klavulano rūgštis. Amoksicilinas naikina bakterijas, sukeliančias ligą, o klavulano rūgštis sustiprindamas jo bakterijas naikinantį poveikį, todėl amoksicilinui, vartojamam kartu su klavulano rūgštimi, yra jautrūs dauguma beta laktamazes gaminančių mikroorganizmų, kurie yra atsparūs vieno amoksicilino poveikiui.

Amoksiklav galima gydyti toliau išvardytas ligas, sukeliamas bakterijų, kurios jautrios amoksicilino ir klavulano rūgšties poveikiui.

- Viršutinių kvėpavimo takų (ūminio arba lėtinio sinusito, vidurinės ausies uždegimo, pasikartojančio migdolų uždegimo, migdolo aplinkos pūlinio).

- Apatinių kvėpavimo takų (ūminis bakterinis bronchitas esant priediniam užsikrėtimui, atsinaujinęs lėtinis bronchitas, plaučių uždegimas).

Inkstų, šlapimo ir lytinių takų (uretrito, cistito, ypač atsinaujinusio ar komplikuoto, išskyrus prostatos uždegimu).

- Virškinimo trakto, tulžies takų ir pilvo ertmės (tulžies takų uždegimo, tulžies pūslės uždegimo, pilvaplėvės uždegimo);

- Gonorėjos.

- Ginekologinės (infekuoto aborto, mažojo dubens organų uždegimo).

- Šankroido (minkštojo šankerio).

- Kaulų sąnarių (kaulų uždegimo).

- Odos ir poodinio audinio (poodinio audinio uždegimo, infekuotų žaizdų, įskaitant kąstines, dantų pūlinio, komplikuoto poodinio audinio uždegimu).

Amoksiklav galima vartoti infekcijos profilaktikai didesnių chirurginių operacijų metu.

Amoksiklav milteliai injekciniam tirpalui ruošti supilti bespalvio stiklo buteliukuose, kurie užkimšti gumos kamšteliu ir aliuminio dangteliu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMOKSIKLAV

Jeigu sergate lėtinėmis ligomis, medžiagų apykaita yra sutrikusi, padidėjęs jautrumas, vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

Amoksiklav vartoti draudžiama:

·Jei padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Amoksiklav tablečių medžiagai.

·Jei vartojant penicilinų grupės antibiotikus, jau buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija.

·Jei vartojant penicilino arba amoksicilino su klavulano rūgštimi, jau buvo pasireiškusi gelta, susijusi su tulžies sąstoviu arba kepenų pažeidimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) cefalosporinams arba kitokiems beta laktaminiams antibiotikams. Negalima pamiršti, jog 10 - 15% žmonių galima kryžminė reakcija cefalosporinams. Penicilinu gydomiems ligoniams buvo sunkios, kartais mirtinos padidėjusio jautrumo (anafilaktoidinės) reakcijos atvejų. Ji labiau tikėtina tiems žmonėms, kuriems anksčiau buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija beta laktaminiams antibiotikams.

-jeigu sergate mononukleoze ir limfoleukoze (kraujo liga) (tokiu atveju Amoksiklav vartojimo metu gali išberti odą), ;

-jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (tokiu atveju amoksicilinas ir klavulano rūgštis iš organizmo išskiriami lėčiau, todėl gali tekti mažinti paros dozę (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Amoksiklav");

-jeigu sergate kepenų ligomis;

-jeigu, vartojant vaistus, buvo atsiradęs bėrimas, sutinęs veidas arba kaklas ir tuo metu pasireiškė dusulys;

-jeigu sergate bronchų astma;

-jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti;

-jeigu žindote kūdikį;

-jeigu sergate kitomis ligomis.

Amoksicilino vartojant ilgai, organizme gali atsirasti ir daugėti jam atsparių bakterijų ir grybelių, prasidėti stiprus nepraeinantis viduriavimas. Jeigu jis pasireiškia, reikia informuoti gydytoją.

Jeigu šlapime atsiranda didelė amoksicilino koncentracija, gali atsirasti kristalų, todėl didelę dozę vartojantiems žmonėms reikia gerti daugiau skysčių.

Poveikis laboratorinių tyrimų rodmenims Atliekant laboratorinius tyrimus, būtina prisiminti apie Amoksiklav vartojamą, nes dėl jo poveikio gali pakisti laboratorinių tyrimų rodmenys: kai kurių šlapimo ir kraujo tyrimų atsakymai gali būti klaidingai teigiami.

Amoksiklav vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Amoksiklav, skysčių būtina gerti daugiau negu įprasta.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėra duomenų apie žalingą vaisto poveikį vaisiui, tačiau nežinoma, ar preparatas, vartojamas nėštumo laikotarpiu, yra visiškai saugus

Remiantis FDA reikalavimais, amoksicilinas ir klavulano rūgštis pagal galima pavojų nėštumo laikotarpiu priskiriami B kategorijai. Amoksiklav nėštumo laikotarpiu reikėtų vartoti tik jei tai būtina. Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ir klavulano rūgštis, ir amoksicilinas patenka į motinos pieną, todėl žindyvės antibiotiko privalo vartoti labai atsargiai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų apie poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.

Svarbi informacija apie kai kurias Amoksiklav pagalbines medžiagas

Šio vaisto 1200 mg yra mažiau kaip 1 mmol kalio (39 mg), t.y. jis beveik neturi reikšmės.

Šio vaisto 1200 mg yra 2,5 mmol (57,5 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natris maiste.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, žolinius preparatus ir maisto papildus, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes gali pasireikšti vaistų sąveika.

Vaistų, veikiančių krešėjimą (pvz., varfarino), poveikis gali sustiprėti, jei kartu su jais vartojamas Amoksiklav.

Jeigu vaisto vartosite kartu su alopurinoliu (vaistu nuo podagros), padidėja odos bėrimo tikimybė. Amoksiklav gali susilpninti kartu su juo vartojamų kontraceptinių vaistų poveikį, padidinti metotreksato (vaisto nuo vėžio) toksiškumą bei sustiprinti širdies glikozidų (vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui gydyti) poveikį.

Jeigu vartojate išvardytus arba kitokius vaistus, gydytojas nuspręs, ar reikia keisti Amoksiklav dozę, ar būtina jį keisti kitu vaistu.

Kartu vartojamas probenicidas mažina amoksicilino išsisikyrimą, todėl gali padidėti amoksicilino koncentracija kraujyje bei prailgėti jo pusinės eliminacijos laikas.

Preparato vartojant kartu su kitais antibiotikais (pvz., rifampicinu), pasireiškia antagonistinis poveikis.

Kai kurie antibakteriniai vaistai (pvz., chloramfenikolis, makrolidų ir tetraciklinų grupės antibiotikai), vartojami kartu su amoksicilinu, slopina jo bakterijas naikinatį poveikį. Jei amoksicilinas pradedamas vartoti keliolika valandų prieš chloramfenikolį, makrolidų ar tetraciklinų grupės antibiotikus, arba tarp vaistų vartojimo yra toks laikotarpis, kad vaistai spėja suirti, daugumai pacientų tokia sąveika nereikšminga.

Vaistinio preparato vartojant kartu su aminoglikozidų grupės antibiotikais (pvz., gentamicinu), pasireiškia sustiprinantis vienas kitą poveikis enterokokams ir B grupės streptokokams, tačiau šiems preparatams būdingas fizinis ir cheminis nesuderinamumas.

Laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai

Pacientams, vartojantiems amoksicilino ir klavulano kalio druskos, gali būti klaidingai teigiami gliukozės tyrimo šlapime rodmenys, jei gliukozės kiekis tiriamas naudojant Benedict arba Fehling reagentus, nes jų sudėtyje yra vario sulfato, kuris sąveikauja su amoksicilinu. Tokiu atveju, prireikus ištirti gliukozės kiekį šlapime, reikia naudoti fermentinį gliukozės oksidazės tyrimo metodą.

Vartojant Amoksiklav, gali būti klaidingai teigiamas Kumbso mėginys. Tai gali daryti įtaką kraujo tapatumo mėginiams.

Nustatyta, kad nėščioms moterims vartojančioms ampiciliną, laikinai gali sumažėti bendrojo konjuguoto estriolio, estriolio gliukuronido, konjuguoto estrono ir estradiolio koncentracija plazmoje. Tokį pat poveikį gali sukelti amoksicilinas bei Amoksiklav.

Jeigu vartojate išvardytus arba kitokius vaistus, gydytojas nuspręs, ar reikia keisti Amoksiklav dozę, ar būtina jį keisti kitu vaistu.

3. KAIP VARTOTI AMOKSIKLAV

Slaugytoja sušvirkš (ar sulašins) jums vaistų į veną. Gydytojas nuspręs, kokią dozę vaisto jums reikia sušvirkšti ir kiek kartų per parą.

Įprastos paros dozės nurodytos žemiau.

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 40 kg

Įprastinė suaugusių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų, sveriančių daugiau kaip 40 kg, dozė yra 1200 mg. Ji švirkščiama kas 8 val. Sunkios ligos atveju reikėtų švirkšti kas 6 val.

Vaikai nuo 3 mėnesių iki 12 metų

Vienkartinė dozė Amoksiklav dozė yra 30 mg/kg kūno svorio. Ji švirkščiama kas 8 val. Sunkios ligos atveju reikėtų švirkšti kas 6 valandas.

Jaunesni nei 3 mėnesių kūdikiai

Jaunesnių nei 3 mėnesių kūdikių vienkartinė Amoksiklav dozė yra 30 mg kilogramui kūno svorio. Ją reikia švirkšti kas 8 valandas.

Laiku ir prieš laiką gimę naujagimiai

Įprastinė laiku ir prieš laiką gimusių naujagimių Amoksiklav dozė yra 30 mg kilogramui kūno svorio. Ją reikia švirkšti kas 12 valandų.

30 mg švirkščiamo į veną Amoksiklav yra 25 mg amoksicilino ir 5 mg klavulano rūgšties.

Senyviems pacientams

Dozavimas senyviems pacientams yra toks pat kaip ir suaugusiems žmonėms. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad senstant gali susilpnėti inkstų funkcija. Ir tik tuo atveju, kai senyvo paciento inkstų funkcija susilpnėjusi, reikia laikytis dozavimo rekomendacijų pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi.

Dozavimas ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Jei inkstų funkcija sutrikusi, amoksicilino ir klavulano rūgšties pasišalinimas per inkstus sulėtėja, todėl preparato dozę reikia mažinti, o laiką tarp dozių ilginti atsižvelgiant į inkstų funkciją.

Jei pacientas serga lengvu inkstų funkcijos nepakankamumu (kreatinino klirensas didesnis kaip 30 ml/min.), dozių keisti nereikia.

Jei pacientas serga vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu (kreatinino klirensas 10 - 30 ml/min.), pirmoji vaistinio preparato dozė yra 1200 mg, toliau gydymas tęsiamas leidžiant į veną 600 mg kas 12 val.

Jeigu pacientas serga sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (kreatinino klirensas mažesnis kaip 10 ml/min.) pirmoji vaistinio preparato dozė yra 1200 mg, toliau gydymas tęsiamas leidžiant į veną 600 mg kas 24 val.

Jeigu šlapimas neišsiskiria, preparatą reikia vartoti kas 48 valandas arba dar rečiau.

Abi veikliosios sudėtinės preparato dalys iš kraujo pašalinamos hemodializės būdu, todėl hemodializuojamiems pacientams reikia tinkamai parinkti dozę, atsižvelgiant į hemodializės trukmę ir laiką praėjusi po vaistinio preparato pavartojimo.

Pacientams, kuriems atliekama peritoninė dializė, Amoksiklav dozės keisti nereikia.

Profilaktika chirurginės operacijos metu Įprasta suaugusių profilaktinė Amoksiklav dozė chirurginės operacijos, kuri trunka trumpiau nei vieną valandą, metu yra 1200 mg. Amoksiklav švirkščiamas į veną prieš sukeliant bendrąją anesteziją. Ilgiau trunkančių operacijų atveju 1200 mg Amoksiklav švirkščiama ne dažniau kaip 4 kartus per 24 valandas.

Kaip paruošti Amoksiklav tirpalą švirkštimui į veną? Prieš švirkščiant 600 mg Amoksiklav, buteliuke esantys milteliai tirpinami 10 ml injekcinio vandens; 1200 mg Amoksiklav – 20 ml injekcinio vandens.

Tirpalo švirkščiama į veną lėtai (maždaug per 3-4 min.).

Kaip paruošti Amoksiklav tirpalą lašinimui į veną? Paruoštas intraveninei injekcijai 600 mg Amoksiklav tirpalas (gautas ištirpinus 600 mg miltelių 10 ml injekcinio vandens) papildomai skiedžiamas 50 ml infuzinio tirpalo; 1200 mg Amoksiklav (gauto ištirpinus 1200 mg miltelių 20 ml injekcinio vandens) tirpalas intraveninei injekcijai - 100 ml infuzinio tirpalo.

Amoksiklav tirpalas infuzijai sulašinamas lėtai (maždaug per 30-40 min.).

Amoksiklav tirpalo injekcijoms tame pačiame švirkšte ar infuzinėje sistemoje maišyti su kitais vaistais negalima.

Paruoštas tirpalas dažniausiai yra blyškios, šiaudų spalvos.

Vartokite tik šviežiai paruoštą skaidrų tirpalą.

Stabilumas ir suderinamumas Paruoštą injekcijai į veną amoksiklavo tirpalą būtina sušvirkšti per 20 min.

Amoksiklav tirpalą lašinti į veną galima paruošti, vartojant įvairius tirpiklius infuzijoms. Žemiau pateiktoje lentelėje nurodyti rekomenduojami infuzijai tirpikliai ir jų tūriai, kuriuose išlieka tinkamos antibiotikų koncentracijos.

Tirpiklio intraveninei infuzijai rūšis

Tirpalo patvarumas, kai yra 25oC temperatūra

Injekcinis vanduo

4 valandos

Natrio chlorido 0,9% tirpalas

4 valandos

Ringerio laktato tirpalas

3 valandos

Kalio ar natrio chlorido tirpalas

3 valandos

Paruoštų tirpalų užšaldyti negalima.

Laikant 5 oC temperatūroje, paruoštas amoksiklavo tirpalas maišomas su infuziniu tirpalu iš šaldytuve laikomų maišelių, kuris, savo ruožtu, gali būti laikomas iki 8 val. Kai tik paruošto tirpalo temperatūra susilygina su kambario

, jis nedelsiant lašinamas į veną.

Infuzijos į veną tirpalas

Tirpalo patvarumas, kai yra 5oC temperatūra

Injekcinis vanduo

8 valandos

Natrio chlorido 0,9% tirpalas

8 valandos

Amoksiklav tirpalų nepatartina maišyti su gliukozės, dekstrano ar hidrokarbonatų turinčiais tirpalais. Tokiuose tirpaluose vaistas yra mažiau patvarus.

Pavartojus per didelę Amoksiklav dozę ar pamiršus pavartoti Jeigu jums kyla kokių nors abejonių, pakalbėkite su savo gydytoju ar slaugytoja.

Taip pat pasitarkite su savo gydytoju, jeigu pasibaigus visam skirtam gydymo kursui, jūsų sveikata

nepagerėjo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Amoksiklav, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai šalutinis poveikis nepasireiškia arba būna labai silpnas.

Infekcijos

Antibiotiko vartojant ilgai arba pakartotinai, organizme galimas priedinis užsikrėtimas. Mažiau kaip 1% pacienčių, vartojusių preparato, pasireiškė balkšvagrybių sukeltas makšties uždegimas. Ilgai vartojant penicilinų grupės antibiotikų, gali pasireikšti balkšvagrybių sukelta burnos grybelinė liga.

Kraujo ir limfos sistemos pokyčiai

Anemija (įskaitant ir hemolizinę anemiją), trombocitopenija, eozinofilija, leukopenija ir agranuliocitozė. Trompocitozė pasireiškė mažiau nei 1% pacientų, vartojusių amoksicilino ir klavulano rūgšties kalio druskos. Toks nepageidaujamas poveikis greičiausiai pasireiškia dėl padidėjusio jautrumo ir greitai praeina nutraukus preparato vartojimą. Kraujavimo ir protrombino laikas prailgėja retai.

Imuninės sistemos sutrikimai

Gerklų edema, seruminė liga, alerginis kraujagyslių uždegimas, anafilaksinis ar anafilaktoidinis šokas.

Nervų sistemos sutrikimai

Retai pasireiškia galvos skausmas, svaigimas, nemiga, sujaudinimas, nerimas, elgesio sutrikimas, apkvaišimas, traukuliai ir padidėjęs aktyvumas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Tokį nepageidaujamą poveikį amoksicilinas ir klavulano rūgšties kalio druska sukelia dažniausiai. Vartojant preparatą, viduriavimas pasireiškė 9% pacientų, pykinimas ir vėmimas – 1-5 %. pacientų. Rečiau atsiranda apetito stoka, dujų kaupimasis virškinimo trakte, plonųjų žarnų uždegimas, skrandžio, burnos gleivinės ir liežuvio uždegimas, pakinta liežuvio spalva.

Vartojant amoksicilino ir klavulano rūgšties kalio druskos, gali pasireikšti žarnų uždegimas, kurį sukelia Clostridium difficile išskirti toksinai. Jis gali būti ir silpnas, ir keliantis pavojų gyvybei.

Virškinimo traktas pažeidžiamas rečiau, jei preparato vartojama valgant.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Gali silpnai ir vidutiniškai padidėti kepenų fermentų aktyvumas bei bilirubino kiekis plazmoje. Kepenų funkcija dažniau pažeidžiama senyvo amžiaus pacientams, arba tada, kai preparatas vartojamas ilgai.

Aprašyti reti geltos, susijusios su tulžies sąstoviu ir kepenų atvejai.

Kepenų pažeidimo simptomai dažniausiai pasireiškia vartojant preparato arba iškart po to, kai jo vartojimas buvo nutrauktas, tačiau kartais jų gali atsirasti jau kelias savaites nevartojant vaisto. Kepenų pažeidimo simptomai dažniausiai greitai praeina, tačiau kartais jie gali būti sunkūs. Aprašyti keli labai reti mirtini atvejai.

Odos ir poodinio audinio pažeidimas

Apie 3% pacientų pasireiškė bėrimas ir dilgėlinė. Aprašyta kitokių padidėjusio jautrumo atvejų: niežėjimas, angioedema; labai retai pasireiškia daugiaformė eritema,

dermatitas, kurio metu lupasi oda; toksinė paviršinio odos sluoksnio žūtis, Stivenso ir Džonsono sindromas; dilgėlinė arba bėrimas atsiradę, kartu su sąnarių ir raumenų skausmu, artritu ir karščiavimu, bronchų spazmas.

Inkstų ir šlapinimo takų sutrikimai

Retai gali pasireikšti inkstų uždegimas ir atsirasti kraujo šlapime.

Jeigu atsiranda šiame informaciniame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nedelsiant liaukitės vartoję vaistą ir tuoj pat praneškite gydytojui arba medicinos seseriai, jeigu:

-patino rankos, kulkšnys, veidas, pabrinko lūpos, burna ir gerklė, dėl ko gali būti sunku ryti ar kvėpuoti;

-atsirado dilgėlinė;

-apalpote, pasireiškė traukuliai;

-pagelto oda, akių obuoliai (atsirado gelta).

Šios reakcijos pasitaiko labai retai, bet yra labai sunkios. Jeigu jums atsirado tokių požymių, tikriausiai pasireiškė Amoksiklav sukelta alerginė reakcija. Tuomet būtina skubi medicinos pagalba arba gydymas ligoninėje.

Tuojau pat praneškite gydytojui, jeigu:

-pradėjote labai viduriuoti (gali būti, kad sergate pseudomenbraniniu kolitu);

-pastebėjote, kad šlapimas patamsėjo, išmatos pasidarė šviesesnės (gali būti, kad dėl tulžies sąstovio atsirado gelta, kepenų uždegimas);

-pastebėjote, kad pagelto oda ar akių obuoliai (tulžies sąstovio sukelta gelta, kepenų uždegimas).

-daugiau nei įprasta sumažėjo išskiriamo šlapimo kiekis (tulžies sąstovio sukelta gelta, kepenų uždegimas).

Toks šalutinis poveikis labai retas, tačiau jam pasireiškus būtina gydytojo pagalba.

Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

5. AMOKSIKLAV LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.

Paruošto tirpalo negalima užšaldyti.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

Vilnius LT‑09312

Lietuva

Tel.: 8 5 2636037

Šis informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-14 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Amoksiklav, Amoksicilinas, Klavulano rūgštis, Antimikrobinis, Poveikis, Infekcinės, Ligos, Penicilino, Grupė, Viršutinių, Kvėpavimo, Takų, Apatinių, Inkstų, Šlapimo, Lytinių, Virškinamojo, Trakto, Tulžies, Pilvo, Ertmės, Gonorėja, Ginekologinės, Odos, Šankidas, Kaulų, Sąnarių